Hangszóró2000 fórum

Teljes verzió: Általános tudnivalók, kérdések
Jelenleg könnyített verzióban tekinted meg a fórumot. Megtekintés teljes verzióban teljes formázással és grafikai elemekkel.
Oldalak: 1 2 3
Alulművelt időszakos fórumozóként kérdezném, hogy ez itt micsoda? Azt látom (azaz gondolom), hogy egy honlapot akar reklámozni, de itt a fórumban semmi sincs mögötte. Most akkor mi is ez?
Talán reklám. De én is csak találgatok.
Látszólag helyszínileg egybeesik a Hangszóró 2000 Kft. levélcímével, szóval valami köze lehet hozzá. Szerintem van is, mintha az emlegetett maradványok lennének hozzárendelve.

Szerk.: visszaolvastam: "Veszprémből a videoton hangdobozgyárából visszamaradt készletek"
Mint Seas is rátapintott, igen sok köze van egymáshoz a két cégnek. Ezek közül talán a jelentős tulajdonosi átfedés ami okot adhat a jelenlétére. A készleteket volt szerencsém látni, némelyik még csábító is. Semmilyen anyagi vagy egyéb érdek nincs az írásom mögött, csak egyszerű tényeket írtam. A topik hamarosan törölhető ha már lesz másik, valami konkrétabb kérdéssel a termékeket illetően.
Wagnerur Írta:Mint Seas is rátapintott, igen sok köze van egymáshoz a két cégnek. Ezek közül talán a jelentős tulajdonosi átfedés ami okot adhat a jelenlétére. A készleteket volt szerencsém látni, némelyik még csábító is. Semmilyen anyagi vagy egyéb érdek nincs az írásom mögött, csak egyszerű tényeket írtam. A topik hamarosan törölhető ha már lesz másik, valami konkrétabb kérdéssel a termékeket illetően.

Az átfedés OK és a cím alapján sejthető, de a fórumban lerírtak és a honlapon megfogalmazott küldetés között nem érzem a párhuzamot. Ami még nekem "laikusnak" is szembetűnő, hogy míg itt minden termékről részletes info és specifikáció van, a hirdetett honlapon finoman szólva is hézagosak az információk a hangfalakról és a hangszórókról.
Pl. a center dobozt szívesen megvenném, mert ennyiből ilyen minőségben lehetetlen kihozni házilag, de méreten kívül nincs információ pl.milyen hangszórók (mennyiség, méret) kellenek bele.
Vagy pl. a Sony sub is baráti 5000 Ft-ért SZVSZ. Hasonló van a vaterán használtan 15 eFt körüli áron.
Csak jó lenne több info mert az "5000Ft hangszóróval" csábító, de kevés.
Sziasztok!
A Tannoy-ok utolsó oldalán estleg egy szélessávú hsz lenne? Mintha az audiofile konstruktőrök találkáján a legnagyobb szobában ilyen sugárzóval épített egyutas szólt volna? Talán?
Ez a Sony sub mit tud? Az a hsz van benne, ami a Sonyk között is megtalálható?
A sub aktív? táppal?
Crockoo Írta:Ez a Sony sub mit tud? Az a hsz van benne, ami a Sonyk között is megtalálható?
A sub aktív? táppal?

Az engem is érdekelne, hogy hány Ohm, teljesítmény, átvitel, szűrő van-e benne, stb. Az tuti, hogy passzív, az erősítő és a táp ennyi pénzből...(A vaterás is passzív, az eleje ugyanez, de körbe "cseresznye famintás pozdorja")
"5000Ft hangszóróval"

A "front" hangszórókat még kihagytam a körből:
Ma körbemértem az "RFT B3010 HIFI" hangfalaimat, méretben verik a frontként hirdetett Disco-kat. Esetleg háttérként meghirdetve jobban néznének ki.
Szerintem válaszok itt nem nagyon érkeznek, ezért inkább a honlapon lévő e-mail címmel próbálkozom majd. Itt csak a kérdések gyűlnek.
Sziasztok!

H2000 ugyben jartam mar szemelyesen Fehervaron.
Ott van minden a logotech kinalatabol.
Ez a sub tuti hogy passziv. Telefonaljatok, es elmondjak a tudnivalokat.
Hangszorokrol nincsenek meresek, ezt megkerdeztem amikor ott jartam.

Batran telefonaljatok, rendkivul segitokeszek az ott dolgozok!
BalekAlak Írta:Sziasztok!

H2000 ugyben jartam mar szemelyesen Fehervaron.
Ott van minden a logotech kinalatabol.
Ez a sub tuti hogy passziv. Telefonaljatok, es elmondjak a tudnivalokat.
Hangszorokrol nincsenek meresek, ezt megkerdeztem amikor ott jartam.

Batran telefonaljatok, rendkivul segitokeszek az ott dolgozok!

Ez OK, de SZVSZ nem kell nagy mérés, hogy odaírják 4 Ohm, 8 Ohm, 50 Watt, stb. nem?
Itt nem ez a cél, inkább minél kisebb hozzáadott értékkel minél olcsóbban eladni.

Term. biztos megnézik az impedanciát, ha kéred.
Nincs minden a honlapon amit láttam élőben. Ez változik? :-?
Gondolom változni fog egyszercsak.
Mindenre sorban.
Részletes specifikáció finoman szólva nincs a hangszórókra, hangváltókra, hangdobozokra.Minden adat-már ami kevés van- az a netről származik.
A SUB passzív és 4 Ohmos Volt , mert elfogyott. A hangszórója a SON 870. Nehéz membrán, gumi szél, kb 32mm-es lengőcséve és üvegszálas pille.
"Szilágyi" jól láttad a TANNOY duálkoncentrikus hangszóróját az audiofil találkozón és van aktív studio monitor erősítő is aTANNOY-tól.
A leltárak befejezése után felkerülnek a honlapra a CABASSE,CANTON,B&W,ELAC,BÖSENDORFER,TANNOY üres dobozai és az
összes hangváltó:CABASSE,CANTON, BÖSENDORFER,JM LAB,H2000.
Addig sajnos marad a telefon vagy a személyes látogatás. Illetve atól is lehet kérdezni aki már járt Fehérváron.
Hali ! Elég jó ez a kft. mégis hogy éri meg nekik, ilyen olcsó áron eladni bármit is ? LEhet rendelni neten keresztül is ? vagy működik az a funkció ?
bluefish Írta:Hali ! Elég jó ez a kft. mégis hogy éri meg nekik, ilyen olcsó áron eladni bármit is ? LEhet rendelni neten keresztül is ? vagy működik az a funkció ?
Szerintem ez teljesen egyértelmű. A Rendelés címszó után látható telefonszám, telefaxszám és e-mailcím is. ;-)
Mivel ez tulajdonképp azonos a H2000-el, rendelni nálam is lehet, ha a hangszórókban nem is hiszek annyira, néhány kiegészítő érdekes lehet a Logotech kínálatából.
engem igazán a légmagos tekercsek, illetve a nagy választékű csavarkészlet érdekel, mivel a fekete csavar elég ritka felénk, kivétel a autó hifis boltokban, de ott meg 10-15 ft egy csavar, ami a logotechnél 2-4 ft. És sok egyéb dolog nagoyn olcsó, és van 0.33as tekercs 1mmes huzalból, ami pont optimális. Tongue Én arra a menüpontra gondoltam hogy értékesítés--> rendelés. Ott kitöltöttem a sávokat, és elküldtem. Előfordul, hogy az nem működik ? Mert akkor neked fogom elküldeni a rendelést !
Mondom, ugyanaz, mint a H2000. A tekercsek is. Szóval mindegy.
shalafi66 Írta:...néhány kiegészítő érdekes lehet a Logotech kínálatából.
pl. ? .sokk.
A visznteladói hálózat létező dolog ?
mondtam már, minden ugyanaz, mint a H2000-nél
doki, csavarok, reflexcső, váltóalkatrész, ilyen hülyeségek.
Sony SON615 szélessávú sugárzóról mi a vélemény? Ugyanis most, hogy a hangfalaim és az erősítőm haza kellett vinnem, az otthoni kis ET-273-as 5,1 esemmel kell együttélnem. Jelenleg 2.1-ben használom. Az vele a gond, hogy az egyik szatelitben anno elhalálozott a hangszóró, így most egy japán tv szélessávúja van benne, az még tűrhetően is szól, de a többi az mondhatni pocsék. Tervezek majd rendelni HG2,5ösöket is, és velük együtt lehet vennék pár ilyen szélessávút, és kicserélgetném őket, meg akkor már egy kis csillapítást is tennék a dobozaikba, mert jelenleg az sincs bennük. Szerintem a meglévő hangszóróknál csakis jobban tudnának muzsikálni. A mélynyomó egy kicsi bandpass láda.. kb. 40Hz-ig megy le, de 80 körül van benne egy bazinagy kiemelés.. de ha jól helyezem el, az tűrhető Tongue
Szia Shala!

http://logotech.hu/modules/termekek/photos/311.jpg
Nincs valami infod erről a sony magasról? Az ára alapján nagyon barátinak tűnik. Nekem van itthon belőle pár darab, de lehet, hogy még kéne venni - amíg van.
Azt tudom, hogy 6 ohmos.
A hangja nem valami lágy, inkább dinamikus zenére való. Techno, trance félére. Bár Vangelissel is elég jól el lehet hallgatni.
Saját mérésed nincs róla? Nagyon kíváncsi lennék rá milyen az átvitete...
Köszi!

Üdv: Ricsi
őszintén: én ezekkel nem foglalkozom.
Az oldalt már láttam, de a Sony hangszórókat még csak most fedeztem fel. Nagyon jó hangszórók ezek. Ahogy nézem ezek a régi Sony Music Center hangszórói lehettek amik olyan jól szóltak. Megismerem a fekete-fehéret és a bevagdosott peremüt is. Ezek kis dobozokba valóak, de házimozi háttérsugárzójának bőven megfelelnek. A közép és magas sugárzókat is sztem music centerhez csinálták. Érdemes lenne venni belőlük, amíg vannak. Ezek értékek. (A legdrágább mini hifik hangszórói voltak régen.)
De hogy kerültek ehhez a céghez ezek a hangszórók?
Ezek szerint ott rakták össze a Sony és más márkák hangfalait?

Amikor először megláttam az oldalt, egyből a JM Lab hangszórói tetszettek meg és az fordult meg a fejemben, ha én vennék ilyet és építenék nekik dobozt, akkor lenne egy 5-600 ezer ft-os hangfalam? .haha.
Én is szeretnék majd pár db SON615 szélessávút a kis 5.1-embe, ami itt van a koleszban.. ugyanis az egyik szatelit HSZ-e kimúlt, helyette ideiglenesen egy 3W-os, régi kis japán elekta tévéből kiberhelt, valami SAMMI nevezetű szélessávú van. De már az is űbereli a gyári hangszóróját jócskán. Főleg most, hogy szépen kicsillapítottam a dobozát Tongue
Régen nekem is tetszettek azok a minihifik.. de ahogy shalafi mondta: rosszul méretezett reflex dobozok, zártba való hangszóróval... boltokban én is szerettem hallgatózni, milyen jol döngenek, de aztán mikor megtekertem, vagy elkezdtek torzítani, vagy maguktól visszavették a basszust. Egy (talán) helyesen méretezett láda, mint plö az enyém a HA-17-tel, tényleg nem "dübög" úgy, mint azok a sanyi minik: nem emel ki 80-100 Hz-en, viszont erősebb, mélyebbre megy, és sokkal kellemesebb hallgatni. Mostanság az enyémen kívül csak minihifiket meg kis 5.1-eseket hallok, az én cuccom tűnik a legszebb hangúnak Tongue
(jó, minden szentnek maga felé hajlik a keze Tongue)
Pandaboy Írta:Amikor először megláttam az oldalt, egyből a JM Lab hangszórói tetszettek meg és az fordult meg a fejemben, ha én vennék ilyet és építenék nekik dobozt, akkor lenne egy 5-600 ezer ft-os hangfalam? .haha.

Biztos, hogy nem. Hangra sem.
Egyébként sem hinném, hogy 5-600 ezres dobozokba építették volna.
Chorus házimoziban volt.
Rákerestem a JM Lab Chorus házimozira és csak néztem. Egy ilyen Chorus mélynyomó ára most 197 ezer ft. Akkor még is csak a több százezres hangfalakba tették ezeket a hangszórókat. De persze még hozzájön az árhoz az is, hogy gyönyörű fadobozba vannak építve.
A CHORUS típusokhoz van eredeti hangváltó is.
Csak nálam nem lehet elérni a logotech honlapját?
Nem csak nálad.Holnap utána nézek.
Na, van már valami hír róla?
Oldalak: 1 2 3