A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Kedves Admin és Többiek!

Rendben. Smile
További kérdések:
A HA17-1544-637 számú, 8 Ohm-os hangszórónak miben változtak, ha változtak, az adatai?
Használható a jelenlegi frekvencia-átviteli görbéje és egyéb paraméterei méretezéshez?
A HG1,9-1544-431 8 Ohm-os magassal kapcsolatban ugyanezekre lennék kíváncsi.
Árnyékolt mágnes esetében miben változnak a paraméterek?
Rendelés esetén kérhető-e fordított púp a mélyhez, vagy "szita-szerű" anyagból a porvédő?
Üdv! SMA
Válaszol
Egyelőre nem vagyok benne biztos, hogy a 634 elkészíthető árnyékolt mágneskörrel, kompenzálni lehet egy kieg. mágnessel ez sokat változtat az adatain. Jelenleg egy 6 ohmos változat van itt készen, 8 ohmoson nem tudok mérni. Ennél a csap méretnél, lehetetlen a homorú, vagy textil porvédő. Annak is PP az anyaga. Ami lehetséges: szellőztetett csévével, vagy a 180mm-es kosárral elkészíteni.

A HG1,9-nél nincs gond az árnyékolással, de változást ott is jelent.

Az átviteli görbék lefutása ma is nagyon hasonló.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Tulajdonképpen mik a szempontok a versenyen az értékeléskor?

Külső vagy hang vagy mindkettő vagy nemtudom?
Válaszol
Kedves Admin és Többiek!

Értem, tehát használhatóak a jelenlegi átviteli görbék.
Sad
További kérdések:
A HA17-1544-634 lengőtekercsének induktivitása érdekelne, valamint a magasé is, a HG1,9-1544-431-típusé.
A jelzett mély létezik 8 Ohm-os kivitelben, mert az adatlapján ez áll?
Erre vonatkozik minden mérési adat, vagy nem erre, hanem a 6 Ohm-os verzióra?
Nehezen lehet így az adatokon eligazodni, pláne méretezni.
A reflex csöveknél továbbra sem világos számomra az, hogy "belső átmérő 60mm, végátmérő 54mm", most ez melyik?
Sad
Üdv! SMA
Válaszol
A nyolc ohmos HG1,9-nek 60uH az induktivitása. A nyolc ohmos 634-nek pontosan nem tudhatom, körübelül 500uH. Várni kellene az adatokkal.
Nem tudom miért nehéz elkpzelni azt a reflexcsövet, mindjárt lerajzolok párat úgy talán könnyebb. Ami emlékezetből nem megy azt nem. Smile

Értékelés: Az elsődleges szempont a sugárzó hangja lesz.

Válaszol
A hangdoboz hangja... milyen célra kell tervezni? hifi? házimozi? külön mélynyomó vagy csak sztereó... valamit mondanál még?

Esetleg több kategória?

Lehet pl. más cég vagy saját reflexcsövet használni?

Azt mondtad korábban az indexen, hogy lehet más hangszóróval is indulni, nem csak Videotonnal - ezzel mi a helyzet?... így nem lesz túl kiegyensúlyozott.
Lehet csak az egyik hangszóró Videoton, a többi más?

Esztétika?
Válaszol
Lehet más reflexcsövet, miért ne. Innen nem látom még, hogy mennyien lesznek, és hányféle kategóriában. Túl sok kötöttségel nincs értelme szerintem elkezdeni.
Ha valaki nagyon akar, használhat más gyártó hangszóróiból, de akkor nem sorolható egybe a csak Vidiből építkezőkkel, ahogy egy házimozi sem a HiFivel. A részemről megpróbálom azt képviselni, hogy mindenképp a nevezők, a ti akaratotok érvényesüljön, hiszen nem nekem készülnek a hangsugárzók. Smile

Válaszol
Tehát akkor pl. az általam meghatározott kategóriában lesz elbírálva (hifi/házimozi...) a hangfalam. Ezek szerint több első helyezet is lehet. Lehet két kategóriában indulni?

Azt puszta kiváncsiságból megkérdezhetem, hogy te pontosan mit csinálsz a cégnél? Csak mert nagy erőbedobással képviseled a dolgokat...
Válaszol
A következőre gondoltam, valahol volt már szó erről: maximum kettő projectre szól a kedvezmény a hangszórók árából. Wink Így lehetséges a kétféle kategória is... (Duplán első helyezett szeretnél lenni, gondolom .gonosz. )

A feladatom állandó része a webes megjelenés, a honlap szerkesztése, minden ezzel járó meló & megszólalni itt Adminként és más fórumokon (ha van kedvem és tudok mit mondani). Wink Nemsokára jön a Webbolt is.
Egyéb témák, jelenleg az új mérési jegyzőkönyvek elkészítése, de mindig lehet munkát találni. Wink Emellett hangszórókat javítok.

Válaszol
Az Adminságért mindenekelőtt gratulálok! teljes az erőbedobás, nekem szimpatikus a dolog, hogy foglalkoznak a vásárlókkal!

Sajnos a szakmai felkészültségem nem engedi meg, hogy ilyesmire gondoljak, miszerint mindkét kategóriát megnyerjem - még egyet sem. Csak más témakörben, sportban vannak olyan általam is preferált versenyek, ahol tudom, hogy esélyem sincs, mert "ésszerűtlen" a szabályozás. Ezért jó előre igyekszem képbe kerülni, mert ez nem az a témakör, amit fillérekből old meg az ember - kidbni nem szeretném a pénzt.

Pl. mi van akkor, ha van egy Videoton hangszóróösszeállításom, de saját készítésű vagy más cég hangváltója van benne?
Válaszol
Izé,hát nem tudom mit akar jelenteni,hogy más cég hanszóróiból készített videoton hagfalépítő verseny.Nem gondoljátok,hogy ha esetleg seas,morel stb...hangszórókból az egyik kezemet a seggembe dugva is jobb hangsugárzót csinálok(vagy bárki),mint videotonból a világ legjobb szakijai sem,az nem gáz egy kicsit?
Szerintem maradjunk a kaptafánál!Az ok,sőt el is várható,hogy Mindenki maga fabrikálja a frekiváltót(már ha labdába akar rúgni),de azért az minimum kéne legyen,hogy a hangszórókészlet vidi.Nem így gondoljátok?

Viszont az érdekelne,hogy egy minimális mód azért bevállalható-e magasugárzó ügyben,miszerint egy másik előlapot fabrikálnék reá?Elég gáz ez a 12centis előlap,ráadásul a széle nem is 90 fokban letört,így a sűllyesztés kizárva. .forog.
Üdv Doki!
Válaszol
Minden mondattal egyetértek!
Béteszünk egy két Monacor magasat vagy Focal cuccot és máris más dimenzióban vagyunk, anélkül, hogy bármi rosszat mondanék a Videotonról...!
Nem tudom - én, ha végülis elkészítem a cuccot, akkor azt hiszem úgy korrekt, hogy csak Videotonból építkezem. Lehet, hogy közöm nem lesz az élmezőnyhöz, de legalábbis tisztességes a küzdelem. Ezért érdeklődtem... mert, ha más nem épít Vidiből, akkor én minek költsem a lóvét Big Grin
Válaszol
Admin Írta:Ha valaki nagyon akar, használhat más gyártó hangszóróiból, de akkor nem sorolható egybe a csak Vidiből építkezőkkel
Persze, lehet, hogy ez csak elmélet marad, mert senki nem tér le a helyes útról... .zold.

Doki, azt gondolnád, hogy ezek után azt mondanám, csak az eredeti zárófedővel használhatod a dóm magasat? ... Big Grin Külöben van a HG 1,9-re kisebb eredeti zárófedél is (-623 .nyil. 88mm), az 90°-ban levágott. Big Grin

Válaszol
Admin Írta:Doki, azt gondolnád, hogy ezek után azt mondanám, csak az eredeti zárófedővel használhatod a dóm magasat? ... Big Grin Külöben van a HG 1,9-re kisebb eredeti zárófedél is (-623 .nyil. 88mm), az 90°-ban levágott. Big Grin
Hát igen,én azt is rendeltem,de hát... Wink .sir. Hogy világos legyen konkrétan ezt:"/1368
-623
8
88mm
75mm
"
Na mindegy,így akkor kimaradok a versenyből,mert én akkor is lekapom róla azt a béna előlapot.
Üdv Doki!
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Erre Én is rákérdeztem, de nem kaptam érdemi választ arra, hogy miből is lehet/kell építkezni.
A "követelmények" címszóra gondolok, egy régebbi érdeklődő levelemben.

Ha a nyilvánvaló dolgokból indulunk ki, az azt jelenti, hogy csakis a H2000-hangszóróiból lehet építkezni, nyilván ezért kaphatjuk meg olcsóbban a hangszórókat, kiegészítőket.
Azért jó lenne látni egy korrekt "kiírást", útmutatót, kedvcsinálót. Sad
Milyen kategóriák lesznek?
Mi a követendő "szabvány"?
Mi szerint lesznek mérve, elbírálva a hangsugárzók?

Egyelőre tartózkodom, megvárom az új adatlapokat, meg egyébként is, hóvége van. Sad
Üdv! SMA
Válaszol
Ilyen a kiírás: http://hificity.hu/cikk.php?ident=3738

Megkötni nem akarom senki kezét, nem, mondanám hogy ezt, vagy azt KELL.

Válaszol
Jójó, de igaz, hogy ez nem sok... kicsit lehetnél akár "megkötőbb" is, de mindenképpen konkrétabb, mert így lesznek ám félreértések és sértődések is!!!

Amúgy http://www.mnc.hu --- fórum. Talán be kellene tenned oda is Smile Ott már volt hangfalépítő verseny és most is épp felmérés megy, hogy legyen-e egy következő. Mindenki az igent nyomja Smile
Amúgy akár lehetne "verseny" is - miszerint MNC vs. Vidi... és akkor a "Kínai csodák" c. menüpont nem lesz olyan szúrkálódós felhangú, beszléjenek a tények!
Válaszol
Admin Írta:Ilyen a kiírás: http://hificity.hu/cikk.php?ident=3738

Megkötni nem akarom senki kezét, nem, mondanám hogy ezt, vagy azt KELL.

Nem akarok beleszólni, de szerintem CSAK Vidi hangszóróból lehessen építeni. A többi meg mindegy, a spec váltókat licenszelné a HSZ2K Smile
Válaszol
Legyen úgy, ha különben sem akar senki mást is használni, teljesen fölösleges beszélni róla. Big Grin

Válaszol
bugs Írta:Jójó, de igaz, hogy ez nem sok... kicsit lehetnél akár "megkötőbb" is, de mindenképpen konkrétabb, mert így lesznek ám félreértések és sértődések is!!!

Amúgy http://www.mnc.hu --- fórum. Talán be kellene tenned oda is Smile Ott már volt hangfalépítő verseny és most is épp felmérés megy, hogy legyen-e egy következő. Mindenki az igent nyomja Smile
Amúgy akár lehetne "verseny" is - miszerint MNC vs. Vidi... és akkor a "Kínai csodák" c. menüpont nem lesz olyan szúrkálódós felhangú, beszléjenek a tények!
"most is épp felmérés megy, hogy legyen-e egy következő." lol nem is tudom kb féléve vagy éve. Szarnak azok magasról rá. Ehh
Válaszol
Hopp, akkor sorry - én csak nemrég tévedtem fel az oldalukra, nem tudtam, hogy ilyen aktívak Big Grin

Viszont nem tudom kinek mi a véleménye, esetleg lehetne az ottani fórumosokkal közözsben nyomni egyet - talán érdekesebb lenne a dolog... esetleg a tét is nagyobb, ráadásul ott sok érdeklődő van MNC-s és egyéb egyaránt. Pl. én sem mnc-sként kerültem be, nem is mozgatnak az ő cuccaik.
Válaszol
Öööö, az emencé fórumán is megemlítettem... Big Grin
Nem tudom, de nincs túl sok jelentkező, és asszem sok aktív fórumozó sem ott. .forog.

Elsősorban HiFi kategóriában lenne jó szerintem próbálkozni, mivel házimozis terveket a Monaudio készít jelenleg, de nem akarom kizárni azt sem, aki házimozis sugárzókat alkot, hiszen a kész hangdobozok nálatok maradnak végül...

Válaszol
k-sonix Írta:Üdv!

Olyanra gondolsz, mint ami a Klinger könyv 61. oldalán látható? (KEF)
Na az biztos hogy nem olcsó mulatság...

Esetleg szóba jöhetne a "gömbhangfalhoz" egy külön mágnessel rendelkező magassal szerelt koax (olyan felépítésű, mint az autós hangszóróknál).

Jah. Olyanra gondoltam. Csak az említett a könyv szerint Tannoy.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Én úgy tapasztaltam, hogy azért az mnc-nél pörög a fórum, sok hozzászóló van - bár a zöme már itt is szerepel, mint észrevettem Smile

Akkor azt kijelenthetjük, hogy maradunk a csak Vidi hangfalaknál? Legyen egyenértékű a verseny?

Vagy tarkítsuk meg azzal, hogy VIDI, SAL, MNC? - de semmi más, hiszen ezeket sorolják ""egy kategóriába""?!
Válaszol
Egy kategóriába személy szerint soha nem soronám, legfeljebb árban hasonlóak. Wink

Válaszol
Admin!
Javítanám magam,megtaláltam az eredeti rendelésem,amit a csomaggal,számlával együtt visszaküldtek,ebben az áll,hogy 2db hg1.9/1328 .Ezekszerint ezt úgy kellene értelmezni,hogy a 12centises?Nem a 9,6 centises egész véletlenül?Akkor ezekután már elnézed az előlapmodot,ami persze nem az én hibám okán való kényszeredettség?!!Mert már kibaxottul nem akarnék postázkodni,vagy tojjam le a versenyt,mert így ezzel az előlappal elég gáz...?
Üdv Doki!
Válaszol
Doki, nem szóltam, de postára adtam neked két olyan zárófedőt, amilyet szerettél volna....

Válaszol
Admin Írta:Egy kategóriába személy szerint soha nem soronám, legfeljebb árban hasonlóak. Wink
Van nékem egy hangsugárzóm,ami kb. egy árfekvésbe esik a vidiféle hangfalépítőprojektemmel(márha lesz ebből valami),de ezt meg én nem sorolnám egy kategóriába a vidivel Wink .haha.
Üdv Doki!
Válaszol
Admin Írta:Doki, nem szóltam, de postára adtam neked két olyan zárófedőt, amilyet szerettél volna....
Köszi,akkor visszaszívva az egész! .oh.
Üdv Doki!
Válaszol
Hello Admin !

kb. mikkora kell megépíteni a hfalakat ? tehát tulajdonképpen egy normál szobába való minnél jobb hifihfal megépítése a cél, ha jól értem ?
csak úgy érdekelne, h milyen nyeremények várhatók, ha várható Smile ?
én biztos, h kikötném, h csak vidiből lehessen építeni ! Wink
Válaszol
na még azt szeretném megtudni, h kb. mikkora várható, h fent lesznek minden hszóróhoz az új mérések ? ha fent lesznek akkor nekiülök tanulmányozni a dolgokat. Smile
Válaszol
VGergo Írta:na még azt szeretném megtudni, h kb. mikkora várható, h fent lesznek minden hszóróhoz az új mérések ? ha fent lesznek akkor nekiülök tanulmányozni a dolgokat. Smile

Azt mondta admin, hogy kb. max. 1 hónap, mire mind kész lesz.
(kb. max. ez jó)
Azt pedig én is kikötném, hogy legalább a hangszóró(k)nak Vidinek kell lenni, de ezt már mondtam (2-en biztos vagyunk ezen állásponton).

De majd admin megmondja Big Grin
Válaszol
Igen - már vagyunk, de szerintem mostmár illenék valami új versenykiírás, mert hát a feliratkozottak között nem látok egyenlőre túl sok nevet.
Passz, de az mnc fórumon tényleg sok hangfal volt a versenyen, valahogy kéne itten domborítani - vagy pedig megmérkőzünk vagy négyen.

Valóigaz - mi lesz a nyeremény??
Válaszol
bugs Írta:Igen - már vagyunk, de szerintem mostmár illenék valami új versenykiírás, mert hát a feliratkozottak között nem látok egyenlőre túl sok nevet.
Passz, de az mnc fórumon tényleg sok hangfal volt a versenyen, valahogy kéne itten domborítani - vagy pedig megmérkőzünk vagy négyen.

Valóigaz - mi lesz a nyeremény??
Szerintem a kereskedőkkel kéne beszélni, biztos vannak olyanok akik nem nagyon neteznek, vagy nincs netük, de azért lehet neveznének.

Szerintem a nyeremény a tapasztalat lesszSmile Nagyker ár nem elég? Te kis telhetetlen Big Grin
Válaszol
Megpróbálok válaszolni mindenre.

A viszonteladók megkeresése nekem is megfordult a fejemben már. Bár az eredeti ötlet szerint a fórumozóknak szólt a felhíívás... még meggondolom. Egyelőre várjunk még.
Nem tudom sikerül-e valamiféle fődíjanak való nyereményt összehozni, de mindenképp szeretném. Gondolom ti még jobban. Big Grin
A más gyártóval versengés ötletét addig fölöslegesnek tartom, míg nics semmi konkrétum, ha valaki vállalkozik, ajánlkozik erre, az út nyitva áll.

doki Írta:Van nékem egy hangsugárzóm,ami kb. egy árfekvésbe esik a vidiféle hangfalépítőprojektemmel(márha lesz ebből valami),de ezt meg én nem sorolnám egy kategóriába a vidivel
A polcos téma az, amit a honlapon látunk? Wink

A következő két hétben kevesebbet leszek fórum közelben, azért naponta egyszer igyekszem jönni. Wink

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég