Hangszóró2000 fórum

Teljes verzió: radiotehnika
Jelenleg könnyített verzióban tekinted meg a fórumot. Megtekintés teljes verzióban teljes formázással és grafikai elemekkel.
Hali!
Radiotehnika s90 magassugárzót tudnak e felújítani (talán tekercselni) a hozzáértők?
Mindent lehet, de nem biztos, hogy érdemes.
Remélem ez azt jelentené, hogy fel tudsz támasztani ilyen hangszórót!
darthdenes Írta:Remélem ez azt jelentené, hogy fel tudsz támasztani ilyen hangszórót!

Akartam volna linkeni a vaterán 4000 Ft-ért árult eredeti magas párt, hogy vedd meg, de már elvitték, így csak történeti szempontból lehet érdekes sajna...
http://www.vatera.hu/s_90_magassugarzok_eladoak_parban_163102393.html
Néha előfordulnak hozzá, ezért érdemes figyelni. Most viszont csak a javítás az alternatíva.
Köszi!
De még nincs meg a doboz, mert csere-bere okán juthatnék hozzá. De egyelőre csak azt tudtam róla, hogy kinyírták benne a magasat. Ezért érdeklődtem a javíthatósáról.
Mivel nagyon kevés időm van, ezért Csak olyan hangszórót javítok, aminek van értelme.
Ennek nincs.
Nem véleményt kértem a hangfalról! A hangszóró 2000kft honlapján találtam olyan pontot, hogy hangszóró javítás. Gondolom akkor ők meg tudják javítani?
Meg kell kérdezni.
Idézet:Nem véleményt kértem a hangfalról!
Hja, lehet, de ha én javítok, akkor nem így mennek a dolgok. És hangfalról itt nem lehet szó..
darthdenes Írta:Nem véleményt kértem a hangfalról! A hangszóró 2000kft honlapján találtam olyan pontot, hogy hangszóró javítás. Gondolom akkor ők meg tudják javítani?

Valahol máshol a Neten olvastam az S90-es magasának felújításáról, de még kutakodnom kell az emlékeim között, merre is volt.
Érdekes egy szerkezet ez a hangfal, aki anno 1800 Ft-ért megvette az első szállítmányból az nagyon jól járt, a mostani használt árakat elnézve. A hangjáról meg a minőségéről úgy nézem jobb ha nem nyitunk itt vitát.
A magasakat és a szomszédokat könnyű vele kinyírni, ezen kívül mást nehéz benne elpusztítani. Gyilkos CCCP technika.
Ha valakinek nem tetszik és leszólja, annak meg finoman dobd majd a lábára, az is eléggé pusztító lesz .torz.
Kár! Pedig ez a doboz a tucc-tucc zenére igen kiváló. Lágy és ütős méllye van csicsergős magasa, és jobb közepe mint a dc2580nak.
Azokkal a hangszórókkal kizárt a jó középtartomány, a mély pedig eleve nem olyan dobozba való, miont amibe tették.
A magashsz pedig 10k körül véget ér tudomásom szerint.

Terhelhetőséggel sem áll jobban, mint egy nagycsapos HA25, azoknak is 45mm-es lengőcsévéjük van kb. 50%-kal erősebb mágnessel.
Belevaló/ nem belevaló, de mégis rohadt dögös a basszusa. "F" széria közepe és magasa is nagyon rendben volt! Lehet, hogy más szériában gyengébb azt nem tudom. De ez nagyon bejött!
A dögös itt azt jelenti, hogy igazi mélye nincs, rossz, vagyis rezonáns, 100Hz körül kiemelős mélytartomány, ezen túl pedig érzéketlen.

Ha a magas csak 10k-ig szól (egy jó 160mmes mélyközépnek ugyaneddig egyenes az átvitele) és a membránja miatt rezonáns, akkor nekem nem lenne jó.
darthdenes Írta:Hali!
Radiotehnika s90 magassugárzót tudnak e felújítani (talán tekercselni) a hozzáértők?

Szia!Ha még aktuális a kérdés, akkor ezt az eladót kell megkérdezni, hogy hol készült a magas. Ha a fele igaz, akkor már az is szép. De ezt majd a szagértők megmondják, mert nekem amatőrnek is kicsit nagynak tűnik a varázslat.
8)
"Mindkettő magas gyári de újra lettek tekercselve minőségjavítás miatt így sikerült a frekvenciahatárt kitolni 19Khz környékére a gyári 12Khz helyett!!! Illetve a dóm légrése fel lett töltve ferrofluiddal igy már nem kell attól tartani hogy túlmelegedés miatt leég ami az S-90 gyenge pontja!!! "

Az alábbi link március 28-ig él. Szerintem nem fogják gyorsan elkapkodni ennyiért...

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=164972869

Szóval ferrofluidos tekercselésre fel Smile
Big Grin
Köszi! De bicikli vásárlás miatt elnapolva!
Viszont megint egy példája annak, aki csak mutogatja, hogy milye van, de nem akarja eladni!
Ki az a barom, aki 50e adna ezért! Nekem tetszik ez a típus, de az árát 20e ft környékére tenném!
Én meg hozzátennék, és vennék egy prelut. .zsepi.
[quote="darthdenes"]Köszi! De bicikli vásárlás miatt elnapolva!

akkor elbringázhatsz...nincs messze...

http://www.rigonda.com/dy.htm
shalafi66 Írta:Én meg hozzátennék, és vennék egy prelut. .zsepi.

...ha érdekel valakit...

http://www.vigrola.lt/sec1/mod/speak_cat/
GARFIELD13 Írta:[quote="darthdenes"]Hali!

......mindenütt a RÉGI hangok...viktorviktor....hehe

+ kórus - 2008/02/20 22:34
Én nem vagyok fanatikus védelmezője RRR, de azt mondja, hogy trilla HI - FI. A régi S-90-hangok igazán szép és rehabilitációs ütemtervet. Zenerajongók mindenhol fórumokon fejlesztése S-90, bátyám, hogy biškiuką melomaninių "pszicho" lett a leginkább oszlopok számított klijavo és így tovább. Erősítő lempinis neki. Brother csak jobb az S-90-szűrők megváltozott közép-frekvencia dinamika, a nagy-poto, a végleges változat még változás szűrő és magas-sugárzók volna egészíteni egy további elemmel - most hangot elégedett. Šiaiap talán kell kinéznie felé jellemzői az oszlopok, decibelinį menetrend -, amint látod, ha nincs megfelelő zenekar. Csak nézett, és látta, hogy egy linket RRR néhány dinamikus térképek, amelyek teljes mértékben megfelelő, és a költségek sokkal kevésbé. Kíváncsi vagyok, miért nincs audio lejátszás más felszólalók grafikai gyártók. RRR zavux Sajnálom, de úgy hangzik, nagyon szép és nekiekvieni Rolandas úttörője, vagy jobb hang.

---------zavux - 2008/02/22 17:09
Kori Sajnáljuk, de RRR hangzik šudinei (Pioneer tényleg nem sokkal jobb hang, ez csak jól néz ki). Legalább a fülem. Számomra fontos a hangminőség, nem a mennyiség, és mennyisége basszus. Igen szerint S90 tényleg nem jó. Husky, színtelen, teljesen szabad a hangtér ... Szóval ... Tusams bumcikams és figyelje, de nem több.
pionyer Írta:...ha érdekel valakit...

http://www.vigrola.lt/sec1/mod/speak_cat/

Tetszik ez a nyelv.
Tetszik ez a nyelv.[/quote]

...rigai palóc tájszleng
...csaka z idők változnak...

...radiotechnika RRR Rigonda 4 hangszóróból konstruált állódobozait nyüstölöm és még mindig szól .... Dalszöveg
1. És jött a doktor, és azt mondta,
Hogy nagyon beteg vagyok.
Vigyázz magadra! - szólt a nővér,
És belémtömtek néhány csepp Fagifort.
De nekem nem kell, nekem nem kell gyógyszer,
Adjon valami mást:

R. ||: A zene, a zene, a zene, a zene, a zene, a zene kell! :||