Hangszóró2000 fórum

Teljes verzió: Láttam, olvastam, hallottam, kérdeznék, véleményem van.
Jelenleg könnyített verzióban tekinted meg a fórumot. Megtekintés teljes verzióban teljes formázással és grafikai elemekkel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7
http://www.faktiskt.se/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9792&postdays=0&postorder=asc&start=210
Faktiskt.Se - ingen del är för fattig för att inte innehålla massvis med bilder!

...ez egy őrült hapsi,de zseniális...

még a hibák kijavítását is bemutaja...kész diavetítés...
... a konyhabútor vágólap is hifi front...[Kép: 253.jpg]
253.jpg (JPEG kép, 640x745 képpont)
Gyönyörű munka .sokk., de a fekvő kétutas center extra gáz...
Nagyon tanulságos, a feleségemet tudom idézni (mat-fiz): "nincs rosszul sikerült kísérlet, elrettentő példának még mindig jó lesz".
Kitűnő illusztráció azoknak, akik azt hiszik, hogy
1. a furnérozás egyszerű
2. a furnérozás megtanulását nagy darabokon kell kezdeni
3. a rosszul sikerült furnérozás javítható

"Okos ember más kárán tanul, a buta a magáéból sem okul."
No megyek pihenni, gondolkodom még néhány nagy mondáson, hátha eszembe jut valami még. De azért a furnérozást nem szabad kihagynia egy kihívást kedvelő DIY kollégának se, csak sokat kell hozzá olvasni, még többet próbálkozni, megtanulni beazonosítani a hibák okait. Ezután jön a politúrozás kedves kollégák, mégpedig kézzel csiszolva és sellakkal. Ha valakit érdekel, tudok hozzá összegyűjtött anyagot, linkeket küldeni, beszerzési címeket adni.
subvoice Írta:Gyönyörű munka .sokk., de a fekvő kétutas center extra gáz...

...ez nekem is feltűnt,node,ha nem is rézeleje,de legalább alu lemez van benne...
lehet,hogy az emberi hangot szögletesből szoktuk meg....?

..ugyanis még a gyönyörűen összedolgozott wc lefolyókat is betekerte ronda üvegszálas trutymóval...
és ahogy ott áll közben a derekánál kilyukasztott csepegésgátlóban...de mér pont zöld mezőben...?
...no, és a hárfa...? beépitve a hangszórók elé....áramszünet idejére....?
Ja bocsi, a furnérozós rész után most néztem végig a manus egyéves projektjét, igen tiszteletre méltó vállalkozás. Díjazom a vállalkozókedvét!
Minden tiszteletem a Tag előtt... komolyan mondom lehidaltam... .nap.

és ha úgy is szól ahogy kinéz
Azt kell mondjam annak a palinak nem sok fogalma van a különböző faanyagokról.
Én MDF-ből tuti nem csináltam volna ilyen rétegezett dobozt, mert oldalirányban nincs tartása az MDF-nek. (pontosabban könnyen szétmálik)
Rétegelt fából már bátran lehet így dolgozni...
http://ncd296.eden1.netclusive.de/speaker_hifi/exclusiv/15W200NO/zoom.htm

[quote="Wagnerur"][quote="cirrus"]Ez is jót tesz a hangdoboznak!

...fadobozba fahangszóró...
http://www3.ocn.ne.jp/~hanbei/eng-vertical.html
building vertical spiral horn with full-range driver

...a hurkatöltő két disznoölés közötti hasznosítása...
.[Kép: v100-dimension.gif]
v100-dimension.gif (GIF kép, 146x273 képpont)
Léva Írta:mert oldalirányban nincs tartása az MDF-nek. (pontosabban könnyen szétmálik)
Ne aggódj, a furnérozás összetartja.
cirrus Írta:Ne aggódj, a furnérozás összetartja.
Nem aggódom, de nem a furnérra kéne hagyatkozni.
És ha festette volna?
pionyer Írta:...fadobozba fahangszóró...
Azt értem, hogy a hegedű testét fából készítik, de a húrját azt nem. A hangszóró pedig csak a húrnak felel meg egy hangsugárzóban. Nem elsősorban a húrtól függ, hogyan szól a hegedű. Húrt sokkal kevesebben gyártanak, mint hegedűt, hangszórót is kevesebben, mint ahányan hangsugárzót. Elég itt a fórumon körülnézni. Big Grin
A hegedűhöz régen bélhúrt használtak...
Léva Írta:
cirrus Írta:Ne aggódj, a furnérozás összetartja.
Nem aggódom, de nem a furnérra kéne hagyatkozni.
És ha festette volna?

De remélem nem vetted komolyan?
OFF:
Konklúzió: csináljunk bélhúrból hangszórót! (Shala mit szólsz ehhez?)
:UFF
Flat panel, ha valaki ismeri a történetét.
cirrus Írta:De remélem nem vetted komolyan?
Mivel nem volt smiley, de...
http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?t=11750
My new Loudspeaker Systems – Great Plains audio - Lansing Heritage Forums

Speakers Great Plains Audio :
-GPA 515-8G For Low-Frequency Loudspeakers >600Hz/12Db
-GPA 399-8A For High-Frequency Drivers <600Hz/6dB
-GPA MR 60x40 for Horn

Enclosure DIY (LDA) – 1200x720x480mm - 415 litres– 24mm

...a hangváltó szovjet típus...külön butordarab
az erősítő meg külön rackban...műkőlappal...ennek ellenére , mi van,ha a kürtös riadót fúj....?
..vsx 514-em van...az csak 5 csatornás....
http://www.hajdinjaklabs.com/web/?p=7#more-7
HAJDINJAKLABS » Kha mo - interpretation of Bojan Hajdinjak Explorer

...a hajdinakásával hajtott nautilus...nem vízálló kivitelben..ládd-szárazon tartott puskapor....

Mitja and me (Peter) are model plane builders and like to listen to good music. Mitja had build a pair of speaker for his room and I had a B&W 602 at home… so we have putted them in a parallel comparison… Mitja's speakers where better… At that time it was winter and we hadn’t any model planes to build so we decided to start a project.
The Explorer is a 3 unit speaker with:

*

15” bass driver
*

15” hibass –midrange speaker
*

and a 1” tweeter

The drivers

The driver sensitivity is 100db/Wm, the crossovers are designed and assembled by Bojan. It is an unusual and interesting driver selection.
topeti Írta:Helyes Smile Valahogy nekem az omni nem jött be Sad
Nekem meg a direktsugik. Wink Gyanítom,hogy nem hallottál még normális omnit. .cigi.
shalafi66 Írta:Ui: az előlap döntés nem rossz ötlet, csak kell egy ehhezvaló hangszóró.
Háát ezaz. .forog.
Azért nem érdemes betegesen ragaszkodni egyik megoldáshoz sem. Esetleg minden kezeügyébe kerülő hangszórót kényszeresen ilyenné formálni. .puff.
doki Írta:
topeti Írta:Helyes Smile Valahogy nekem az omni nem jött be Sad
Nekem meg a direktsugik. Wink Gyanítom,hogy nem hallottál még normális omnit. .cigi.
Nem emlékszel rá? Jártam vadásznál, a Heed audioba.
"Csak" az Enigmát és az Envoyt hallgattam meg, de az omni nekem nem jött be.
doki még furcsáltad is. Nem emlékszel rá, az avx fórumon irtam? .pia. .puff. .tok. .boszi. .ordog.
Peti!
Hát lehet,hogy alacsony volna a hang minősége iránti igényem,de az envoyos rendszernél eddig nem hallottam még "jobbat".
Viszont az enigma annyira nekem sem jött be. Wink
Mondj már egy-két holmit,aminek tetszik a hangja!Nagyon kíváncsivá tettél. .sokk.
Doki, nem tudtam megszokni, hogy a hang nem szemből jön felém, hanem valahonnan a plafon felé haladva, onnan visszaverődve árad szét minden felé. A beszéd és énekhangok máshogy szóltak, mint ahogy azt megszoktam. A magasak is szokatlanok voltak. Nem tudtam az omni hangzását magamévá tenni. .oh. Ennyi.
Pedig ha valóban jól működik, nem kéne hogy zavaró legyen a 30°-os döntés.
topeti Írta:...
Azé válaszolsz az uccsóelőtti kérdésemre?Tényleg kiváncsi vagyok ezek után,hogy ha az envoyos Vadászos megoldás nem jön be,akkor mi az ami igen.De komolyan.
Ja és mégvalami,nálam évek óta nem műxik a direktben hallgatózás(akkor sem,ha nem döntött az előlap),mert az szerintem a felvételek hibáinak kiszűrésén kívül másra nem jó,legalábbis normális zenehallgatásra nem. Wink .cigi.
Egyszer hallottam az ördögnél a Thiel CS 2.2 hangfalakat. Még akkor a nagy korsunja (V8i) volt. Az a rendszer tetszett eddig a legjobban. (Linn LP 12-vel meg aztán főleg lenyűgöző volt.)
Martin Logan sztatikusok is tetszettek, valamint a Wilson Audio. Ezt az utóbbi kettőt a 2005-ös HES-n hallottam.
(De lehet hogy nem Wilson Audio, hanem Von Schweikert VR4jr, annyira hasonlóak külsőre...)
Aham,hát ezek valóban egy más világ.A thielt nem,de a többit már hallottam(a zeredetiredrózos kínylódóval Wink ),de ezek nem az én világom.Baromi jól szólnak,de zenélni nem tudnak,szerintem.
doki Írta:....Ja és mégvalami,nálam évek óta nem műxik a direktben hallgatózás (akkor sem, ha nem döntött az előlap), mert az szerintem a felvételek hibáinak kiszűrésén kívül másra nem jó, legalábbis normális zenehallgatásra nem. Wink....
Van ebben valami. Akkor tudom, hogy jó a stúdió monitor amit csináltam, ha megmutatja a felvételek hibáit, de ez sajnos illúzióromboló a legtöbb zenén, alig marad pár kétmikrofonos felvétel ami élvezhető marad.
Ez hasonlít ahhoz, hogy igazi mélyekre csak addig vágysz, amíg meg nem kapod, aztán kiderül, hogy a berendezési tárgyak folyton rezonálnak tőle, hol az ablak, hol az ajtó, hol az ágy, hol a kép a falon Big Grin
Shala!

Van 1 kérdésem a méretezéseiddel kapcsolatban.
Hány kész dobozt hallgattál meg azokból a hsz-kból, amiknek dobozméreteket ajánlasz?
Azé kérdem, mert érdekel h a valóság mennyire kollerál a szimulációval?
Mindig jössz ilyen meg olyan adatokkal, és sokx kétkedve állok hozzá, ill. rácáfol pár eredmény az elméletre. (pl. SMA állította, h szerinte nem túl terhelhető jazz-nél a 620, szerinted viszont igen, holott ő hallgatta v Mócsing nem TL-be való 620-a)
Most nemcsak a szub méretezésére gondolok, hanem bármelyik mélyközepére is.

Köszi!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7