Hangszóró2000 fórum

Teljes verzió: Ilyen hangfal nincs is...
Jelenleg könnyített verzióban tekinted meg a fórumot. Megtekintés teljes verzióban teljes formázással és grafikai elemekkel.
Padlástakarítás közben egy furcsa tárgyat találtam. Egyértelműen hangfal de ilyet még nem láttam.

A rajta lévő feliratok:
IDEA iparművészeti vállalat
Made in hungary
Gieger acustic system
Impedanz 8ohm
Sinusleistung 100W
Musikleistung 150W
Impulsleistung 300W
Typ FL-01A

Az érdekelne hogy ez valami ritka típus, ami ettől érdekes, vagy csak egy technikai zsákutca ami feledésbe merült?
[attachment=321]
[attachment=322]
technikai zsákucca szerintem.
az elrendezés "radikális" , ám fatális.
majdnem kizárt hoyg ezt nagyobb sorozatban gyártotta volna bárki.
(2014. 02. 28., 18:55)Handyman Írta: [ -> ]Padlástakarítás közben egy furcsa tárgyat találtam. Egyértelműen hangfal de ilyet még nem láttam.

A rajta lévő feliratok:
IDEA iparművészeti vállalat
Made in hungary
Gieger acustic system
Impedanz 8ohm
Sinusleistung 100W
Musikleistung 150W
Impulsleistung 300W
Typ FL-01A

Az érdekelne hogy ez valami ritka típus, ami ettől érdekes, vagy csak egy technikai zsákutca ami feledésbe merült?

Szia!
Orion magas, Orion kékmembrános közép és egy kissé homokos nyomokban mélyhangszóróra emlékeztető valami ami a fenti kettőt elnézve szintén lehetett Orion valamikor. Mekkora a mély átmérője? 20 vagy 30 cm?
Hát kuriózumnak jó lehet, ha párban van szerintem megérdemelne egy helyreállítást, mert az szinte biztos, hogy még egy ilyet nehéz lehet találni és szép retro cucc lehet belőle. A meghallgatása már körülményesebb lehet, mert eléggé felfelé irányul minden hangszóró és a ráírt teljesítményt sem érdemes ráküldeni mert annak tuti, hogy sírás lesz a vége.
Lesz vele munka biztosan bőven, de tessék megmenteni. De csak egy igen egyedi iparművészeti tárgy lesz, ami hangot is adhat ki magából nem egy élvezhető "hangfal", ezt érdemes előre leszögezni szerintem.
Üdv.
Úgy tervezem, hogy teszek egy helyreállítási kísérletet.
A szerkezet ép, csak a hangszórók közötti krómozott rudakat kell felújítani.
Úgy vélem a kisebb hangszórókat célszerűbb cserélni, persze csak ha sikerül gazdaságosan beszerezni. A nagyobb hangszóróval kapcsolatban tanácstalan vagyok. A membráncseréhez nem vagyok elég képzett. Tudnátok ajánlani valakit aki ebben profi és nem audiofil díjszabással dolgozik?

Előre is köszönöm.
shalafi lenne aki szokott szöszmötölni mindenféle kacattal.
amúgy a felfelé álló hangszórók egyvalamie biztosan jók.
a sugárzási mintája konzisztens.
máskérdés hogy minden egyébb dologban ez kevésbé jó.
(2014. 03. 01., 9:07)Handyman Írta: [ -> ]Úgy tervezem, hogy teszek egy helyreállítási kísérletet.
A szerkezet ép, csak a hangszórók közötti krómozott rudakat kell felújítani.
Úgy vélem a kisebb hangszórókat célszerűbb cserélni, persze csak ha sikerül gazdaságosan beszerezni. A nagyobb hangszóróval kapcsolatban tanácstalan vagyok. A membráncseréhez nem vagyok elég képzett. Tudnátok ajánlani valakit aki ebben profi és nem audiofil díjszabással dolgozik?

Előre is köszönöm.

Szia!
A magasakat és a közepeket ne bántsd, ha jól működnek csak egy alapos tisztogatás kell nekik, de azt is érdemes szakemberre bízni, mert amennyire látszik a képen a membránok még nincsenek benyomva, és jobb lenne, ha nem is lennének. Venni is csak ilyen korú használtakat tudnál.

A mélynél mindent cserélni kell benne ránézésre, mert a membrán alatt szerintem a pille is le van szakadva, valamint ennyi homok a tekercsnél sem igazán nyerő. Szóval ott kb. a kosár és a mágnes maradhat, amibe igen-igen alapos kipucolás után építeni lehet egy komplett új belsőt.
Azt nem írtad, hogy az ország mely részén vagy, az előző hozzászóló javaslata jó, emellett én még esetleg Bp-en tudok ajánlani javító szakembert, akit az Orion gyűjtő Hi-Fi szerelőm javasolt régebben.
Én is kérdeznék:
Megvan a párja is és mekkora a mély benne?
Megnéznék még egy fényképet a hangváltóról is...
Üdv.

(2014. 03. 01., 18:37)DMG Írta: [ -> ]shalafi lenne aki szokott szöszmötölni mindenféle kacattal.
amúgy a felfelé álló hangszórók egyvalamie biztosan jók.
a sugárzási mintája konzisztens.
máskérdés hogy minden egyébb dologban ez kevésbé jó.

Egy valamire még nagyon jó lehet egy ilyen pár.
Ha esetleg a felső lakóval van egy kis konfliktus....cool.
Jaj, nemá, hogy nem ismeritek! Ez Klang fórumtársunk szabadalmazott terméke, az omnidirekcionális hangsugárzó.
Klang megtalálható az összes hangtechnikával foglalkozó magyar fórumon. Mostanában rezonátor dobozokkal foglalkozik.
pl.: http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php?f=19&t=726
Nem, nem ismerem. Nagyon profi doboz pedig, az Orion kékmembrános középnek nincs párja széles e világon. És az óperencián is túl sincs.