A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
h_jozsi Írta:Álati. Gratullálok asz autófényesző haveroddnak. Vatya pésztárcádnak. .ok. .hehe.

.hehe. .monokli. .nyelv. Józsi, Te már tudsz valamit. Big Grin Az asztalos marós haverjának a fényezős haverja csinálta .foghijas. Így nem vót vészes az összeg, de haveri alapon mindenki jól dolgozott. Big Grin .zold.
Válaszol
Akkor a fórumtársam asztalos haverjának a marós haverjának a fényezős haverja tud ilyet csinálni, de jó! .pszt.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Akinek a szomszédjának az anyósának a fia a sarki kricsmi csaposa. .sor.

Küllönben tsak tipelltem. .oh.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Úgylátszik az alkohol , javítja az intuitív képességek hatásfokát .Mivel folyamatosan gondoskodsz a karbantartásukról , Jozsi neked lottózni kellene .
/ Eddig én két dolgot álmodtam meg előre , de attól nagyon ideges lettem ./
Válaszol
És szabad tudni hogy úgy körülbelül mennyibe fájt ez neked?
üdv:vava
(csak azért hoygha megkérdezem az én fényezős haverom, tudjam hogy átba**** a fejem vgay nem Big Grin)
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Mivel a marós folyamatosan visz a fényezősnek cuccot így neki 10 ezerér fújta négyzetméterét, amúgy 15 lett volna. Ez durván 0,7 mm^2 volt, így 7000-et kért a kettőért. Big Grin

Na mingyárt teszek fel képet a dobozról. (Sajnos nem készült el teljesen Sad )
Válaszol
Eddig jutottunk ma:

Merevítés:

[Kép: dscf3416bo7.th.jpg]

[Kép: dscf3409qf8.th.jpg]

Ragasztás:

Nem akarja feltölteni a képet Sad Shalafi? Kettőnél többet nem lehet egyszerre?
Válaszol
Ez nagyon nagy :o És fehér. Csak az eleje lesz fekete?
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Szóval ragasztás:

[Kép: dscf3414fr4.th.jpg]

És ameddig eljutottunk:

[Kép: dscf3427vj6.th.jpg]

Üdv: HorsePower
Válaszol
Nagynak valóban nagy, de nem fehér. Big Grin Az oldallapok és a hátlap juhar színü lesz és az előlap lesz fekete. Ezek az össze-vissza színek csak a belsejébe lesznek .foghijas. .zold.
Válaszol
Mivel lesz bevonva az oldal és a hátlap?
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Mellik a csónak eleje? .??. .zold. .foghijas. .hehe. Gondollom vallamellik likba dugod asz árboc. .ok. A többin lehet ki-be köszlekedni. .taps. .cigi. .pia.
Válaszol
Bevonva?? Bútorlapból készül így nem kell bevonni mert ezen már rajta van egy erezett (talán) műanyag bevonat ami a színét is adja, ha ezt kérdezted. Smile
Válaszol
Aha, ok, köszi. Végülis hány literes a picike?
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Asszongya csónak .hehe. Big Grin .foghijas. .taps. .hehe. Tongue Szóval a "picike" csónak 63 liter de még a merevítő leceket nem vontam le belőle a gyűrű viszont már bele van kalkulálva. Nagyjából 61 liter lesz. Smile
Válaszol
Jó, hellesbítek. A bordázátából tankhajóra következtetek. .zold.
Válaszol
HorsePower Írta:Asszongya csónak .hehe. Big Grin .foghijas. .taps. .hehe. Tongue Szóval a "picike" csónak 63 liter de még a merevítő leceket nem vontam le belőle a gyűrű viszont már bele van kalkulálva. Nagyjából 61 liter lesz. Smile

Meg kérdezhetem miért döntöttél több színű "laminált " faforgács lap mellet ?
A remény hal meg utóljára!!!!!!!
Válaszol
Nem teljesen értem a kérdést a többszínüségről? A bútorlap színe az eredeti erezetet próbálja utánozni, de ez tulajdonképpen csak árnyalatbeli különbséget jelent (egyébként juhar lenne). Vagy a képen a más más színű lapokat kérdezed? Az amiatt olyan mert dupla lesz az összes fal és a belső - nem látható - oldalak maradék anyagból készültek ( költségcsökkentés gyanánt Big Grin ) Ezeket a válaszokat vártad? Smile

Te Józsi. Homok lesz a hátuljába, úgyhogy inkább uszály Tongue Vagy inkább olajjal töltsem fel?? .hehe.
Válaszol
Szia Horsepower!
Énis akartam homokos hangfalat építeni de letetem róla mer baromi nehéz lettvolna, és ez azért probléma nálam mer nekem a falra van szerelve a hangfal és nemlettvolna ojan falikonzol ami elbírtavolna azt a súlyt.
Te kiszámoltadmár hogy kb mien nehéz lessz a hangfalad?
üdv:vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Hát a homok a hátuljába nem vészes mert nem lesz benne csak nagyjából 2 liter. Ami nehezíti a dolgot az a dupla fal. Még csak a belső rész meg a hátlap volt összerakva tegnap, de már ketten mozgattuk .eros. .zold. Körülbelül negyven kilóra saccolom, de lehet hogy több lesz. Big Grin
Válaszol
Természetesen ha kész várjuk a gyöngyszemek közé!!!!!!
Válaszol
HorsePower Írta:Te Józsi. Homok lesz a hátuljába, úgyhogy inkább uszály Tongue Vagy inkább olajjal töltsem fel?? .hehe.

Hidraullikus csillapítás? Rafinált! De ne a Zsiguli fárattolaját használd hanem minnyá hidraulika olajat, asz nem habzik fel. .sor. .ok. .zold. .zold. .foghijas. .hehe.
Válaszol
Bocsi salla az offért de ezt nemhagyhatom ki.
Ha a zsiguli gátlóiba a gyári zsiguli váltóoljat töltöd akko az nemhabzik fel és ég keményeb is lessz. Zsiguli sufnituningban ojan vagyk mint salla a hangszórókészítésben Big Grin najó azért annyira nem de majdnem.
Válaszol
Nem keverendő össze a lengéscsillapítóolaj a hidraulikába (emelőgép, markoló, daru stb) használatossal (képletesen sem), nem ugyanaz. Csak a pontosság kedvéért. .ok.
Válaszol
A Skodám nem panaszkodott.
Válaszol
HorsePower Írta:Nem teljesen értem a kérdést a többszínüségről? A bútorlap színe az eredeti erezetet próbálja utánozni, de ez tulajdonképpen csak árnyalatbeli különbséget jelent (egyébként juhar lenne). Vagy a képen a más más színű lapokat kérdezed? Az amiatt olyan mert dupla lesz az összes fal és a belső - nem látható - oldalak maradék anyagból készültek ( költségcsökkentés gyanánt Big Grin ) Ezeket a válaszokat vártad? Smile

Te Józsi. Homok lesz a hátuljába, úgyhogy inkább uszály Tongue Vagy inkább olajjal töltsem fel?? .hehe.

Szia!

igazából a kérdésem a Faforgács butorlapra vonatkozott
a képek alapján ugy tünt ,hogy egy jól felszerelt kis mühelyed van sőt lehet hogy laikusok nem vették észer de, én mintha egy szabász cikula lengö vezetőjét láttam volna ez egyik kép sarkában
a kérdésem pedig , hogy miért nem MDF lapból dolgozol
biztosan van ott valamelyik sarokban egy jó kis hangfalra való!!!!!
Válaszol
Igazából eddig az összes hangfalam bútorlapból készült. Hogy miért? Hát azt ne kérdezd. Talán megszokás. Eddig még senki nem tudott olyan érvet felhozni ami azt bizonyítaná hogy az mdf jobb. Mind a kettőnek vannak jó és rossz tulajdonságai. Tudomásom szerint egyik se jobb a másiknál (persze lehet hogy tévedek .monokli. ) A következő dobozom eredeti - valószínüleg bükk - fából fog készülni, de először még ez legyen kész. Big Grin

A műhely nem az enyém, bár a lapszabászt majdnem sikerült elcserélnem az asztalossal a digitális fényképezőgépemre Big Grin .hehe. .monokli. .taps.

Azt hiszem erre gondoltál:

[Kép: dscf3430kc4.th.jpg]

Megfogadom a tanácsod Józsi. Nem szeretném ha túladagolt öblítő féle mosógép szindrómája lenne a hangfalamnak .nyelv. .tok. .monokli. .ok. Wink .zold.
Válaszol
HorsePower Írta:Igazából eddig az összes hangfalam bútorlapból készült. Hogy miért? Hát azt ne kérdezd. Talán megszokás. Eddig még senki nem tudott olyan érvet felhozni ami azt bizonyítaná hogy az mdf jobb. Mind a kettőnek vannak jó és rossz tulajdonságai. Tudomásom szerint egyik se jobb a másiknál (persze lehet hogy tévedek .monokli. ) A következő dobozom eredeti - valószínüleg bükk - fából fog készülni, de először még ez legyen kész. Big Grin

A műhely nem az enyém, bár a lapszabászt majdnem sikerült elcserélnem az asztalossal a digitális fényképezőgépemre Big Grin .hehe. .monokli. .taps.

Azt hiszem erre gondoltál:

[Kép: dscf3430kc4.th.jpg]

Megfogadom a tanácsod Józsi. Nem szeretném ha túladagolt öblítő féle mosógép szindrómája lenne a hangfalamnak .nyelv. .tok. .monokli. .ok. Wink .zold.

Nos igen ! jól láttam !
Azt hittem , hogy tied a mühely! de sebaj

mi tagadás én az MDF Hive vagyok (sokkal könnyeb a megmukálása , élmarás, lapmarás , kölömbőző minták, és még stb...stb.....

de ez valoszinüleg ízlések és pofonok esete ...
Válaszol
lacus23 Írta:sokkal könnyeb a megmukálása
talán ez az egyetlen előnye..
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
lehet Smile

de ha természetes fából készülne akkor egy vagyonba kerülne még az anyag kőlcség is! A munka díjról nem is beszélve !!!!!!
Válaszol
HorsePower Írta:Sziasztok!

Tegnap végre elkészült az előlapom a dobozhoz
Nagyon szép!! .taps.
Üdv, Péter
Válaszol
Üdv Mindenkinek!
Nagyjából elkészült az egyik dobozom Big Grin Így üresen lemértem és 42 kilót mutatott a mérleg .eros. Tegnap este 7 órától negyed 11-ig vártam, mert nem tudtam magam kivenni az autóból .foghijas. .hehe. .??. Így elsőre bíztató a doboz, inkább hasonlít téglafalra hangjára a kopogtatása mint üres szekrényre Big Grin A braun meg lett reszelve így mostmár sikerült belevarázsolni az előlapba. Itt egy pár kép, aztán majd megpróbálom valamikor beindítani. Wink

[Kép: dscf3535bc6.th.jpg] [Kép: dscf3538sq4.th.jpg] [Kép: dscf3542lu3.th.jpg] [Kép: dscf3527vf8.th.jpg]
Válaszol
Szép darabok, a légy seggre esik az elején Smile
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Szerinted millen magasra köpné a szárnyatlan légyet asza braun?
Válaszol
Jozsi Te ne legyezzél !
Arról beszélj, a Te dobozod hogy áll ?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég