A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Hmmm. Elképzelhető. De a mélyközepekben bízhatsz. Shala pontosan mér, ez már többsoron bebizonyosodott előttem. Nekem pl. egy HA20-am van, és az is elmuzsikál simán 5kHz-ig, egyenletesen. Szóval ha csak ez tart vissza, akkor ne aggódj!

És megint: meg kéne mérni. Addig csak sötétben tapogatózunk.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Sajna ezzel a mélyközéppel nem megyek fel 4-5kHz keresztfrekire,az egyszer biztos(nem is egyformák). Sad
Üdv Doki!
Válaszol
NEM Közeltéri mérés a HG 2.5-ről:
[Kép: HG25-kozel.jpg]
Hát ez elég szörnyű.

Ennek fényében nem is olyan rossz a SAL DTF801, amit annyira fejcsóválva fogadtál, Shalafi, mert felhasználtam a PVC-cső hangfalaimban:
[Kép: DTF_801_SPL-.jpg]

Indulhat a váltó tervezés (beépített állapotban impedancia és freki átvitel mérések, közeltéri és kapuzott, HA22-HG2.5):
[Kép: h2000_minden.jpg]
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Ne haragudj meg...hol olvastál olyat, hogy dómot közeltérben szoktak mérni??? Az mélyekhez való, és csak azokhoz. A magasokhoz inkább gated mérés kell. A közeltéri hülyeségeket mér 1kiló felett - sőt, inkább 400-500Hz-től. Ezt a hsz-t azért is furcsállom, mert egy korábbi hsz-odban épp' Te magyaráztad - helyezen - a felső értelmezhetőségi korlátot. Ezen kívül nekem nagyon úgy tűnik, hogy a mikrofon átvitelével sem kompenzált a mérés... .forog.

A SAL DTF-jének pedig legfeljebb a mintája volt ilyen...de a többi? Sokszor írtam már: shalafi jól mér, és kényes is a precizitásra. Ezt tapasztalatból mondom, még engem is kijavít. Wink .zold.
Válaszol
Köszi, ellenőrizni fogjuk. Alsó értelmezési korlát is van, beállítástól függően. Megmérünk egy DTF801-et is, a belinkelt ábra Topeti oldaláról van.
Nem csak egy mikrofonnal mérünk, és nem csak egy programmal, vagyis többféle módszerrel.
Zajjal meghajtva jól hallani, ha egy tweeter tompábban szól, nem is kell ahhoz mérni.
De persze fennáll a tévedés lehetősége, ellenőrizzük, megmérjük mégegyszer.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ja, és bocs, csak a mély közeltéri Big Grin Valamit beszerkesztek oda, hogy aki később megnézi, ne dobjon egy hátast...
A magasak 1 m-ről kapuzott mérések. Fáradt voltam már éjjel, amikor írtam, most kezdek magamhoz térni.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Hmmm. Szerintem: a letörés a panasonic wm-61 karakterisztikája miatt van. Mert szerintem ez a mérés azzal készült. 8 kilótól annak az elektretnek tisztességesen eső karaktere van, a gyári adatlap hülyeség. És a programban, amivel a mérés készült, gyárilag csak a wm-60 kalibrációs file-a van benne. Na, annak sem sok a köze a gyári adatlaphoz. .forog.

Még valami: be van süllyesztve a mérőlapba a magas?
Egyáltalán mérőlapban van?
Válaszol
WM-60A-t használunk, és nagymembrános kondenzátor --nem elektrét-- mikrofonokat.
Nem mérőlapban vannak a tweeterek, hanem mindegyik a saját dobozába beépítve.
Hamarosan mérünk Fostex, Visaton, SAL és H2000 magasakat, és akkor egymáshoz képest is megnézzük.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
.forog.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
A saját doboz nem mérvadó, tekintve, hogy befolyásolja a Te ügyességed is. (hol helyezed el, milyenek a doboz élei, mekkora az előlap, stb, stb.) Így nem összehasonlítható a dolog. IEC mérőlap kellene ehhez. .forog.
Nagymembrános kondenzátor mikrofon? Mérésre nem igazán...énekre annál inkább. A WM-60A jó lenne mérni, de akkor valami nagyon nem stimmel. Ennyire nem esik a HG2,5, nekem is van ugyanis... .forog.
Válaszol
spexcel Írta:A saját doboz nem mérvadó, tekintve, hogy befolyásolja a Te ügyességed is. (hol helyezed el, milyenek a doboz élei, mekkora az előlap, stb, stb.) Így nem összehasonlítható a dolog. IEC mérőlap kellene ehhez. .forog.
Nagymembrános kondenzátor mikrofon? Mérésre nem igazán...énekre annál inkább. A WM-60A jó lenne mérni, de akkor valami nagyon nem stimmel. Ennyire nem esik a HG2,5, nekem is van ugyanis... .forog.
IEC mérőlap helyett: földre (kőre) fektetünk egy paplant, arra egy nagy pozdorja lapot közepén egy lyukkal a hsz-nak.
Ha a hangfalat fektetjük le, kipótoljuk a szélét pozdorja lapokkal.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Így is jó... Wink
Csak az a föld legyen minél messzebb. Tudod: calculator/time window Wink
Minél nagyobb a az első reflexió késése...de a többit sztem tudod. Smile
Válaszol
Persze, így a belmagasság több, mint öt méter, a legközelebbi visszaverő felület 2,4 m-re van. 13-14 ms-t mond a kalkulátor, kb. 8-at állítunk be, de az impulzus mérésnél úgyis látszik, hol van az első reflexió és kézzel is be lehet húzni.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Hát ez az egész érdekes. Ha valóban így van ahogy az átvitelek mutatják, ezután ne keressetek, mert megyek keresek egy kád vitriolt és feloldódok benne az ünnepi alkalomhoz illően.

Válaszol
2,5m magasan mérsz? Az jó. Nekem sajna nincs ennyi terem benn. Kültérre meg nem megyek, utálok cipelni. .zold.
Majd, ha nékem notebookom lesz... Smile
Válaszol
A következő öt mérésnél az érzékenységek aránya pontos:

H2000 HG 2.5 bal -- ez nem jó (valami gondod volt ezekkel postázás előtt, Shalafi, mi is volt az?):
[Kép: 20060820_hg25-b.jpg]

H2000 HG 2.5 jobb -- ez följebb megy, ez lehet a jó, mindenesetre itt a roll-off a gyári szerint alakul:
[Kép: 20060820_hg25-j.jpg]

Az annyira utált SAL DTF801 (szerintem méltatlanul, jó ár/teljesítmény arányú titán dóm):
[Kép: 20060820_sal_dtf801.jpg]

Visaton G20 SC, hibás mérés:
[Kép: 20060820_visaton_g20sc.jpg]

Visaton G20 SC, javított mérés Spexcel észrevétele alapján:
[Kép: 20060820_visaton_g20sc-2.jpg]

Fostex FT17H (dobozba építve):
[Kép: 20060820_fostex_ft17h.jpg]

----

Tangband W3-817S hét literes bass-reflex dobozban, közeltéri és kapuzott mérés kombinációja:
(Adtak neki, nehogy má' kevés legyen a magas .zold.)
[Kép: 20060820_tangband_w3-871s.jpg]
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Hát, mégha az átvitel ilyen is lenne (amit nehezen hiszek, mert egy szélessávú anomáliáival rendelkezne akkor a dóm magas), ez szinte semmit nem mond a hangszóró dinamikus viselkedéséről példul.
(Ugyan ezt a topikot nem moderálom, de légysziv. ne offolj.)

Válaszol
Bocs, ez most szerintem azért nem off, mert egy állásból egy beállítással megmérve több hangszórót lehetőséget ad az összehasonlításra, és így kiesik az esetleges állandó hiba, legalábbis vizuálisan így meg tudjuk ítélni, hogy pl. nem esik az átvitele a mérőrendszernek 15-20 kHz között.

Ezért ez szerintem nem hit kérdése, ezt én reális mérésnek tekintem. A tegnapihoz viszonyítva az a különbség, hogy gondosan kiszűrtük a saját dobozból adódó baffle hatást, ezért itt már nem látod az 1,7 kHz-nél jelentkezett puklit és a 2,2 kHz-nél jelentkező behorpadást, ami ebből eredt.

Nem szeretnék eltávolodni a mérnöki működéssel befogható területről, a hittudományhoz nem értek, bár éppenséggel egyszer megbeszélhetjük EGY sör mellett (tudom, te valami mást kérsz Smile)

Na mindegy, ezek a hangfalak el fognak most már így készülni, remélem, örömet is fognak okozni, legfeljebb kapnak a tetejükre még egy-egy HG 1,9-et is Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Készül a hangváltó, hamarosan megírom az alkatrészlistát, de előtte a meglévő cuccokból ideiglenesen összedobjuk és meghallgatjuk.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
No comment. Én valóban nem offolok, de sztem is mindenki azt hisz, amit akar.
A kérdésre válaszolva a "gondom" az volt a magsakkal, hogy hat Ohmos pillével szerelték őket, ez jobb átvitelt ad a 10 kiló fölötti tartományban, de az átlag érzékenység csökken. Ezért cseréltem normál 4 Ohmosra, hogy meglegyen a 92dB.

Válaszol
Megint csak hmmm... A visaton mérésében én látok egy tipikusan elkövetett hibát. .forog. Pont az okozza azt a beszakadást. .zold.
A wm-60a pedig valóban nem esik 15-20kHz között, hanem éppen emel, 10kilótól ~3-5db-t 16kilóig, onnan ismét esik 20kHz-ig, a névleges szintre.
Válaszol
spexcel Írta:....A visaton mérésében én látok egy tipikusan elkövetett hibát.....
Szerinted mi az? Légyszi a méréseknél válaszolj, mert ez már itt tényleg off, és jön Shalafi... .ut.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Az egyik külföldi oldalról letöltött kép szerint , a WM61-nek is hasonló .
Válaszol
Mint a wm-60-nak...??? .zold. Nehezen hiszem: nekem van mind a kettőből...
Válaszol
spexcel Írta:Megint csak hmmm... A visaton mérésében én látok egy tipikusan elkövetett hibát. .forog. Pont az okozza azt a beszakadást. .zold.....
Igazad van, kiderítettem. Mivel a mérőlapban a lyuk pont akkora, hogy a HG 2,5-nek legyen jó, a G20 SC éppen bele tud esni, alátámasztottuk, és ez nem volt jó, nem tudom reprodukálni, mérés előtt a mikrofon állvány igazgatásánál elmozdulhatott és máris lett egy perem, amitől beszakadt a görbe.

Majdnem a kardomba is dőltem .aaa.

Megismételtem a mérést, kicseréltem az ábrát. Kösz a segítséget .szia.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Illetve nem kicseréltem, hanem utána tettem a javítottat, okulásul.
Okos ember más kárán tanul, a magamén én is. Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Már csak egy kérdés: kompenzálva van a wm-60 átvitele? Mert amit az új visaton mérés mutat, az pont olyasmi, ami kompenzáció nélkül jellemzi a wm-60-at. Egyébként gratula, pont erre a hibára gondoltam. Wink
Válaszol
Kompenzálva volt a beépített kompenzáló görbével. Ha ráteszem a Visaton gyári görbéjére, alig van eltérés és 20 kHz-nél egy pontba futnak be:
[Kép: 20060820_visaton_g20sc-3.jpg]
A két görbe a zajszint fölött sehol sem távolodik el egymástól nagyon, gondolod, hogy a gyári görbéhez kalibrálhatom a mikrofonomat??? .sokk.
Ennyire azért még a Visaton sem lehet jó .zold.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Hmmm, azt nem ajánlanám. Már a gyári görbéhez kalibrálást. Wink
A beépített kompenzációs file használható, azzaal elvileg elég pontos a kapszula.
Válaszol
spexcel Írta:......
A beépített kompenzációs file használható, azzaal elvileg elég pontos a kapszula.
Neked gondolom van jobb kompenzációs fájlod hozzá, küldd el nekem, légyszíves. Monacor-féle (MCE-2000) Panasonic kapszuláim vannak.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ahhoz tökéletes a wm-60-hoz való, hiszen egyszerűen átmárkázza a monacor a panasonic wm-60ay típust...
Válaszol
Shalafi, küldtem magánban további méréseket.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
pagrus Írta:Shalafi, küldtem magánban további méréseket.
Szerintem nyugodtan teleoffolhatod mérésekkel a topikot. .szia.
Üdv Doki!
Válaszol
pagrus Írta:Szia, Laci!
Ma ismét mértünk a tőlünk telhető maximális gondossággal, mellékelem az ábrát, feketével a gyárit is rátettem. Szerintem nagyon szór egymáshoz képest a két hsz, de mind a kettő 4 ohmos, azt is megmértem. Most jönne a keresztváltó tervezés, de akkor előre vesszük a "nagymonitor (Beymák+Fostex)" mérését, és várjuk válaszodat, mi legyen szerinted most.
Üdv.
[Kép: 20060821hg25baljobbgyarihz1.th.jpg]

Válaszol
shalafi66 Írta:
pagrus Írta:.......és várjuk válaszodat, mi legyen szerinted most.
Üdv.
..........
Szóval az a kérdés, melyikhez méretezzük a váltót, melyik képviseli jobban a mostani gyári szériát.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég