A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preludiumok... B31, B32
(2015. 01. 10., 21:05)GARFIELD13 Írta:  Különös házasság:

Sziasztok!
Nekem senki nem mondhatja ezután, hogy az Orion-Videoton konfliktus nem létezik.
Ma reggel kipróbáltam volna a nagy Orion erősítő Preludium együttállást.
Bekapcsolás után azonnal a jobb prelu mélye annyira megsértődött, hogy egy hangot nem hajlandó megszólaltatni.
[Kép: huh.png]

A magas szól, így csak a hangszóró, vagy legalább a forrasztásom lehet a ludas (anno én tettem bele a mélyeket).
DE nem jön ki ez a nyomorult mély a dobozból, ki milyen roncsolásmentes módszert tud ajánlani?
B31, így a hátsó kimenettől történő böködés nem játszik, a hangszóró alatt polifoam karika van.

Így most egy 8 Ohmos HS280 és a másik B31 különös páron hallgathatom a netrádiót csak Cry

Érezhető a különbség, de nem a két erősítő, hanem a két hangfal között...

Pénteken még szólt...
??????
UFF
Válaszol
A rögzítő furatokba belehajtani egy csavart pl. és húúúzni. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
(2015. 02. 23., 10:26)shalafi66 Írta:  A rögzítő furatokba belehajtani egy csavart pl. és húúúzni. Smile

Szia!
Köszönöm a gyors választ.
Holnapra hozok be csavarokat és húzzuk.
Remélem csak forrasztani kell majd.
Lehet, hogy a hétvégén tesztelte a takarítónő, hogy mit tud a rendszer?
Sajna az erősítő többet, mint amit ez a hangfal elvisel...
Üdv.
Válaszol
Big Grin Nem hinném, hogy leégett volna.

Válaszol
(2015. 02. 23., 14:19)shalafi66 Írta:  Big Grin Nem hinném, hogy leégett volna.

Csak én égtem le a forrasztási tudományommal.    Angry
Viszont kiderült, hogy az IKEA-s kulcs még preludium szereléshez is jó.  Big Grin

Kérdés: Tényleg két ilyen vastag kanóc megy a mélyhez gyárilag a B31-ben?
Na jó ez csak B30,5, de a forrfül és a vezeték párosítása érdekes.

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Amit én láttam ilyen volt. Legalábbis vastag volt. Ennek már jó sok éve, de emlékeimben vastagnak él.
Válaszol
Igen, ez a vastagság. Sztem tök jó ötlet volt a VT-től, hogy beszerezte ezeket a kb. 2,5-es MKH kábeleket.

Válaszol
(2015. 02. 28., 8:33)shalafi66 Írta:  Igen, ez a vastagság. Sztem tök jó ötlet volt a VT-től, hogy beszerezte ezeket a kb. 2,5-es MKH kábeleket.

Köszönöm az infot.
Az ötlet jó, de ezt lehetetlen a forrfülön átbújtatni.
Most "lapjával" újra odaforrasztottam mindkettőt.
Most még szól.  

Remélem bent sem fogja ledobni a forrasztásomat, ha meglátja, hogy még mindig a nagy Orionról jönnek az elektronok.  
Vannak az erősítőről előtte-utána képek.
A titkárnő nem akarta elhinni amikor megmutattam neki az elkészülte után, hogy az szól, amit Ő hozott el Gödről.
Még az átvételkor is telefonált, hogy biztosan kell nekem ez a roncs?   Big Grin
Válaszol
Smile Csináltam egyszer abból rendes erősítőt, de csak a végfok maradt, és abba is belekerült vagy 20 000,-Ft-nyi Motorola és Analog Devices tranzisztor. Big Grin

Jól kell forrasztani, ólmozott ónnal, gyantával, vagy folyasztószerrel. Ez a titka.

Válaszol
(2015. 02. 28., 19:04)shalafi66 Írta:  Smile Csináltam egyszer abból rendes erősítőt, de csak a végfok maradt, és abba is belekerült vagy 20 000,-Ft-nyi Motorola és Analog Devices tranzisztor. Big Grin

Jól kell forrasztani, ólmozott ónnal, gyantával, vagy folyasztószerrel. Ez a titka.

Big Grin Hát nem így lesz elmélyítve az Orion Videoton barátság az biztos. Big Grin
Ebben az Orionban meg kb. a végfok volt jó, minden más igen alapos szerelést igényelt. A takarítás részről meg jobb ha nem is beszélünk.

A szerelő is mondta, hogy csak ólmozott ónnal dolgozik, mert régen letárolt egy rendes készletet.
Én meg egy Lidl-ben beszerzett pákautánzattal olvasztgattam a kábel végén és a forrfülön meglévő méretes ónpacákat, hogy valahogy egyben maradjanak.
Csak egy rendes páka, egy ónszívó, meg némi forrasztóón hiányzott a jó forrasztáshoz. Cool
Na jó meg még egy jó kezű szerelő is...

Ha nem marad egyben a tákolmányom, akkor megígérem, hogy bent a hardver technikusokkal fogom rendesen összeforrasztatni, mert ott minden nálam hiányzó tétel adott a rendes munkavégzéshez.
Nekik is jól jöhet egy kis változatosság a sok terminál után.
Válaszol
Smile Remek. Másodjára nem valószínű, hogy leválik, elsőre is a forrfül bevonatáról, vagy azzal együtt pattanhatott le.

Amúgy az erősítő megérte. Rég nem érdekel, hogy Orion, vagy VT, csak szóljon jól. És inkább legyen egy normális, mint öt márkajelzéses. Smile

Egyébként nyugtasd meg a szerelőt, lehet még kapni Sn60Pb40 ónt. Smile Jó minőségű többcsatornásat is, vagy rezeset, ezüstöset. Smile Még válogathat is.

Válaszol
Üdvözlök mindenkit!

Új vagyok még itt. Azért kerestem fel a fórumot, hogy tanácsot kérjek egy pár Preludiummal kapcsolatban. Sajnos a mély-közép sugárzók teljesen felejtősek. A membrán ki van belőlük szakítva. Maguk a dobozok jó állapotúnak mondhatóak. Szeretném őket életre kelteni, de elsősorban nem gyári hangszórókkal. Ahogy láttam nem egyszerű a beszerzés és nem is olcsó.

A hangszoro2000 kínálatában van olyan saját gyártású hangszóró amely alkalmas lehet a helyettesítésükre? Az sem baj ha a hangváltót újra kell építeni. A magasakat még nem próbáltam ki, de nagy eséllyel azok is le vannak égetve. Ezeket mivel lehetne helyettesíteni?

Két erősítőm lenne amivel tudnám hajtani, mindkettő régi Technics. Ami véleményem szerint jobban illene ezekhez a dobozokhoz a kisebbik (SA-GX100L). Ez nagyjából 2x30W-ot tud 8Ohm-on. A másik egy SU-V650 ez valahol 90-100W körül tudhat 8Ohm-on. A 650-es erősítőt jelenleg két nagyobb (SAL hangfalépítő alapján SBX hangszórókkal készített), hangfallal használom. Tudom, hogy ezek közel sem a legjobb dobozok viszont itthon építettük saját kezűleg.

Mindezek fényében érdemes lehet foglalkozni a Preludiumokkal? Vagy csak gyári hangszóróval érdemes nekiállni?
Válaszol
Csak a gyári mélyközép-hangszóróval, akkor is, ha membránt kell cserélni. Smile Lehet azt javítani, addig, amíg a kosár és a mágneskör még megvan.

A magas a Vifa BC25-tel helyettesíthető, de ezek után mindenképp újra kell váltózni.

A SAL biztos, hogy jobb mélytartományban, de 100Hz fölött esélytelen, ha a Preluval hasonlítod össze.

Válaszol
Megvizsgálom tüzetesebben a mélyek állapotát és jelentkezek.
Válaszol
(2016. 01. 09., 9:49)gabo9201 Írta:  Megvizsgálom tüzetesebben a mélyek állapotát és jelentkezek.

Szia!

Higgy neki, nem érdemes mással szétbarmolni azt a szép dobozt, csak akkor lesz az igazi, ha az eredeti hangszórókkal kerül feltámasztásra.
Még a csupasz kosár sem akadály, hogy újra jó mély legyen belőle, küldd el és legyél türelmes.
Sok szétbarmolt, tönkretett Preludiumot láttam már, ennek ne ilyen sorsa legyen.
(Még csak 4 db perudiumom van <mind volt javításon, mer eléggé érdekes állapotból indult pár> és most is készül még pár db...)
Üdv.
Válaszol
Szép Napot mindenkinek!

Örülök hogy találtam egy fórumot Preludiummal kapcsolatban, nemrég le vettem a hangfalak takarását, s mit látok habszélt megette az idő. Mivel fehérvári vagyok elkezdtem kutakodni, s meg találtam a H2000 Kft-t.
De nem tudom shalafi vállalsz-e még ilyet? Az itt olvasottak miatt jobban bíznék Benned.

Üdv.
Válaszol
Szia. Szoktam javitani ilyen hangszórókat, persze, a weblapon a hangszórójavitásnál Mezőkövesd rám vonatkozik.

Válaszol
Sziasztok!

Egy prelu: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/89173-preludium/
Érdekel a véleményetek!
Hangszóró cserés volt.
Jobb lehet, vagy rosszabb az új hangszóróval?
Válaszol
Nem kifejezetten ehhez való. Smile De meg kellene mérni. Kicsit sok a 30k érte.

Válaszol
Elég olcsó ezekhez képest: http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=preludium
Ha megveszem, megméred, rájövünk, hogy nem bele való...
Ajjaj.
Pedig fáj a fogam egy szép B31-re.
Válaszol
(2016. 04. 26., 14:03)szentike Írta:  Elég olcsó ezekhez képest: http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=preludium
Ha megveszem, megméred, rájövünk, hogy nem bele való...
Ajjaj.
Pedig fáj a fogam egy szép B31-re.

Szia!
Ha találsz valakit aki Babonics úrnál drágábban próbál eladni hangkeltéssel kapcsolatos dolgokat, akkor azt dobd fel ide, mert én is látni szeretném.
Ha szép és jó B31-et szeretnél, akkor legyél türelmes, figyelj nagyon és a felbukkanó ideális prédára gyorsan csapj majd le, mert sok a hiéna.
Üdv.
Válaszol
25-ért már jó lenne, amúgy ezzel a hangszóróval is működik, csak a váltót kicsit igazgatni kell, hogy megközelitse az eredetit.

Ezek a jófogásosak érdekesek. Minden fotó máshonnan van, és egyik sem az árult termékről készült. 50k-ért én is adok el prelut bárkinek. Big Grin

Válaszol
(2016. 04. 29., 14:35)shalafi66 Írta:  25-ért már jó lenne, amúgy ezzel a hangszóróval is működik, csak a váltót kicsit igazgatni kell, hogy megközelitse az eredetit.

Ezek a jófogásosak érdekesek. Minden fotó máshonnan van, és egyik sem az árult termékről készült. 50k-ért én is adok el prelut bárkinek. Big Grin

Lehet tőled vennék is Wink !
Válaszol
Smile van egy fölösleges párom, azt 30-ért odaadom. Legalább eredeti hangszóróval, és új habszéllel.

Válaszol
Sziasztok!

Van jópár B31-em. Az egyik hangfal elkezdett olyat játszani, hogy a magas hol szól, hol nem. Kicseréltem a magast, de pont ugyanezt produkálta, ezért jó eséllyel a hangváltó produkálja a problémát. Fehérvárra beugortam a hangfallal, természetesen nem produkálta a hibát... Szóval tippre kicserélem a kondikat, hátha az egyik elszállás határán van. Nektek mi lenne a javaslatotok? A kondik pontos típusát tudjátok fejből? (Persze ha kiszerelem, akkor én is tudni fogom, ha rá van írva, de kérdezni nem árt.)
Ezen felül olvastam valamilyen hangváltó tuningról is vhol a b31-hez, de csak megemlítés szintjén, ez pontosan mi lenne? (persze ha létezik ilyen, mert ugye füle válogatja)
Válaszol
Valami átvezetési hiba. A B32-höz hasonló váltó jó hozzá, valahol neten fellelhető a rajz, amit pár éve csináltunk.

Válaszol
(2016. 09. 13., 12:59)shalafi66 Írta:  Valami átvezetési hiba. A B32-höz hasonló váltó jó hozzá, valahol neten fellelhető a rajz, amit pár éve csináltunk.

Már nem tudom hol, de megtaláltam azt a rajzot, el is mentettem, a kérdés hogy feltölthetem-e ide?
Válaszol
Egészen nyugodtan. Smile

Válaszol
Megpróbálom csatolni a váltó rajzot

Az M21 javítása után ezt építettem meg a B31-be, nem csak nekem tetszik a végeredmény Smile
Válaszol
Ezzel általában elég egyenletes, igen. Smile

Válaszol
A megoldás az lett, hogy lecseréltem a kondikat. Ugyan korábban nem hallottam, hogy ezzel gond lehet, de a csere után a probléma megszűnt.
Válaszol
A Hangszóró 2000 nél peremezett preludium milyen habszélt kap? Találtam egy párat. Szerintetek?
http://www.jofogas.hu/tolna/Preludium_B32_55810435.htm
Válaszol
Egy ideje azt amit én gyártok. Ez már egy jobb verzió, mint a korábbiak. Smile

Válaszol
(2016. 12. 18., 19:18)shalafi66 Írta:  Egy ideje azt amit én gyártok. Ez már egy jobb verzió, mint a korábbiak. Smile

Azt írja a hirdető, hogy két éve peremezték a H2000 - nél. Az egyik képen látszik a perem a linken. Nézz már rá légyszíves, hátha ráismersz. Köszönöm előre is. Ezek B32-esek. Próbálok alkudni belőle.
Válaszol
Üdv, Shalafi66 !

Nem tudlak elérni a  hangszoro.net oldalon megadott telefonszámokon.
Preludium B31 Vifa hangszóróinak javításával kapcsolatban keresnélek, ha vállalsz még ilyen munkát.
Hogyan tudnánk értekezni az ügyben?

Üdv!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég