Hangszóró2000 fórum

Teljes verzió: Hangszórók
Jelenleg könnyített verzióban tekinted meg a fórumot. Megtekintés teljes verzióban teljes formázással és grafikai elemekkel.
Admin
Az egyik hangszórón láttam hogy papir a porvédője (braun)
Lehet olyat kérni másikra is?Mondjuk ha én 16-osokat akarok rendelni akkor kérhetek rá papirt?Amugy nekem kinézetre van egy kis bajom a vidikkel.Nagyon lepukkantak Smile csúnya a felfogató fülek,nagyok is,a fényes porvédő sem teccik ,meg a kosaruk is egyszerű.
?ás nem jut az eszembe .haha.
de a következő hangfalam vidi lesz,de most megvannak még az mnc-k...azt is kiprobálás miatt vettem mert sal párti vagyok.Régen amugy vettem vidiket de annak a "csomagolásuk" is elég egyszerű volt,rá volt hajtogatva egy vékony papír és kész Smile
Ahogy a rajzokon is látszik, nem minden hangszóró füles kosaras, inkább úgy fogalmaznék, hogy minden típusból létezik "szép" körperemes változat. Wink A fülesekre meg lehet keretet vagy rácsot venni, de egyetértek, azok kevésbé esztétikusak.

A porvédők: sorozatban "fényes" poliészter porvédővel a 100, és a 200mm-es hangszórók készülnek. Természetesen minden külön költség nélkül lehet papír pv.vel is kérni Smile A 160mm-es papíros hangszórókon fekete, szintén poliészter pv. van.

Az egyszerűség nem véletlen. Továbbra is hasonló marad a hangszórók kinézete, fekete kosár, membrán, szürke, vagy fekete szegély, esetleg az ezüst porvédő. Nem tudom pontosan mit szeretnél látni. Big Grin A csomagolás is maradt a régi, ugyan egyszerű, de olcsó, és mégis megvédi a tartalmát. Wink
tudom hogy nem tetszik neked a "kinai" hangszóró de gyártathatnátok olyan kosárral mint pl a SAL.Nekem azok a kosarak sokkal jobban bejönnek mint a mostani vidik(szerintem nem csak én vagyok így vele),vastagabb és merevebb.Én biztos fizetnék érte 1-2 száz forintal többet olyan kosarasokért!!!Mondjuk ahol felcsavarozzuk a hangszórót oda nem szivacsos akármi kellene körbe hanem olyan szép szél legyen mint a SAL SA-nál.az má teccik.
Találtam egy oldalt ahol a vidi hangszórók olcsobbak Big GrinDDDDDD
Ez hogy lehet?azt mondtad hogy a többi viszonteladónál drágább.nem ugy néz ki .haha. ugyanazok a hangszórók mint itt és az adatlap is az... höhö
Szabad kisker árak, és egyéb általatok nem ismert viszonteladói kedvezmények vannak. Big Grin
A kosarak anyaga pedig azonos kategóriában vastagabb acéllemezből készül nálunk. És a körperemes hangszórók kiképzése hasonló az SA sorozathoz.

Úgy hiszem, nem figyelsz eléggé.
"Szabad kisker árak, és egyéb általatok nem ismert viszonteladói kedvezmények vannak."
Hát én tudok arról hogy viszonteladóknak lehet kedvezmény.
De akkor is fura hogy nálatok drágább mint a viszonteladónál...
Melyikük az. .?.

A nagyker árakból is engedünk komoly összegeket, ha egy hónapban valaki elkölt nálunk mondjuk 300 000 körül. Wink
w3.enternet.hu/sjani
Ismerem azt a lapot, eddig drágább volt.

Erre mondjuk tudok egy csúnya szót, amit ott láttam: LOPÁS. Wink

Majd kapnak egy szép emilt tőlem, legalább kérdeztek volna, mielőtt belinkelik az oldalunk részeit. .gonosz.
lopás?hogy lopnának vidi hangszórókat?amugy meg tök mind1 honnan van,a magyar ember minél olcsobban akar beszerezni valamit szal tök mind1 hogy lopott-e vagy sem Smile
.sokk. Teeeee, lopás, hogy belinkeli innen a képeket, az adatlapokat. NNa! .zold. Ha már készít valamit, az a saját tárhelyén legyen, ha meg nem hajlandó letölteni és felmásolni, csak linkel, előbb kérdezni illik. .!.
ja hogy arra értetted a lopást...én meg azt hittem hogy azé mondod mert hogy náluk olcsobb minden Big Grin
amugy a használt cuccoknáls is occsóság van...
Te,az órátok meg van hülyülve,a neveknél felváltva hétföt meg keddet ir ki...no meg egy orával elörébb van szerintem.
.zold. van a dátum előtt valami:
Ne offoljunk. .gonosz.
vazze,tényleg,na nem szóltam.
és hogy ne legyen off,van olyan vidi hangszóró aminek a beépítési mérete megeggyezik a 16cm-es cdconéval?
Nem tudom, nézd meg talán. :| Az összes 160-asnak egyforma kivágás kell. (HA16-18 )
Tudom, hogy vannak 31 cm-es gitárhangszóróitok.. ilyenből üzemel is nálunk 3 db, az a kérdésem, hogy ez a vonal esetleg nem lesz fejlesztve?
Ezek is kapnak nagyobb mágnest?
Ezek mondjuk valóban gitárra a legalkalmasabbak, általános hangosításra kevés a mélyük.
Azért sajnálom, hogy PA cuccokat nem annyira erőltettek.
Különben ez a 31-es gitártányér hogy született? Csak úgy kísérleteztetek, és utólag került rá a "gitár" jelző, a jelleggörbe (és hang) alapján?

ezzel kapcsolatos: a dómsugárzó selyemmembránján is, és ezeknek a nagyobbacska hangszórók papírfelületén is valami olyan impregnálóanyaggal találkoztam, ami idővel összegyűjti a port, és az beleragad! Sad
Nem lehet ezzel valamit csinálni? nemigen jön le...
A gitárhangszórók így maradnak már. Kiegészítő mágnest lehet hozzá használni, de így is elég érzékeny.

Történt változás, hiszen jelenleg textil széllel készülnek, és ez sokat változtat a hangzáson. Én már látom a különbséget, de ezek az adatok egyelőre még nem publikusak... Smile

Ez a felületkezelési mód nagyon hasznos a parciális rezgések ellen. Valaha az Akai találta ki. Vízes ruhával finoman letörölhető a mélyhangszóró membránja. A HG2,5-nél ugyanezt lehet, csak méginkább vigyázva. A prespán csévetest és a selyem mebrán is elég érzékeny.
Admin Írta:Ez a felületkezelési mód nagyon hasznos a parciális rezgések ellen. Valaha az Akai találta ki. Vízes ruhával finoman letörölhető a mélyhangszóró membránja. A HG2,5-nél ugyanezt lehet, csak méginkább vigyázva. A prespán csévetest és a selyem mebrán is elég érzékeny.

Majd néha takírtok vele, köszi. Egyébként a "nem lehet-e vele valamit kezdeni"-t úgy értettem, hogy a porral, nyilván nem az impregnálást akartam leszedni Smile De úgy látom nem értetted félre. csak én félreértettem volna, visszaolvasva.
Miben más az új HG 2,5 ?
Nekem biztos, hogy régi van? (gondolom, mert olyan 5 éves lehet)
A mágnes 50%-kal nagyobb. Lágyabb és könnyebb lett a mebrán, változott a csévéhaz használt huzal is így valamivel kisebb lett az induktivitása.

A régi adatai olvashatóak a termékek közt, az új pedig nagy vonalakban a következőket produkálja: Fs=850Hz, átlag érzékenység 92dB, a régi induktivitása 100uH volt az új nyolc ohmos 85 körüli. Wink
admin
Ti kritizáljátok a salt hogy nem adnak meg jó értékeket hangszóróknál mikor ti 94-es vagy mikori adatokat irtok,ráadásul megvan nektek az uj mérések (irtad hogy látod a különbséget csak az adat még nem publikus) és nem teszitek közzé...a sal legalább minden szállitmányból mér pár példányt és nem haggyák nagyra nőlni a szórást.kiváncsi lennék egy mostani hangszórótok adataira és arra ami le van irva...
ui.:ez nem kötekedés és rosszindulatu akar lenni csak mégiscsak...
Nem lehet összehasonlítani a két céget. Nem azonos a pénzügyi háttér. Az újjáalakulás óta ('96) most van először ilyen lehetőség. Az viszont nem mindegy, hogy az adatok hiányában inkább nem akarjuk megsaccolni az értékeket, vagy pedig szándékosan megtévesztő adatokat adunk közre. .gonosz.

A mérésekkel még csak nagy vonalakban foglalkoztam. Még most áll össze a rendszer. De nem akarok darabonként minden egyes adatlapot felmásolni. Ha kész, majd egyszerre felkerülnek. Valószínű, először a magas, majd közép, és végül a mélyhangszórók. Nem tudok mást mondani, meg kell várni.

Egyébként az adatok tényleg mások, jobbak. Big Grin
Akkor most ti is téves adatokat közöltök meg nagy az eltérés Smile
SAL meg nem ad téves adatokat szerintem..
Nos végigszámolva náluk nem stimmel az adatok egy része, és az érzékenység megadása nem a frekimenet alapján történik. Ez szerintem épp elég.

Azt hiszem az is jelent valamit, hogy veszem a fáradságot, és nem kevés munka árán megmérem az új értékeket. Tehát nem akarunk senkit becsapni. Persze nekünk is jó, ha lesz bizonyíték a hangszóróink kiemelkedő tulajdonságairól.
bypoffy Írta:Akkor most ti is téves adatokat közöltök meg nagy az eltérés Smile
SAL meg nem ad téves adatokat szerintem..

Ezt mire alapozod?
Valahogy hihetőbbnek tartom a vidis méréseket... egy mérés legyen ellenőrizhető!
Kis Zoltán
Jelenleg nem a most gyártott hangszórók paraméterei vannak fent a honlapon,tehát ez is férrevezethető egy hangfaltervezéskor...
Admin !

Akkor most mi van ?? A régi adatlapok szerint kiválasztott hangszórókkal a vásárlóitok lehet, nem azt kapják amit rendelni akartak !
Hogyan megy mérés nélkül a fejlesztés ?? Fülre ? Ezt elképzelhetetlennek tartom !
Egyébként a HG-2,5 406 már az új ? Ez a nagyobb érzékenységű. Amit írtál az újról abból kiderül, hogy érzékenyebb lesz, de arról nem írtál, hagy a frekimenetből sikerült-e a 2-5 kHz közötti borzasztó kiemelést ( illetve 5 kHz feletti gyengélkedést ) kivenni ??
Nem, a 406 is régi darab, nem új mérés. Ma a 406-os kb. 94dB érzékenységű lenne.

A fejlesztések többésge a tapasztalatok alapján történt, tényleg fülre, de ez a régi időkben is így működött itt. A kiemelésről annyit, hogy igen, sikerült, az alacsonyabb rezonanciafrekivel ez megoldódik. Viszont 15-20Khz-ig továbbra is 10dB-lel esik az érzékenység a nyolc ohmosnál.
Admin Írta:A fejlesztések többésge a tapasztalatok alapján történt, tényleg fülre, de ez a régi időkben is így működött itt. A kiemelésről annyit, hogy igen, sikerült, az alacsonyabb rezonanciafrekivel ez megoldódik. Viszont 15-20Khz-ig továbbra is 10dB-lel esik az érzékenység a nyolc ohmosnál.
Szia !
Sad Az a 10 db sok. de lehet, ebben az árfekvésben a többi sem jobb ! SAL DTF 12, MNC 33508-at próbáltam, hát ezekből is elfogy az egészen magas. KB egyformák voltak.
Most egy Vidi vidi pille van az Orion magas (HD 25 ?- leégett) -be applikálva, ez már nem rossz, de a másik épen maradt eredeti hmm.. jobb, magasabbra megy. Igaz az polietilén membrános.
Igazából nem tudom, hogy elfogadható áron mivel tudnám kiváltani - persze mindkettőt ?!
A két mély is leégett, ( a faim bulizott, és szegény HS 280 nem bírta a Goa-zenét Smile ), ezeket vagy a Ti HA 20 (484)-el, vagy a SAL SRP 2030 -al helyettesítem. Ezek konstrukcióra elég eltérőek, de kipróbáltam, eléggé egyformán szólnak beépítve (hatásfokra is, bár a Vidi olyan 150 -400 Hz között hangosabb, de a mélyük egyforma , f-rez mindkettőnél 62 Hz körülre esik ).
Kíváncsi vagyok, mit javasolsz , mi a véleményed ! ( a magasra is !)
A selyem membrános magasak többnyire ilyenek. A HG1,9 viszont 25 kHz-körül még megszólal, hát azzal lehet helyettesíteni, de vigyázni kell, mert 5 kHz-től indul. Megjegyzem: a membrán anyaga poliészter.

A HA20-484-nél dobzoba építve, ami egyforma gondolom az az Fc, mert Fs értéke 40Hz. Az én gondolataim, és a mai állás szerint a HA20 92 dB-es átlag érzékenységet produkál kb. Azt nem tehetem, hogy választok helyetted a kettő közül.

Másik problémám, nem ismerem túlzottan a HS 280-at... .forog.

Közben eszembe jutott, a 4 Ohmos HG 2,5 jóval több magas hangot ad a kifogásolt sávban, kevésbé meredeken esik.

(Persze a hangminősége szerintem nem említhető egy napon a HD25-nek és a HG2,5-nek.)
Köszi a választ !

Az a HA ami nálam van ( boltból kölcsönbe ) már az új szériás lehet, a növelt érzékenységű ? Miből lehet eldönteni ? Mágnes mérete nagyobb talán?? ( ez fényes porvédős, szürke habperemmel )
Az frez - en mért impedancia maximum helyét értettem ( persze mindkettő a HS 280 28 literes zárt dobozába volt beépítve )
A magasak minőségét hogyan értsem ? Melyik javára ? .haha.
Gyártási dátum a fenekén: ha 96-utáni akkor az "új" Wink

Háát a HG2,5 elég szépen szól mostmár.... Az orion hangszóróremekeitől jobb, de azért ez természetes, csak nem haladunk visszafelé... Wink
Üdv!
Egy, a weblapon is szereplő budapesti viszonteladónál érdeklődtem a 406-os HG2,5 (91dB) után, de azt a választ kaptam, hogy - "Ők már 12 éve árulnak Vidi cuccokat", de ilyenről még nem hallottak. Véleményük szerint mind egyforma, a 89dB-es kivitel (639). Hogy lehet ez? Igazából én is Orion dobozba szeretném, mert a jelenleg működő 90dB-es Visaton magasak kicsit halkan szólnak. Sajnos az eredeti hiányzott belőle.
Üdv,
DJ
Külön kérésre szoktam gyártani 2-4 darabokat belőle. A 464, 639 is 92dB-t tud mára Wink így szinte fölöslegessé teszi.