A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Helló HorsePower!
A váltót mivel tervezed, vannak-e már elképzeléseid az értékekre, publikusak lesznek-e az értékek?
Te tudsz mérni? (Boccs, de nem olvastam előbbre, így nem tudom).
Mivel fogod hajtani őt?
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Mócsing Írta:Jozsi Te ne legyezzél !
Arról beszélj, a Te dobozod hogy áll ?
Hoty tanyáltadki? Áll. .hehe.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
HorsePower Írta:Üdv Mindenkinek!

Nagyjából elkészült az egyik dobozom Big Grin Így üresen lemértem és 42 kilót mutatott a mérleg .eros.
Csak az előlapot csinálta az asztalos haverod, a többit meg te?
Üdv, Péter
Válaszol
Peti, a dobozt teljes egészében az asztalos haverom csinálta, na meg persze én is ott voltam segíteni emelni Big Grin Az előlapot viszont nem ő csinálta.

Cirrus, a váltót részben pcd-vel tervezem, meg majd Shalafitól kérek segítséget (remélem kapok is tőle .foghijas. ) Még egyelőre nincs elképzelésem, valószínüleg hétvége felé jut rá időm. Péntek délelőtt megpróbálok nekiállni, hátha sikerül valamit alkotni. Természetesen ha sikerül valami hallgatható váltót találni hozzá megosztom veletek .ok. Ha végre kész lesz, egy Yamaha AX-730-as fogja megszólaltatni. Mérni is fogom tudni, ha elkészül a méricském Big Grin
Válaszol
Ez az új HG2.5 ? A 7 kHz körüli beszakadás mitől van benne? A műanyag rács okozza?
Üdv, Péter
Válaszol
Nem kell mindennek új topikot nyitni. Ha nem érkezik elég hozzászólás, majd le is zárom ezt itt, hisz hasonló célú témák vannak már így is.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
topeti Írta:Ez az új HG2.5 ? A 7 kHz körüli beszakadás mitől van benne? A műanyag rács okozza?
A kérdésemre nem kapok választ? :x .zsepi.
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:
topeti Írta:Ez az új HG2.5 ? A 7 kHz körüli beszakadás mitől van benne? A műanyag rács okozza?
A kérdésemre nem kapok választ? :x .zsepi.
Ez az a HG 2,5 aminek a mérési eredményeit szintén feltettem ide a fórumba, a második pár. Nem tudom, mitől olyan amilyen a görbéje, ezt nyilván Shalafi tudja. Nézőpont kérdése, én 10 kHz-nél látok púpot, de benne van a +/- 3 dB-ben.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
shalafi66 Írta:Nem kell mindennek új topikot nyitni. Ha nem érkezik elég hozzászólás, majd le is zárom ezt itt, hisz hasonló célú témák vannak már így is.
Jó, akkor töröld, légyszi, én is a másik helyen folytatom.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Itt az egyik nevezésem...legalábbis most még így gondolom. Smile

http://spexcel.hangszoro.net/h2000.htm

Várom a véleményeket! Smile
Üdv: spexcel!
Válaszol
Szia Spexel!

Első Nekifutásra nagyon örülök hogy visszatértél!!!!!!!!!

Én csak gratulálni tudok az alapján amit a hangjáról leírtál! Viszont nekem egyetlen egymérési képet semjelenít meg a gépem Sad .zsepi.

Át tudnád küldeni valami úton módon?

köszi: vava

És még 1szer gratula
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Ha Firefox böngészővel nézed láthatóak a képek; de majd átszerkeszti spexcel.

Válaszol
spexcel Írta:....
Várom a véleményeket! Smile
Szép munka, gratulálok!
Annyi kritikai észrevételem van, hogy a magasat közelebb tenném a mélyhez és kissé oldalra helyezném, de akkor persze nehezebben lehetne külön lapra szerelni aminek szintén megvan az előnye, bármikor lehet az alsó részt másik magassal próbálgatni.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Az jut még eszembe, hogy ez szinte ugyanaz a dóm, amit pagrus rossznak itélt annakidején. Mondjuk ezek egyformák, egy sorozatból vannak.

Válaszol
shalafi66 Írta:Az jut még eszembe, hogy ez szinte ugyanaz a dóm, amit pagrus rossznak itélt annakidején. Mondjuk ezek egyformák, egy sorozatból vannak.
Szerencsére azóta örvendetesen javul a HG 2,5, ehhez remélem az én észrevételeim is hozzájárultak Big Grin
Mivel csak két dómotok van, nincs választék, legalább az egyiknek jónak kell lennie.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Nem hinném, hogy ez a te "észrevételeid"nek köszönhető.

Válaszol
Üdv Pagrus!

A magas közelebb kerülhetne valóban, de sajnos máshogy nem tudtam megoldani, hogy a magas környzetében sima legyen a beépítőlap. Nem akartam, hogy túl közel legyen bármilyen "kiemelkedés" is, még ha le is van kerekítve.
A magas egyébként 10mm off-axis, tehát e tekintetben nyílt ajtókat döngetsz. Smile
Válaszol
Idézet:update: a mélyszekció előtti tekercs légmagos, 1,35mH-s 2%-os tűréssel, 0,5ohmos DCR-rel. A magas előtt az l-pad normalizálódott, a magas előtt a "-" oldalon még egy 4,7ohmos ellenállás található sorbakötve! A mérések nem jelentősen változtak, kisebb anomáliák tűntek el.

Nem ártana a rajzot is frissíteni.
A 4,7 ohm-os ellenállás hiánya valószínűleg feltűnt volna egy impedanciamérés során. A 8 ohm-os hangszóró és a vele párhuzamosan kapcsolt 2,7 ohm-os ellenállás eredője 2,018 ohm, amit nem minden erősítő szeret.
A hangnyomás-mérések a 4,7 ohm beépítése előtt vagy után készültek?
Válaszol
shalafi66 Írta:Nem hinném, hogy ez a te "észrevételeid"nek köszönhető.
Ilyet nem is állítottam. Azt írtam, is. Mint ahogy az xmax-szal kapcsolatos észrevételeim is, ha meg nem, akkor véletlenek egybeesése Smile
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
A hangszórók mechanikai felépítése, így az Xmax sem változott mostanában. Különben mindkét dóm jó, csak mind a kettő másra, és a papíros magashszekről még nem is esett szó... Van miből válogatni.

Válaszol
Xmaxal kapcs egy példa. A 451-es hangszóróra +-7mm-t adok meg most max. mech. kitérésnek, valójában a lengőrendszer tud +-11-et is, valószínűleg úgy tudom majd feloldani ezt az állapotot anélkül hogy átvenném a többi gyártó szokványos megoldását, hogy háromféle érték fog az adatlapokra kerülni: 1. lineáris, 2. biztonsággal használható tartomány 3. lengőrendszer max. kitérése.

Válaszol
shalafi66 Írta:A hangszórók mechanikai felépítése, így az Xmax sem változott mostanában....
Arra a néhány egyedi próbálkozásra gondoltam, mint a HA-22 gumiszéllel, ezekből ha egyszer sorozatgyártás lesz, az lényeges javulást fog jelenteni.
Komoly kétutashoz csak a HG 2,5 jöhet szóba, ezt nem nevezném választéknak, de ha tényleg jó lesz a módosítások után akkor ez nem baj.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ha22 gumiszéllel sosem volt. És egyáltalán mitől tudna nagyobb mech. kitérést gumi membránszéllel? :? A 220-as mélyközépről volt szó régebben, nem ismételném, amiket leírtam egyszer már. Az 5-6mm lineáris kitérés amit ez a hangszóró tud pl. egyedülálló... Mindegy. Két útban meg jók a papíros magasak is.

Válaszol
shalafi66 Írta:Ha22 gumiszéllel sosem volt. És egyáltalán mitől tudna nagyobb mech. kitérést gumi membránszéllel?
Utána néztem, a HA 18-634M volt amit írtál hogy gumiszéllel készülhetett volna, de ha nem lesz sorozatgyártásban,akkor lényegtelen. Te írtad itt a fórumon, hogy attól nagyobb lesz az xmax, nincs kedvem visszakeresni.

shalafi66 Írta:....Az 5-6mm lineáris kitérés amit ez a hangszóró tud pl. egyedülálló....
5 vagy 6 mm? Mihez képest egyedülálló?
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
+/-5-6mm az ÁRKATEGÓRIÁN BELÜL(!!!) valóban egyedülálló. De fölösleges a kakaskodás. Smile
Válaszol
Nem talált. Nem vagyok egyelőre amnéziás, légyszíves ne emlkeztess arra, amit nem is írtam. Te kértél e-mailben 634-es hszt, erre írtam akkor, hogy elvileg készíthető gumiszéllel 180-as kosárral is egyediként. A 620-ból készült régebben próbaképp egy gumiszélű darab, ott azért nagy a különbség a mechanikai kitérésben (az Xlin nem változott) a habszélhez képest, mert annak a guminak egész más a mérete.
A HA22-nél elvileg +-6,15mm lehetne a lineáris kitérés, most +-5,2. Ez egyedülálló, nem hiszem, hogy találsz másik ilyen 220mm-es mélyközéphangszórót.

Ui. attól hogy nincs kedved, pár perce mégis kerestél a fórumban. Big Grin

Szerk: spexcel, akár árkategórián kívül is mehetünk.

Válaszol
shalafi66 Írta:Nem talált. Nem vagyok amnéziás, légyszives ne emlkeztess arra, amit nem is írtam.....
Erre gondoltam, itt írtad hogy a 620-as xmech 7 mm gumiszéllel az adatlapi 6 mm-hez képest. Persze lehet melléütés is, tehát ez nem kakaskodás, hanem kérdés:

[Kép: gumiszel.gif]
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
spexcel Írta:+/-5-6mm az ÁRKATEGÓRIÁN BELÜL(!!!) valóban egyedülálló....
Így értem, kakaskodásról szó nincs, kérdeztem, nekem az egyedülálló csak úgy magában furcsa volt.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
spexcel Írta:....A magas egyébként 10mm off-axis, tehát e tekintetben nyílt ajtókat döngetsz. Smile
Valóban, jobban megnézve látszik is a fotón. Miből van a doboz?
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
shalafi66 Írta:És egyáltalán mitől tudna nagyobb mech. kitérést gumi membránszéllel?

shalafi66 Írta:....A 620-ból készült régebben próbaképp egy gumiszélű darab, ott azért nagy a különbség a mechanikai kitérésben (az Xlin nem változott) a habszélhez képest, mert annak a guminak egész más a mérete
.....
Ui. attól hogy nincs kedved, pár perce mégis kerestél a fórumban. Big Grin
....

Ok., összeállt a kép, tehát a 620-ast a habszél fogja vissza.
Ha kedvetlenül is, de megkerestem Smile
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Hja, de semmi köze az anyagához. Ilyen formára sütjük, és a dolog szándékos, ennél a hangszórónál sztem. fölösleges ettől nagyobb mech. kitérést engedni. Ezt én nem visszafogásnak, inkább józan gondolkodásnak nevezném.

Válaszol
Sziasztok!

Látván spexel munkáit végleg tudatosult bennem hogy értelmetlen számomra a verseny hisz még csak a közelébe sem érhetek az ehez hasonló konstrukcióknak. Főleg mivel váltót egyáltalán nem tudok terevezni és méréshez sincs felszerelésem.
Bár van egy egyedi saját elmélet alapján készül elég érdekes doboztervem de nemhsizem hogy ez elegendő lenne.

Bár fogalmam sincs hogy most ezt miért írtam le (valószínű elkeseredetségemben)

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Építs nyugodtan . Legfeljebb nem a szépségversenyt nyered meg .
Arra egyébként én is esélytelen vagyok. .zsepi.
Válaszol
spexcelt kérdezném:

fdsa Írta:
Idézet:update: a mélyszekció előtti tekercs légmagos, 1,35mH-s 2%-os tűréssel, 0,5Ωos DCR-rel. A magas előtt az l-pad normalizálódott, a magas előtt a "-" oldalon még egy 4,7Ωos ellenállás található sorbakötve! A mérések nem jelentősen változtak, kisebb anomáliák tűntek el.

Nem ártana a rajzot is frissíteni.
A 4,7 Ω-os ellenállás hiánya valószínűleg feltűnt volna egy impedanciamérés során. A 8 Ω-os hangszóró és a vele párhuzamosan kapcsolt 2,7 Ω-os ellenállás eredője 2,018 Ω, amit nem minden erősítő szeret.
A hangnyomás-mérések a 4,7 Ω beépítése előtt vagy után készültek?
Válaszol
fdsa Írta:spexcelt kérdezném:...
Én is, ellenőriztem az xmax értékét f3-nál, 15 W felett elfogy, 60 Hz-nél pedig 20 W felett. Tudod, ez nekem a vesszőparipám Big Grin Túlterheled? Ha igen, mennyire bírja ez a hangszóró?
Üdv., Pagrus
---
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég