A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Mócsing Írta:Ha az lpad , 2.55 Ohmját , átkötöm 4.7 uF-al , 1 kH-el följebb kerül a -3 dB . Így kb 15.5 , én meg 13 fölött hallok is meg nem is .
Az más, ha nem hallod a 16 kHz-s színuszt, attól még meghallod, ha a felharmonikusok aránya felborul. Nekem sem jobb a hallásom, mint neked, ez korral jár, de simán meghallom ezeket az eltéréseket.
Amit írtál nem rossz, de ha a két hangszóró nem egyforma, akkor kétféle váltót csinálsz a kettőnek? Versenyre? Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Egyszer már rászánom magam , fölcipelem mind a két dobozt ,és megmérem a dómokat . Csak ne lenne olyan piszok nehéz .
Válaszol
Mi ujság a hangfalépitő versennyel ???
Válaszol
Szia Balu2! Még van hely a névsorba! Wink .zold. Nincs kedved jelentkezni? Még nekem például nincs dobozom, de ha jól informáltak még te se késtél le semmiről. .foghijas. Úgyhogy hajrá mindenki, tessék jelentkezni!
Válaszol
Igen, a dolgok állása szerintem is látható a topikból, ha valaki visszaolvas kicsit. Fogalmazzunk úgy hogy egyelőre egy csendes felkészülési időszak zajlik, ami hasznos lehet szerintem, és érdemes élni vele, kihasználni ezt a plusz időt.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Sziasztok!
Jópár hsz-el elezelött mondtam ohgy lehet hogy tudok egy helyet ahol megrendezésre kerülhetne ez az egész.
Ezt felejtsétek el.
De legalább megpróbáltam.
De a kalászi művház is jó lehet mer ott direkt van ien akusztikai előadó terem vagy mi a f...! Megnézem majd azt is.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Shalafi , hogy Te milyen árnyaltan tudod megfogalmazni , miszerint ,lópikula lessz a közeljövőben, nem hangfalépítő verseny .
Válaszol
Nézd jön az ősz, majd a tél. Nem egy kedvező időszak a gyülekezésre. És februárban második éves lesz a lap (azért itt látni kell azt is, hogy milyen rövid ideje van jelen a cég a weben, és ez idő alatt mi minden történt már...), akkorra készülök némi meglepetéssel, de továbbra is nagyon kevés az időm, egyszemélyben elég sok feladat jut rám, tehát most nem tudok a verseny konkrét előkészítésével foglalkozni, ráadásul hiányoznak az előfeltételek hozzá, nem szeretném addig kiírni, amig nem áll minden készen. Természetesen a rendelések, a nagyker ár, továbbra is működő intézmény, a hivatalos időpontok szabályok megjelenéséig is. Verseny biztos hogy lesz. Elég sok részlet már körvonalazódik, biztos pontok is vannak, zsűri, meghívottak, pontozás, díjazás... ezek egyelőre nem publikusak. A helyszínről még nem gondolkoztam el, de az a része legkevesebb talán. Igérem, minden időben ki fog derülni, de szeretnék a terveim szerint haladni tovább, és ma még nincs itt a verseny ideje, de nem kell már túl sokat várni rá.

Válaszol
Jó , nem macerállak .
Nálam is lassan őrölnek a malmok , különösen a külcsíny aggaszt .
Válaszol
A katonai felszerelésből nem maradt egy kis álcaháló? Letakarod vele, lefújod, lehúzod. Kész a minta. .hehe.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Ne bagatelizáld el Jozsi !
Hogy nézne ki ha a győztes doboz randa lenne ?
Válaszol
Ez lenne az álca. Mi abban a randa? Küllönbenis: randa de finom. .ehes.
Válaszol
Engem tulajdonképpen ,így natúr állapotában sem zavar . Az asszonyt viszont már a léte is , és az egyutas elképzeléseimet még nem is ismeri .
Válaszol
NNo végre, már majdnem közbeszóltam, hgy maradjatok a témánál.

Válaszol
Shalafi .
Tényleg nem piszkálódás képpen , az új dóm gyártásba kerül , a verseny előtt ?
Válaszol
Nem hiszem, de ez múlik legkevésbé rajtam.

Válaszol
Sziasztok!
Írtam egy kevéssel ezelött hogy nézek helyet.
Van értelme annak hogy érdeklődjek árak meg egyebek iránt vagy ne foglalkozzak vele?
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Egyelőre ne. Ez majd valószínűleg a cégvezető dolga lesz.

Válaszol
shalafi66 Írta:Nem hiszem, de ez múlik legkevésbé rajtam.
Tüntetni fogunk és petíciót nyujtunk át Sándornak .
Válaszol
Ok, amint pontos és kész terveim vannak. Smile

Válaszol
Verseny önmagában csak játék . A jó dobozok , főleg ha sokan hallanak róla , presztizs nyereség a cégnek . Azért gondold el a győztes doboz átvitele 20 Hz- 16 kHz . Nem valami jól hangzik . Amúgy a hangjával nincs problémám . 16 kHz szerintem csak negatív reklámnak jó manapság .

Látod, már megint internetezel , ahalyett hogy terveznél !
Válaszol
Tessék? Hogy mit csinálok én? (Egyébként ahhoz hogy mit csinálok neked semmi közöd. Nem tudom, hogy 24 óráig mernél-e helyettesíteni..)
Más. Mi azon a negatívum, ha egy dóm magas valóban szól 16kHz-ig? A felújított HG2,5-nek sem lesz jobb átvitele 15 kiló fölött. Nem ez a cél. És ennek az egésznek a játékhoz semmi köze, ahhoz játék-hangszórók kellenek.

Méginkább más. Mi azon a negatív reklám, ha végre megjelenik a piacon egy olyan hangsugárzó, amiről valós átvitelt lehet látni... Még akkor is, ha 20kHz-en 6dB-lel kevesebbet is mutat a mérés...

Válaszol
Amikor összerektam az első TL-t a Vifa MG10MD09-08-as hangszóróval, fülre keveseltem a magasát, ezért tettem fölé a G 20 SC-t, igy alakult ki ez az állapot:
[Kép: papircsohangfal4-.jpg]

Aztán amikor ugyanilyen hangszórót kis bass-reflex dobozba tettem, akkor már nem volt szükség a magas pótlására:
[Kép: vifa-reflex.jpg]

Itt --a papírcsővel ellentétben-- van baffle, az átvitel pedig így alakult:
(távoltéri mérés)
[Kép: vifa-reflex_falra_tolva.jpg]

Mindezt csak azért írom le, hogy megmutassam, szerintem miért nem elég, ha egy tweeter csak 15 kHz-ig visz át. Nem a szememnek nem jó, hanem a hallásomnak, egyszerűen az nekem kevés.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ok, szép dolog, ezzel viszont én nem tudok mit tenni. Legfeljebb teljes joggal megunhatom a dolgot többféle okból is.
1. Van bármi közöm a visaton g20-hoz? Válaszolok. Nincs. 2. a kérdés ugyanaz behelyettesítve MG10-zel. Válasz ugyanaz. 3. Van a H2000-nél néhány magashangszóró ami használható 20kHz-ig? Van. A HG2,5 8 Ohmos változata nem ilyen. A 6 vagy 4 Ohmos esetleg lehet, de ott másféle kompromisszumok jönnek elő. Viszont amint a példa mutatja vannak remek hangszórók ezeken kívül, más gyártó/forgalmazó címkéjével, minek hát küzdeni, van megoldás. Wink

Válaszol
feladtam
Válaszol
Mócsing Írta:feladtam
feladtam
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
.??. Én viszont nem adtam fel. Gondoljatok csak bele, egyes Morel magasak mikor szólnak névleges hangnyomással 20 kilóig? Semmikor. Mégis megveszik őket, mert nem ez a magashszekkel szemben az egyetlen követelmény. De sztem is, inkább hagyjuk ezt a témát, nem idevaló.

Válaszol
A héten érkezett két HG 2.5, köszi, Shalafi. Kicsit meglepett, már nem számítottam rá.
Nem akartam semmit írni, amíg meg nem mértük, ez az imént megtörtént. Korrekt, egyforma darabok az elvárható magasfrekvenciás átvitellel, ezek tényleg magassugárzók. Big Grin Most megy a torzításmérés, többet később.
Mi legyen a régi vackokkal? .zold.

Szerk.:
Ilyen lett:

[Kép: HG25uj.jpg]

A torzítás kellemesen alacsony, 1 kHz felett már 2% alatt van, aztán is csökken, 0,5% alatt meg már nem bízom a mérésünkben, de nincs is jelentősége.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Sziasztok!

Tegnap végre elkészült az előlapom a dobozhoz, így holnap talán össze lesz állítva az egész doboz. Nem volt gyors meló, mert több mint két hónapot vártam rá .forog. Magasfényű tükörhatású fényezést kapott az mdf-ből készült előlap. Viszont hogy ne legyen teljes az örömöm a mélyhangszóró helye kisebb lett durván egy miliméterrel .morcos. így a braun kosarát kénytelen leszek megreszelni hogy beleférjen. No hát két kép mutatóba:

[Kép: dscf3382gv2.th.jpg]

[Kép: dscf3399sn3.th.jpg]

Üdv: HorsePower
Válaszol
:o .sokk. .kiraly.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
ez naon tetszik! mivel érted el ezt a hatást?
Válaszol
Jól néz ki, olyan, mint a zongoralakk.
Milyen hsz. lesz benne?
Válaszol
Álati. Gratullálok asz autófényesző haveroddnak. Vatya pésztárcádnak. .ok. .hehe.
Válaszol
A tükör felület - ha jól emlékszem - 1 réteg töltő alapozó, 1 réteg fehér alapozó, 1 réteg fényes fekete festék és végül 1 réteg lakk után alakult ki. A hangszórók pedig hg 1,9 623, hb 12,5 326 módosított változat (negatív porvédő) és ha 25 672 braun kompenzáló mágnessel. Holnap estére kész lesz az egész doboz és teszek fel arról is képet. Big Grin
Válaszol
Tegyél, tegyél!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég