A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
(2015. 05. 09., 11:30)shalafi66 Írta:  Smile Mondjuk a sok hangszóróval legalább hasonlítana egy ampeg 810-re. Erről jut eszembe, 25-ös nem lenne jó esetleg? Ahhoz vannak alkatrészek is könnyebben elérhető állapotban.

Smile Jaja.
De de jó lenne a 25-ös is. Néztem a 25R672N II. nevezetű hsz-t de a rosszabb érzékenység és a magas tartományban való rosszabb viselkedés miatt választottam a gitárhangszórót (és reméltem, hogy az talán elmegy magassugárzó beépítése nélkül).
Ha van lehetőség a 25-ösből készíteni speciális darabokat (nagyobb terhelhetőséggel és érzékenységgel) akkor mindenképpen érdekel.
Bár így nem úsznám meg a magassugárzó illesztését. (A gyári ládákban, ahogy néztem, szokott lenni)
Válaszol
Ok, a 25-ös az nem gond. Utánaszámolok az elérhető paramétereknek. Mekkora érzékenységre lenne szükség? Megoldható a gitárosabb átvitel is, szélesebb sávban.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Big Grin mintha létezne olyan hogy túl nagy érzékenység Big Grin
Válaszol
Természetesen. Minél magasabb az érzékenység, annál rosszabb a mélyátvitel. Smile És basszgitárnál azért az utóbbi, lehet, hogy fontos.

Válaszol
(2015. 05. 11., 17:04)shalafi66 Írta:  Természetesen. Minél magasabb az érzékenység, annál rosszabb a mélyátvitel. Smile És basszgitárnál azért az utóbbi, lehet, hogy fontos.

Szerintem ha megközelítjük ennek a hsz-nak az említett paramétereit akkor tök oké.
http://www.eminence.com/pdf/Legend_BP102.pdf
Értem itt a 92 dB-t meg a 200 W terhelhetőséget (8 ohm). Illetve ahogy néztem nem nagyon mennek följebb a 2-3 kHz-nél és végeredményben magassugárzó beépítésével tolják ki a majdnem teljes tartományra a doboz hangterjedelmét.
Milyen sávszélességet tudnánk elérni ha gitárosítjuk?
Válaszol
Szerintem teljesen le is lehet másolni.

Megnézem a membránokat, de 5kHz körülbelül megoldható még.

Válaszol
(2015. 05. 11., 17:04)shalafi66 Írta:  Természetesen. Minél magasabb az érzékenység, annál rosszabb a mélyátvitel. Smile És basszgitárnál azért az utóbbi, lehet, hogy fontos.

cukor vagy.
Válaszol
(2015. 05. 11., 23:00)shalafi66 Írta:  Szerintem teljesen le is lehet másolni.

Megnézem a membránokat, de 5kHz körülbelül megoldható még.

Nagyon szuper Smile
Várom akkor a fejleményeket...
Azt akartam még kérdezni, hogy ahogy nézegettem az ilyen 4szórós ládákat, hogy egy légtérben vannak beépítve. Az úgy jó ez? Mert logikusan nekem az jön le, hogy akkor egymást rángatják a hangszórók. Nem érdemesebb szétválasztani külön rekeszekre?
Válaszol
Ha elég egyformák a hangszórók, akkor ebből nem lesz probléma. Smile

Válaszol
Aha, akkor mehet egybe is. Merevítés mindenképpen kellene viszont, és akkor lehet érdemes úgy merevíteni ,hogy szét is osztom négy részre....no mindegy majd kitalálom
A megredelés milyen úton megy? Itt én jelzem, hogy kell, vagy írok neked privátban és csak a végén fizetek...vagy kell előleg vagy nem tudom. Milyen árra számíthatok így a moddolt hsz esetén?
Válaszol
"Merevítés mindenképpen kellene viszont, és akkor lehet érdemes úgy merevíteni ,hogy szét is osztom négy részre"
jól hangzik, én legalábbis biztosan így mennék neki.
Válaszol
Lehetnek merevítő polcok is, így egy légtér marad, de merevítve lesz. Smile

Válaszol
(2015. 05. 14., 19:37)shalafi66 Írta:  Lehetnek merevítő polcok is, így egy légtér marad, de merevítve lesz. Smile

Szia Shalafi!

Na sikerült megnézned? Tudsz nekem ilyen hsz-kat készíteni amiket beszéltünk?
Válaszol
Igen, csak a membrántömeg volt kérdéses, de megoldható, nincs vele gond.

Válaszol
(2015. 06. 07., 19:23)shalafi66 Írta:  Igen, csak a membrántömeg volt kérdéses, de megoldható, nincs vele gond.

Oké, rendben akkor szeretnék kérni szépen 4 db-ot.
A megrendelést hogyan tudom hivatalosan leadni? Fizetni milyen úton módon lehet? Előleg szükséges?
Válaszol
Emailben. Smile Vagy esetleg itt PÜ-ben. Fizetés általában UV, előleg nincs.

Válaszol
Sziasztok! az lenne a kérdésem hogy a HA25/1034-es hangszórót mivel tudnám helyettesíteni esetleg van e ilyen nektek? Köszi
Válaszol
http://hangszoro.net/index.php/h2000/melykozep-hangszorok/ha25-450-data

Smile Parancsolj.

Válaszol
Felteszem itt a kerdest, mert elobb jart a kezem... szoval a 1034 helyett a 450, ahogy olvasom. De mintha olvastam volna olyat is, hogy a 479... egy sonus c100-rol van szo.

Koszi!
Válaszol
Üdv Urak!
Most regisztráltam ide.
Láttam itt egy pár érdekes hangszórót.Régebben is csináltam már hangdobozokat TVM SAL hangszórókkal az itteniek tán jobbak minőségre.
Valakinek esetleg van ajánlása egy álló dobozra ha lehet sub nélkül használnám,tehát mélye kéne hogy legyen.
Lehet két vagy három utas is,ha tudtok segítsetek ajánlani valamit innen hangszórót váltót hozzá.
Doboz nem probléma azt könnyen megcsinálom.
Előre is köszönöm ha valaki segít!
Válaszol
Szia. Smile Mekkora terhelhetőség, mekkora helyiség, milyen erősítő, milyen ízlés, mekkora helyed van, milyen az elhelyezés, stb. Ilyesmiket kellene tudni az ajánlathoz. Smile

Válaszol
(2015. 12. 19., 22:28)shalafi66 Írta:  Szia. Smile Mekkora terhelhetőség, mekkora helyiség, milyen erősítő, milyen ízlés, mekkora helyed van, milyen az elhelyezés, stb. Ilyesmiket kellene tudni az ajánlathoz. Smile

Szia!

Igazából hely az van bőven kb 30 m2 a nappali 3 m magas.
Faltól is el tudom húzni ha kell.
Lehet akár olyan ajánlat is hogy két szatelit akár zárt dobozban is valami jó mélysugárzóval.
Inkább 8ohm-os rendszer kell,nem akarom kifektetni az erősítőt véletlenül.
Terhelni azért lehessen mert néha csak egyedül hallgatom akkor nem túl halkan
Egy Denon házimozi erősítőm van AVR1604 .
Nagyrészt inkább zenét hallgatok rajta (rock ,blues stb)
Válaszol
Olcsóbb hangszórók közül, talán a HA22 még elmegy kétutasként. Ennek nagyjából 40-45 liter a maximum térfogata. Erre tudok gondolni így hirtelen. A háromutas bonyolult, nem lehet jól megvalósítani, ha nincsenek megfelelő körülmények.

Válaszol
(2015. 12. 22., 12:18)shalafi66 Írta:  Olcsóbb hangszórók közül, talán a HA22 még elmegy kétutasként. Ennek nagyjából 40-45 liter a maximum térfogata. Erre tudok gondolni így hirtelen. A háromutas bonyolult, nem lehet jól megvalósítani, ha nincsenek megfelelő körülmények.

Nem feltétlenül kell a legolcsóbb.Lehet akár az új 17 centisek közül is.Esetleg olyan álló doboz amiben oldalanként 2 db 17 centis mély+vifa dóm,ehhez nem biztos hogy kell subés terhelhető is lenne.Bár azt nem tudom hogy van e 16 ohm verzió mert ha kettőt párhuzamosítunk akkor lenne 8 ohm.két db 4 ohm nem célszerű sorba kötve jól tippelem?
Válaszol
Hát mondjuk 2 darab 634-el lenne mélye is. Smile Szubnak nem nevezhető, de 35-38Hz megvan egy 50 literes dobozban.

Lehet 15 ohmosat készíteni nem gond.

Válaszol
(2015. 12. 23., 23:21)shalafi66 Írta:  Hát mondjuk 2 darab 634-el lenne mélye is. Smile Szubnak nem nevezhető, de 35-38Hz megvan egy 50 literes dobozban.

Akkor lehet belevágnék ebbe a projektbe.
2db fent említett mélyközép oldalanként + egy jó vifa dóm.
Melyik Vifa dómot használjam?
Kb 50 literes dobozban gondolkodjak?
Egy induló dobozméretet mondanál és ezekhez egy alap váltótervet.
Doboznak belméret jó lenne 90cmx21x27 ? Ez 51 liter ha valamelyik méret nem jó akkor mi lenne az optimális?
Január elején megrendelném a hangszórókat ha dűlőre jutunk és akkor a doboznak is nekiállnék.

Addig is Boldog Karácsonyt és köszönöm az eddigi segítséget!
Válaszol
Üdv
Lehet még kapni Videoton HD8-597 hangszórót újat ?
Válaszol
Valamilyen HD8 mindig van az üzemben. Csak a porvédőjük különbözött régen, ezt jelölték a rajzszámok. De talán a Philips 70mm-es jobb.

Válaszol
(2015. 12. 24., 9:06)peti970 Írta:  
(2015. 12. 23., 23:21)shalafi66 Írta:  Hát mondjuk 2 darab 634-el lenne mélye is. Smile Szubnak nem nevezhető, de 35-38Hz megvan egy 50 literes dobozban.

Doboznak belméret jó lenne 90cmx21x27 ? Ez 51 liter ha valamelyik méret nem jó akkor mi lenne az optimális?
Január elején megrendelném a hangszórókat ha dűlőre jutunk és akkor a doboznak is nekiállnék.

Ehhez inkább a DX 25 lesz jó, és érdemes 2,5 utas megoldásban gondolkodni.

A méret jónak tűnik. Smile A váltóterv jó kérdés, azt doboz nélkül elég nehezen tudok kitalálni.

Köszönöm, és Boldog Újévet kívánok.

Válaszol
(2015. 12. 29., 1:36)shalafi66 Írta:  
(2015. 12. 24., 9:06)peti970 Írta:  

Ehhez inkább a DX 25 lesz jó, és érdemes 2,5 utas megoldásban gondolkodni.

A méret jónak tűnik. Smile A váltóterv jó kérdés, azt doboz nélkül elég nehezen tudok kitalálni.

Köszönöm, és Boldog Újévet kívánok.

Én ugyan ezt a felállást építettem havernak kb fél éve. 17R634A 2db (15 Ohm) párhuzamosan + DX25 kb 45l-ben.

Nekem 860uH javasoltál sorosan a mélyközepekkel, a magasra viszont nem emlékszem Smile
Válaszol
Igen, az úgy nagyjából jó is lehet. Smile De ha kicsit bonyolultabb 2,5 utasat csinál, ami a két mélyközép miatt jobban szólhat, ahhoz nem tudok ilyen egyszerűen ajánlani.

Válaszol
(2015. 12. 29., 14:54)shalafi66 Írta:  Igen, az úgy nagyjából jó is lehet. Smile De ha kicsit bonyolultabb 2,5 utasat csinál, ami a két mélyközép miatt jobban szólhat, ahhoz nem tudok ilyen egyszerűen ajánlani.

Az nagyon gány lenne, ha szimplán egy előlappal kitakarná az egyik mélyközepet?  Big Grin
Válaszol
(2015. 12. 29., 1:32)shalafi66 Írta:  Valamilyen HD8 mindig van az üzemben. Csak a porvédőjük különbözött régen, ezt jelölték a rajzszámok. De talán a Philips 70mm-es jobb.

csak ez a típus érdekel igazából 2 db ot sikerült tavaly vennem tökéletesen megvagyok elégedve a hangjával
http://arwill.hu/termekek/elektroakusztika/vt-hangszorok/hd8-8-597-magassugarzo-698434/
Válaszol
Smile Jó, van HD8, de tényleg változatos porvédőkkel szerelik.

Válaszol
(2015. 12. 29., 15:52)Ariel Írta:  
(2015. 12. 29., 14:54)shalafi66 Írta:  Igen, az úgy nagyjából jó is lehet. Smile De ha kicsit bonyolultabb 2,5 utasat csinál, ami a két mélyközép miatt jobban szólhat, ahhoz nem tudok ilyen egyszerűen ajánlani.

Az nagyon gány lenne, ha szimplán egy előlappal kitakarná az egyik mélyközepet?  Big Grin

Smile Ezt nem értem egészen.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég