A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Kedves shalafi66 és Többiek!

"Átlagosnál némelyik jobb" - örülünk neki! Smile

Megvan a doboz anyag, szépen leszabva, holnapig pihen, azután jön a dobozolás. Smile
20mm-es MDF, ragasztva és csavarozva lesz, néhány merevítő léccel kiegészítve.
Reflex-doboz, kb.18l térfogatban, nem csővel, hanem réssel hangolva.
Egyelőre ennyi.
Üdv! SMA
Válaszol
shalafi66 Írta:Nem kell nagyon elsietni. Smile

Nem akarok én rögtön fűrészelni mint az őrült .zold. csak dűlőre akarok már jutni magamban a két vagy három utas témában. Igazából lenne egy jó elgondolásom egy háromutashoz de mint tudjuk az elmélet és a gyakorlat igen csak távol áll egymástól. Sajnos .sir. Egyébként a rendeléstől számítva mennyi idő alatt ér a megadott helyre a csomag?
Válaszol
Ez a rendelt hngszórótól függ. Van amit folyamatosan gyártanak a kollégák, van ami csak kérésre készül.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ha elküldöm e-mailbe a hsz. tipusokat, akkor meg tudod mondani? Ja meg ha lehet árajánlatot is kérnék róla. Előre is köszi Big Grin
Válaszol
Említetted, hogy a HA-25 451A impregnált membránnal csak megrendelésre készül. Az a rendeléstől mennyi idő alatt készül el .?.
Válaszol
[link]

Válaszol
Ok! .oh. Köszi. Ja lenne egy kérdésem, igaz, hogy zárt dobozon is kell lenni légnyílásnak. Mert általába nem tesznek rá, és még én sem láttam olyt amin lett volna? Big Grin
Válaszol
Valóban nem szokás ilyet hagyni mostanában.

Válaszol
Szóval akkor ez valami régi "találjunk ki valami újat" dolog lehet ami nem igazán úgy sikerült ahogy azt várták? .zold.
Válaszol
.sokk. nna ezt nem értettem egészen. Big Grin

Válaszol
Szóval, ez egy olyan dolog, amit valaki régen kitalált olyan célból, hogy mutasson valami újat csak nem sikerült neki nagy feltűnést keltenie. Tényleg elég érdekesen fogalmaztam meg! 8) Ja, csak érdekesség képpen: 6 főre nőtt az azonos időpontban itt tartózkodók száma! Egyre több látogató van a fórumon Big Grin
Válaszol
Több a látogató? .forog. Ez csak véletlen lehet. Big Grin

Válaszol
Miért lenne véletlen? Visszatérve a hangszórókra, milyen címre kell emailt küldeni árajánlat végett .?.
Válaszol
hangszoro@externet.hu

Válaszol
OK! Levél elküldve! Előre is köszi! .zold.
Válaszol
Kedves HorsePower és Többiek!

Az a lyuk a zárt dobozon arra való, hogy a légnyomás-különbségek esetén is helyén maradjon a membrán. A külső és belső légnyomást egyenlíti ki, ezáltal bizonyos torzítás-csökkenés érhető el.
Ha teljesen zárt a doboz, akkor légnyomás csökkenés esetén, kijjebb tolódik a membrán, mert mögötte nagyobb a nyomás, mindez fordítva is igaz.
Ez a jelenség nem jelentős, de torzítást okozhat, pláne nagyobb hangerők esetén.
Viszont ez a lyuk is generálhat torzítást, mert kicsi és az erősebb hajtásnál a levegő itt ki-be fúj, surrogó hangot hallatva, ezáltal torzítást keltve. Smile
Remélem, érthető volt.
Üdv! SMA
Válaszol
Köszönöm SMA, hogy helyettem válaszolsz. Smile

Válaszol
SMA Írta:Viszont ez a lyuk is generálhat torzítást, mert kicsi és az erősebb hajtásnál a levegő itt ki-be fúj, surrogó hangot hallatva, ezáltal torzítást keltve. Smile
Remélem, érthető volt.
Üdv! SMA

Köszi szépen a választ SMA! Big Grin . Én is emiatt a "surrogó" hang miatt aggódtam ill. rögtön ez jutott az eszembe. Tényleg nagyon köszi a felvilágosítást sokat segítettél! Wink Azt olvastam én is, hogy a légnyomás kiegyenlítése miatt van rá szükség de elég érdekesnek találtam a dolgot. .forog.
Válaszol
Kell bele egy dugó. Néha kihúzod és kiegyenlíted a nyomást, majd visszadugod. Big Grin
Válaszol
Lex Írta:Kell bele egy dugó. Néha kihúzod és kiegyenlíted a nyomást, majd visszadugod. Big Grin

Az ötlet jó Big Grin csak nehezen kivitelezhető! .sir. Nehéz úgy megcsinálni, hogy légmentesen le is zárjon, meg hogy egy erőteljesebb membrán mozdulatnál a helyén is maradjon .!. .forog.
Válaszol
HorsePower Írta:
Lex Írta:Kell bele egy dugó. Néha kihúzod és kiegyenlíted a nyomást, majd visszadugod. Big Grin

Az ötlet jó Big Grin csak nehezen kivitelezhető! .sir. Nehéz úgy megcsinálni, hogy légmentesen le is zárjon, meg hogy egy erőteljesebb membrán mozdulatnál a helyén is maradjon .!. .forog.

Szvsz a legtöbb doboz közel sincs olyan jól tömítve, hogy ez gondot okozna.
Válaszol

Szívesen!

Mint tudjuk, minden lyukba kell egy dugó. Smile

Értelmetlen a dolog egyébként, mert valahol biztos szelel a doboz, vagy a dóm membránja körül és akkor az néha szétszakad(!), reccsen egy nagyot, torzít, vagy a mély-membránszéle ereszt át, vagy a porvédője, esetleg a hangszórók tömítetlensége, csatlakozó-lyukak miatt szelel valahol.
A légnyomás változása többnyire lassú, tehát ez sem szempont.
Üdv! SMA
Válaszol
Sziasztok!

SMA, el is feledtem mondani, hogy kész az árnyékoló "búra" a mágnesre.
Leírom, hogy készült... Lehet a "Kóp" ábécében kapni barackbefőttet. A befőtt finom,
ezt megesszük, a dobozt tisztára mossuk, mert nekünk a dobozára van szükségünk Big Grin
Flex-szel kettévágtam a dobozt (pontos méretet fejből nem tudok, de meg lehet mérni...)
majd metsző-ollóval benyírtam 6 helyen a dobozt, és ráhúztam a mágnesre, s aba vassal
rögzítettem. Obi van kenobi hasonló nevű áruházában 219 Ft-ért lehet kapni 90-110 mm átmérőre
való aba vaslemezt, nagyszerűen rögzíti a mágnesre a befőttesdobozt Smile És kész.

Sok sikert a bádogosmunkához! Tongue .zold.

ui.
Megkaptad már a hangszórókat? Ha igen, hallgattad már őket?
Üdv, Péter
Válaszol
Még készülnek SMA hangszórói.

Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

Na, ezt az árnyékolást biztos nem csinálom meg.
Várom a hangszórókat, remélem nem csak szépek, hanem jók is lesznek, ráadásul szűk tűrésen belüliek. Smile
Most kondikra vadászom itt-ott, de ha senkinek sincs eladó-elfekvője, akkor veszek újakat, valószínű a sokak által emlegetett Bennic-márkát, bár nem ismerem, de másról mindenki csak lebeszél. Sad
Szereztem egy TR-PIF-IV-es hanggenerátort, a mérések egy részét ezzel fogom végezni, valamint kétcsatornás oszcilloszkóppal, XTA-spektrumanalizátorral, Wobbulátorral, digitális fázismérővel, egyebekkel.
Üdv! SMA
Válaszol
SMA!

Te tulajdonképpen, most hangdobozt akarsz készíteni, vagy mérőlabort? Big Grin
Válaszol
Helló Shalafi!

A segítségedet kérném ha lehetséges. Mivel a HA 25 451A-ról érdeklődtem és ezt most nem gyártják .sir. , ezért más mélyet kell találnom. A két hangszóró amit nézegetek a HA 25 451 és a 670 csak egyiknek sincs frekvenciagörbéje sőt a 451-hez még TS-paraméterek sincsenek mellékelve. A kettő közül melyikell érdemes próbálkozni?
Válaszol
Nemsokára. Nemsokára. Ha minden jól megy, és én ebben bízok, gyártanak nekem mérésre az általad kiszemelt hagszórkból. Smile De azok a gyártások, amiből a cég eltartja magát, sztem is fontosabbak. Már tényleg nem kell rá sokat várni. Smile

Válaszol
Esetleg lehetne a hangszórók mellé egy infót rakni, hogy raktáron van-e, illetve mikorra várható gyártás?
Válaszol
Hm, ennek egyelőre nem látom értelmét, legfeljebb ahol kell, feltüntetem, h. csak külön kérésre készül.
A legtöbb hangszóró van raktáron.

Válaszol
Kedves Lex és Többiek!

Hangsugárzót, a "mérőlabor" már meg van, régóta. Smile
Az összes mérést el lehetne végezni egy PC műszerrel, de az még hiányzik. Sad
Majd lesz az is. Smile
Üdv! SMA
Válaszol
Szabad megkérdezni, hogy mennyit kóstál egy ilyen műszer és esetleg a neten meg lehet-e nézni?
Válaszol
A Gilszki féle Méricske ,használható és olcsó . Nézd meg a Terminalon .
Válaszol
Kedves Lex és Többiek!

Igen, megtalálható amit Én kinéztem, de drága, kb. 160.000Ft-lehet.
A picotech.com-címen elérhető, ADC-212-50 a tipus, ez beállítható a nekünk is kívánatos tartományra, tud log-log skálát is, pontos, nagy felbontása van.
Nagyon jól lehet vele erősítőt is mérni, zajt, torzítást, egyebet, ja és kétcsatornás 50MHz-es szkóp is egyben. Van demo-szoftvere is, ez letölthető, de nem teljes. Minden mérés eredménye nyomtatható, és/vagy menthető.
Egy ilyen készülékkel egyszerűbb mérni, mint több műszeres összeállítással, ami nehezen áttekinthető, dokumentálható.
Üdv! SMA
Válaszol

Bevallom, kényelmetlenül érzem magam, mert még nem neveztem be a hangsugárzó-építő-versenyre. Sad
Amiket ide eddig írtam, érdeklődés, információ-szerzés szintjén cselekedtem.
A most megrendelt hangszórókkal a család javára építkezem, nem biztos, hogy versenyképes lesz, ami elkészül.
Ahogy látom, olvasom, a Többiek gőzerővel fejlesztenek, mérnek, kísérleteznek.
Nekem kevés idő jut erre, de sebaj.

Egyetlen vigasz, még nincs kiírva a verseny?!
Üdv! SMA
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég