A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Kedves spexcel és Többiek!

Örülök a beszámolónak, de más erősítővel is ki kellene próbálni a hangsugárzót, hogy azzal mennyire lineáris és a hangja mennyire jó.
Egy stabil működésű, megbízható erősítő jó segítség, de könnyen tévútra mehetünk általa, hogy a kacifántos hangváltót is elviselve, jól szól.
Kommersz cuccok tömege bizonyítja, hogy egy "szuper" hangsugárzó bizony szólhat pocsékul, ha az erősítő nem bírja a reaktív terhelést.

Pontosabb méréseket szeretnék látni, amiben egyértelmű, hogy mi, merre és mennyi.
Sok sikert!
Üdv! SMA
Válaszol
A mérsek szerintem halálpontosak. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Mócsing Írta:Eltünt Pagrus .

Nem jó ez így .

Szerintem se jó ez így.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Nem tűnt el, másutt ugyanúgy elérhető lesz.

Válaszol
Az a nagyon nemjó , hogy egy vita idáig fajulhat .

Sámomra újfent bebizonyosodott ,csak az a vita nyerhető meg amit el sem kezdtünk .

Ez sem tőlem származik , de /ennek ellenére /nagy igazság : Vitában senkit sem lehet meggyőzni , csak legyőzni . A legyőzöttség pedig rossz érzés , és kellemetlen nyomot hagy az emberben .
Válaszol
Mócsing, a legutóbbinak, hogy beleszerkesztettem az üzenetébe, semmi köze a vitákhoz, ha azok egyáltalán azok voltak.... mert nem biztos. Ezt mással is megtettem már, ha nem a szabályok szerint játszott. Ráadásul előző nap egy hasonló hozzászólását átraktam a más gyártókhoz, és következő nap talán csakazértis, beírta kibővített formában ugyanoda. NNo ez most mi? A másik út ami lehetséges, hogy fölösleges vagyok, és fölösleges rendet tartani. Ha valaki kérdezte volna tőle, hogy ez és ez a vifa-beyma hangszóró mire képes, biztos nem moderálom ki a gyártók és a típusok nevét, de így előzmény nélkül elég érekes volt felsorolni egy beymát, két vifát, amik ráadásul választ sem adnak a valódi kérdésre. Én ennyit tudok írni ezzel kapcs. Ez nem a személynek szólt, hanem a tartalomnak.

Azt hiszem itt le-győzésről szó sincs...

Válaszol
Ezen utóbbi esetet nemkövettem szóról szóra . Inkább csak a végeredményét sajnálom . Amúgy sem vagyok képben ezekben a dolgokban , igyekszem a hozzászólások lényegét megjegyezni , a többivel nem nagyon foglalkozom .

Amit fentebb írtam az az élet minden területére vonatkozik , úgy álltallában , és a fórumokban bizony nagyon csúnya megnyilvánulásokat lehet látni időnként .
Válaszol
Egy biztos, egyáltalán nem kellemesek ezek a dolgok..

Válaszol
Sztem egy vita eldőlése csak belátás kérdése. Néha röhejes, hogy milyen lényegtelen ökörségeken megy itt késhegyig menő "vita". Az a baj, hogy bár az igaz, hogy jó dolog, ha közöljük valamivel kapcsolatban az észrevételünket, de ez itt legtöbbször sajnos kioktató hangnemben történik, mintha miénk lenne a világ egyetlen igazsága, de legalábbis mindenki egy Wanderkooy vagy Linkwitz lenne. Tanuljunk már meg olyan tisztelettel írni, mintha az illetővel szemtől-szembe állnánk... Sokat javítana az egész fórum hangulatán. Sztem. .forog.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Üdv Sma!

A mérések az utolsó, tehát a weblapon is látható modról készültek, egytől-egyig. Wink Ha valami hibát találtok, szóljatok, előfordulhat, ember vok én is. Pl. nem régen jöttem rá, hogy a csd egy korábbi modé volt és köze sem volt az frekiamplitudóhoz... Smile
Válaszol
És milyen borzasztó ,mikor kétségbe vonják az ember zsenialitását . Big Grin
Válaszol
És miwan, ha vki alaphejjzetben is .tok. hülye? .monokli.

Válaszol
Ó ,attól még a saját zsenialitásával kapcsolatban ,nincsenek kétségei . .hehe.
Válaszol
A zsenialitás kétségbe vonása is mehet kulturált keretek között. Wink
Válaszol
Én pl. eléggé .tok. kelütött vagyok. Wink

Válaszol
Csúnya dolog lenne a részünkről ha kétségbevonnánk , bármit is gondolunk .
Válaszol
Nem emléxem,hol is volt az a "nem tisztelet",és kinek a részéről?
Meg emléxem egy Klang nickű olvtársra is,talán az Ő véleményére is kíváncsi lennék ez ügyben...Tehát mindenki jól gondolja meg,hogy mikor mit kifogásol a másik stílusában!Szerintem. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Nem tudom elképzelni sem, Klang mit tudna ehhez(vagy máshoz) hozzátenni.

Válaszol
Akinek nem inge...
Válaszol
shalafi66 Írta:Én pl. eléggé .tok. kelütött vagyok. Wink
Nagyon jó ezt nekünk hallani! .taps. Ill. látni.
Válaszol
Off:
Spexcel!
Már ne is haragudj,de mintha Te írkátál volna tiszteletről meg ilyesmi!Ebből arra lehet következtetni,hogy valami nem tetszett neked a beírásokból.Hogy kiéből az tökmindegy,mert átolvasva egyik hozzászólás sem ment tovább(bunkóságilag) az említett "Klangos" vitán,amiben ha jól homálylik Te is aktív résztvevő voltál.Tehát ha ez az a stílus,ami nem tetszik neked,akkor talán Neked sem kellene gyakorolni.Szerintem.Vagy mégsem (mé nincs itt gondolgozós szmájli?) Wink
Aztán,hogy magamba is nézzek egy kicsit,tudom,hogy néha kicsit "erősek" a benyögéseim,de viszont ezt a stítust másban nem is kifogásolom. .cigi. .monokli.

Sőt,hogy konkrét legyek Shala semmitmondó(vagy inkább éppen is sokatmondó)benyögéseit sem kritizálom.Esetleg nem értem(vagy nagyon is).Ilyenkor szokott eszembe jutni a "Vadászos" idézet,amit annyian útálnak:"mindenki úgy élvez..."
Off vége. .puff.
Üdv Doki!
Válaszol
Ha végigolvasod azt a "Klangos vitát", akkor láthatod, hogy fdsa-val két oldalon keresztül teljes nyugalomban tárgyaltuk az ügyet, amit klang meg is köszönt. Ami kilőtte a biztosítékot, az a mérésekkel kapcsolatos (CSD alias wasserfall) állítás volt, miszerint mi vagyunk a hü**ék, mert mi olyat még nem is csináltunk és az márpedig jó. Hozzáteszem, még ennyire sem szokásom "beszólogatni", aki ismer, tudja.
Ui.: egyébként spec. nem a ti beszólongatásaitokkal volt bajom (főleg nem a Tieiddel), hanem a pagrus-ügy kapcsán írtam ezt az okosságot. Erre írtam, hogy "akinek nem inge..."
Válaszol
Akkor homályosítsatok már fel lécci(mert figyelmetlen az szoktam ám lenni),hogy mi volt az a "Pagrusos" vita!
Üdv Doki!
Válaszol
Mostanában ilyen csörte több is volt shalafi pajtás és pagrus között. Wink .zold. És nem csak ezen a fórumon. Wink Hozzáteszem, a vifa-beyma dologgal kapcsolatos moderálást (pagrus minden tisztelete mellett) jogosnak tartom. Én is beláttam ezt anno, amikor vifa xt lett volna az avatarom... Big Grin
Válaszol
Így sem rémlik. .hm. Na mind1 .pia.
Üdv Doki!
Válaszol
Nem mintha egyetértenék a módszerrel, de azért érdekességképpen hozzátennék valamit az impedancia-vitához.

Nézzetek egy kicsit szét a focal-jmlab honlapján minimumimpedancia ügyében. Érdekes értékeket láthattok ott. Kiemelném az egyik hazai "zászlóshajót", a Chorus 726V-t: nominál 8ohm, minimumimpedancia 2,9ohm 118Hz-nél. Nos, azért 118Hz-en valamivel több teljesítmény és hangenergia jut, mint a 10kiló feletti tartományra... Ehhez mit szól a MEEI? Smile És ezt a dobozt csöves erősítőkre kötögetik...?! .aaa.

Hozzáteszem még, hogy a 3ohm körüli értékek egyáltalán nem ritkák...
http://www.focal.tm.fr/accueil_en.htm
Válaszol
A csöves erősítők fordítva reagálnak, mint a tranzisztorosok: a rövidzárat bírják, viszont a szakadást vagy a névlegeshez képest túl nagy impedanciát nem szeretik.

Körülnéztem a focal-nál, találtam is érdekeset:
Idézet:Les tweeters de la gamme JMlab possèdent une technique particulière de dômes inversés (concaves) contrairement à la plupart des dômes positifs (convexes). Grâce à un meilleur couplage mécanique, bobine mobile collée au centre, ils garantissent une meilleure réponse aux impulsions.
ők már a dómot is befelé görbítik, sokkal jobb az impulzusválasza...
Válaszol
Ki mondta?

Válaszol
Itt a forrás: http://www.focal.tm.fr/fr_index.htm

és ott a Lexique -> home
Válaszol
fdsa Írta:ők már a dómot is befelé görbítik, sokkal jobb az impulzusválasza...
És még melyik cég csinál homorú dómot?
Üdv, Péter
Válaszol
Nem mindegy? Big Grin Holnaptól én is csinálhatok, de minek.

Válaszol
spexcel Írta:... focal-jmlab honlapján minimumimpedancia ügyében. Érdekes értékeket láthattok ott. Kiemelném az egyik hazai "zászlóshajót", a Chorus 726V-t: nominál 8Ω, minimumimpedancia 2,9Ω 118Hz-nél. Nos, azért 118Hz-en valamivel több teljesítmény és hangenergia jut, mint a 10kiló feletti tartományra... Ehhez mit szól a MEEI? Smile És ezt a dobozt csöves erősítőkre kötögetik...?! .aaa.

Hozzáteszem még, hogy a 3Ω körüli értékek egyáltalán nem ritkák...
http://www.focal.tm.fr/accueil_en.htm
Na erre mintha már regáltam volna egyszer,miszerint ha a "nagy" hüjjeségeket művel,akkor ez nekünk is követendő?
Egyébként ez a fajta csövises áramgenyósos focalos meghajtás nem is olyan rossz párosítás,mert így legalább kompenzálódik a szúrós magastartományuk,olyan "édeskéssé" válik a hang,elsőre még tetszik is.Viszont hasonló teljesítményű tranyásokból fasirtot csinál,amelyik felépítése meg olyan,hogy bírja a nyüstöt,azzal meg nem szólnak jól,persze szvsz. ...
Üdv Doki!
Válaszol
Na ugye... Smile Egyébként sztem fos. Érdekes, hogy az utopia sorozatban csak a grand utopia impedancia-minimuma van megadva, ami 5 ohm. A többi ismeretlen. Smile
Válaszol
doki Írta:Egyébként ez a fajta csövises áramgenyósos focalos meghajtás nem is olyan rossz párosítás,mert így legalább kompenzálódik a szúrós magastartományuk,olyan "édeskéssé" válik a hang,elsőre még tetszik is.
Én eddig csak tranyóson hallgattam JmLabot, abból is valami olyat, ami kintről akciósan behozva colt 250ezer, de a magasa annak is úgy sziszegett... nem is értettem miért vannak tőle úgy elájulva Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
shalafi66 Írta:Nem mindegy? Big Grin Holnaptól én is csinálhatok, de minek.
Ez nagyon vaskalapos szemlélet .gonosz.
A kereket feltaláló ősembernek is ezt mondták a többiek Tongue
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég