A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
shalafi66 Írta:.forog. Még nem válaszoltam, csak ide a fórumba írtam le.

Ok! Köszi a választ! Big Grin De kérdeznék még valamit. A HA-25 451 és 451A között csak a kosárban van különbség vagy vam valami egyéb is?
Válaszol
Persze csak a kosár más, de ez sokmindent megváltoztat. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Az természetes csak kiváncsi voltam? Egyébként mikor várható ezekről közelebbi adat?
Válaszol
A T-S paraméterek megvannak, csak nem töltöttem még fel, mert átviteli görbe sincs még, mivel átmenetileg impregnáláls nélkül készülnek a 250-es hangszórók, így pedig nem akarom lemérni.

Válaszol
A T/S parameter-eken nem változtat az impregnálás?
Válaszol
Nem sokat, fs lesz kb 1Hz-el alacsonyabb. Ha lesz megfelelő minta a hangszórókból, akkor újramérem a HA25-öket is. Smile

Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Na, doki hangsugárzója mellet labdába sem rúghatok, szép!
Kárpit-anyagot egyikőtök sem vett, hogy tudna mondani arról valamit?
Üdv! SMA
Válaszol
Szia Doki !
Egyelőre még csak a doboz van készen?
A váltó még kialakulóban van, vagy végleges?
Mesélhetnél a hangjáról Smile Várom a beszámolót!
Üdv, Péter
Válaszol
Kárpit: [link]

Válaszol

Megnéztem a linket, majd rákérdezek k-sonix-nál, hogy milyen az az anyag.
Azért gondoltam a kárpitozásra, mert cserbenhagyott az asztalos és akkor nekem kell összeütni a dobozt, amihez nincs éppen "ipari minőségű" szerszámozottságom. Meg csak két kezem van.
Találtam egy lapszabászatot, hétfőn megnézem, hogy mire képesek, hátha rá tudom venni Őket, hogy csinálják meg a dobozt.
Kezd a harctéri ideg elkapni, lassan tényleg csinálnom kell a hangsugárzókat.
Üdv! SMA
Válaszol
shalafi66 Írta:A T-S paraméterek megvannak, csak nem töltöttem még fel, mert átviteli görbe sincs még, mivel átmenetileg impregnáláls nélkül készülnek a 250-es hangszórók, így pedig nem akarom lemérni.

Helló!
Szóval most a 250-es mélyeket nem lehet rendelni impregnált membránnal?
Válaszol
Külön kérésre megcsinálják, kb. egy nappal előtte kell szólni.

Válaszol
topeti Írta:Szia Doki !
Egyelőre még csak a doboz van készen?
A váltó még kialakulóban van, vagy végleges?
Mesélhetnél a hangjáról Smile Várom a beszámolót!
Már szól is,de még nem szívesen ragasztanám rá a nevemet. .sir.
Üdv Doki!
Válaszol
shalafi66 Írta:Külön kérésre megcsinálják, kb. egy nappal előtte kell szólni.

Na igen de adatok nélkül mit sem ér az egész .sir. .Egyébként a sima papír és az impregnált között (fülre) nagy különbség van?
Ja, akkor lehet még regisztrálni a hangsugárzó építő versenyre .?.
Válaszol
Az átvitelben nemcsak fülre, hanem mérve is elég nagy különbségek vannak. Az impregnálással lefaragható valamennyi (nem is kevés) a középtartomány kiemeléseiből, javul az impulzusátvitel, stb. Eztmár leírtam elégszer. Smile

Jelentkezni természetesen lehet, csak semi konkrétum nincs még a versennyel kapcs. Smile

Válaszol
Hi!
Próbálkozik valaki háromutas rendszerrel, mert ahogy én itt elnézegettem nem láttam csak kétutassal indulókat? Nagy bátorságnak tartjátok ezt a húzást? Tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban, nem tudom hogy bele merjek e kezdeni? .forog.
Válaszol
Még messze van, de én 3,5 utassal indulnák.
Válaszol
HorsePower Írta:...Nagy bátorságnak tartjátok ezt a húzást?...
Igen .forog.
Üdv Doki!
Válaszol
A középtartomány miatt nem előnyösebb külön középsugárzót betenni? A mélyközepket elnézve 800Hz felett igencsak ugrál ill. esik a frekvenciamenetük .!. Persze van kivétel Big Grin
Válaszol
HorsePower Írta:A középtartomány miatt nem előnyösebb külön középsugárzót betenni? A mélyközepket elnézve 800Hz felett igencsak ugrál ill. esik a frekvenciamenetük .!. Persze van kivétel Big Grin
Két dolog:az egyik az,hogy egy jó háromutas dobozkonstrukcióhoz igen sok tapasztalat kell,a másik,hogy sajna azért ezek a hangszórók nem indokolják,mutatják azt,hogy a befektetett plussz meg is fog térülni.
Üdv Doki!
Válaszol
Így már értem a dolgot! .otlet. Bár úgy vagyok vele, hogy egy próbát talán megérhet. Big Grin Igazából nem is a középtartomány miatt aggódok, hanem inkább a 14kHz feletti tartományra. 14kHz felett mindegyiknek elég meredeken elkezd esni a grafikonja. Dómra gondoltam, de a papírnál is ugyan ez a probléma. .sir.
Válaszol
HorsePower Írta:...hanem inkább a 14kHz feletti tartományra. 14kHz felett mindegyiknek elég meredeken elkezd esni a grafikonja. Dómra gondoltam, de a papírnál is ugyan ez a probléma. .sir.
Mivel éppen nyakig vagyok benne...,ezért elárulom hogy nem ez lesz a lehnagyobb probléma. .forog.
Üdv Doki!
Válaszol
Bocs, h. belszólok, addig egyetértek dokival, hogy nem könnyű feladat egy jó háromutas hangsugárzót építeni, de vannak nem túl rossz középhangszóróink.

Talán úgy mondanám, hogy egy hallgatható hangdobozt nem lehetetlen összehozni akár két, akár három útban gondolkozva, de a 'csak' hallgathatótól jobbat sem kizárt. Smile
Ui. a legtöbb hangszóró akármilyen gyártót vagy árkategóriát is nézünk általában nem egyenes frekimentű. .oh.

Válaszol
shalafi66 Írta:Talán úgy mondanám, hogy egy hallgatható hangdobozt nem lehetetlen összehozni akár két, akár három útban gondolkozva, de a 'csak' hallgathatótól jobbat sem kizárt. Smile

"Meggyőztetek" megpróbálkozok egy háromutassal. Max lesz egy hallgathatatlan tűzrevalóm. .zold. Lesz má' mivel fűteni! 8) A középhangszórók tényleg egész szép frekvencia menetet mutatnak "csak" kell egy jó váltó. Ja a HA-25 451A-ról (impregnált) nem tudnátok nekem méréseket küldeni? A váltó miatt fontos lenne mert valszinü hogy egy ilyen méllyel próbálkoznék.

u.i.: Köszi a segítségeteket! (Doki, Shalafi66) Wink
Válaszol
Ha kell hangerő is, azt nem könnyebb 2 utassal.
Válaszol
shalafi66 Írta:Bocs, h. belszólok, addig egyetértek dokival, hogy nem könnyű feladat egy jó háromutas hangsugárzót építeni, de vannak nem túl rossz középhangszóróink.

Talán úgy mondanám, hogy egy hallgatható hangdobozt nem lehetetlen összehozni akár két, akár három útban gondolkozva, de a 'csak' hallgathatótól jobbat sem kizárt. Smile
Ui. a legtöbb hangszóró akármilyen gyártót vagy árkategóriát is nézünk általában nem egyenes frekimentű. .oh.

Javítanék,kétutast sem könnyű,háromutast meg baromi nehéz,még igen jó készletből is.Nem véletlen,hogy több a "normális"kétutas konstrukció.
Ha meg úgy tűnt,hogy lebeszélnék bárkit is a háromutas építéséről,akkor ezt korrigálnám,NEM,csak például magamat kevésbbé érzem képesnek rá még ezeknél nívósabb hangszórókkal sem. Wink Smile

SEAS Írta:Ha kell hangerő is, azt nem könnyebb 2 utassal.
Nem tornaterem hangosítására nevezünk. .haha.
Sosem volt gondom a hangerővel,pedig a mélyközepeim "legjobb"esetben is 140cm2 alatti felületűek voltak,de inkább alatta. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:kétutast sem könnyű,háromutast meg baromi nehéz
Igen így pontosabb a megfogalmazás. Smile Csak nekem nem jutott eszembe hirtelen a megfelelő szó. Wink .zold.

Válaszol
SEAS Írta:Ha kell hangerő is, azt nem könnyebb 2 utassal.
doki Írta:Nem tornaterem hangosítására nevezünk. .haha.
Sosem volt gondom a hangerővel,pedig a mélyközepeim "legjobb"esetben is 140cm2 alatti felületűek voltak,de inkább alatta. Wink

Hangerő miatt én sem aggódok! Minőségileg viszont már nem mindegy. De egy három utasban van legalább kihívás. .zold. Nem mint ha kétutasba nem lenne (ne értsen félre senki), de ha már elérek egy olyan minőséget mint amilyet egy kétutas tud, a tapasztalat már megérte. 8) Lehet, hogy hülyén hangzik de igazából ennek a "versenynek" pont ez a célja. Nem?
Válaszol
HorsePower Írta:...de ha már elérek egy olyan minőséget mint amilyet egy kétutas tud, a tapasztalat már megérte. 8) Lehet, hogy hülyén hangzik de igazából ennek a "versenynek" pont ez a célja. Nem?
De most gondolj bele,ha ugyanezt a rutint egy kétutas konstrukcióba(val)fekteted(szerzed),akkor szerinted melyik minősége lesz előrébb?
Üdv Doki!
Válaszol

Beszéltem a kárpittal kapcsolatban, rendben van a dolog.

Tetszik ez a "nem túl rossz középhangszóró". Smile

Inkább kétutas, ami esetleg jól kézben tartható, mint egy nehezen számítható és hangolható háromutas kombináció, ami, műszerek nélkül, fülre behangolhatatlan és ezért már nem éri meg.
A profi, Mozi-hangosításban is inkább a kétutas kombinációk terjedtek el, persze ezek még a megfizethetőség szempontjából is nézve. Vannak aktív-kétutasok, vagy csak aktív háromutasok, meg tupírozható tovább, kinek mennyi a pénze, elsősorban, másodsorban, hogy THX-minőség kell, vagy mekkora terembe kell a cucc.
Üdv! SMA
Válaszol
SMA Írta:Tetszik ez a "nem túl rossz középhangszóró". Smile
Mivel tökéletes úgysincs. Smile Mondhattam volna mást is, pl. 'egész jó', vagy vmi hasonlót. .forog.

Válaszol
doki Írta:De most gondolj bele,ha ugyanezt a rutint egy kétutas konstrukcióba(val)fekteted(szerzed),akkor szerinted melyik minősége lesz előrébb?

Ebbe 100%-ig egyetértek veled! Wink . Ezt tudom jól, mégis hajt valami ami miatt meg akarom próbálni. (valószínüleg a kiváncsiság, hogy mennyire lehet elszúrni .zold. ). Gondolkozok rajta nagyon de nem tudom hogy hogy döntsek, pedig valamit el kéne kezdeni .!. .forog.
Válaszol

Írhattál volna "átlagos minőségű" jelzőt. Smile

E-mailben küldöm a rendelést.
Kondi és tekercs egyelőre nem kell, majd ha a mérések is készen vannak, akkor kiderül, hogy melyikből és mennyi kell.
Sikerült lapszabászt találnom, ha igaz, már vágják a dobozanyagot. Smile
Üdv! SMA
Válaszol
Írhattam volna, de az átlag elég tág fogalom. Smile Szvsz az átlagostól jobb némelyik. Smile
HorsePower Írta:pedig valamit el kéne kezdeni
Nem kell nagyon elsietni. Smile

Válaszol
HorsePower Írta:
doki Írta:De most gondolj bele,ha ugyanezt a rutint egy kétutas konstrukcióba(val)fekteted(szerzed),akkor szerinted melyik minősége lesz előrébb?

Ebbe 100%-ig egyetértek veled! Wink . Ezt tudom jól, mégis hajt valami ami miatt meg akarom próbálni. (valószínüleg a kiváncsiság, hogy mennyire lehet elszúrni .zold. ). Gondolkozok rajta nagyon de nem tudom hogy hogy döntsek, pedig valamit el kéne kezdeni .!. .forog.

Ne tudd meg, hogy el lehet szúrni .forog. .zold.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég