A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Idézet:A polcos téma az, amit a honlapon látunk?
Igen,csak egy gond van,hogy már a westra mélyközépet nem gyártják. .sir. Esetleg meg lehet próbálni kiváltani a tvm150-essel.
Üdv Doki!
Válaszol
pweisz Írta:
bugs Írta:Igen - már vagyunk, de szerintem mostmár illenék valami új versenykiírás, mert hát a feliratkozottak között nem látok egyenlőre túl sok nevet.
Passz, de az mnc fórumon tényleg sok hangfal volt a versenyen, valahogy kéne itten domborítani - vagy pedig megmérkőzünk vagy négyen.

Valóigaz - mi lesz a nyeremény??
Szerintem a kereskedőkkel kéne beszélni, biztos vannak olyanok akik nem nagyon neteznek, vagy nincs netük, de azért lehet neveznének.

Szerintem a nyeremény a tapasztalat lesszSmile Nagyker ár nem elég? Te kis telhetetlen Big Grin

Nem elég Big Grin Big Grin
Pláne, ha megnézed az mnc 2003-as díjazását, ahol az első hely 2 éve volt 300 ezer forint... akkor pláne nem Big Grin
Elvégre is elég komoly összeget és munkát fektet be az ember... vicc ide vagy oda!
Válaszol
Admin Írta:Megpróbálok válaszolni mindenre.

A viszonteladók megkeresése nekem is megfordult a fejemben már. Bár az eredeti ötlet szerint a fórumozóknak szólt a felhíívás... még meggondolom. Egyelőre várjunk még.
Nem tudom sikerül-e valamiféle fődíjanak való nyereményt összehozni, de mindenképp szeretném. Gondolom ti még jobban. Big Grin
A más gyártóval versengés ötletét addig fölöslegesnek tartom, míg nics semmi konkrétum, ha valaki vállalkozik, ajánlkozik erre, az út nyitva áll.

doki Írta:Van nékem egy hangsugárzóm,ami kb. egy árfekvésbe esik a vidiféle hangfalépítőprojektemmel(márha lesz ebből valami),de ezt meg én nem sorolnám egy kategóriába a vidivel
A polcos téma az, amit a honlapon látunk? Wink

A következő két hétben kevesebbet leszek fórum közelben, azért naponta egyszer igyekszem jönni. Wink

Ha nincs ilyen irányú kiírás a többi fórumon és helyen is, akkor nyilván keveseknek jut eszébe összehasonlító verseny és mégkevesebben fognak megkeresni, hogy eme ötletüket előadják nektek. Persze nem erősködöm, lehet, hogy csak nekem tetszik az ötlet... de azt gondolom az elég komoly alázás vagy alázkodás lehet!!!

u.i.: ha a videoton régi minőségére gondolok akkor inkább alázás, de nagyon kiváncsi vagyok én is!
Válaszol
bugs Írta:Ha nincs ilyen irányú kiírás a többi fórumon és helyen is, akkor nyilván keveseknek jut eszébe összehasonlító verseny és mégkevesebben fognak megkeresni, hogy eme ötletüket előadják nektek. Persze nem erősködöm, lehet, hogy csak nekem tetszik az ötlet... de azt gondolom az elég komoly alázás vagy alázkodás lehet!!!

u.i.: ha a videoton régi minőségére gondolok akkor inkább alázás, de nagyon kiváncsi vagyok én is!
Na most SAL -on már régen feldobták hogy összekéne hasonlítani mondjuk ott az MNC-t írták, de lehetne SAL vs. MNC vs. Vidi, vagy csak SAL vs Vidi, mondjuk az MNC -vel szinte fölösleges összehasonlítaniSmile De pontosan hogyan dobozba építve ? Vagy kimérni magukat a hangszorókat?(Modnjuk oda kéne mérőszoba azért meg ilyesmi, bár a dobozoshoz is.....)
Válaszol
A SAL fórumon ezt én nem fogom felhozni, békénhagyom Halasy Gábort, minek idegeljem ilyennel... Akinek kedve van hozzá, megpróbálhatja. Ha túljutok a saját méréseinken, lemérek bárkinek bármilyen hangszórót, ez megoldható talán.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Bár nem neveztem, így joggal várható el hogy ne szóljak bele a nagyok dolgába. De azért teszem mégis, mert úgy látom, arról kezd szólni a vita hogy legyen más gyártó és egyebek. Szerintem illendőségből is döntő módon HSZ2K (tetszett a röv) holmikat kellene használni (kivéve a famunkát) ha már ők szervezik. Legfeljebb külön kategóriába sorolni azokat ami ebbe nem fér bele. Én magamat sem tudnám melyikbe soroljam, ha pl. indulnék a jelentősen (négy ponton) módosított Akai-Vidivel. A szabályokat pedig meg kell fogalmazni, különben sosem lesz verseny. Megfogalmazni pedig a kiírónak szokása. Kalandra fel!
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Végül is, nem az akar lenni a poén, hogy ki csinál Vidi hangszórókból jobb hangsugárzót?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
"Ha túljutok a saját méréseinken, lemérek bárkinek bármilyen hangszórót, ez megoldható talán."

ez teccik nagyon !!!!! asszem ez egy nagyon komoly lehetőség lehet sok ember számára, h tökéletesítse hangfalát !
erre melyik városban is lesz lehetőség ? :o

egyébként a szabályokat tényleg megkéne fogalmazni, mert káosz lesz.
Válaszol
h_jozsi Írta:HSZ2K (tetszett a röv)
Kösz!

Amúgy én azt nem értem, hogy egyáltalál hogyan vetődött fel a más hangszóróból építés ötlete?

Elvileg (ha jól emlékszem) úgy indult ez az egész, hogy a nyertes terv(ek)ből fogja építeni a cég a hangfalait (igen, mintha ez lett volna), így például eleve ki van zárva más gyártó, mert akkor minek gyártunk hangszórót?

A szabályokat pedig tényleg stabilizálni kéne, de szerintem még ráér, annyira képlékeny minden.

Gondolom nem fog megsértődni admin, ha adunk neki pár fülest(Big Grin), hogy mégis mi vagy milyen legyen a szabályzat.
Válaszol
Admin Írta:Doki, nem szóltam, de postára adtam neked két olyan zárófedőt, amilyet szerettél volna....

Mégegyszer köszi,megjöttek! Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Na én kissé már kezdek összezavarodni - tudom, az én hibám! Big Grin

Szóval akkor csináltok egy rendes versenykiírást? szabályokkal, kikötésekkel, feltételekkel, díjazással, stb.?

u.i.: lehet, hogy lemaradtam róla, de ezeknek a dobozoknak és terveknek az alapján szeretnétek csinálni az új Videoton hangfalakat??
Válaszol
Tisztelt Admin és Fórum Tagok!

Pár észrevételt szeretnék tenni a versenykiírással kapcsolatban.
Először is utalnék a MNC 2003-as kiírására, ezt akár „mintaként” is lehetne venni. Szerintem ezt az itt lévők nagyjából ismerik is.
Addig amíg a „Versenykiírás szabályzata” nem jelenik meg hivatalosan, nem is tudunk ezzel komolyan foglalkozni. A technikai adatokat ismerete után kellene indítani.
Had fogalmazzak meg pár gondolatot a versenykiírással kapcsolatban.

Mi a verseny célja? – Egy vagy több Videoton hangfal gyártásához szeretnétek ötletet kapni.
Esetleg modifikálhatók lennének a sugárzók, így ha ezzel jobb hangot tudnánk elérni, azt a gyártmányba a későbbiek során a cég alkalmazhatja. Esetleg ez alapján lehetne két kategóriára bontani a versenyt.

Jutalmazás? – Ez nem egy mellékes szempont. Ez az egyik fő hajtómotorja minden versengésnek. Szerintem legyenek fix díjak, valamint ésszerűen a legjobb konstrukciók a későbbiek során gyártva lesznek, és a készítője ez alapján plusz jutalékot kaphatna.

Értékelési szempont? – Ez fontos előre meghatározni, és ügyelni arra, hogy tényleg a lényeg, a hangja alapján legyen megítélve a konstrukció. Vaktesztek segítségével, meghívott zsűritagokkal… A külsőt a későbbiek során könnyű lesz megváltoztatni. Lehetne „hagyományos” és „formabontó” kategória. Esetleg külön Design-díj is.

Teljesítmény? – Eszerint is kellene bontani, nem lehet egy kategória egy polc doboz egy nagy álló hangfallal.

Határidő? – Ezt is pontosan kell definiálni. Ne legyen túl rövid, hogy legyen idő a kísérletezésre, elkészítésre.

Ötletek? – Építő jellegű észrevételek helyet kaphassanak a versenykiírásban.

Üdvözlettel: Morell
Válaszol
Admin : nincs valami fejlemény ?
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Spóroljunk, mire Mi is begerjedünk, addigra kész lesz minden új mérés és az új adatlapok is elérhetőek lesznek. Smile

Valószínűleg egy "központi", TV-közelbe ( Center ) szánt hangsugárzót építek meg, még nem tudom, hogy párban, vagy szólóban. Gondolkodom, ez nem pénz kérdése most, hanem a hely dönt, sajnos.
Igazság szerint szívesen lecserélném a szappantartó-méretű Philips cuccot, de a nagyobb hangsugárzóknak nagyobb hely kell, ami egyelőre nincs. Sad
Üdv! SMA
Válaszol
Kedves leendő versenyzők!
Ösztönzésképp az aktívabb és a verseny felől is érdeklődő fórumozók közt szétküldenék pár mintadarabot a jelenlegi hangváltó kondenzátoraink mindegyikéből, épp ezért néhányatokat megkeresem majd e-mailben a postacím miatt.
Az első helyek díjazása is körvonalazódik: Úgy döntöttünk, az első néhány helyezett levásárolhat majd bizonyos értéket(ez még nincs pontosan kitalálva) a H2000 hangszóróiból, vagy a veszprémi gyár megmaradt készletéből (Canton, Bösendorfer, Cabasse, Tannoy, JM LAB, B&W, MB QUART, Sony dobozok eredeti hangszórókkal, hangváltókkal).

Az új adatlapok után pontos versenykiírással is jelentkezem. De némi segítséget kérnék ez ügyben. Ha valakinek még megvolna a másik két forgalmazó (SAL/MNC), valamelyik régebbi versenykiírása, szívesen elolvasnám. Én a neten nem akadtam rá már sehol. Lehet, hogy rosszul keresem.

Válaszol
Szisztok, üdvözlök mindenkit!!

Én is beszállok a hangfalépítő versenybe.
Számomra értelme csak akkor van ennek a versenynek,
ha mindenki csak vidis hangszórókból építkezhet.
Én egy jelenlegi dobozomat fogom átépíteni, nincs most
lehetőségem új dobozt tervezni.

(lassan itt van minden terminálos hangfalépítő)
Válaszol
Szia Peti!
Örülök a nevezésnek, ha te is, mint új versenyző-jelölt szeretnél a hv. kondikból mintát kapni, emailben írd meg a címed. 8)

Üdv: Admin

Ui: Télleg sok a Terminálos, de ez nekem nem baj... .oh.

Válaszol
Admin Írta:Szia Peti!
Örülök a nevezésnek, ha te is, mint új versenyző-jelölt szeretnél a hv. kondikból mintát kapni, emailben írd meg a címed. 8)
Üdv: Admin
Szia Admin!

Irtam levelet.
Válaszol
Sziasztok,
Admin, van valami fejlemény?
Válaszol
Ma adtam fel az első öt csomag hv. kondenzátort, ha valaki az építők közül még szeretne kapni, és tudna mit kezdeni egy ilyen minta-csomaggal, az jelentkezzen e-mailben nálam. Wink

Válaszol
Admin Írta:Ma adtam fel az első öt csomag hv. kondenzátort, ha valaki az építők közül még szeretne kapni, és tudna mit kezdeni egy ilyen minta-csomaggal, az jelentkezzen e-mailben nálam. Wink

Az enyém meg is jött, köszönöm! Ha lesz időm, a hétvégén beizzítom 8)
Válaszol
Háj mindenkire!
Kedves Admin, a versenynek lesz vmilyen határideje? Vagyis másképpen. Tudod már mikorra kell beküldeni a végeredményt? Ezt mintha nem találtam volna sehol..
üdv
Válaszol
Lesz határidő, de egyelőre a nevezések sem véglegesek. Smile

Válaszol
Admin Írta:Lesz határidő, de egyelőre a nevezések sem véglegesek. Smile
A nevezések szvsz.azért akadoznak,mert még hiányzik egy-két alapinfó a hangszórókról,meg aztán kellene egy mindendt átfogó szabályzatféleséget is megfogalmazni.Tehát az állapot:várakozó .sokk.
Üdv Doki!
Válaszol
8) Igen Doki, ez számomra is nyilvánvaló, talán. Ami tőlem telik, azt megteszem.

Válaszol
Steelhand.

Van.
Válaszol
Mócsing és mi a határidő, ha szabad tudni?
Üdv, Péter
Válaszol
Mivel emailben kaptam egy kérdést a témával kapcs, ezért leírom ide is, határidő még nincs, egyelőre még el sem kezdődött a verseny, ahogy látom, míg a mérések, új adatlapok nincsenek készen, addig nem is fog.

Válaszol
Igen, kb. ez a helyzet. Nem velem, már úgy általánosságban.
Válaszol
shalafi66 Írta:még el sem kezdődött a verseny, ahogy látom,
míg a mérések, új adatlapok nincsenek készen, addig nem is fog.
Szia!
Az adatlapok hogy állnak, hány féle hangszórótok van és abból
mennyit sikerült eddig lemérni?
ui. Kipróbálod majd az Le mérést rögzített membárnnal?
Üdv, Péter
Válaszol
Nem, a rögzített dolgot nem próbálom Péter. Smile
Hangszóró van sokféle, az összesről lehet, hogy nem készül adatlap, vannak szinte megszűnőfélben levő hszek is. Pl. a kis szélessávúk, azok lehet, h. kimaradnak.

Válaszol
Sziasztok!
Beszállnék a hangdoboz építők (nem túl nagy .sir. ) táborába. Kicsit késve, de remélem befogadtok. Nem értem mi oka van a kevés jelentkezőnek, pedig én nagyon jó ötletnek tartom. Írtam emailt a jelentkezéssel kapcs-ban de a freemailem sz*rakodik egy pár napja, és nem tudom hogy kaptam-e visszajelzést vagy nem.
Válaszol
.forog. Még nem válaszoltam, csak ide a fórumba írtam le.

Válaszol
Beinult a projekt. Smile
1.kép
2.kép
3.kép
Üdv Doki!
Válaszol
Wink Örülök, hogy beindult.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég