A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Örülök, gyors volt a posta. Remélem ép mindkét mélyközép.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
A mérés eredménye:
[Kép: ha22.png]

Sajnos itt is javult a mágneskör (ezek szerint nem csak az árnyékoltnál), így a TL ejtve.
30 literes zárt doboz esetén nem lenne olyan mélye, mint amit egy ekkora hsz.-tól várhatunk, inkább a 40 literes reflex látszik jó kompromisszumnak. Meglátjuk.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Így, hogy TL-hez nem jó, nem indul be rá az intuícióm.
Azért lesz belőle valami, kisebbik fiam bevállalta a 40 literes reflex dobozt (ő még nem rakott össze hangfalat), aztán hogy a versenyre benevezi-e, azt nem tudom.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Hogymi .?. Majdnem az adatlap értékeit hozza. Nem értem hol a gond. A mágneskör nem erősebb egyiknél sem, mint várható lenne. Pont olyan, mint amilyennek lenni kell. És nem reflexbe való, félúton van, nem számoltam, de 60 körüli az EBP.

Válaszol
Ha beteszem a szimulátorba, ugyanúgy lelapul a görbe, mint az árnyékolt HA 22m-nél, mellékeltem a múltkor neked magánban az ábrákat. Nyilván a Bl érték növekedése okozza. Ha gondolod, átküldöm a Mathcad fájlokat. Végül is nem akkora gond, általános felhasználásra jobb így a hangszóró.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Üdvözlet Shalafi!
Érdeklődnék, hogy a 12 nappal ezelőtt feladott megrendelésem elindult-e Székesfehérvárról, vagy akkor mostmár inkább aug. 21. utánra kellene időzíteni, mert holnap elutazunk két hétre.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
B*l nem a mágnes miatt nagyobb, ahhoz most semmi köze. Valószínű a Vas mérésed nem pontos ezért több az mms érték és B*l ettől magasabb. Mielőtt postázam én is mértem azért, sajnos Vas-t azt nem, de az adatlapi és az elküldött hangszóró nagyjából ugyanaz. Nincs, vagy alig van különbség, a te példányaid mágnese még gyengébb is, mint amit annakidején a mintáról mértem. Tehát nem jól gondolod. A B*l-ből pedig nem hinném, h. számol a program. Bár ki tudja. Én inkább az alacsonyabb Qms-re tippelek. MJK mathCad fáljai megvannak nekem is, de még nem ástam bele magam.

cirrus, sajnos nincs gyártás szept. 1-ig, és nincs braun megint. Szombaton adtam fel az utolsókat.

Válaszol
OK, akkor még a kondikat se felejtsd el, és majd mindent egyszerre küldessél!
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Küldj neki 3.3 uF kondikat is ! .hehe.
(Egyébként én vettem fehérváron 3.3 mikrós wima mks-t.)
Üdv, Péter
Válaszol
Ezt mondjuk nem a legjobb tlmába írtad, de van 3,3u C219 remix, ha kér, küldhetek. Te meg jól bevásároltál a wimából hiába pofázok mindenütt. Biztos nem elég érdekes, amit írok.

Válaszol
Hangváltó teszthez kell ilyen értékű is, nálatok meg csak bipólt tudtam volna venni.
Mit javasolsz 3.3 uF-ban, ha a wima nem jó? Nem tudom hol írtál erről, pls. irjd be a linket.

ui.
Méricskét múlt héten elküldted? Jobb nekem, ha elküld a cégbe és átveszem.
Üdv, Péter
Válaszol
shalafi66 Írta:B*l nem a mágnes miatt nagyobb, ahhoz most semmi köze. Valószínű a Vas mérésed nem pontos ezért több az mms érték és B*l ettől magasabb. Mielőtt postázam én is mértem azért, sajnos Vas-t azt nem, de az adatlapi és az elküldött hangszóró nagyjából ugyanaz. Nincs, vagy alig van különbség, a te példányaid mágnese még gyengébb is, mint amit annakidején a mintáról mértem. Tehát nem jól gondolod. A B*l-ből pedig nem hinném, h. számol a program. Bár ki tudja. Én inkább az alacsonyabb Qms-re tippelek. MJK mathCad fáljai megvannak nekem is, de még nem ástam bele magam.
...............
Kiderült a disznóság Sad

Egy régebbi adatlapból dolgoztam, ezt onnan vettem:
[Kép: HA22old.jpg]

Ehhez ez az átvitel tartozott:
[Kép: HA22-TL.jpg]

Aztán valamikor kicserélted az adatlapot:
[Kép: HA22new.jpg]

Ennek viszont lapos az átvitele:
[Kép: HA22TLnew.jpg]

A mostani adatok korrektek a mostani hangszórókhoz.
Az általunk mért adatok szerinti átvitel ezzel csaknem azonos, 2 dB-lel kevesebb az érzékenység:

bal:
[Kép: HA22b-TL.jpg]

jobb:
[Kép: HA22a-TL.jpg]
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Az az 5,4 B*l valószínűleg elírás volt. Az érzékenység meg azért kisebb 2dB-vel, mert nagyob mozgó tömeggel számolsz. Ezt nem mértem postázás előtt, így nem tudom, tényleg annyi-e.

Peti, van remix PE fólia C219 3,3u. Ha elmész az üzembe kapsz belőle. Smile

Válaszol
shalafi66 Írta:Az az 5,4 B*l valószínűleg elírás volt. Az érzékenység meg azért kisebb 2dB-vel, mert nagyob mozgó tömeggel számolsz. Ezt nem mértem, így nem tudom, tényleg annyi-e.

Peti, van remix PE fólia C219 3,3u. Ha elmész az üzembe kapsz belőle. Smile
Akkor Ágotát oktasd ki, hogy van olyanjuk. .gonosz. .torz. .ut.
Üdv, Péter
Válaszol
pagrus, esetleg a 484P nem volna jó? Mert ez a visszalépés így elég rosszul jön ki, nemcsak a negyker ár miatt, mert az a néhány % különbség nem fontos igazán.

Name: ha20-484p
Type: Standard one-way driver
Company: H2000
No. of Drivers = 1
Fs = 36, Hz
Qms = 2,809
Vas = 76, liters
Cms = 1,02 mm/N
Mms = 19,15 g
Rms = 1,542 kg/s
Xmax = 3,5 mm
Xmech = 6, mm
Sd = 229, sq.cm
Qes = 0,666
Re = 6,2 ohms
Z = 8, ohms
BL = 6,35 Tm
Pe = 55, watts
Qts = 0,538
no = 0,514 %
1-W SPL = 89,25 dB
2.83-V SPL = 90,36 dB

Válaszol
Peti ha van is nem Ágotánál van, Sanyinál. De úgy tudom van. Csak a bipol elkoból jóval több.

Válaszol
shalafi66 Írta:pagrus, esetleg a 484P nem volna jó? Mert ez a visszalépés így elég rosszul jön ki, nemcsak a negyker ár miatt, mert az a néhány % különbség nem fontos igazán........
Nem sokkal jobb. Sajnos, manapság ritka a jó TL-be való hsz. Marad mostmár ez.
Nincs visszalépés, mint írtam, lesz belőle hangfal, csak mivel András első hangfala lesz, nem tudhatjuk, hogy fog sikerülni, elsősorban esztétikai oldalról.
Ő egyébként nem gyakorlatlan más téren, szombaton sok hsz.-t mértünk, java részét --a H2000 hsz.-kat is-- ő mérte.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ok, de ha meggondolnád, lehet szó olyan hszről amit TL-hez igazítunk, csak le kell írnod, mi a vágyad. Wink

Válaszol
shalafi66 Írta:Ok, de ha meggondolnád, lehet szó olyan hszről amit TL-hez igazítunk, csak le kell írnod, mi a vágyad. Wink
Ha pl. a HA20-484p így módosulna:
[Kép: HA20-484p-mod.jpg]

Akkor ilyen lenne TL-ben:
[Kép: HA20-484p-gorbe-mod.jpg]

A HA22, (aminek szimpatikusabb a frekimenete, már ha igaz a görbe az adatlapon) meg ilyen:
[Kép: HA22-mod.jpg]
[Kép: HA22-gorbe-mod.jpg]

Még ennél is jobb lenne, ha a roll-off előtt lenne az elvi göbén (a kéken) 2-3 dB kiemelés, de nem akarok jobban hozzápiszkáli a paraméterekhez, mert nem tudom, hogy kell a gyakorlatba átültetni ezeket a módosításokat.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Nagyon érzéketlen lesz így a hangszóró, az a baj. 1,2-es Qes-t nem tudok vállalni. Az 599-el rosszabb Qts-t sehogy, a 484P-vel 0,8-at esetleg el lehet érni. Van egy 25*16,4mm-es 8 Ohmos cséve azzal nagyjából sikerülne, és az Xmax is nagyobb lenne, 5mm körül. És a papír porvédős változat átvitele sokkal szebb, 4 kilóig +-3dB-en belül marad, nem olyan, mint a PE porvédős. A kosár pedig lehet ugyanúgy körperemes, mint az 599 nél.

Válaszol
Ehhez a Qms-t is növelni kell:
[Kép: HA20-mod2.jpg]
[Kép: HA20-mod2-gorbe.jpg]

Összehasonlításul egy régi Goodmans:
[Kép: Goodmans-TL.jpg]
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
shalafi66 Írta:......a 484P-vel 0,8-at esetleg el lehet érni. Van egy 25*16,4mm-es 8 Ohmos cséve azzal nagyjából sikerülne, és az Xmax is nagyobb lenne, 5mm körül. És a papír porvédős változat átvitele sokkal szebb, 4 kilóig +-3dB-en belül marad, ......
A Qms-t tudod növelni? Hogy is alakulna akkor?
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Jó, de a goodmans 250mm-es volt. Qms nő, ha Qes, Qts nő, de ilyen mértékben nem. Sajnálom, de ennyire nem tudom elrontani a csillapítását egyik hangszórónak sem. 88dB alá sem akarok menni, pedig ha tovább rontom az elektromos oldalt, abból az lesz.
Nagyjából ezt tudom ajánlani:

Name: ha20-484p
Fs = 36, Hz
Qms = 3,1
Vas = 72,77 liters
Cms = 0,977 mm/N
Mms = 20, g
Rms = 1,459 kg/s
Xmax = 5 mm
Xmech = 6, mm
P-Dia = 170,8 mm
Sd = 229, sq.cm
Qes = 0,8
Re = 6,2 ohms
Z = 8, ohms
BL = 5,921 Tm
Pe = 55, watts
Qts = 0,636
no = 0,409 %
1-W SPL = 88,27 dB
2.83-V SPL = 89,37 dB

Válaszol
Köszi, számolgatok még egy kicsit.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Nincsmit, szívesen. Próbáltam pontosan saccolni előre.

Válaszol
Shalafi, marad a HA 22 - HG 2,5 páros, ma el is kezdtük építeni a hangfalakat. Nyugtass meg, hogy biztosan nem lesz szükség középsugárzóra (a görbék alapján nem kell), mert holnap kimarjuk a hangszórók helyét.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
.forog. Bár nagycsapos a hangszóró, azért nem hinném, hogy kell közép hozzá...

Válaszol
Akkor nem hagyunk neki helyet. Aztán persze külön-külön mérjük a beépített hangszórókat, frd, zma stb., aztán lesz csak keresztváltó tervezés, hozzá az alkatrészeket szintén tőled kérjük majd, legyen akkor az is a H2000-től.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Az árnyékoltat is megnéztem, szebb a görbéje de ennek a kiemelését belekalkulálom a baffle-step kompenzációba. Ha nem lesz szép hangja, az úgysem ezen múlik.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ok, remélem jól sikerül.

Válaszol
Sziasztok!

Nálam is beindultak a dolgok tegnap. Lassan lassan csak elkészül a doboz Big Grin Mostanába elég csendes vagyok mert nem csak dobozt csinálok, hanem termet is ahol hallgathatom, úgymond "audóvizuális termet" .hehe. . Majd erről is teszek fel képet, de eddig nem mertem az állapota miatt .foghijas. Ezt majd a gyöngyszemek topicba. Big Grin
Szóval készülget a doboz, aminek az anyaga nagyrészt bútorlap, kivéve az előlap, ami a süllyesztések miatt mdf-ből készül majd. A benne muzsikáló dolgok majdan HA-25 672m, HB-12,5 326 módosított változata és HG-1,9 623 volna. (Kicsit félve a minőség romlásától) reflex rendszerű lesz. Külső méretei pedig: 1072x372x302 mm

[Kép: dobozio0.jpg]
Válaszol
HorsePower Írta:Sziasztok!

Nálam is beindultak a dolgok tegnap.......
Tegnap nálunk is elkészült az egyik hangfal, és meg is szólalt, egyelőre a váltót csak számítógépen szimuláltuk (mert még nincs).
Az első benyomásunk szerint szimpatikus, biztató a hangja, többet nemigen lehet még mondani.
A külalakja elég borzasztó... de majd a glett meg a festék... .zold.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Én is megszültem mind a két darabot.
Shala,Spexcel!Mit lehetne tenni,hogy a magassugárzó hangjából eltűnjenek a túlzó cé,és ess hangok?Úgy tűnik a frekibalansszal nincs nagy gond,viszonylag hosszasan lehet hallgatni,csak vannak felvételek,amiken idegesít eme jelenség. :o
Üdv Doki!
Válaszol
Hmmm... Így elsőre két dolog jut eszembe:

1. nem jó helyen van a keresztezési frekvencia. Olyan frekvencián is szól a dóm, ahol már gyenge a CSD.

2. Mégis van valami gond a frekibalansszal, csak nem jól hallható, ill. ebben jelentkezik.

Én az utóbbira tippelek. Lásd még:
http://spexcel.hangszoro.net

Meg kéne mérni én aszondom... Most már nem is lehetetlen. Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
Úgy 2,5-2,8kHz között.Ha tovább csillapítom a magasat,akkor biza kevés,de ettől függetlenül úgy is hallható(természetesen gyengébben).
Én az elsőre gyanakszom,mert az egykilenc ugyanezt művelte,és a x freki emelésével többé-kevésbbé megoldódott,csak ehhez a mélyközepet is cserélni kellett. .forog.
Üdv Doki!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég