Hangszóró2000 fórum

Teljes verzió: Vifa hangszórók
Jelenleg könnyített verzióban tekinted meg a fórumot. Megtekintés teljes verzióban teljes formázással és grafikai elemekkel.
Pár héten belül lehet mad kapni a H2000-nél Vifa magashnagszórókat DX25 és XT25 típusokat.
Mennyi lesz az áruk? Kb?
Ha HA17-634-esekkel szeretném párosítani, akkor kb milyen frekvencián érdemes elváltani (dx-25 lenne a pár)?
Kösz
KRAVEN Írta:Mennyi lesz az áruk? Kb?
Ha HA17-634-esekkel szeretném párosítani, akkor kb milyen frekvencián érdemes elváltani (dx-25 lenne a pár)?
Kösz

Én is pont ezért regisztráltam (első körben, hogy ugyanezt kérdezzem meg).
Előre láthatóan valahol 5000,- környékén.
shalafi66 Írta:Előre láthatóan valahol 5000,- környékén.

Ez mind a két kérdésre a válasz? :-))
Az, hogy hol és hogy fogod váltani.. sokmindentől függ Smile Mérni - számolni - mérni - számolni.. kb ez a képlet Tongue
zupp87 Írta:Az, hogy hol és hogy fogod váltani.. sokmindentől függ Smile Mérni - számolni - mérni - számolni.. kb ez a képlet Tongue

Osszátok ám ki rendesen a csákót Big Grin A minap láttam, hogy egy P20 as gyújtástekercsét tette be a hangváltóba, azzal a célzattal, hogy a régi idők kétütemű hangzását demonstrálja Big Grin Big Grin Big Grin
KRAVEN Írta:
shalafi66 Írta:Előre láthatóan valahol 5000,- környékén.

Ez mind a két kérdésre a válasz? :-))
Hja, hogy másik kérdés is volt. Smile Valahol 2,5-3000 környékén öszehozható valószínűleg.
Legalább gyorsan tudok majd beszerezni másikat, ha netán elpukkantanám a DX-25-ösöket Big Grin Bár az egyelőre előttük lévő 4,7 ohmos ellenállatok névlegesen kis teljesítménye miatt azok hamarabb fognak elpukkanni esetleges túlhajtásnál Tongue
Hogy áll a ViFa árusítás kérdése?
Ha megérkeznek, akkor felkerül a weblapra.
Hali!

Mekkora a különbség van egy Vifa DX25TG05-04 és egy Vifa DX25TG09-04 között? Külsőre különböznek? Úgy vettem észre, mintha a TG09-nek ívesebb lenne az előlapja a 05-nek megy egyenesebb (a dóm felől persze). Az előlap egyenessége waveguide végett lenne fontos.

A H2000-nél egyébként ezek beszerezhetők?
DX25TG05 van 12 db párba válogatva 5500/db áron. Én őszintén szólva nem látok különbséget a 05 és 09 között.
Frankó!Wink

És ezek fehérváron megtekinthetők? Jó lenne megnézni, megtapogatni, megszagolni.... Smile
Az előlapjuk nem domború?(Az adatlap szerint egyenes, de nem akarok koppani) Mert ugye az a kérdés, hogy tudok e hozzá waveguide-ot alakítani.
Elég egyenes, van benne egy pár tizedes emelkedés középtájon. Majd átküldöm a készletet, és akkor nézegethetők. Smile
Köszönöm szépen! Nem kell az egész készletet átküldeni, elég 2 párat. (Gondolom rezonanciafrekvencia szerint lettek kiválogatva.) Viszek magammal egy mintát, aztán meglátom hogy összehozható e esztétikailag-akusztikailag a tölcsérrel.

Mikorra várható a "szállítmány"?)
Már nem ér oda 20-áig. szóval valamikor jövőhéten.
Rendben. Akkor várok ill. majd érdeklődöm a fehérváriaknál. Köszi a segítséget.
Hétfőtől már nézegethető.
Meg is lehet majd vásárolni őket vagy csak megtekinteni? Smile
Kellő mennyiségű fizetőeszközzel felvértezve mindenképp megvehető. Big Grin Anélkül marad a nézegetés, ami egy hangszórónál elég hiábavaló tevékenység.
Köszönöm a segítséget, sikerült választanom, elvittem egy párat. Smile Tetszik a hangja, már be is fogtam, egyelőre csak dobozfal hanggátlás mérésreSmile (persze vigyázok rá, sávhatárolt zajjal méregetek)
shalafi66 Írta:DX25TG05 van 12 db párba válogatva 5500/db áron. Én őszintén szólva nem látok különbséget a 05 és 09 között.

Kedves Shalafi,

Van még a Vifákból?

HA 20 598 mellé szeretném párosítani. Lecserélném a már meglévő HG 2,5 639-es dómot.
Érdekelne a véleményed hogy várható e hangminőség javulás a cserével?

üdvözlettel:

Szénási Péter
Ha a váltó is módosul, akkor biztosan.
Igen szándékomban állt a váltót az új magashoz igazítani.

Ha rendelni szeretnék két darabot azt nálad tehetem meg?
Nincs most nálam ebből a magasból, szóval rendelni az audionl-nél egyelőre.
Decembertől újra lesznek párba válogatott Vifa DX25 dómok folyamatosan, várhatóan 6500Ft-os áron, esetleg ha van rá kívánság, akkor mást is lehet kérni Vifa-Peerless-SEAS vonalon.
mire saccolod amúgy a dx25 adatlapját? elég pontos ahhoz hogy helyettesítőképet számoljak belőle ? (impedancia).
.hehe. Nem szoktam saccolni.
Mihez szeretnéd használni? Mert olyan sok értelmét nem látom. Ezek az adatlapok egy adott hangszóróra érvényesek, egy adott pillanatban. Más körülmények között, mondjuk két hónap használat után, már mást lehetne mérni.
helyettesítő kapcsoláshoz akarnék belőle értékeket számolni.
10% tolerancia bőven elég lenne.