A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2050E, Videoton DC2550A, Videoton DC3011A
Annak a rajza speciel megvan nekem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
(2015. 02. 23., 18:59)shalafi66 Írta:  Annak a rajza speciel megvan nekem.

Küldd el légyszíves, megnézem, megpróbálom kiokoskodni, hogy melyik lenne a jobb megoldás.

Valószínűleg kell rendelni két 31-est Fehérvárról, de úgy nézem hogy a két HB 12.5 és a HG 2.5-ösök már cserélve lettek (mérve legalábbis nem szakadtak). Szóval az elméleti tervezést nem fogom megúszni, akkor pedig az új 422-es hszel fogok gondolkodni. Elméletileg jó lehet az 1900 és 6kHz váltásnak, bár én szívesebben váltanám őket alacsonyabban. És akkor a többi buktatóról elfelejtkeztem... Cry
- VR
Válaszol
Izé. Nem kéred vissza javítva a 31-eseket, amik nálam pihennek? Ha adsz érte kosarat mágneskört, az jó nekem.

Válaszol
(2015. 02. 24., 14:19)shalafi66 Írta:  Izé. Nem kéred vissza javítva a 31-eseket, amik nálam pihennek? Ha adsz érte kosarat mágneskört, az jó nekem.

Smile Köszi Laci, ez igazán rendes lenne tőled. De nem, legyenek csak a tieid. Még nem mértem meg ezeket, akár még jók is lehetnek, akkor pedig egy-egy habszél megoldja a gondot. Ha szakdtak, akkor pedig majd rendelek újat, de ez esetben a mágnesköroket természetesen megkapod. Ezekben a dobozokban a váltó helyén egy-egy darab kondi van, illetve a reflexnyílás be van szögelve (ami akár jó is lehet).
- VR
Válaszol
Este megmértem a 31-eseket. Az egyik szakadt, valószínűleg a hozzávezetésnél. A másik működőképesnek tűnik, legalábbis nem szakadt. Ennek a porvédője kuka (beszakadt, ilyet még nem láttam, talán valamilyen hegyes dologgal estek neki), de a membrán ép.

Megpróbálom megmenteni őket. Játéknak jó lesz.
- VR
Válaszol
Big Grin Jó, én felajánlottam.

Válaszol
Köszi, tényleg nagyon köszönöm. És azért észben tartom arra az esetre ha nagyon megakadnék. Amennyiben újakat rendelek, akkor a két régi természetesen a tiéd.
- VR
Válaszol
Az is remek lenne, mert nálam most erőteljes kosár és vasanyag válság van 30 centis méretben sajnos.

Válaszol
Kaptam felújításra egy pár DC2050E hangsugárzót. A mélyet SALra cserélték, helyére HA20/484-et gondoltam; viszont mint kiderült, az egyik közép szakadt. Mit kezdjek vele? Mi érné meg jobban?
Válaszol
A nagyobb HA20, az 569. Vszeg szebb vele a középtartomány. Hát a legolcsóbb a kis HB10, ami eredetileg is benne volt. De legjobb lenne kétutasnak. Smile

Válaszol
És kétutasnak milyen hangszórókkal? A mély akkor 569, magasnak mi? Illetve az létezik hogy 10 kiló után nem sokkal esni kezd a magas elég meredeken, vagy a mikrofonom hibája?
Válaszol
https://plus.google.com/u/0/photos/search/dc2050?pid=5732368348621923314&oid=103301711203021045587

Válaszol
Nekem SALlal ilyen az amelyikben működik a közép.

És ha kétutasra csinálnám a mély mellé melyik hangszóró lenne jó?

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
HB10-586 vagy HD10-586 mondjuk? Melyik lenne jobb?
Válaszol
Ha magasnak kell, csak a D

Válaszol
És milyen lenne a HA20-569 és HD10-586 kétutasként?
Válaszol
Fogalmam sincs. Smile Amilyenre csinálod. Nagyrészt az összeváltáson múlik. De a 10 centis közép helyére befér a HG2,5 is. Ha már mindenáron kétutasat akarsz.

Válaszol
Elkészült a DC2050, végül csak új hangszórókat kapott. Angel  (mély: HA20-569, közép: HB10-586, magas: HD6,5PSS) Egész hallgatható lett, bár kissé magasba húz, viszont jóval mélyebbre megy a 10 Ohmos Tannoy-nál. Smile (Mondjuk még egyik sincs bejáratva rendesen.)  Majd valamikor töltök fel mérést is, bár nem sok köze van az eredetihez, csak a váltó meg a doboz maradt. Lehet hogy kap még a közép fényes porvédőt. Külön megjegyezném, hogy ezek az új gyártású HA20-569-ek esztétikailag kifejezetten szépek! Csak fal elé tudtam rakni őket, a gazdájuknál is elvileg így lesznek majd elhelyezve, a gagyi képért meg elnézést.

Válaszol
Egymásra téve ilyen a kettő (DC2050 és Tannoy 10 ohmos): https://plus.google.com/u/0/photos/103301711203021045587/albums/5704899610955072625/6142745521172141074

Válaszol
Azt hozzá kell tennem, hogy a Vidi fal előtt volt, a Tannoy meg a szoba közepén.  Smile  De nem tudom, tényleg mintha jobb mélye lenne a Vidinek, kipróbáltam ugyanott elhelyezve mindkettőt. Lehet az a hatalmas (magas) kiemelés zavar meg.  Huh

Megmértem nekem ilyen lett. Ez most nem fal előtt készült.

Válaszol
Fal közelében minden hangsugárzónak jobb a mélytartománya. Smile

Úgy 1kHz fölött értékelhető a mérésed, nem tudom, milyen pozícióból mérted, de a közép- vagy magashngszóró mintha ellenfázisban szólna.

Válaszol
Az előző mérés a magas tengelyében készült, kb. másfél méter távolságból (addig ért el a kábel), egy átlagos méretű szobában.  Blush

Készítettem fél méterről is méréseket, szintén szobában és a magas tengelyében. A közép elvileg jól van bekötve, megfordítva a kék mérésen látható. A piros és a kék között azért van az a pár dB különbség, mert a programban be van állítva, hogy 0dB közelébe igazítsa a méréseket.

Válaszol
Na ez már jobban néz ki. Akkor a magasat kellene megfordítani. Aztán lehet, hogy más miatt van a csökkenés 5 és 10k között, de egy próbát megér.

Válaszol
Magasat megfordítva ilyen.

Válaszol
Na, ez az, kb. ere gondoltam. Smile Most kell soros ellenállással, vagy feszültségosztóval csökkenteni a magas hangnyomását. Kezdetnek egy 4,7-6,8 ohmot próbálnék bele.

Válaszol
A váltó előtt vagy után? És kb. mekkora teljesítményű legyen?
Válaszol
A magashangszóróval sorosan, a szűrő után, csak a hangszóró kivezetésére forrasztva. Úgy a legkönnyebb.

Próbának jó a 0,6W is, véglegesre 5W.

Válaszol
7,3R-rel ilyen lett. (zöld)
Szerk.: de keresek kisebb ellenállást.

Válaszol
Aha, valamit nem vettünk figyelembe. Ez a szinteltolás nagyon zavaró, mert nem látszanak jól a változások, ha lehetne, biztosan kikapcsolnám. Smile

Válaszol
Kikapcsolom, ha tudom. Viszont találtam állítható Remix 12Ohmos ellenállást.
Válaszol
5,6 Ohmossal ilyen. (zöld)

Válaszol
Mindjárt átnézem a korábbi változatokat, egymásra húzom PS-ban. Aztán megmondom, hogy mit néztem el. Smile

Válaszol
Szóval átnéztem, túl széles sávban szól a középhangszóró, ezért nincs olyan bekötés, amivel fázisban jól illeszkedne a magashoz és mélyközéphez.

Még az első bekötési változat talán a legjobb, de alapjaiban csak akkor állna helyre a rend, ha nulláról újra lenne váltózva a közép és magas.

Válaszol
Köszönöm szépen a segítséget!

Viszont új váltónak inkább nem állnék neki szinte nulláról, úgyhogy így marad. A tulaj majd letekeri a Treble potit!  Angel
Válaszol
Naigen, a közép és magashsz itt épp ugyanazon a frekvencián emel ki. Ez is súlyosbítja a helyzetet. Smile Az eredeti nem volt ennyire erőteljes. Meg fázisviszonyok szempontjából tényleg nem stimmel a váltó.

Azért a magas előtt bent lehet hagyni valamekkora soros ellenállást.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 6 Vendég