A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-tanoda
passzolok.
a legtöbb "fijatal"-nak nem az én tapasztalatom kell.
hanem egy rendes építkezés ahol befogják őket segédmunkára úgy napi 10-12 órában.
csak hogy értékelni tudják utána hogy milyen könnyű is az életük manapság.
Válaszol
nézd, szerintem a munka nemesít.
mármint a rendes embernek való kétkezi munka.
most pillanatnyilag -azaz pár éve már- erdőgazdálkodással foglalkozom de nem volt mindíg így.
volt vegyésztől kezdve minden marhaság amit el tudsz képzelni.
és.. láttam nagyon sokat , fiatalokat akik fenemód lusták voltak mindenhez.
ezalatt a pár év alatt legalább 10 suhancot kellet elküldenem, ugyanennyi meg egyszerűen meglógott. Volt aki az erdőn "oldott ereket" pár óra után már az első napján.
egyszerűen az emberek nem akarnak dolgozni.
azt hiszi mindegyik hogyha kiseggel valami értelmetlen iskolát és kap egy papírfecnit akkor majd dől a zseton és nem kell semmitse csinálni.
azért nem értékelik amit biztosít a közösség mert sose kellett még enélkül a támasz nélkül élniük. sőt, lassan amit jóérzésből kapnak, azt elkönyvelik úgy mintha alanyi jogon járna.
hát nem jár alanyi jogon.
fontos hogy dolgozniuk kelljen, méghozzá keményen.
részben azért hogy értékelni tudják amit kapnak,
részben azért hogy elmondhassák hogy valamit önerőből is elértek.
céltalanok és lézengenek, mert nincsen dolguk.
nem kell kűzdeniük, ezért nincs önértékelésük, és ezért nem látják a dolgok valódi értékét.
az iskolának az életre kell nevelnie a kölköket.
az életben nincsen újravizsgázás, nincsen semmi ami alanyi jogon járna.
én nem azért fizetek adót hogy -részben- az én kemény munkám gyümölcse árán legyen hova "elhúzni" otthonról és szanaszét drogozni és/vagy piálni magukat, 8 év alatt végig bukdácsolni egy 4 éves iskolát, s utána "lelécelni" külföldre az itthon ingyen szerzett papírral.

ennek nem ez a módja.
vigyék csak őket szépen dolgozni, sittet lapátolni, fát sarangolni, erdőt tisztítani, beteget ápolni, árkot ásni, vigye őket a katasztrófa védelem is ha árvízveszély van, vigyék ki őket kukoricát kapálni, istállót tisztítani. Lássák szépen hogy mások mit tesznek azért hogy nekik lehessen finanszírozott helyük. Régen ez úgy ment hogy az ember hétvégén és nyári szünetben a kölkeit vitte magával és együtt dolgoztak. Ez is része annak hogy az ember felnézzen az apjára és HÁLÁS legyen amiért hétközben nem ezt kell csinálnia, hanem mehet iskolába. És akkor kialakul a tisztelet a családon belül.
most persze nyári táborok vannak meg délutáni és hétvégi foglalkozások.
aztán meg csodálkozunk hogy ennyi a munkanélküli.
van munkanélküli, és VAN munka, csak éppen nincsen aki megfogja a lapát nyelét.
képzett munkaerő meg.. ah ugyan már.
minősített hegesztővel dunát lehetne rekeszteni, de semmi de semmi , az ég egy adta világon semmi szakmai képesítése nincsen a javának. Járt nálam is nem egy, nem kettő.
annyit érnek mint egy seggluk a könyökömön.
a fenenagy iskolázottságban mindent megtanultak csak éppen hegeszteni nem.
de persze irodalmat kell tanulnia a hegesztőnek, mert nehogymá' szakbarbár legyen.
Az a szakbarabár aki autószerelő létére Madáchot idézget, de a kocsimat nemtudja megjavítani.

na most megyek hasogatok egy kis tűzrevalót mert teljesen felhúztam magam.
Válaszol
khmmm .figy.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
akinek nem inge..
többinek meg segítek (k)öltözködni ha kell Smile
Válaszol
Pontosan. Nem túl valószínű, hogy a fórumon jelenleg bárki is annyira értene a pedagógiához, hogy ilyen véleményeket fogalmazhasson meg.

Válaszol
Csak nehogy beindexelje a gugli, mint ezt is: http://forum.hangszoro.net/showthread.php?tid=12&pid=28659#pid28659 Big GrinD

Válaszol
mérgetvehetsz rá, ha másnem a gyorsítótárban már ott is van.
tipp.. sok fórum scriptben ki lehet lőni a google botját.
+ lejárt a holnap reggel tegnaphoz képpest Big Grin
Válaszol
Le lehet, sőt még témafüggően is lehet szabályozni, de az olvasottság a cél, ha letiltom, akkor mit fog beindexelni, és hogy tereli ide az olvasókat? :-)

Válaszol
gondolom nem az offolás aminek vonzania kellene másokat.

más...

más is észrevette hogy az elmúlt 1-2 évben a google egyre kevésbé hasznos ?
http://duckduckgo.com/
ez spec. nem kémkedik utánam, ami a google-nek egy kifejezetten irritáló szokása.
legalábbis egy a sok közül.
leginkább az a bajom vele hogy sokkal több szemetet talál mint kéne..
Válaszol
Sosem lehet tudni. Minden találat lényeges.

Nem jó. Ez csak a negyedik helyen hoz minket a hangszóró kifejezésre. Big GrinD

Válaszol
(2012. 12. 17., 21:35)shalafi66 Írta:  Csak nehogy beindexelje a gugli, mint ezt is: http://forum.hangszoro.net/showthread.php?tid=12&pid=28659#pid28659 Big GrinD

Ami törölve vagyon az törölve szegénység. Öööö vagyon.
Válaszol
Ami törölve, az a naplóban vagyon. .aha.

Válaszol
A Nap ló? Na neeee! Többet szívtál tőlem is? :O
Válaszol
Most ezt hallgatom: http://www.ustream.tv/channel/freemedemocracy
Válaszol
a demokrácia -főleg a mai formában- marhaság.
ameddig több a "nem okos" mint az "okos" ember.
ameddig elég 18 évet élni és magyarországi állampolgárnak lenni (nem azonos a magyarral) és elég ha mások szerint beszámítható valaki ahhoz hogy szavazzon.
a demokrácia zsarnoki intézmény, rákényszerít mindenkit hogy ha tetszik ha nem, saját maga után vállaljon felelősséget.
ez abban a bizonyos Athénban nem így volt.
Válaszol
BUÉK hangos nép! Tongue
Válaszol
ne is mond végre vége.
sose ünnepeltük itt a családban. ahogy karácsonyt, húsvétot és télapót sem.
assz'em tartom magam ehhez a jövőben is.
Válaszol
Volt egyáltalán valami amit ünnepeltetek? .123.
Válaszol
pfff.. te.. anyám testvérének a temetésén nagyon derűsek voltunk.
nem véletelen hívtuk "gollam" néninek.
születés és névnapomat cirka 15 éve nem ünneplem.
szélsőséges család az enyém.
//ha van kedved elvileg a családi címerünk másolatát megnézheted valami debreceni műzeumban van. az eredeti meg itthon. a műűűzeumról azért tudok mert a retkek el akarták kérni az eredetit. pofátlanság.//
Válaszol
(2013. 01. 01., 11:10)Wagnerur Írta:  BUÉK hangos nép! Tongue

.fesu.
Boldogat, meg újat. ;-)

Válaszol
Nahát-nahát. Csak nem rájönnek lassanként valamire. :-)
http://mediatanacs.hu/cikk/150430/Komfortos_hangossag__az_Mttv_33__4_bekezdeseben_foglalt_kivanalmak_betartasahoz_​szukseges_nemzetkozi_eloirasok_rovid_bemutatasa

Válaszol
(2011. 02. 05., 17:07)DjTaRsY Írta:  Azt hiszem jövő héten megjelölöm első helyre a BME Villamosmérnökit Smile
Fiatalság, bolondság. Big Grin

(2011. 02. 07., 15:57)shalafi66 Írta:  Jó a BME, csak szakirányt kell eltalálni.

El is kéne jutni szakirányig... Big Grin
Amúgy éppen jelek és rendszerek II vizsgára készülök, eddig ez ami leginkább kapcsolódik a hangszórók/akusztika/erősítők témakörébe, cserébe elég nehéz. De ez elég sok mindennek az alapja, így most kicsit Bibliaszerűen kell forgatni a Fodor könyvet.

Az akusztika-hangtechnika már nem létezik mint fő szakirány, csak mellékszakirányként, és ha fel akarnám venni a tárgyaikat, akkor az új felsőoktatási törvényeknek köszönhetően már saját költségemre tehetném (kötelezők+10% kredit támogatott államilag).
Szakirányig még van elég időm, hogy kitaláljam mégis melyiket válasszam melyikre lesz elég az átlagom. De mivel egyre inkább érdekel a mobil távközlés (is) ezért lehet a Infokommunikációs rendszerek szakirány lesz a befutó. (Aztán visszanézve egy év múlva erre a postomra lehet megint kinevetem magam. Big Grin)

BUÉK! Smile

szerk.:
(2013. 01. 07., 4:28)shalafi66 Írta:  Nahát-nahát. Csak nem rájönnek lassanként valamire. :-)
http://mediatanacs.hu/cikk/150430/Komfortos_hangossag__az_Mttv_33__4_bekezdeseben_foglalt_kivanalmak_betartasahoz_​szukseges_nemzetkozi_eloirasok_rovid_bemutatasa)
Erről jut eszembe:
http://www.youtube.com/watch?v=E9ZqZ0MA1zM
Sok elektronikus műfajban az újabb zenéknél, mióta otthoni 2.1-en FL Studioval AiR licencelt pluginekkel bárki zenét gyárthat Beatportra, elég durván nem arra használják a dolgokat amire való. Kompresszáljuk halálra a master channelt, majd egy limiterrel mékit LÁUD. Smile (görbetükör YT channel: http://www.youtube.com/watch?v=E9ZqZ0MA1zM )
Válaszol
Kinek mi a stilusa.
ha tévedek, valaki javítson ki!!
Válaszol
csak kíváncsiságképpen, csak engem zaklatnak a főiskolások ?
ma is, meg tegnap is volt nálam valami félszerzet aki meg akart róla győzni hogy teljesen az én érdekem hogy ők minden kötelességvállalás nélkül és bérmentve ihassák meg füvezhessék szét magukat évekig. még jó hogy a nagy tanulásban van erre idejük.. szegénykéim..
Válaszol
(2013. 01. 10., 20:57)DjTaRsY Írta:  Erről jut eszembe:
http://www.youtube.com/watch?v=E9ZqZ0MA1zM
Sok elektronikus műfajban az újabb zenéknél, mióta otthoni 2.1-en FL Studioval AiR licencelt pluginekkel bárki zenét gyárthat Beatportra, elég durván nem arra használják a dolgokat amire való. Kompresszáljuk halálra a master channelt, majd egy limiterrel mékit LÁUD. Smile (görbetükör YT channel: http://www.youtube.com/watch?v=E9ZqZ0MA1zM )

Nem rossz a videó. Wági azt hiszem jól ismeri a szóban forgó személyt. .tolem. Nekem az a bajom, hogy néha úgy fogalmaz, mintha kicsit fel lett volna mentve műszaki akusztikából, és tapasztalati úton kellett volna mindent megtanulnia. :-) És lehet, hogy tényleg így is van, mert a hangmérnöknek alapesetben nem kell minden folyamathoz értenie.

Én megnéztem a munkáit, és legalább azok sem rosszak:
http://www.ucuru.com/

Válaszol
Tamás kimondottan az az ember aki a parasztokat eteti. Minden hivatalos nyilatkozata nekik szól. Ebből él. Lehetett volna másképp de akkor nem épp a hipphoppboyzal kellettv volna kezdenie anno. Meg az alvajárókkal. Na mindegy. Bár ismerem lassan 30 éve és jó barátom, viszont sosem értettünk egyet a zenében, annak minőségében (például amit gyárt).
Válaszol
Én olyanokat hallottam mostanában,

amikhez képest remekművek a weblapon megszólalók. :-D

Válaszol
Silkről van szó http://www.youtube.com/watch?v=6HCeyKWjX5o ?

Hozott két 1500 W-os aktív ládát eladni. Hangversenyterembe. Bekapcsolás után a ventilátorok hangja mindent elnyomott.
- Nem lehet kikapcsolni a ventilátorokat?
- Nem, ezek A osztályú végfokok, melegszenek, hűteni kell őket. A osztály, érted? A osztály!
- Nem értem.
- De hát mondom: A osztály! Érted? A osztály!
- Nem értem, mert a leírásban az áll, hogy D osztályú végfokok ...

Újra eszembe jutott Flórián barátom, aki azt mondta, hogy aki nem tudja megkülönböztetni a sárgarépát a kelkáposztától, az ne menjen zöldségesnek.

Azt figyeltem meg, hogy amikor olyasvalamit kellene elmagyaráznia, amit végképp nem ért ő se, akkor bedob egy szót, vagy félmondatot, majd fölényesen megkérdezi, hogy "érted?". A páciens meg nem akar hülyének látszani, tehát egyetértőleg bólogat.

Én így látom.
Válaszol
A történet végülis egybevág azzal, ami a videóból lejött nekem. :-) Csak én nem vagyok érzékenyítve a marketinges színvonalú beszólásokra mint pl. az "Érted?" "Te is tudod!" és más hasonlók. .tolem.

Válaszol
Ilyenkor szoktam neki mondani, hogy nem értem de leszarom. Big Grin Ha valami jó az jó lesz értés nélkül is. Ha meg szar, az nem lesz jó akkor sem ha életem hátralévő részét iskolában töltöm.
Válaszol
(2013. 01. 13., 16:14)fdsa Írta:  Silkről van szó http://www.youtube.com/watch?v=6HCeyKWjX5o ?

Na ezt nem biztos, hogy meg kellett volna nézni. :-) Lerombolta itt a maradék illúzióimat is.

Válaszol
(2013. 01. 13., 18:40)Wagnerur Írta:  Ilyenkor szoktam neki mondani, hogy nem értem de leszarom. Big Grin Ha valami jó az jó lesz értés nélkül is. Ha meg szar, az nem lesz jó akkor sem ha életem hátralévő részét iskolában töltöm.

De Wági, ha már zene, legalább egyvalakinek a stúdióba beszivárgott sok ember közül értenie kellene ahhoz, amit csinál... Egyébként nem szólal meg. Big Grin

Válaszol
Látod bennem senemvolt ilyen sohasenem, így nem volt mit lerombolni. a korábban leírtak miatt sem. Tamás a barátom nem a mentorom vagy tanárom. Zenei hangzásokban az ízlésünk közel sem áll egymáshoz. Mondhatni a beszélgetéseink témája legfeljebb azokban az órákban (sörökben mérve 10-15 üveg) terelődik a zene/zeneipar irányába amikor már mindegy mit is mondunk mert ha még érthető is amit mond a másik, a hallás-értés párhuzam nem működik. Vagy egyik vagy másik van meg, egyszerre nincs jelen.

Szerk: Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy általában (ez úgy 10 évente fordul elő) Atttillla barátunkkal hármasban, esetleg még 2-3 régi haverral együtt szokott ez az eggyüttülés megtörténni. Na ilyenkor Tamásnak ha elszáll az agya (énvagyokazIstenbazmeg) simán kiröhögjük és elhajtjuk a picsába.

Valaki ezek szerint ért hozzá. Na innentől tessen megkérdezni az ott tartózkodókat (adhatok neveket, elérhetőségeket) a konkrét személyt illetően. Big Grin Engem ne kérdezz mert attól, hogy ott leszek még nem lesz ott olyan ember. Szóval velem csak többen lennének, okosabban nem. Azt még csak kitalálnám, megfelelő idő elteltével, hogy mit és hová kell dugni, de a beállításokat már biztosan elk..rontanám. Smile

Amúgy lehet, hogy simán A-osztály volt a végfok. 1500W-os A-osztály milyen felvételt generál Amperileg? (csak vicceltem, nehogy komolyan vedd fdsa*) Tongue
Válaszol
:-) Lehet, hogy a zenészek azok, akik értik is, hogy mit csinálnak.

Egyébként itt a nagy fogalmatlanságban megint az jut eszembe, hogy többet tudott az állóhullámokról, a zeneakadémiai végzettségével a 70 éves zongoratanárnő/karnagy, mint a HiFi-s fórumozók 92%-a. .hehe.

1500W-hoz 14A kell, hogy kivehető legyen 8R terhelésen. Kérdés, hogy ehhez mekkora nyugalmi áram tartozik? Big Grin

Válaszol
Tamáska felé is ez szokott még egy jó érv lenni: ha ennyire tudod mi a szar, csináld jobban vagy jól. Big Grin Big Grin Tudod, érted, csináld. Big Grin

Természetesen tudja mi az állóhullám mert a zenészek fülét (most igazi zenészekről írok) iszonyatosan zavarja ha valami nem úgy szól ahogy kell szólnia.

Csak 14A? Plusz a nyugalmi amit nem tudunk ... jajjhagydmá, csak vicceltem. Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 10 Vendég