A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Lex Írta:Kell bele egy dugó. Néha kihúzod és kiegyenlíted a nyomást, majd visszadugod. Big Grin
Dugó? Golyóscsap!
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Ha beválik a TL , elképzelhető hogy én is benevezek .
Válaszol
Shala!
Kb. mikorra üssük össze tákolatainkat? .sokk.
Üdv Doki!
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Bár elég "jól sikerültek" a hangsugárzóim, egy versenyre nem nevezek be velük.
Leégnék, vagy a hangszórók.
A jobb választást amúgy sem írta meg shalafi66-barátunk, ha ezek nem a jobbak közül valók, amikkel építkeztem, megintcsak égés lenne versenyezni velük.
Minek magyarázkodom?!
Üdv! SMA
Válaszol
SMA, magyarázkodni fölösleges, mindenkinek más lehet jó, én döntöttem volna el, h. neked mi lett volna a jobb?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Utaltál arra, hogy nem a legjobb a választásom, de kérdésemre nem válaszoltál, hogy akkor mit lehetett volna (jobbat) választani. Kértem javaslatot, nem kaptam, ez van.

Élettartamban mit várhatok el ezektől a hangszóróktól?
Üdv! SMA
Válaszol
Nem tudom SMa, nekem nem szimpatikus az általad válaszott mélyközép, erre utaltam valószínű.
Az élettartam, meg a használattól függ elsősorban. A habszél az egyetlen pont, ahol hosszútávon gond lehet. ~10 évet kibírnak a hangszórók, többről még nincs tapasztalat.

Válaszol
Van már valami végleges elképzelés határidő és díjak tekintetében? .?.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Egyszerűen nem érek rá intézni a dolgokat. Díjazással kapcs. erre gondoltam annakidején: http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?p=560#560

Válaszol
Javaslom , mindenki Shalafiék által gyártott iduktivitás értékekkel csináljon váltót , a könnyebb reprodukálhatóság érdekében .
Válaszol
Sziasztok!

Az a díjazás teljesen korrekt ötlet, én is hasonlóra gondoltam. Motiváló! Smile
Mócsing barátunk ötletét a standard váltóalkatrészekkel kapcsolatban teljesen indokoltnak tartom. Persze ha nagyon muszáj, akkor nagyon muszáj...de ilyen ritkán adódik... Smile
Az MNC versenykiírásra nem emlékszem, a következő volt kb.:

1./ Megadtak egy határidőt! .haha.
2./ Csak saját alkatrészekből (H2000) lehessen építeni, ennek így is van értelme. .forog. Különben a cégnek semmi haszna nincsen.
3./A jelentkezési díj 3000Ft, ez fedezi a hangfalak elszállítását a verseny helyére.
4./ Kategóriák: hifi/házimozi

Én annyit tennék hozzá, hogy sztem a győztes sugárzókat el kellene küldeni valamelyik szaklapnak tesztelésre. A későbbiekben (akár kit, akár kész doboz formájában lesz megvásárolható, ez sokat jelent)
Két kategória sztem itt szükségtelen, kevesen vagyunk, és végülis egy jó doboz házimozira is jó... .forog.
Sztem a legfontosabb az lenne, hogy legyen egy határidő. Esetleg nem ártana a viszonteladóknak is szólni a versenyről. .zold.
Válaszol
A versennyel kapcsolatban néhány kérdés Shalalának, csak úgy inspirációnak, ötleteknek a szervezéshez:
(Ezzel remélem segítek átlátni a feladatot... Smile )

1./ Lesz -e részvételi díj? Ha igen, mennyi?
2./ Feltételek? (hangszórókra, hangváltó alkatrészekre kikötések, stb.)
3./ Hogyan kerülnek a dobozk a meghallgatás/mérés helyszínére?
4./ Milyen szempontok alapján pontoz a zsűri?
5./ Hány tagú lesz a zsűri? Kik lesznek a tagjai?
6./ Nyílvános esemény a meghallgatás vagy zárt?
7./ Lesz -e meghívott szaklap, aki ír az eseményről? (médiatámogató(k)?)
8./ Hol lesz a rendezvény helyileg? (Ha lesz nyílvános rendezvény persze.)
9./ Hány díjazott lesz és mik lesznek a nyeremények?
10./ Mi lesz a nyertes hangdobozok sorsa? (szaklap tesztje, stb.)
11./ Hogyan hasznosítja a cég a verseny eredményeit?
12./ Milyen kedvezményeket kapnak a résztvevők?
13./ Hogyan kommunikálja a cég a versenyt? (eladóhely, weblap, hangszórók csomagolása, stb.)

Sztem ezekkel a kérdésekkel többé-kevésbé körbejárnánk a témát. Mi a véleményed Shala?
Jó ötlet lenne, ha az egyes kérdésekkel kapcsolatban jönnének a javaslatok a tisztelt fórumozóktól, szem előtt tartva, hogy egy kis cégről van szó, amelyiknek fontos az alacsony költségszint. Ha valaki bármiben tud/hajlandó segíteni, szóljon! (Szállítani tud, megrendezehtő lenne nála az esemény stb.)
Lehetne ez akár egy évenkénti DIY találkozó első eseménye is, nem? Wink
Sztem mindeki élvezne egy ilyet! Smile
Válaszol
Köszönöm.
Átgondolom.
DIY találkozó most volt, ha jól tudom.

Válaszol
Igen, Hódmezővásárhelyen. De ez az első H2000DIY lehetne, és mint olyan, az első kifejezetten hangfalépítő-esemény. Big Grin
Válaszol
Szerintem kellene , kető kategória . Nagy álló doboz , nagy hangszóróval nehezen hasonlítható egy kisméretü házimozihoz készült dobozhoz , legalább is a mélyek tekintetében .
Válaszol
Hát igen, valóban, csak eddig 7 biztos jelentkező van... Ennyinek két kategória? A zsűri értékítéletére lehetne bízni ezt sztem. Egy olyan pontozási rendszer kellene, ami az összértéket (ár/méret/hangminőség) jól tudja becsülni, egalábbis szvsz.

Mindazonáltal valószínűleg a Te javaslatod lenne az igazi, csak kérdés, hogy ezt bírja -e a H2000 díjakkal? Wink
Válaszol
Gilszkit beleszámoltad ? Ő is indul .

Akik eddig jelentkeztek , biztos hogy nem a dijak miatt tették .
Nekem spéci egy válveregetés is megtenné , dijjazás képpen.

Ha egyszer eldől , mikor lessz a verseny , minnél több fórumon meg kellene hirdetni .
Válaszol
Elsősorban ezért is vettem elő a témát, és írtam be "felrázó" kérdéseimet. Ez így van: amíg nincs határidő, nincsenek feltételek, addig nincs semmi. Doki is jelentkezik, de kiírás nélkül csak várakozó pozíciót vett fel. Smile

Én azt javallanám mindenkinek, aki úgy gondolja, hogy érdekli a dolog, írja be a nevét, hozza az ötleteket, aztán csak lesz belőle valami...
Én még azt is el tudnám képzelni, hogy (valaki tud ilyet?) egy pl. tanyán kellene összehozni az egészet, ott lehetne szabadtéri farfield méréseket csinálni, nem zavarna zaj, mi sem zavarnánk senkit, lehetne bográcsozás is, stb.
Nem csak a verseny a lényeg: community-t építünk! .haha.

ui.: azért nem árt ha víz-villany van azon a tanyán... .zold.
Válaszol
Nagyokat sóhajtok miközben olvasok..... Smile
víz: [Kép: eso.gif]
villany: [Kép: bult.gif]
bogrács: .foz.

Válaszol
Na! Már ez a három meg is van... .zold.
Tanya az egyébként itt lehet, hogy lenne, csak kicsi. Szobai hallgatózásra mindenképpen... .ful.
Shala, mi a véleményed az ötleteinkről? Konstruktívak? .foghijas.
Válaszol
Én is csak sóhajtok, mert egyrészt ha a felhőbe akarnád dugni az erölködőt, ahhoz hosszú drót kellene, másrészt nagyon érdekel ez a verseny, csak három dolog hiányzik nekem hozzá: tapasztalat, idő, hallás.
Lex
Válaszol
.haha. Azért a tanyák nagy részében van áram, és még víz is. Big Grin
Azért most komolyan: egy tanyának vannak előnyei... Big Grin Hát senki nem akar tanyára jönni??? .zold.
Tapasztalat? Magyarországon kinek van igazi tapasztalata? .oh.
Válaszol
Lex Írta:Én is csak sóhajtok, mert egyrészt ha a felhőbe akarnád dugni az erölködőt, ahhoz hosszú drót kellene, másrészt nagyon érdekel ez a verseny, csak három dolog hiányzik nekem hozzá: tapasztalat, idő, hallás.
Hozd az egyutast, azzal nem lehet nagyot bukni. Wink

Válaszol
Magas nélkül? Az csak nekem jó. Mondhatni, testre szabott.
De az 542-es+464-est még megépítem. Legfeljebb váltó hangoláshoz kérek segítséget.
Ja, meg braun szubot.
Lex
Válaszol
spexcel Írta:...Doki is jelentkezik, de kiírás nélkül csak várakozó pozíciót vett fel. Smile ..
Ja,amíg össze nem ácsoltam. .oh. Big Grin De má szárad az első adag furnér. Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Hát ezt örömmel hallom! .sor. Furnéros? Wow! 8)
A jelentkezők száma gyarapszik... .boszi.
Válaszol
Örülök, hogy végre egyre több ember csatlakozik, hála spexcelnek!!! .udv. Én is szívesen segítek bármiben, csak szóljatok mit kellene csinálni.

spexcel Írta:Tapasztalat? Magyarországon kinek van igazi tapasztalata?

Aki pedig a tapasztalata, vagy tapasztalatlansága miatt nem mer jelentkezni, annak azt mondom hogy csak bátran vágjon bele itt a fórumon megkap minden segítséget! Ezt biztos forrásból tudom mivel én is ilyen vagyok. Úgyhogy hajrá Lex és Többiek!!! .szia.
Válaszol
Kössz a bíztatást, majd hordom hozzád hallgatni. Csak győzd. Mert ugye elég nehéz a dobozra koncentrálni, ha közben ketten lógnak a nyakadon. .haha.

PS: Váltó hangolás hogy megy? Big Grin
Lex
Válaszol
Sziasztok! .szia.
Pont ez volt a célom: hogy végre legyen már ebből valami. Valahogy feledésbe merült az egész verseny ötlete, valamivel fel kellett rázni az embereket. .ut. Remélem sikerül megszervezni (bár ez mindenkin múlik, cég, fórumtársak, stb.), és mehet a

HAVEROK 8) BULI .pia. .sor. HANGFAL .ful.

.ordog.
Válaszol
Kicsit hamar ráztad fel a népet. Smile Várhattál volna egy keveset.

Válaszol
shalafi66 Írta:Kicsit hamar ráztad fel a népet. Smile Várhattál volna egy keveset.
Mé?Mire kiírod a versenyt,legalább mindenkinek kész lesz a cucc.Most gondolj bele,füttyentesz egyet,és mindenki pattan(min a zománc)! .haha.
Üdv Doki!
Válaszol
shalafi66 Írta:Kicsit hamar ráztad fel a népet. Smile Várhattál volna egy keveset.

Már fél éve szerveződik... :| Gondoltam dobok egy kis olajat a tűzre... .zold.
Az is igaz szerintem, hogy nem baj, ha kicsit mindenki hamarabb rákészül a dologra, nem??? .??.
Válaszol
.tuz. + olaj?
Hívja valaki a tűzoltókat. Big Grin

Ha kiírom egyszer ezt a versenyt, akkor viszont csak azzal kéne foglalkoznom, tehát előtte pár dolgot el akarok még intézni. De kicsit kevés vagyok én ehhez, úgy érzem.... .bomba.

Válaszol
Hát vagyunk itten egy csomóan... 8)
Segítő szándék az van, csak írd le, hogy mire kell a segítség, valakinek a valakije majd megoldja. Összedobjuk a lehetőségeket! Smile
Válaszol
Shalafinál tapsztalható átfutási idők ismeretében , talán még késésben is vagyunk . .cool.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég