A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Általános kérdések
Üdv mindenkinek!

Jó rég jártam erre, de mivel fejembe vettem, hogy végre normális és szép dobozt csinálok a két első generációs R626-nak, meg a két Peerless dómnak, erre fújt a szél.

Shalafi-hoz lenne elsősorban kérdésem: nem emlékszel, készült mérés az én két hangszórómhoz is annakidején? Ha esetlegesen nem, miben térhet el a jóságokon túl a jelenlegi R626A-tól? Ha jól emlékszem, azt megírtad nekem, hogy 0,55-ös lett a Qes, és 0,45 a Qts. A mostaninak ennél alacsonyabb értékei vannak, és ha csak ezeket cserélem az adatlapban (ami eleve blődség, de kipróbáltam), úgy elég használhatatlan az eredmény. A mostani doboz 22 literes, 40Hz-re hangolva, a hangolást kivéve még a HA17-582-höz készült, ezért is lesz hozzá új doboz (nameg a laminált bútorlap nem volt a legjobb megoldás, sem akusztikailag, sem időtállóság tekintetében). Kezdetnek, mint mindíg, most is winISD-vel játszottam, az új R626A elég szépen viselkedik, 30 literben 35Hz-re hangolva elméletileg (baflisztep meg mindenegyéb, amúgy nagyon fontos körülményt elhanyagolva Big Grin) 40Hz alá megy f3-ban, persze a terhelhetőség nem lesz a legjobb, bár társasházi lakásban néhány W-nál jobban nem lesz terhelve.. kinőttem a kolis bulizós korszakot Big Grin (Lassan asszony, aztán gyerek, egy év múlva harmadik iksz.. változnak az idők..) . A valóságban ennél mindenképp rosszab lesz, de ha elméletben jó, akkor túl nagy baj már nem lehet. Persze az elhelyezés meg hasonlók.. de az már túl mutat az elméleten.
Mivel valamiféle polc-sugárzókat szeretnék belőlük, 20 liternél nem nagyon akarok feljebb menni, inkább lejjebb, ha a hangszóró megengedi, bár ha azt mondod, az a 30 liter is lehet neki reális a jobb mélyátvitel érdekében, lehetséges, hogy kisebb fajta álló sugárzó lesz belőlük (nagyobb dobozt furnérozni.. az majd az én gondom, ha már egyszer belevágtam Big Grin ). Impedanciamenet-mérést tervezek, fontosabb paramétereket az is megadja, vagy esetleg, ha emlékszel még a hangszórókra, és a felhasználási cél ismeretében tudsz némi támpontot adni a dobozhoz, azt nagyon megköszönöm Smile Ja, a szoba az úgy 20m2, átlagosan bútorozva. A hangszóró meg valamikor 2009-ben készült, személyesen vonatoztam le érte Mezőkövesdre, de lehet, hogy még emlékszel is a dologra.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
(2015. 12. 01., 13:17)zupp87 Írta:  (Lassan asszony, aztán gyerek, egy év múlva harmadik iksz.. változnak az idők..) . A valóságban ennél mindenképp rosszab lesz, de ha elméletben jó, akkor túl nagy baj már nem lehet.

Big Grin Igen, ennél a valóság mindenképp rosszabb lesz. Mondjuk 2 gyerek, és negyedik, ötödik iksz is lesz. De hidd el nekem, nem annyira vészes, nem csak elméletben jó a dolog. Big Grin
- VR
Válaszol
Emlékszem, emlékszem, hát azt ajánlom, újítsuk fel, a jelenleg aktuális állapotra. Úgyis bomlik a habszél, meg ilyenek. Smile Előzzük meg az elmaszatolódását. Smile És akkor meg is lehet mérni közben. Vonatozz egyet megint. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Azóta már van autóm is, így rugalmasabb vagyok utazás terén. Mivel kb. 3 éve Debrecenben élek, és kb. havonta egyszer látogatunk vissza Miskolcra, egyik ilyen szombaton le tudom vinni a két hangszórót. A habszélek még amúgy viszonylag rendben vannak. Majd esetleg a jelenlegi állapotot is le tudjuk mérni?
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Persze megnézzük. Smile Feltétlenül. Akkor dobd be a dobozát is, ha látni szeretnéd a váltó működését.

Válaszol
Üdv Shalafi!
A saját tervezésű/kivitelű új hangszórók készülhetnek 4 ohmos névleges impedanciával is?
17-es zárt dobozba való papírmembrános érdekelne, nem szükséges, hogy a "sárga földig" lemenjen, szubtartományban kiegészítés lesz.
Válaszol
A lengőcséve lehet 4 ohm, de olyan, ami szub kiegészítésnek jó 17 centiben, nem biztos, hogy lehetséges papírmembránnal. Ha csak mélyben szól, miért számít, hogy papír vagy nem?

Válaszol
Félreértettél.
A 17-es hsz nem a mély lesz!
Válaszol
Tényleg nem értem.

Válaszol
(2016. 01. 13., 5:18)shalafi66 Írta:  Tényleg nem értem.

2.1 rendszer, kétutas szatellitekkel.
Szubláda: 50 liter bassreflex 30 cm-es duplatekercses mélynyomóval, (Monacor SPH 300 ctc) Ez a "kiegészítés"!
szatellitek: 20 liter zárt doboz 17 cm -es mélyközéppel, dx25-ös dómmal. Ezek a dobozok 80-90Hz-től felfelé dolgoznak csak. Ha az f3 pont csak 50-70 Hz-re jön ki, az nem vészes, viszont jó lenne, ha a mélyközép minél magasabbra tudna menni, tág teret hagyva a váltási játszadozásra!
Szoftveres hangváltás számítógéppel, erősítés minden motornak (szubnál mindkét tekercsnek) külön.
A rendszer már összeállt, bevált, "csak" a jelenlegi motorok hulladékok.
Gondolkodtam az egyetlen kéttekercses szub helyett két külön HA-31 -es megoldásban, de elhelyezési, és egyéb problémák miatt csak a meglévő dobozok használhatóak. Ez mondjuk nagyok fájdalmas, mert a pillanatnyilag rendelkezésre álló keretből a kinézett Monacor hsz majdnem mindent elvinne.

A 4 ohmos kivitel a szatellit ágakban a végfokozat kihasználhatósága miatt kell, ott csak 30w-os LM1875 ic-s erősítők vannak. A szubot TDA 7294-esekkel hajtom.
Válaszol
(2016. 01. 13., 23:28)szilvas Írta:  A rendszer már összeállt, bevált, "csak" a jelenlegi motorok hulladékok.
Gondolkodtam az egyetlen kéttekercses szub helyett két külön HA-31 -es megoldásban, de elhelyezési, és egyéb problémák miatt csak a meglévő dobozok használhatóak. Ez mondjuk nagyok fájdalmas, mert a pillanatnyilag rendelkezésre álló keretből a kinézett Monacor hsz majdnem mindent elvinne.

A 4 ohmos kivitel a szatellit ágakban a végfokozat kihasználhatósága miatt kell, ott csak 30w-os LM1875 ic-s erősítők vannak. A szubot TDA 7294-esekkel hajtom.

Ez jó hangos lesz... Szerintem jobban járnál a két HA31-el, esetleg egy push-pull vagy isobaric elrendezésben nem gondolkodtál ?
- VR
Válaszol
(2016. 01. 14., 9:20)Veszett Roka Írta:  
(2016. 01. 13., 23:28)szilvas Írta:  A rendszer már összeállt, bevált, "csak" a jelenlegi motorok hulladékok.

Ez jó hangos lesz... Szerintem jobban járnál a két HA31-el, esetleg egy push-pull vagy isobaric elrendezésben nem gondolkodtál ?

Nem, bizalmatlan vagyok. Csak zárt, vagy br konstrukciót szeretnék. Meg aztán a projekt feltűnésmentessége érdekében nem áll szándékomban új dobozokat építeni... Egyébként, ha az LM1875-öt nem terheli az ember a mélytartomány aljával, brutális hangerőre képes! Ha a szub túl hangosra sikeredik ... hát ezzel a gonddal csak együtt tudnék élni. De ez a veszély egyenlőre nem áll fenn, a kinézett hangszórót hiába mutogatják 138 db webshopban, beszerezhetetlen...
Válaszol
Smile Lehet duplacsévés 31-es mélyet csinálni, ha nagyon fontos. De miért annyira fontos?

20 literes zárt dobozban 17 centis hangszóróval az 50Hz elég meredek. Nagyon alacsony érzékenység kellene hozzá. A 70 talán összejöhet. Az R jelölésű hangszórók bármelyikével. Talán az R558 ami legszebb középtartományban.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég