A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Házimozi hangfalak
A hangváltók topikban folytatom tovább .forog.
Válaszol
Inkább itt. Smile Milyen hangszórók lettek végül beszerezve?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
1db HA10-436 és 1db HD6,5 PSS-t tettem a hátterekbe UNI 70-es váltóval 3 literes zárt dobozban.

A centerbe 2 darab HA10-es menne, de 4 ohm-osak. Sorba kötve jó ötlet ez?
A magas az maradna a HD6,5, 6 literes zárt dobozban.

A front a centerhez hasonló hangszórókészlet tartalmazna, de a doboz 16 literes s-reflex.
Jó lesz ezekhez is az UNI 70-es váltó?

A háttérhez vannak meg eddig a hangszórók. Ha szerinted is jó összeállítás ez,akkor megveszem a többit is. Smile
Válaszol
Sziasztok! ismét egy kis segítség kellene.
Csinálnék a fiamnak egy centert és a következőkre gondoltam.
2db sony 1-825-870 4ohm sorba kötve (16cm/80w)
DUO 8/70 vagy DUO UNI/200
HG2,5-639
MDF valami 500x200x300 olyan 18-22 Literre gondoltam (netto) és egy bass reflex cső valahova a magas alá.(ennek a méretéről fogalmam sincs)
Véleményt és tanácsot kérnék,mennyire van közel,vagy távol az elképzelésem a jó-tol......
Válaszol
Azt hiszem találtam jobbat...
A wharfedale evo centerét kopizom le,mivel egész jó árban találtam eredeti hangszórókat..
csak a magas a gondom,mert ha az eredeti váltót csinálom meg,az 2500 hz-en keresztezz és nemtom a vt 639-es magasa mit szólna hozzá..
Talán van 5lete valakinek,hogy vagy vt magasat felejtsem el,vagy keressek hozzávaló váltót...
Ja igen!
Valamelyik szaki,legyen már olyan kedves és okosítson már ki,hogy is van pontosan a hangszórók sorba és párhuzamos kötése?
Az odáig tiszta,hogy ha sorba kötöm kétszer akkora ohm,párhuzamosan meg feleződik,de mi van a teljesítménnyel a (W) feleződik duplázódik az is,vagy marad?
Ezt legyen szíves, írja már le valaki!
Válaszol
Az eredeti magashangszóró nélkül az eredeti váltó lemásolása nem vezet azonos eredményre.

http://ptesza.blogspot.hu/2012/04/hangszorok-bekotese.html
http://subvoice.hu/hangdobozepites/elmelet/hangszoro2/

Válaszol
Ez igen hasznos! köszönöm.....
Válaszol
Üdv,

összeraktam egy házimozi centert 2db H2000-es mélyközéppel (HA-10), egy Tannoy dómmal és az ezekhez ajánlott hangváltóval ami 4500Hz-nél vált. Nagyon tetszik a hangja viszont a magas sugárzó aránytalanul harsány.

Segítséget kérnék hogy hogyan lehetne halkabbá tenni.
Előre is köszönöm
Válaszol
Meg lehet próbálni csillapítani a hangnyomását mondjuk soros ellenállással.

De ha van tényleg hozzá való, ajánlott váltó, akkor erre elvileg nem lenne szükség.

Válaszol
megpróbálom, köszönöm a tippet!
Válaszol
Gondolkoztam az ellenallas dologgal kapcs de gond van. Potmetert kotottem a magas ele mert ugy ki lehet kiserletezni mekkora ellenallas kell, gondoltam jozan paraszti esszel. Ebbol a jozan nem igaz. Az eredmeny az lett hogy a magas vagy szol vagy nem, atmenet nincs. Hany ohm lehet itt a leptek? Pls help
Válaszol
Körülbelül 1-22 ami hatásos még.

Válaszol
(2013. 04. 02., 21:31)B3r Írta:  Gondolkoztam az ellenallas dologgal kapcs de gond van. Potmetert kotottem a magas ele mert ugy ki lehet kiserletezni mekkora ellenallas kell, gondoltam jozan paraszti esszel. Ebbol a jozan nem igaz. Az eredmeny az lett hogy a magas vagy szol vagy nem, atmenet nincs. Hany ohm lehet itt a leptek? Pls help

az ötlet nem elvetélt ha teljesül két feltétel.
egyik hogy értelmes ellenállású és ne többtíz Kohm os legyen az a potméter...
a másik hogy viseljen is el elég teljesítményt. Bár sanda gyanúm hogy egy sima teljesen átlagos darab kis hangerőn teljesen jól kibírja a tesztet-

vannak hangfalak amikben van ilyen , bár nem potméternek becézik.
másik megoldás amiről van tudomásom egy forgó kapcsoló sok sok érintkezővel és fix ellenállásokat iktat be. szóval lépésenként műxik.
volt régebben hogy láttam ilyesféle dolgokat eladó soron, természetesen horror áron.
Válaszol
http://www.conrad.com/ce/en/product/449817/Hi-pwr-pot-10-W-10-Ohm-10-lin

ilyesmi
Válaszol
Koszonom a valaszokat! Nem ölöm meg a DIY feelinget egy profi potival, veszek egy 5ohmos es 17 db 1ohmos ellenallast es sorbaforrasztom. Ami megmarad azt meg beviszem a MEH-be.
Válaszol
3-5W-os huzalpotit is lehet itt-ott találni, de annak az ára kb. 1-2000,-Ft csak akkor érdemes befektetni az összeget, ha végleg a hangsugárzóban marad.
http://www.ret.hu/Page.aspx?pageid=3&lid=88&lno=4
10W ide fölösleges.

Van még Fehérváron is Remix R615 axiális trimmer huzalellenállás, de azt hiszem csak 5,6R értékben.

Próbának, kísérletnek még ez is bőven megteszi:
http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alkatreszek/egyeb/potmeter_10r_1w_huzal_1730170709.html
http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alkatreszek/egyeb/potmeter_20r_1w_huzal_1730170712.html

Lehet, hogy én is veszek, ha már megláttam. Big Grin

Válaszol
Photo 
Sziasztok! Tervben van egy 5.1-es hangfalszett építése, Hangszóró 2000 hangszórókból. A front hangfalakat TL hangfalnak szeretném megcsinálni, kinézetre hasonlót szeretnék, mint a képen láthatóak. A mélyközepek HA18-620-asok lennének, a magasak pedig HG1,9-623-esek lennének. A kérdésem arra vonatkozik, hogy 2 mélyhangszóró esetén hogyan kell számolni? Egy hangszóróval már építettem TL hangfalat, és gyönyörűen szólnak, de nem tudom, hogy 2 hangszóró esetén mi változik... Valaki össze tudná nekem röviden foglalni az ide tartozó dolgokat, esetleg képleteket?[Kép: MTMPowerTowerHDHT.jpg]
Válaszol
sajna a h2000 magasai nemigen jók.
a 18-620 sem túl klaffa sajna Big Grin
azok érnek valamit amiket shala csinál.

inkább csinálnám szélessávúakból.
a 17 es szélessávúak szerintem teljesen jók frontnak, centernek, és háttérnek.
1 darab mindbe.
szubnak meg nyilván 1 vagy 2 ha25...
Válaszol
TL-nél, ha vannak minőségi követelmények, sosem lehet megúszni a próbadobozt (ami többször szétszedhető kellene hogy legyen), és nem csak a dupla hangszóró, hanem az összehajtások, fordulók kialakítása miatt. Illetve rengeteg munka, mérések, megfigyelések, a csillapítás módjának, és helyének kitalálása, mire sikerül a szükségtelen belső rezonanciákat elfogadható mértékben eltüntetni.

Elég nagy lenne a doboz is a két hangszóróval, itt szerintem 1*Sd keresztmetszettel nem lehet megúszni, ha egyenes mélytartomány a cél.

Az is problémát jelent, hogy a mélyközepek távolsága összemérhető a lesugárzott hullámhosszal, ezért elég alacsonyan kellene váltani, amit az 1,9-es dóm magas nem tolerál igazán.

Úgy elsőre ennyi jut eszembe. Smile

Válaszol
még talán, ha mindenképpen két mélyközepet akarsz s h2000 hangszórókat, akkor meglehet próbálni hogy
2x http://hangszoro.net/adat/478.pdf
meg a HG1,9-623
magast összehozni, de igazából nem látom előnyét mondjuk a ...

17C558AN

val szemben, hacsak nem az hogy így olcsóbb és egyszerűbb az élet.
kétkamrás 20 literesben biztosan elégnek kell lennie.
Válaszol
A két mélyközép egy magassal kombó igazából csak a kinézete miatt tetszik, de ha ennyi hátránya van, akkor elvetve... Akkor a front, surround és center hangfalak kapnak 1-1 17C558AN hangszórót, a front és surround hangfalak maradnak TL rendszerűek, a center pedig vagy zárt vagy bass-reflex. A mélyládába milyen hangszórót ajánlotok, és milyen frekin váltsam el az erősítőben?
Válaszol
Csak váltani nehezebb sokkal, és az 1,9-es dómmal nem jön össze. Se a HA18, se a két hangszóró. Olyat még meg lehet próbálni, hogy a két hangszóróból az egyik csak mélytartományban működik, és a váltás 2,5 utas lesz.

Válaszol
(2015. 02. 24., 7:00)Kormika89 Írta:  A két mélyközép egy magassal kombó igazából csak a kinézete miatt tetszik, de ha ennyi hátránya van, akkor elvetve... Akkor a front, surround és center hangfalak kapnak 1-1 17C558AN hangszórót, a front és surround hangfalak maradnak TL rendszerűek, a center pedig vagy zárt vagy bass-reflex. A mélyládába milyen hangszórót ajánlotok, és milyen frekin váltsam el az erősítőben?

ez már közelít olyan eredmény felé ami neked is tetszeni fog.
még ezt a TL dolgot kéne kihagyni és csak bass-reflex dobozt használni és jó is lesz teljesen Big Grin

front center és hátterek ,
mind legyen 21 liter. nem kell levonni belőle semmit, ekkora legyen a doboz belső térfogata.
minden dobozba teszel két ilyet :
"Reflexcső egyenes 21"
http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=10602&start=6
nem kell belőle vágni sem semmi egyebet.
hozzávetőleg 45 hz re be is fogja hangolni a dobozokat, a 17C558AN nak ez így meg is felel amennyire szükséges.

mélyládának meg mondjuk
http://hangszoro.net/adat/25R672N.pdf
ez a hangszóró, a doboz belül legyen 80 liter.
a reflexcső lehet uyganaz mint a többiben, ugyanúgy 2 darab, vágni nem kell belőle.

váltani a szokásos 100-150 hz közt.

ez így egyszerűen kivitelezhető.
és korrekt eredményt is ad.
Válaszol
Rendben, meg vagyok győzve... Csak az miatt akartam annyiran TL hangfalat, mert az előző kettő, amit építettem valami brutálisan jól szól pedig csak 10 centis hangszórók vannak bennük. Amint befejeztem a szoba felújítását, nekilátok a hangfalaknak, az eredményekről pedig be fogok számolni. Addig is hálás köszönet a segítségért.
Válaszol
(2015. 02. 24., 23:15)Kormika89 Írta:  Rendben, meg vagyok győzve... Csak az miatt akartam annyiran TL hangfalat, mert az előző kettő, amit építettem valami brutálisan jól szól pedig csak 10 centis hangszórók vannak bennük. Amint befejeztem a szoba felújítását, nekilátok a hangfalaknak, az eredményekről pedig be fogok számolni. Addig is hálás köszönet a segítségért.

Egy rajzot tudsz küldeni a TL dobozaidról, és hogy milyen hsz van bennük ? Elég lenne közelítőleg... Én is építettem backloaded tölcsérest meg TL-t is, de  nem győzött meg az eredmény. Még nem teljesen adtam fel a projektet csak -mondjuk így- halogatom Rolleyes
- VR
Válaszol
Smile Sok a 21 liter, egyszerű reflexként maximum 15 amit tolerál a szélessávú hangszóró, és mélytartomány annak nemigen kell, ha úgyis le van vágva róla (5.1).
Van egy kétkamrás reflexdoboz terv, az összesen 23 liter belül, az még jó lehet.

A TL azért jó, mert ha jól sikerül, és a fölösleges rezonanciákat le tudod faragni, akkor szebben is szól a mélytartomány, és jobban is terhelhető az átlagos reflexdobozokhoz képest. Viszont ha nem elég precíz a hangolás, illetve a belső csillapítás, akkor nagyobb gondok várhatók, mint b-reflexként.

A 25-ös mélynél nettó 60 liter, maximum 65 a legnagyobb térfogat.

Válaszol
netto 65 és brutto 80 közt miben nyilvánulna meg a különbség ?
másik, miért sok a bruttó 21 liter a szélessávúnak ?
GD romlik 2 ms nyit hangolási frekin, de f3L javul ~60 ról ~50 re cserében.
terhelhetőség minimálisan romlik (cirka 3 watt nyit max.) fázisa 2 fokot esik.
szerintem nem nagy különbség, cserébe a csövek alakítás nélkül is kielégítőek.
mély ahogy mondod úgyis levan vágva róla, 100 hz től egyformán viselkednek.
mivel mélyet nemigen kapna, feleslegesnek találnám a kétkamrát ennek okán.
a 21 litert azért írtam mert kényelmes volna építeni, és nemigen befolyásol a nagyobb térfogat semmit abban a sávban amiben üzemeltetve lesz.
Válaszol
A mélysugárzónál vigyázni kell a mechanikai terhelhetőségre. És nem szól már jól 80-ban.
Meg a szélesnél is. Minél kevesebbet mozog a membrán, annál jobb.
Smile Ennyi erővel talán cső nélkül is működne.

Válaszol
ah, értem.
21 literben 15 watt terheléssel még nem éri el a 4mm kilengést a szélessávú, gondoltam az elég játszótér.

zárt 80 literesben a 25 ös mély 50 watt terhelésnél eleve 30 hz nél már elérné a 9.5mm kilengést,
a két csővel amit írtam hozzá ez 7.5 mm re csökken 35 hz nél, lefele esik és csak valahol 20 hz alatt ugrik meg megint.
f3L je a reflex változatnak meg lenne 28hz körül, gyakorlatilag 20 hz től felfele 80 watt terhelést anélkül hogy elérné a max. kilengést rá lehet bízni, zárt 80 literesre 80 wattot csak 40hz től felfele...

a mélyládánál maradnék a 80 liternél ennek okán, kisebb kilengése van mint 80 liter zártnak és ahogy egy sub-tól el is várná az ember lemegy mélyre. nagyon mélyre. ezt majd aki építi eldönti, meglehetősen tág határok közt lehet mozogni evvel a hangszóróval.

front-center-háttér szélessávúnál az alapján amit shala mond hajlanék akkor pár literrel kevesebb felé.
Válaszol
Smile Adatlap utolsó sora, zárt: 35 liter, b-reflex 25-64 de utóbbi már nagyon maximum. A hangolás 30Hz-től ne legyen alacsonyabb.

A mozi veszélyes üzem egy ilyen hangszórónak, nagy az engedékenység, nem egy ma megszokott (autós) szub paramétereivel rendelkezik.

Válaszol
ugyan mit tudhatsz te aki gyártod ezeket....
Big Grin

szakadjak meg fogok jövő hónapban rendelni egy ilyet és megnézem 80 literben élőben.
Válaszol
Felhasználótól is függ a dolog, Smile de szeretek biztosra menni. Smile Sosem tudhatom, ki mire akarja használni.

Válaszol
uu te, megtudod azért csinálni az embert.

http://oi60.tinypic.com/2mzfhg.jpg
(grafikon bal széléről lemaradt az első számjegy, 9 mm nél van a vörös vonal)
szerinted?
van benne 2 zárt, meg egy reflex.
kivi vagyok melyik színű görbe tűnik inkább szubnak.
nekem a kék.
(120 hz aluláteresztővel, másodrendű. 80 watt a terhelés)
Válaszol
Smile én meg azt szeretném tudni, milyen egy átlag mozifilm .1-es csatorjánának a spektruma. Big Grin És attól függően hangolnám be.

Válaszol
"szeretek biztosra menni." -> énis.
nemjó ha mélyhangnál lekoppanhat.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég