Hangszóró2000 fórum

Teljes verzió: (off) Hangsugárzóépítő verseny
Jelenleg könnyített verzióban tekinted meg a fórumot. Megtekintés teljes verzióban teljes formázással és grafikai elemekkel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Gondoltam ez a téma érdekli a Jónépet Wink
Admin! Nagyjából lehet tudni valamiféle határidőféleséget?
A tulajdonos egyelőre szabadságon van, jövő héten, mikor visszajön, több könkrétumot tudok már mondani. Smile
Hali !

Mit kell tudni a versenyről ? engem érdekelne, de asszem kicsit lemaradtam néhány infóról ! köszi !
VGergo Írta:Hali !

Mit kell tudni a versenyről ? engem érdekelne, de asszem kicsit lemaradtam néhány infóról ! köszi !

Szerintem,még képlékeny a dolog,úgyhogy nem maradtál le semmiről. Smile
Kedves admin és Többiek!

Hogyan tudnék visszamenni 7-napot a levelekben, mert valamiért mindig az utolsó hármat adja vissza?!
Az ablak hátterét és a betűszínt meg lehet változtatni, hogy jól lovasható legyen?!
Üdv! SMA

Kedves Mindenki!

Nem arra az anyagra gondoltam, hanem a HDF, vagy MDF alapú padló-burkolóra.
Megtaláltam a válaszaitokat, kösz.
Üdv! SMA
SMA Írta:Hogyan tudnék visszamenni 7-napot a levelekben, mert valamiért mindig az utolsó hármat adja vissza?
Ezt a kérdést nem értem pontosan. :?

A színekkel kapcs: Nemsokára választható lesz egy másik skin is a fórumhoz.

Ui: Ez a Hsz nem feltétlen ebbe a topikba kívánkozik. Wink
A konkrétumok:

A versenyben kizárólag a fórumot használó, regisztrált felhasználók vehetnek részt, számukra biztosítjuk a nagyker-árat (kb. -20%), rendelni a következő hét végétől lehet emailben, nálam. Szívesen várom az újabb jelentkezőket is, itt a topikban. Smile Mindenkinek emailben küldöm el az árlistát. Indulhat a tervezgetés és a megvalósítás. Remélem, lesznek majd jó ötletek. Big Grin
Kedves Admin és Többiek!

Izgatottan várom, várjuk a kiírást és remélem, reméljük, Mindenki számára sikeres és tanulságos lesz ez a "verseny".

Kíváncsian várom az új, fennlévő hangszórók új adatlapjait, mert a jelenlegiek nem pontosak, azóta újabb hangszórók is vannak, de adatok nincsenek róluk.
Ezek nélkül, nem ér a nevem.
Remélem, nem "vaképítésről" van szó.

Asztalost esetleg tud valaki javasolni?

A 7-nap azt jelenti, hogy hiába kattintok a régebbi hozzászólások esetében a 7-nappal régebbiekre, nem ugrik oda, hanem mindig ugyanazt adja vissza.
Mivel ide írtam, ide is vártam a választ!
Üdv! SMA
A kiírás megtörtént, itt. Big Grin
Legfeljebb a honlapon fogom megemlíteni a hírek között még. Ha van bárkinek ötlete, hol kéne felhozni a témát, szívesen várom. Wink
SMA Írta:Kedves Admin és Többiek!

Izgatottan várom, várjuk a kiírást és remélem, reméljük, Mindenki számára sikeres és tanulságos lesz ez a "verseny".

Kíváncsian várom az új, fennlévő hangszórók új adatlapjait, mert a jelenlegiek nem pontosak, azóta újabb hangszórók is vannak, de adatok nincsenek róluk.
Ezek nélkül, nem ér a nevem.
Remélem, nem "vaképítésről" van szó.

Asztalost esetleg tud valaki javasolni?

A 7-nap azt jelenti, hogy hiába kattintok a régebbi hozzászólások esetében a 7-nappal régebbiekre, nem ugrik oda, hanem mindig ugyanazt adja vissza.
Mivel ide írtam, ide is vártam a választ!
Üdv! SMA
Adatokat várom én is. Én azon gondolkodom hogy kétutast csináljak, vagy esetleg 3 utast, eleve a 2 utasnál is nehéz jót ősszehozni házilag, 3utasnál meg méginkább, viszont 3utast még nem csináltam. Meghát álló vagy polc doboz. Még nem nagyon nézeggettem az adatokat, majd lehet csak a frisseket fogom átbogarászni, de vajon TL dobozhoz van alkalmas hangszoró?
Asztalost itt ismerek, de Pesten nem nagyonSmile Én saját magam fogom megcsinálni, nehogy már fölösleges legyen a sok pénz amit a gépekpe öltem.
Ne vegyétek komolyan a következőket, de emiatt nem akartam új topikot nyitni, csak megindult az agyam...

Ha több időm lenne, szívesen indulnék a hordó kategóriában. Olvastam egyszer ugyanis valahol, hogy a hangdobozoknak az a legnagyobb bajuk, hogy doboz formájúak. Így egy rakás visszaverődés miatti interferencia bizerálja össze a hangszórók működéset. Volt is anno gömb (!!!) formájú futurisztikus hangsugárzó kapható, és meglepően jól szólt az egyszál szélessávú hangszórójával - mivel többnek nem volt hely benne. Innen az ötlet - de nem szeretném előnyhöz juttatni versenytársaim. Csak én nem asztalost, hanem kádárt keresnék...

Azt hiszem az idei szüreti mulatság hagyományos dobozokkal lesz megtartva.

"In vino veritas!" Vagyis: az igazság a hordóban van. Vagy odaát.
Ez jó volt. .zold.
Erről én is olvastam (gömb).
A kész hangfalaknak is olyan tüskés az átvitelük, mint a hangszóróknak magukban? Vagy méginkább?
Ezt a visszaverődés-dolgot egy ferde hátlappal is lehet javítani, nem?

A papám kádár... ööö legalábbis régen csinált hordókat,de nem ez a szakmája Smile
Várom már én is, hogy elkezdjek méregetni, mert a régi átviteli görbék felületkezelés nélküli membránokkal készültek a nagyobb érzékenység miatt. Sokat javít az impregnálás, persze nem mindent. Smile
A mérések, ahogy írom is valahol a lapon, egy IEC szabvány szerinti 1,35*1,65-ös hangfalban készültek, tehát ettől jobb átvitele nem valószínű, hogy lehet beépítve sem.
Kedves Admin és Többiek!

Smile
Van néhány kélrdésem az adatokkal kapcsolatban.
A hangszórók adatlapján hiányzik a lengőtekercs induktivitása, pedig erre szükség van a váltó korrekt méretezéséhez. Megtudható ez?
A reflex-csöveknél nem értek néhány paramétert, vagyis nem látom magam előtt a csöveket, például a sorban a 6. - egyenes, teljes átmérő 73mm, belső átmérő 60mm, hossza 148mm és ez az érdekes: végátmérő 54mm. - Ez hogy néz ki? Szűkülő, vagy egyenes?
A 7. sorban lévő cső is érdekes, esetleg elírás van az adatoknál?
Hosszabb csövek esetleg beszerezhetőek, vagy máshol kell próbálkozni azokkal?
Szimuláltattam a WinISD Beta-val egy kis dobozt és abba hosszabb cső szükséges, mint ami a listában szerepel.

Kellemes hétvégét Mindenkinek!
Üdv! SMA
A hangszórók (nem csak a cséve) induktivitása hiányzik, megtudható lenne, de egyelőre nem látom értelmét a régi méréseket feltüntetni. Az újaknál ott lesz majd. Másik topikban említettem, hogy ez is változott néhol.
A csöveket nem én mértem, de most megnéztem, pontosak a megadott számok. Tudomásom szerint ez a teljes kínálat.
Kis Zoltán Írta:Erről én is olvastam (gömb).
A kész hangfalaknak is olyan tüskés az átvitelük, mint a hangszóróknak magukban? Vagy méginkább?
Ezt a visszaverődés-dolgot egy ferde hátlappal is lehet javítani, nem?

A papám kádár... ööö legalábbis régen csinált hordókat,de nem ez a szakmája Smile

Szakma ide vagy oda: Ő az én emberem!

Mellesleg: minden sarok, szeglet, kiszögellés, nagyobb sík felület visszaverődést okoz. Egy doboz tele van ilyenekkel. Ezért jó a gömb.

A cefre legyen veletek!
Ha komolyan gondolnád, szólok, hogy papám már nem vállal hordókat...

De biztos van egy csomó lehetőség, és rengeteg idiótábbnál idiótább anyag, amivel jó móka lehet kísérletezni.
Gömbhangfalat szélessávú hangszóróval szoktak (szoktak?!...) szerelni, vagy többutas is dívik?
Elkezdett érdekelni...
Papírmaséból kéne csinálni... bár számtalan ötletem van anyagraSmile
Kis Zoltán Írta:Gömbhangfalat szélessávú hangszóróval szoktak (szoktak?!...) szerelni, vagy többutas is dívik?
Gömböt tobb utast is csinálnak, mindegyik hangszoró egy gömbe van beleépítve.
pweisz Írta:Gömböt tobb utast is csinálnak, mindegyik hangszoró egy gömbe van beleépítve.

Lásd Klinger 35. o.
[Kép: gomb2.JPG]

Nem olyan szép, de látható az alapötlet. Wink
SEAS Írta:
pweisz Írta:Gömböt tobb utast is csinálnak, mindegyik hangszoró egy gömbe van beleépítve.

Lásd Klinger 35. o.
Jah lehet onnan rémlet, bár asszem láttam neten is ilyet valahol.
"Ha komolyan gondolnád, szólok, hogy papám már nem vállal hordókat... "

Nyugdíjba ment?

"Gömbhangfalat szélessávú hangszóróval szoktak (szoktak?!...) szerelni, vagy többutas is dívik?"

Az anno nálunk kapható változat egy szélessávút tartalmazott. Többet csak különboző irányokba nézve lehet beépíteni. Mondjuk a mély bandzsíthat valamerre oldalt is, de ez annyira nem egészséges. Ezért rakták - mint pweisz írta - külön gömbökbe a többutas rendszereket. Ettől csinos hóember formájuk lett. Különben a gömb merevség szempontjából is ideális.

Az ám csakugyan. Nem kíván a VT Hangszóró Kft. esetleg duál kónuszos koncentrikus terméket felvenni a repertoárba? Beszéljük rá Őket! Mennyiből jönne ki?
h_jozsi Írta:"Az ám csakugyan. Nem kíván a VT Hangszóró Kft. esetleg duál kónuszos koncentrikus terméket felvenni a repertoárba? Beszéljük rá Őket! Mennyiből jönne ki?

.nyil. Szélessávú hangszórók HC17. Elméletileg lehet 130-as 200-as szélessávú hangszórót is alkotni hasonlót.
Bocsika, de nem ilyenre gondoltam, mint a HC17. Két függetlenül mozgó kónusszal, független lengőtekercsekkel. Asszem a mágnes közös. De így is drága mulatság lehet. Viszont kellemesek a paraméterei.
Üdv!

Olyanra gondolsz, mint ami a Klinger könyv 61. oldalán látható? (KEF)
Na az biztos hogy nem olcsó mulatság...

Esetleg szóba jöhetne a "gömbhangfalhoz" egy külön mágnessel rendelkező magassal szerelt koax (olyan felépítésű, mint az autós hangszóróknál).
Tehát a mai naptól várom a rendeléseket emailben. Wink
Admin Írta:Tehát a mai naptól várom a rendeléseket emailben. Wink
A mérések hogy állnak?
Egyelőre semmi új, majd valamelyik topikban jelzem az új adatlapokat, de lehet, hogy másképp oldom majd meg, a régieknek új oldalt nyitok a weblapon.
Hello!

Mivel indulni szeretnék a versenyen, "kötelező" valamit hozzászolnom Big Grin
Az asztalosommal most beszéltem, lehet, hogy 2 dobozt csinálok. Ezt lehet?

Sok ismerős név van az MNC fórumról Big Grin
Admin!
Mi szükséges a nevezéshez?Elég egy ideböff is?
Doki, nyílt egy új téma a nevezésre, hogy szebben nézzen ki mindez. Ott jelentkezz. Wink A rendelés úgyis emailben történik majd, és én valószínűleg tudom ki vesz részt. Big Grin

Sonny, ezen valóban gondolkozok még, de úgy hiszem bele fog férni a két doboz. Több nem.
Kedves Mindenki!

Érdekel a dolog, de van néhány kérdésem.
Bármit lehet építeni a lista alapján felsorolt termékekből?
Az újabb, javított-minőségű hangszórók adatlapja mikor lesz elérhető?
Belefér a "határidőbe"?
Előzetes iránymutatást kapunk, vagy megy mindenki a saját feje-elképzelése után?
A doboz kivitelére van megkötés?
Javaslat a kiválasztott hangszóró felhasználásához jár?
Követelmények?
Egyéb?
Üdv! SMA
Nincs megkötés, bármilyen hangdobozt elfogadunk. Az összes új adatlap max. egy hónap múlva lesz kész, a tervek szerint. Az elsők egy hét múlva várhatók, a magas és középhangszórókról. A határidőt úgy fogjuk alakítani, hogy elfogadható legyen mindenki számára.

Nem sejtem, mi lenne az előzetes iránymutatás, de ha probléma merül fel bárkinél, szívesen segítek, ha szükség van rá elmondom a javasolt felhasználási módokat bármelyik hangszórónál. Smile Nem tilos a saját fejetek után menni (bizonyos keretek között), hiszen ez volna a cél.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20