A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
spexcel Írta:Ki lehet, akár a magnéziumosakkal egyenértékűt is. Nekem sikerült legalábbis. Wink

Akkor változatlan a kérdésem: Melyik H2000 típussal tudnám a legszebb hangot elérni? A döbörgő basszusnál többre értékelem a jó térérzetet, a szép középtartományt, így nem idegenkedek a cipősdoboz mérettől sem, mert volt már nálam néhány ember aki a basszus alapján a nagy ládákat kereste, pedig csak az LS 3/5a méretéhez hasonló dobozok szóltak, igaz a szobaakusztika is besegített.

Üdv: cirrus
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Nekem HA20 1544-484P és 2004-es HG2,5-tel sikerült ez a kiváló eredmény... Wink
Valószínűleg megvalósítható mással is. Smile
Üdv: spexcel!
Válaszol
spexcel Írta:Nekem HA20 1544-484P és 2004-es HG2,5-tel sikerült ez a kiváló eredmény... Wink
Valószínűleg megvalósítható mással is. Smile

Köszi szépen!
Üdv: cirrus

Válaszol
Shala!
Esetleg azt lehet tudni,hogy melyen forrás,illetve erősítő lesz a teszten?

Spexcel!"HA20 1544-484P" Ez milyen hangszóró?
Üdv Doki!
Válaszol
1544-484Papíros én kértem, hogy papír porvédővel készüljön. Ha jól tudom, széria lesz belőle. Lineárisabb, mint a PE porvédős, sokkal. Wink
Válaszol
Széria nem lesz, de fel lesz írva, h. van ilyen.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
De a 1544 nálam a 25-ös braunnál van?A 484 meg a ha20 kiscsaposnál.Mellékesen ha az utóbbi,akkor lehet,hogy jól is választottál,általában a kis tekercsátmérősök még középen is szólhatnak.Bár az enyimnek is ekkorka ármérőjű tekercse van,lehet,hogy háromnegyedes jobb lett volna?
Üdv Doki!
Válaszol
Szia cirrus!

Mi a különbség a PL14W és PL18W közt? Nekem az utóbbiból van 1 pár. Az előnyöket és hátrányokat is sorold fel Smile

ui.
Ha ez itt OFF, akkor menjünk ebbe a topikba:
http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?t=19&start=1190
Üdv, Péter
Válaszol
doki Írta:De a 1544 nálam a 25-ös braunnál van?A 484 meg a ha20 kiscsaposnál.Mellékesen ha az utóbbi,akkor lehet,hogy jól is választottál,általában a kis tekercsátmérősök még középen is szólhatnak.Bár az enyimnek is ekkorka ármérőjű tekercse van,lehet,hogy háromnegyedes jobb lett volna?
Úgy tudom, hogy a HA20-asról van szó Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Persze a 618 nem szól középen doki. De nincs legalább a roll-offjába építve egy 8-9 dB-s rezonancia. 19mm-es lengőcséve... Az kell. Sajnos azt nem fogsz találni.

Válaszol
Sajna hallom a 618 középgyengélkedését(ezért sem célszerű adatok alapján bármit is...ugyan is ez abból nem derül ki,sőt).
Kicsit túlzónak találom antipátiád a tvm-ek iránt,sőt okahiányosnak is.Javíts ki ha ez nem így van.(viszont akkor nem értem,hogy miért jössz ezzel elő ilyen sokat)

Idézet:Esetleg azt lehet tudni,hogy melyen forrás,illetve erősítő lesz a teszten?
Üdv Doki!
Válaszol
Peti! A /1544 a típus oszlopban a 25-ös braun sorában vigyorog,vagy mégsem. .forog.
Üdv Doki!
Válaszol
Te írtad, h. tvm, én egy szóval se. Az okok világosak. Minél többet találkozom a hangszórókkal annál inkább azok. De én igazán nem kérdeztem semmit. Tehát fölösleges volt válaszolnod. Én nem javítalak ki. Arra végképp nincs jogom, sőt okom se. A gondolatok szabadok, a vélemények is, nekem is, neked is. Azt viszont nem szabad elfelejteni, h. ezek csak vélemények, az igazság lehet, h. teljesen más.
Láttam, h. mit kérdeztél. De mivel a "teszt" nem holnap lesz, ezért sajnos nem tudom. Egyébként sejtheted, hogy ha tudnék valami biztosat azt valószínűleg leírnám kérés, kérdés nélkül is.

Válaszol
Doki, én úgy tudom, hogy 20 centis HA20-ról van szó, tehát a HA 20 kiscsapos /1238 484 áll hozzá a legközelebb.
25-ös hangszóróról spexcellel nem tárgyaltam Big Grin Szóval tipp: HA20-484 papír porsapkával.
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Szia cirrus!

Mi a különbség a PL14W és PL18W közt? Nekem az utóbbiból van 1 pár. Az előnyöket és hátrányokat is sorold fel Smile

ui.
Ha ez itt OFF, akkor menjünk ebbe a topikba:
http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?t=19&start=1190

Szia Topeti!
Akkor ahogy tanácsoltad a másik topikban ma délelőtt fogok írni néhány gondolatot.

Válaszol
Az erősítővel kapcsolatban én feltudok ajánlani egy NAD 3020-at és lehet (NEM BIZTOS) egy HEED obelisc pro-t.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Shala!
Amolyan politikusi válasz.Szól is valamiről meg nem.Azt gondolok bele,amit akarok.Ügyes,de a lényegen ez úgy sem változtat sokat. Wink

ui.:akár ki is törölheted az előzményeivel együtt,úgy sem jutottunk vele előrébb,akkor meg fölöslegesen díszeleg itt.
Üdv Doki!
Válaszol
Erősítőt még én is fel tudok ajánlani,nem is egyet...
Üdv Doki!
Válaszol
Azt mondja, amit gondolok és érzek, Smile legfeljebb konkrétumok nélkül. Azokat pedig nem kivánom itt leírni. Nem feladatom a tvm tervezési és gyártási szemléletmódjának, egy-két már az alapoknál elhibázott hangszórónak, és az utóbbi évek változásainak értékelése. Kivéve, ha..... nnode mindegy. Én legalább tudom, miről van szó, és nekem fontos, így nem törlöm. Különbenbis a topik mod-mentes lett.

Válaszol
Shala!
Ha már nem moderált topik Wink
Ha egy alapjaiban elhibázottnak tartott hangszóró jobban szól a nem elhibázott kollégájánál,akkor így hirtelen két konzekvencia jut eszembe.Egy: rosszak azok a paraméter kritériumok,amik szerint hangszórókat gyártanak.KettőConfusedüket vagyok.Szerinted melyik?Vagy mi a hiba konkrétan?
Üdv Doki!
Válaszol
Nézd Doki, nem foglalkozom a hallásoddal. Smile Ahogy említettem a tvm hangszórókkal sem. Egyelőre. Majd eljön még az az idő is, ne türelmetlenkedj. Smile Az írásodból pedig nem tudom levonni a tanulságot, akárhogy is igyekszem. Smile Jól szól. Helyes. Lehet még kapni is (van belőle raktáron a Bajcsyn egy fél tonna), mégjobb. Smile Örülni kell neki. Ennyi amit hozzá tudok tenni. Smile

Válaszol
Shala, a döntő itt lesz fehérváron? Mert én is felajánlom az erősítőmet, nem tart semeddig se odavinnem Smile
És erősítő-tesztet is lehetne csinálni a legjobb hangú hangfallal, nos mi a vélemény? Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
spexcel Írta:Arról tudsz még mondani valamit, hogy milyen távolságban van a két hsz közepe? Egy akusztikus síkban vannak?
kb.:11 cm,és nincsenek geometriailag egysíkban sem,de akusztikusan sem.

doki Írta:Ok,amint egyben vannak folytatjuk. Smile
Folytathatjuk.Elősször is a legfeltűnőbb a "bezárt","nazális" hangzás,ami kezdetektől is feltűnt,már próbára szánt dobozban is.Sajna szvsz. ez a mélyközép "ajándéka".Ezenkívűl néha az a bizonyos "celofános fésű" hangzás is előjön időnként.Egyenlőre monoban megy,még nincs kész a párja,tehát térleképzésről majd később.A hangzási balanszával olyan nagy gond talán nincs.Lehetne talán a szőrszálakat hasogatni,de lehet hogy mindegy.Ez van. .forog.
Üdv Doki!
Válaszol
Doki, én nem is tudom. A versenyen kiderül, mert megmérjük. Ugye megmérjük? .?. Vagy csak fül lesz?
Nna mind1. Adjak tippeket modolni a váltón, vagy úgysem lesz mod? Mert akkor nem írok... .forog.
Válaszol
Jöhet a mod,ha nem kell hozzá nagy bevásárlás,akkor mindenképp próba. Wink
Ja és nem éri notch szűrőket,meg ilyenek bevetni,elvből nem is foglalkozom(már) ilyenekkel. Big Grin
Üdv Doki!
Válaszol
Pénteken átgondolom, ígérem, csak most meghalok két napra... Big Grin .sir.
Válaszol
topeti Írta:Nemfigyelsz .?. .haha. Azt írta, "Készül a dobozom". Simán el tudom képzelni, hogy hamarabb jönnek meg a mikik mint ahogy a doboz elkészül. (mert ugye a hangváltót össze kell rakni, meg a kábelezés...)

Így van ahogy Peti mondja. Tegnap voltunk bevásárló körúton, és még nincs meg minden a dobozhoz. Emellett az asztalos "fejszéje" még élezőnél van így csak szerdán vagy csütörtökön kezdi szabni a dobozt. Úgyhogy valószínüleg hamarabb lesz mikrofonom, mint dobozom. .hehe.
Válaszol
Kedves Shalafi! Nem válaszoltál a 18-án a shalafi66@hangszoro.net címre küldött levelemre, azért megkaptad?
Válaszol
Sajnálom, valamiért tényleg kimaradt aznap két e-mail. A héten talán sikerül megoldani a postázást.

Válaszol
Kezemben a hangszóróid.

Válaszol
shalafi66 Írta:Kezemben a hangszóróid.
Köszi!
Válaszol
Volt a magasakkal egy kis küzdelem, de már azok is rendben vannak. Holnap postára kerül.

Válaszol
shalafi66 Írta:Volt a magasakkal egy kis küzdelem, .......
Te jó ég! Miféle? Elugráltak előled, nem hagyták magukat becsomagolni?
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
ÖÖ ez most lényegtelen, nem tudom még, hogy csak egyedi esetről van szó, vagy másképp áll a helyzet. Smile Nem ugráltak a hangszórók az biztos. És én sem örömömben. Big Grin

Válaszol
Rendben megjöttek, köszönöm.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég