Hangszóró2000 fórum
Általános kérdések - Nyomtatható verzió

+- Hangszóró2000 fórum (http://forum.hangszoro.net)
+-- Fórum: Új hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Fórum: Új tervezésű hangszórók (http://forum.hangszoro.net/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Téma: Általános kérdések (/showthread.php?tid=298)

Oldalak: 1 2 3 4 5

RE: Hangszórók - dollerakos - 2011. 10. 10.

Értem, köszi. Megkonzultálom a tulajjal, hogy mit szeretne, de arról panaszkodott, hogy PD-ket már sehol sem kap, még rosszakat sem... Ha végképp nem kap, akkor gondolkodunk tovább az egyedi példányokon. Az Isophon magasakat mindenképpen le szeretnénk cserélni és dobozonként csak egyet használnánk, a Vifát, amelyiket ajánlottál. Ha jól sejtem, azzal semmilyen egyedi hókuszpókusz nem kell? (Nem kapkodjuk el, ha már csináljuk, szerintem mindenképp körültekintően kell eljárni...)

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 10. 10.

DX-nél elég nagy a szórás mert kínai, igazság szerint válogatni kéne, de az átlagos felhasználói igényeket általában kielégíti akkor is, ha csak simán két darabot megvesz valaki a gyártásból.

RE: Hangszórók - dollerakos - 2011. 10. 11.

Hirtelen nem találom, hogy hol lehetne venni belőle és mennyiért... - Lenne erre valami tipp?

Továbbá PD207S adatlapot sehol nem találok a neten. Az én dobozaimban a párhuzamosan kötött PD-k előtt van egy 470 uH és velük párhuzamosan egy soros RC tag: 2,2 ohm + 15 uF. Szerintem az nem baj, ha váltásilag pl. a PD-knél még könnyebben kezelhető hangszórókat sikerülne csinálni egyedileg és az érzékenység talán romolhat, mert a 2 hangszórónak illeszkednie kell az egy darab Vifa magashoz; ha jól sejtem, de azért annyira nem vagyok benne biztos: az adott sávban a + 1 mélyhangszóró + 6 dB-t eredményez (de ezeket szerintem Te úgyis jobban tudod, ha valamit nem jól gondolok, javíts ki és kíváncsi vagyok a véleményedre).

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2011. 10. 11.

audionl.hu vagy europe-audio, utóbbi talán most drágább a forintgyengélkedés miatt.

A PD-nél a kétféle változat egészen máshogy szól, és igazából más váltó is kellene mindkettőhöz. A vifa magashoz nagyjából 96-7dB@2,83V-ig lehet illeszteni mélyközép hangszórót. Ha kevésbé érzékeny, jobb lesz mélyben.

Kösz.

Ez jó hír, hogy jobb lesz mélyben, még ha nem is lenne annyira érzékeny. Még egy kérdés: könnyebb is lenne váltani? - Mármint gondolok itt arra, hogy az átvitele 1 k és 3 k közt egyenletesebb lenne, mint a 484-nek?

Kiegyenesíthető, persze, ez nem olyan nagy probléma.

Ezek abszolút jó hírek! :--))) Szerintem bele fogunk kezdeni és a mélyeket akkor Tőled szeretnénk majd, valami egyedi változatot, amelynek lehet kisebb az érzékenysége, csak legyen könnyebb váltani (és a mélye is lehet jobb) és a magasak pedig a Vifák lennének (dobozonként 1 db), de addig is eszembe jutott még 1-2 kérdés. - Tudom vagy sejtem, hogy ez talán nem ilyen egyszerű, de milyen váltót javasolsz? Ami benne van, gyári (120 uH a mélyek előtt és 10 uF a magas előtt) - gondolom, felejtős... Amit én kitaláltam a sajátomhoz (amelyről itt-ott, a kanyarban már írtam és Te is láttad a rajzait); nos, ahhoz sem ragaszkodom. Tehát sejtem, hogy látatlanban (vagy inkább a komplett dobozra vonatkozóan "méretlenben") nem egyszerű egy váltót "megjósolni", de ha van erre valami kiindulási ötleted, azt köszi. A másik kérdés egyszerűbb: hol lehet vatelint vagy valamilyen tömő-anyagot kapni és milyet? - Vagy pedig legyen egyszerűen vatta?

Milyen egyenesre kéred? Smile Régebben ilyet is csináltam üvegszállal.
[attachment=70]

Ehhez pl. szintén soros induktivitás, kis imp. kompenzálás kellhet.

Én ugyan fehérvárról szerzem be a PE szálas csillapítóanyagot, de biztos lehet másfelé is kapni az országban, a vatta is jó, zárt doboz, csak a megfelelő helyre kell tenni, oldalfalak kizárva.

Kösz! Ez tényleg szép, egyenes!

RE: Hangszórók - Nlac - 2012. 08. 07.

Üdv!, most kezdtem a fórumot, de vettem már néhány hangszórót a H2000-től.
Most pár kérdésem lenne az Admin felé hangszóró ügyben.
A honlapon olvastam valamit egyedi hangszóró tervezés és gyártás ügyben, csak nem teljesen tiszta. Példaképpen: ha esetleg kedvem támad és rendelnék tervezés és kivitelezéssel egyedi, 50x75 centis ovális szélessávút, akkor "az úgy játszik"?

A másik, ami érdekel, hogy valamikor lehetőség lesz e a hangszórókat egyéb színű membránnal rendelni?

Én befestettem a múltkor egyet fehére, de nyilván nem a várt minőségben (kb. 70 százalékban elégedtem meg vele).

Választ előre köszönöm.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2012. 08. 07.

A meglévő méretsoron belül maradva lehet speciális igényeket is kielégíteni.

Papírmembránt nem lehet színezni, az anyagában színezett, üvegszálat lehet bármilyenre, lásd a kék színű HA20-ak: https://picasaweb.google.com/103301711203021045587/SajatHangszorok

RE: Hangszórók - Nlac - 2012. 08. 08.

:O Az szép!
Tehát rendelni is lehet így elkészítve, festve, mint a linkelt?
Mert szándékomban áll nemsokára rendelni háromutas dobozhoz hangszóró garniturát HA-20-as mélyekkel.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2012. 08. 08.

Lehet kérni ilyen hangszórót igen, az üveges membrán egyelőre csak 200mm-ben elérhető. 20G484A néven szoktam készíteni. A képen láthatóhoz képest van egy kis eltérés, másik, dupla rilnis membránszélt kap, és alumínium a csévetest.

RE: Hangszórók - Bélapapa - 2012. 09. 04.

(2012. 08. 08., 11:18)shalafi66 Írta:  Lehet kérni ilyen hangszórót igen, az üveges membrán egyelőre csak 200mm-ben elérhető. 20G484A néven szoktam készíteni. A képen láthatóhoz képest van egy kis eltérés, másik, dupla rilnis membránszélt kap, és alumínium a csévetest.

Üdv!

Nagyon tetszenek az új hangszórók, amikhez gratulálok is!

Az volna a kérdésem hol lehet megtekinteni a teljes rendelhető választékot ill azok jellemzőit?
Valamint mi a rendelés módja?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2012. 09. 04.

Szia, köszönöm szépen. A lehetőségeket teljesen összefoglaló lista még nincs, a Picasas linkeken vagy az AVX fórumon olvashatók információk, de érdemes kérdezni inkább, ha megvan az elképzelés, hogy mire lenne szükség.

RE: Hangszórók - DMG - 2012. 09. 05.

arra azért pl. nekem nincsen időm hogy fórumokon kutakodjak, ugyanakkor közel sem kizárt hogy engem is érdekelne egy teljes lista.
nem bánnám ha lenne pl. valami ügyesebb magas hangszóró, valamint olyan mélysugárzó ami jóval mélyebbre megy mint a 17 cm es mélyközép.

ui.: shalafi, te azért kicsit huncut vagy, utánajártam és kiderült hogy a két hangszórómat te csináltad valamikor.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2012. 09. 05.

Smile Ilyen típusszámmal más nem készít hangszórót. Az R634-es mélyközepednek elég alacsony az alsó határfrekvenciája, 35 és 40Hz között van valahol, a doboztól, helyiségtől, és elhelyezéstől függően.

Sajnos listával nem szolgálhatok egyelőre, nincs idő összerakni.

RE: Hangszórók - Bélapapa - 2012. 09. 05.

Pl. Az "üveges" esetében van e más membránszínnel, van e hozzá frekigörbe és TS adatok?
Olyan hangfalat szeretnék építeni amelyik nem túl méretes, inkább keskeny design, ezért 25-30 cm es mélyek nem jöhetnek szóba. Ugyanakkor elég mélyre megy és kellően terhelhető is. Smile)
Na megfogalmaztam a hangfalépítők szent grálját... Wink

RE: Hangszórók - DMG - 2012. 09. 05.

"Az R634-es mélyközepednek elég alacsony az alsó határfrekvenciája, 35 és 40Hz között van valahol"

akörül, igen. de azért -minden ok nélkül- ha van valami ami lemegy mélyebbre arra vevő vagyok. mérete lényegtelen, ahogy a dobozé is ami kellhet neki.

Az üvegszálasok még nincsenek véglegesítve, azért is van kevés információ fent. Amit jelenleg biztosan lehet készíteni, az egy 220mm-es kiscsapos, zárt dobozos verzió (kb. 30 liter térfogattal), a többi még nem áll készen.

Bármilyen színben meg lehet csinálni, külön kérésre eddig kéket, és pirosat kellett összerakni.

RE: Hangszórók - Bélapapa - 2012. 09. 05.

Érdekelne a 17R626R is. Ehez volnának adatok a frekigörbén kívül?

(2012. 09. 05., 16:57)DMG Írta:  "Az R634-es mélyközepednek elég alacsony az alsó határfrekvenciája, 35 és 40Hz között van valahol"

akörül, igen. de azért -minden ok nélkül- ha van valami ami lemegy mélyebbre arra vevő vagyok. mérete lényegtelen, ahogy a dobozé is ami kellhet neki.

Van egy 250mm-es mély, 25cm-es, ez 30Hz-től indul. Jobbat, mélyebbet nem tudok. Smile

(2012. 09. 05., 18:10)Bélapapa Írta:  Érdekelne a 17R626R is. Ehez volnának adatok a frekigörbén kívül?

Name: 17R626A
Fs = 32,72 Hz
Qms = 2,1
Vas = 43,1 liters
Cms = 1,69 mm/N
Mms = 14, g
Rms = 1,371 kg/s
Xmax = 7, mm
Xmech = 12, mm
Sd = 134, sq.cm
Qes = 0,463
Re = 7,106 ohms
Z = 8, ohms
BL = 6,648 Tm
Qts = 0,379
2.83-V SPL = 87,64 dB

RE: Hangszórók - Bélapapa - 2012. 09. 06.

Mekkora dobozba javasolnád a 17R626R-et?

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2012. 09. 06.

15-25 liter általában, attól függ, hogy mekkora terhelhetőség kell, és mekkora helyiségbe kerül, milyen elhelyezéssel.

RE: Hangszórók - Bélapapa - 2012. 09. 06.

35 m2 -es nappali. Nem baj ha terhelhető...
Falközeli elhelyezés nem megoldható, ezért egy 2,5 utasban is benne lennék.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2012. 09. 06.

Akkor tényleg lehet két hangszórót is használni oldalanként.

A kétésfél út megemeli a mélytartományt, viszont nem bonyolítja a váltást annyira, szerintem jo ötlet.

RE: Hangszórók - Bélapapa - 2012. 09. 07.

Hogyan lehet beépíteni ezt a hangszórót, van belőle peremes változat?
Mert így csak dupla előlappal tudom elképzelni.

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2012. 09. 08.

Csak a 17-es kosárba tudom szerelni, többnyire egy 3,5-4mm-es előlapba süllyesztéssel szokták használni ezt a hangszórót.

RE: Hangszórók - DMG - 2012. 11. 24.

jó ez a webshop pont ami alatt az új hangszórók vannak,
de..
nem lehetne mérés adatokat is feltenni mint a többihez?
van jópár teljesen haszontalan hangszóró a kínálatban aminek van adatlapja,
értem én hogy van eltérés minden legyártott darab közt de legalább támpontot ad.
Ezek ha minden igaz jobbak, de mérés nélkül nehéz eldönteni hogy mit tudhatnak.

ez így nem klaffa..
(nem nagy panasz,de gondolom más is örülne. Szélessávúak spec. tetszenének, asszonynak lehet érdemes lenne belőle valami kis hangfalat fabrikálni a laptopjához. De mérés nélkül else tudom dönteni hogy van e értelme egyáltalán foglalkozni vele.)

RE: Hangszórók - shalafi66 - 2012. 11. 24.

Lassan, de biztosan minden a helyére kerül majd. Smile Kis türelmet.

rendben, de ha nem, azt fogom mondani hogy :
NI!

ugyanis mink vagyunk a favágók kik azt mondják hogy NI! .

Ok, majd segítek mondani. Wink Egy-két hét alatt ezek a hangszórók megkapják a méréseiket. Nagy eltérések nem várhatók ezek már kb. egy éve késznek mondható állapotban vannak. Néhányan ki is próbálták már a többségüket.

a 25 ös pl. szintén kíváncsivá tesz.
ha lesz nagyobb átmérőben mélyhangszóró az pediglen főleg.
mondjuk 30cm +.

3 utas hangfal szagot érzek kisülni.

300-astól nagyobb nem valószínű, hogy lesz. 30-as is csak korlátozottan. Nem lesz rögtön teljes méretpaletta. Nem is ez a cél, inkább csak néhány, de kifejezetten jól használható típus.

3 utasat már készítenek legalább hárman a 25-ös és a 17-es legérzékenyebb mélyközép kombinációjával.