A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Van képed hozzá.... :-?
Még ez a jobbik eset, mert szépen le van kerekítve minden. De a lépcsőzés csak árt. Big Grin

A hangszóró eredeti típusszáma HA10/1004-1008, ami azt jelenti, hogy 1,0T volt valamikor valamelyik darab. A középhangszóró ugyanilyen mágnessel már csak 0928, vagyis 0,9T. A mostaniak kb. 1,2 körül lehetnek a nagyobb mágnessel. Nem létfontosságú probléma egy autóboxba beépítve. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Mindenesetre háttérzörejnek munka közben nagyon is megteszi a két AB. Ráadásul nem egy hájend szerkezet a meghajtás se: MP3+FM DIY modul (mint a képen látható), belül pedig egy TDA7492 Class-D hidalt, sztereó végfok, +12V dugaszadapterről járatva - funkcionalitás mindenekelőtt, powered by eBay Big Grin (De azért nem olyan vészes az mint amilyennek hangzik).
Azért nemsokára visszakunyerálom tesómtól a Vidi EA6383-ast, főként merthogy jövő héten kapok hozzá CS-F210 magnót Big Grin, így a gyalu meg az állvány kivételével meglesz a nagytorony. Majd azzal is megfülelem.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
(2015. 01. 31., 14:48)zupp87 Írta:  Íme néhány kép. Túl részletes összeszerelési képsorozat nem készült, mivel már félig összeraktam a második hangszórót, mire eszembe jutott, hogy fotózni is kéne  Big Grin

Szép kis kalkulátor Smile Íme az eredeti:

[Kép: casio-fx82tl.jpg]
- VR
Válaszol
690Ft-ért vettem annó még 2007-ben. Kicsit lassabban számol, mint az eredeti, de egyelőre még gondom nem volt vele.
Válaszol
(2015. 02. 01., 18:45)shalafi66 Írta:  Még ez a jobbik eset, mert szépen le van kerekítve minden. De a lépcsőzés csak árt. Big Grin

A hangszóró eredeti típusszáma HA10/1004-1008, ami azt jelenti, hogy 1,0T volt valamikor valamelyik darab. A középhangszóró ugyanilyen mágnessel már csak 0928, vagyis 0,9T. A mostaniak kb. 1,2 körül lehetnek a nagyobb mágnessel. Nem létfontosságú probléma egy autóboxba beépítve. Smile

Körbe is mértem, már csak azért is, mert szemre nem volt központos a középső csap (ez kívülről is meglátszik a mágneskörön). Volt olyan rész, ahol 0,68T körül mértem, vele átellenesen 0,85 körül volt a légrésindukció. Ehhez képest a kínaiaknak valamit még nagyon el kell szúrni, hogy egy 10 centis SAL vagy társai úgy szóljon ahogy szól (nemrég hallottam egyet szólni).
Válaszol
(2015. 02. 01., 18:45)shalafi66 Írta:  Még ez a jobbik eset, mert szépen le van kerekítve minden. De a lépcsőzés csak árt. Big Grin

Körbe is mértem, már csak azért is, mert szemre nem volt központos a középső csap (ez kívülről is meglátszik a mágneskörön). Volt olyan rész, ahol 0,68T körül mértem, vele átellenesen 0,85 körül volt a légrésindukció. Ehhez képest a kínaiaknak valamit még nagyon el kell szúrni, hogy egy 10 centis SAL vagy társai úgy szóljon ahogy szól (nemrég hallottam egyet szólni). A különbség szerintem a tervezésben keresendő, továbbra is ez a véleményem, bár a kínai gyártás is hagy még mindig kívánnivalót maga után, elég csak a DX-25-ösök fs szórására gondolni, amit egyszer valahol közzé is tettél.
Válaszol
Smile Nem befolyásolja a működőképességet, csak idővel változtak az alkatrészek méretei. A tiédnél kisebb volt a vasmag.

Nem tudom, mit csinálnak a kinaiak. Smile Olcsón biztos nem lesz jó. Néha drágán sem. De minden igényt a Videoton sem képes kielégiteni. Ez is tény. Smile És az is, hogy ezek a hangszórók sem mentesek különböző problémáktól.

Válaszol
Semmi sem tökéletes. A szubjektív dolgokról pedig már diskuráltunk itt a fórumon eleget Smile Nagyjából ismeretes az én hozzáállásom is.. most csak egy kicsit nosztalgiáztam.

Mellesleg hangszórófelújítás.. ha vanakinek akad egy 20-as vagy 25-ös kosara mágneskörrel feleslegbe, hozzámvághatja Big Grin Legalább lassan épülgetni fog az autóboxokhoz az alulról-támogatás, hasonló koncepciók alapján.
Válaszol
(2015. 02. 02., 13:57)zupp87 Írta:  Semmi sem tökéletes. A szubjektív dolgokról pedig már diskuráltunk itt a fórumon eleget Smile Nagyjából ismeretes az én hozzáállásom is.. most csak egy kicsit nosztalgiáztam.

Mellesleg hangszórófelújítás.. ha vanakinek akad egy 20-as vagy 25-ös kosara mágneskörrel feleslegbe, hozzámvághatja Big Grin Legalább lassan épülgetni fog az autóboxokhoz az alulról-támogatás, hasonló koncepciók alapján.

Nos, valóban semmi sem az. Az én Casiomban pl. elfáradt az LCD kivezető fólia, úgyhogy jelenleg csak mint alkatrész funkcionál. A tied legalább működik.. nagyon szerettem ezt a kalkulátort.

Kár, hogy eltűntél egy időre és csak most szólsz. Volt két bontott 25-ös mélyközepem, de a nyáron (tavasszal?) elajándékoztam őket. A két HA31-et pedig Shala kapta...
- VR
Válaszol
(2015. 02. 02., 13:57)zupp87 Írta:  Semmi sem tökéletes. A szubjektív dolgokról pedig már diskuráltunk itt a fórumon eleget Smile Nagyjából ismeretes az én hozzáállásom is.. most csak egy kicsit nosztalgiáztam.

Szia!
Pü megy.
Üdv.
Válaszol
Juj. Smile De akkor legalább ne Videoton dobozba tedd. Minden olcsósításnak (eredetileg itt másik szó szerepelt) van határa. Big Grin

Tökéletes nincs. Azt mondják az az Isten, de ha a tervezett felhasználási célokra megfelel, és teljesíti az elvárásaimat, akkor én többet nem is akarok egy hangszórótól.

Két üres huszas nekem is kellene. Smile

Válaszol
(2015. 02. 02., 23:19)shalafi66 Írta:  Juj. Smile De akkor legalább ne Videoton dobozba tedd. Minden olcsósításnak (eredetileg itt másik szó szerepelt) van határa. Big Grin

Tökéletes nincs. Azt mondják az az Isten, de ha a tervezett felhasználási célokra megfelel, és teljesíti az elvárásaimat, akkor én többet nem is akarok egy hangszórótól.

Két üres huszas nekem is kellene. Smile

Számból vetted ki a szót Smile

Nem, nem videoton dobozba akarom őket tenni. Olyanom nincs, és egyelőre nem is akarok tarhálni senkitől (még... Big Grin ). Impedanciamenet-mérés majd ha elkészül, aztán majd egy hozzá illő dobozban fogja alulról támogatni az autóboxokat.
Válaszol
"de ha a tervezett felhasználási célokra megfelel, és teljesíti az elvárásaimat, akkor én többet nem is akarok egy hangszórótól."

ilyet Shala?
fúúú de nagy műsor lenne a "szokásos" éneddel most összeengedni Big Grin
Celebrity DeathMatch ^3
Válaszol
Big Grin Naigen. Alapvetően már nem érdekel semmi, csak érezze jól magát az, aki zenét hallgat. A többség tudja, hogy jó neki, aki meg nem tudja, és kérdez, annak segitek megtudni.

Van egy szint ami alá én személy szerint nem mennék, de ugye nem belőlem áll a világ. Smile Hogy aztán ez jó-e vagy nem, azt nem tudom, de talán nem is fontos annyira.

Válaszol
ez egy üdvözlendő változás a részedről.
ezt minden rosszindulat vagy cinizmus nélkül állítom, mint magánvéleményt.
Válaszol
Smile Remek. Sztem régen így van. Nem kényszerítek rá senkire semmilyen véleményt. Az más eset, amikor direkt célzottan, velem szeretnének elhitetni valamit, de azt hiszem újabban már arra is immúnis vagyok.

Válaszol
(2015. 02. 04., 17:22)shalafi66 Írta:  Smile Remek. Sztem régen így van. Nem kényszerítek rá senkire semmilyen véleményt. Az más eset, amikor direkt célzottan, velem szeretnének elhitetni valamit, de azt hiszem újabban már arra is immúnis vagyok.

Pedig én tudom, hogy mejjik a jó hangfal !!!! Annak jó faszányos méjjei vannak asztán még cicereg is mint a tévé mikó a Maunika sót aggyák !! Nekem eccer vót egy orosz hangfalam no az asztán odab..ott minden videotonnak az igazi hájend vót dörgött rendessen csak hát eccer diszkósztunk vele aztán kimentek a magasak benne mer az erőssítő tápja kevés vót neki. Na asztat kellene mekcsinálni csak nincs most pénzem rá mer az audiban is ujj zene lessz és abba kell.

Sick 
- VR
Válaszol
Smile Örülök. Üdv az oroszoknak. Wink

Válaszol
Sziasztok!
Újabb egyedek a gyűjteményben, műszakilag már rendben vannak, de az esztétika még fokozható.

Azért a 35 és 34 éves korukra és előéletükre tekintettel kell lenni.
Üdv.

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
(2015. 02. 19., 12:20)GARFIELD13 Írta:  Sziasztok!
Újabb egyedek a gyűjteményben, műszakilag már rendben vannak, de az esztétika még fokozható.

Üdv.

Majd oszd meg a tapasztalataidat. Benned megbízom értékrendet tekintve Smile
- VR
Válaszol
(2015. 02. 04., 1:50)shalafi66 Írta:  Big Grin Naigen. Alapvetően már nem érdekel semmi, csak érezze jól magát az, aki zenét hallgat. A többség tudja, hogy jó neki, aki meg nem tudja, és kérdez, annak segitek megtudni.

Van egy szint ami alá én személy szerint nem mennék, de ugye nem belőlem áll a világ. Smile Hogy aztán ez jó-e vagy nem, azt nem tudom, de talán nem is fontos annyira.

Ezt én is alá tudom támasztani. 2007-ben vagy 2008-ban lettem fórumtag, nem tudom most fejből pontosan (kb. amikor megvettem a két HA17-582-t). Azóta én is ugyanannyit öregedtem mint Shala, és kb. az én véleményem is ugyanennyit változott ugyanebbe az irányba.
Válaszol
(2015. 02. 19., 19:32)zupp87 Írta:  Ezt én is alá tudom támasztani. 2007-ben vagy 2008-ban lettem fórumtag, nem tudom most fejből pontosan (kb. amikor megvettem a két HA17-582-t). Azóta én is ugyanannyit öregedtem mint Shala, és kb. az én véleményem is ugyanennyit változott ugyanebbe az irányba.

Akkor lassan rajtad is időszerű lesz egy habszélcsere.

Nekem már régen ez a véleményem, kb. a HiFi magazin féle fennkölt marhaságok óta. Akkor persze még igen fiatal voltam és a hifi egy elérhetetlen misztikumot képviselt. De a zene szeretete és az érdeklődés, nyitottság nem változik meg a minőséggel. Törekszem az elérhető legjobb minőségre, és megelégszem vele. Csak a zene számít amit meg akarok hallgatni, ami nem tetszik az nem fog tetszeni bármilyen csodálatos berendezésen szóljon is.
- VR
Válaszol
arról nem beszélve hogy más fülével még nemigen hallott senki semmit.
én nehézmunkagépekkel dolgozom, ennek is tudható be hogy nekem nem nagyon jön be a lapos átvitel, mély és magas kiemelés nélkül nem szól jól nekem semmi és kész.
aki marhaságnak tartja azt meghívom egy 5-8 hektár szárzúzásra, utánna megbeszéljük hogy hogyan is van ez a dolog a valóságban Big Grin
Válaszol
Igen. Van, amit egyesek úgysem érthetnek. Így van ez kollégáimmal is, akik értetlenül állnak azelőtt, hogy miért is akarok én egy Akai CS-F210-et felújítani, és mért kajtatok apróhítdetésekben bontatlan krómdioxid kazettákat Smile Bár segítőkészek, az igaz, az egyiknek egy fénymásoló szervizes kapcsolata révén sikerült szereznem a napokban fél deci Protegumot Big Grin (Azt még mondjuk nem árultam el nekik, hogy ha ezzel végzek, nekiesek a Pioneer CT-500-nak is, ami pár éve a szekrényemben porosodik Big Grin A Marantz dekkem egyelőre jól szuperál. Az Akai egyébként most kapott új Hitachi BT62 fejet, nameg egy új nyomógörgőt - egy ezres nem volt sok a kettőért -, de a dörzshajtást még meg kell dolgozni, ugyanis inkább az csúszik, nem a filckuplung, főleg hidegen, emiatt közvetlen bekapcsolás után eléggé nyávog.)
Válaszol
(2015. 02. 19., 13:12)Veszett Roka Írta:  
(2015. 02. 19., 12:20)GARFIELD13 Írta:  Sziasztok!

Üdv.

Majd oszd meg a tapasztalataidat. Benned megbízom értékrendet tekintve Smile

Szia!
Azért előre jelzem, hogy az elméletileg megjavított Fisher deck esetében én csak csodálkoztam, hogy miért fekszik ki az egyik deprez, de a fiatalabb kollégám meg fogta a fülét, hogy mi ez a sípolás.
Ennyire lehet a fülelésemben bízni mostanában...

A szerelőnél korábban már hallgattam ilyeneket, mert neki márkafanatikusként a prototipus, a nullszériás és a "sima" tornyokból is van ez-az. Kedvet is onnan kaptam, csak az árak kicsit el vannak már szállva jó ideje és igen nehéz volt lecsapni a részegységekre emberi áron (cserébe viszont bőven volt rajtuk szerelnivaló).

Most a VMS pihen kicsit és ezek rezgetik majd a preludiumokat bent, csak meg kell még keresnem az antenna átalakítót otthon, mert ez a tuner csak régi csatis 300 Ohmos bemenettel bír.
Bár mostanában szinte mindig valami zúzós netrádiónál kötünk ki zajforrásként, mert a földi adók nem mindig elviselhetőek.
Ennyi előnye van az irodai létnek, mert ott legalább lehet zenét hallgatni.
Üdv.
Válaszol
tudlak irigyelni, egyrészt bombasztikus hifi kéne ahhoz hogy elég hangos legyen, másrészt meg a mechanikai zajokat nekem figyelnem kell.... az életem múlik rajta.
jómultkoriban szintén szárzúzós kalandom volt.
ezt az apparátust úgy kell elképzelni mint egy fűnyírót. csak traktor huzza maga mögött.
kés helyett lánc van rajta.
a kétméter fesztávú zúzón van 2x8 szem lánc, és egy 25 centi átmérőjű tengely. a láncszem anyaga 2 centi vastag.
munkatempóban ez a cucc ezres fordulaton pörög mögöttem, gyors fejszámítással ki lehet hámozni az utolsó láncszem sebességét.
2*R*~3.14 azaz egy fordulatra jut 6.28 méter nagyjából. ezt megcsinálja ezerszer egy perc alatt. kicsivel a valóságban ez kevesebb, egyrészt nem üvegen megyek, másrészt a hajtómű 1:1.05 arányban áttételez lefelé, és 195 a lánc fesztáv nem kerek 2 méter. számoljunk csak 6 métert percenként. 1000 es fordulaton ez pont 6km / perc, vagyis cirka 360 km/ hr tempó.
süvít rendesen. namost ezt olyan helyen csinálom ahol a tuskók bennt maradnak a földben. nyilván ennek okán a lánc kiüt belőle darabokat meg természetesen a lánc is amikor nekiütközik a tuskónak visszapattanik róla.
a "fűnyíró" "doboza" eredetileg 3mm vastag acél volt, bebordázva zárt és u szelvényekkel.
cirka fél óra után gyakorlatilag átütötte a lánc több helyen.
ezért ami maradt belőle az ki lett kalapálva, a 33 mes lemez alá került egy 6mm vastag lemez.
ez jó is volt egy ideig, de leszakadt az utolsó szem a láncról és ezt a 9mm vastag lemezt egyszerűen átütütte, majd a hátsó üvegen keresztül belépett a privátszférámba ahonnan azonnal távozott is az első üvegen át.
ha nem hallom meg a csattanást és nem húzom le a fejem akkor az agyamat is útba ejtette volna ez a huncut kis fémdarab Big Grin
azóta kapott még egy réteg 8 mm es vaslemezt. így most összesen 3+6+8 mm vas van egymáson.
ez azt is jelenti hogyha jobban odalépek a masinának feláll 2 kerékre Big Grin
mindezen emberkímélő munkáért fizet az állam kemény 14 darab ezer forintot hektáronként, s így is én vagyok a legdrágább.

irigylem a munkádat.
Válaszol
Szia!
Röviden erre csak azt tudom írni, hogy igen szerencsés helyen dolgozom. Smile
Te meg vigyázz magadra és tartsd mindig elérhető közelségben az őrangyalodat is, mert ilyen esetekben nagy szükség van rá. Angel
Üdv.
Válaszol
(2015. 02. 23., 10:51)GARFIELD13 Írta:  Szia!
Röviden erre csak azt tudom írni, hogy igen szerencsés helyen dolgozom. Smile
Te meg vigyázz magadra és tartsd mindig elérhető közelségben az őrangyalodat is, mert ilyen esetekben nagy szükség van rá. Angel
Üdv.

Irodai csendélet (hangélet).

Budapest, szemerkélő eső, a forrasztás még tart. Big Grin
Válaszol
(2015. 02. 21., 16:43)DMG Írta:  tudlak irigyelni, egyrészt bombasztikus hifi kéne ahhoz hogy elég hangos legyen, másrészt meg a mechanikai zajokat nekem figyelnem kell.... az életem múlik rajta.
jómultkoriban szintén szárzúzós kalandom volt.
ezt az apparátust úgy kell elképzelni mint egy fűnyírót. csak traktor huzza maga mögött.
kés helyett lánc van rajta.
a kétméter fesztávú zúzón van 2x8 szem lánc, és egy 25 centi átmérőjű tengely. a láncszem anyaga 2 centi vastag.
munkatempóban ez a cucc ezres fordulaton pörög mögöttem, gyors fejszámítással ki lehet hámozni az utolsó láncszem sebességét.
2*R*~3.14 azaz egy fordulatra jut 6.28 méter nagyjából. ezt megcsinálja ezerszer egy perc alatt. kicsivel a valóságban ez kevesebb, egyrészt nem üvegen megyek, másrészt a hajtómű 1:1.05 arányban áttételez lefelé, és 195 a lánc fesztáv nem kerek 2 méter. számoljunk csak 6 métert percenként. 1000 es fordulaton ez pont 6km / perc, vagyis cirka 360 km/ hr tempó.
süvít rendesen. namost ezt olyan helyen csinálom ahol a tuskók bennt maradnak a földben. nyilván ennek okán a lánc kiüt belőle darabokat meg természetesen a lánc is amikor nekiütközik a tuskónak visszapattanik róla.
a "fűnyíró" "doboza" eredetileg 3mm vastag acél volt, bebordázva zárt és u szelvényekkel.
cirka fél óra után gyakorlatilag átütötte a lánc több helyen.
ezért ami maradt belőle az ki lett kalapálva, a 33 mes lemez alá került egy 6mm vastag lemez.
ez jó is volt egy ideig, de leszakadt az utolsó szem a láncról és ezt a 9mm vastag lemezt egyszerűen átütütte, majd a hátsó üvegen keresztül belépett a privátszférámba ahonnan azonnal távozott is az első üvegen át.
ha nem hallom meg a csattanást és nem húzom le a fejem akkor az agyamat is útba ejtette volna ez a huncut kis fémdarab Big Grin
azóta kapott még egy réteg 8 mm es vaslemezt. így most összesen 3+6+8 mm vas van egymáson.
ez azt is jelenti hogyha jobban odalépek a masinának feláll 2 kerékre Big Grin
mindezen emberkímélő munkáért fizet az állam kemény 14 darab ezer forintot hektáronként, s így is én vagyok a legdrágább.

irigylem a munkádat.

Én a késes szárzúzót ismerem, kukorica meg napraforgókórót szoktunk vele zúzni, vagyis én csak néha, amikor ennek szezonjában hazalátogatok Debrecenből, és öcsém épp dolgozik, így be kell segítenem az ilyesmikben. Nagyapám öröksége egy Mezőgép gyártmányú szárzúzó, azzal ilyen dolgok még nem fordultak elő szerencsére. Olyan gondom inkább akadt, hogy burjánzó parlagfűvel együtt kellett kórót vágni, és estefelé egyre gyakrabban "macizott" be.
Válaszol
Videoton hangfal eladó (2010-es hirdetés) Cry 

[Kép: videoton_21292767116.jpg]
- VR
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég