A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
.zold. Hallod shalala? .zold.
Újabb jelentkezők? Hát még nem tört ki a "H2000 hangfalat akarok építeni"-láz??? .hehe.
Gyerünk emberek...!!! 8)
Üdv: spexcel!
Válaszol
Lex Írta:Kössz a bíztatást, majd hordom hozzád hallgatni. Csak győzd. Mert ugye elég nehéz a dobozra koncentrálni, ha közben ketten lógnak a nyakadon. .haha.

PS: Váltó hangolás hogy megy? Big Grin

Ne aggódj megoldjuk, majd őket is befogjuk zsűrizni. Váltóhangolás ügyileg meg majd kérünk Shalafitól segítséget. .foghijas.

Shalafi! Csatlakozok Spexcelhez, ha van valami amit rajtad kívűl más is meg tud csinálni szóljál, tényleg vagyunk itt páran! .szia. Big Grin .foghijas. .monokli. .??.
Válaszol
Háát naggyon köszönöm, de szeretem tudni, mikor mit csinálok. Wink
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Attól még tudnád, hogy más csinálja... Hát milyen menedzser-alkat vagy Te??? .zold. Wink Smile
Válaszol
.cigi. Semmilyen. .nyelv.

Válaszol
Na? Újabb jelentkezők? Esetleg olyanok, akik már építettek dobozt,de mégsem jó? Itt a lehetőség, hogy a fórum kollektív tudását .forog. .zold. Wink összedobva új hangváltóval javíthassátok fel a dobozt. Talán azzal szívesen indulnátok is... .?. .otlet. Smile
Válaszol
Tegnap elött voltam benn kicseréltettni a mélyközepet. Picit fura volt a hölgy aki benn van, na mindegy. Na most akár megeshet hogy valami ember léptékű intervallumban(akár 1-2hónap, bár lehet azért nem ilyen gyorsan Smile) összelessz állítva a hangfal. Shalafi valami kb elképzelés sincs a verseny időpontjáról? Nem mintha annyira esélyesnek tartanám magam, vagy ilyesmi. Se hallásom, se szaktudásom. Azért kiváncsi vagyok hogy mennyire siessek az összeállítással. .nyuszi.
Válaszol
Üdv Mindenkinek!

Megvannak a hsz-im a versenyre és ezúton is szeretném megköszönni Shalafinak a méréseket és a segítséget. Lassan készül hozzá a doboz is, habár a határidő még nem nagyon szorít. Remélem azért lesznek még vállalkozó kedvűek és minél többen fognak jelentkezni!! .ok. .szia. .foghijas.
Válaszol
Majd osztozunk a díjon. Tongue Hogy milyen arányban, azt nem tudom... .??.

Válaszol
Korrumpálni titokban kell !
A fene vigye el , még erre is tanítani kell titeket ?
Válaszol
Kedves Midnannyian!

Nos, Én hagynám magam korrumpálni, de csak jó hangszóróval. Smile
Oppardon, nem az a cséve van benne - így nem ér.

Üdv! SMA
Válaszol
Sajnálom hogy ilyen rosszul sült el Nálad a H2. projekt .
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Igaz, utólag derült ki a turpisság, de nem lett rossz a végeredménye, csak sokkal többett kellett vesződnöm a behangolással, illetve a váltás, a hangváltó elkészítésével.
Bíztam a paraméterekben. Sad
A centert kivéve, abban Beyma 6B30P szól a HG dómmal, a két oldal egész jó hangot ad, nincs különösebb baj velük. Az árukhoz képest jók, jobbak, mint a régebbi SAL-próbálkozásom.
Lehet, kíméletlen voltam a kritikákat illetően, de jobbító szándékkal. Smile
Üdv! SMA
Válaszol
Paraméter-ügyben vitatkoznék... Én megmértem otthon a hangszórót, ugyanazok a T/S paraméterek jöttek ki, mint az adatlapon szereplők, 0,05 eltérésen belül kb. Megmértem a doboz átvitelét is: 48,5Hz-re számoltam az F3-at, 49Hz lett. Szerintem ez elég jó. .forog.

szerk.: persze elképzelhető, hogy szerencsém volt... Smile
Válaszol
Nem, nálad más volt a helyzet kicsit, azt kaptad, amit megbeszéltünk, és ezt ellenőriztem is postázás előtt. SMA hangszóróját másféle csévével gyártották, mint amiről én mértem, és ami az adatlapon szerepel. Nem spórolás, jobbító szándék vezette ugyan a Tamást, mert külön csak ezért készített három lengőt (nem kis munka felszerelni a gépet...), pedig szükségtelen volt. Így érzékenyebb is lett a hangszóró, de előjöttek az átvitel problémái, és egy rezonáns jelenség 4kHz körül. Talán az egyeztetés hiánya köztem és a kollégák közt játszott közre ebben, én is felelős vagyok, mivel nem ellenőriztem, mi kerül a csomagba.

Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Unokaöcsémnek tetszenek a kreálmányaim és a hangjuk is.
Lehet, hogy lesz belőle rendelés, de csak "shalafi66 QC" emblémával veszem át azokat. Még gondolkodik. Smile
Üdv! SMA
Válaszol
Manapság már nem a Quality Check a divat. .forog. Sokkal inkább a Total Quality Control, vagy a TQM. .zold.
Ezesetben azt jelentené, hogy már eleve a gyártás folyamán is oda kellene figyelni... .??. .ordog.

Bár tény és való: a shalafi QC még mindig visz mindent! Wink
Válaszol
spexcel Írta:Manapság már nem a Quality Check a divat. .forog. Sokkal inkább a Total Quality Control, vagy a TQM. .zold.
Ezesetben azt jelentené, hogy már eleve a gyártás folyamán is oda kellene figyelni... .??. .ordog.

Bár tény és való: a shalafi QC még mindig visz mindent! Wink
Off

Mióta ilyen pedánsan figyelik a minőséget gyártás során a cégek,azóta nem is hajlandó lejönni semmi "normális" minőségű cucc egy gyártó sorairól sem. .forog. .gonosz. Big Grin Big Grin Big Grin
Üdv Doki!
Válaszol
Off még mindig...
Nem azért nem jön le jó, mert nem működik a TQM. Az egy nagyon jó rendszer. Sokkal inkább azért, mert eleve fos alkatrészekből (a költségek, ugye...) nem lehet semmit építeni... Pont úgy van ez, mint a várral. Big Grin

ON

Mikor lesz már valami fejlemény verseny-ügyben? Nagyon jegelődött a téma. Emberek...hány kész hangfalunk van már?
Nálam lesz egy pár, kb. két héten belül. Ki még? .?.
Válaszol
Nálam van egy pár félutas.
Lex
Válaszol
Lex Írta:Nálam van egy pár félutas.
Fél? Nem inkább egy? Wink
Válaszol
Nem. Félutas. Az én találmányom. Azoknak, akik amúgy se hallják a magas hangokat. Big Grin Csak 7-8 k alatt sugároz. Tehát az egyutas (full) fele. Big Grin Költség és időtakarékos.
Lex
Válaszol
Az innovációs díj máris a Tiéd... .zold.
Válaszol
Az enyim is lassan készülget! A hangszórók megvannak, a doboz készítés elvileg a jövőhéttől beindul. Megszólalni talán kéthéten belül fog, ha minden jól megy! .zold.
Válaszol
Nekem is indul az egyutas téma. Ha jó lesz indulok vele.

Válaszol
A zsűri mióta nevezhet? Ez olyan, mintha Chuck Norris nevezne a Chuck Norris imitátor versenyre. .hehe.
Lex
Válaszol
Karel Gott hetedik lett a Karel Gott hasonmásversenyen ...
Válaszol
Ha már offolunk én is beírok egyet Big Grin
Én tudom honnan fúj a szél, Chuck Norris tüsszentett...
Üdv, Péter
Válaszol
Tévedés, én nem zsűriznék. Smile Ezért is akaok vmivel indulni, csak poenból. .monokli. Az egyutasom valszeg senkinek nem lesz ellenfél. Smile

Válaszol
Biztos, hogy nem lesz ellenfél?
Jó, tudom, se igazi mély, se igazi magas.
Ennek ellenére nagyon szeretem az egyutasokat, a keresztváltó hiánya miatt "tapinthatóan" plasztikus hangjuk tud lenni. Egy kevésbé sikeres váltóval készült többutas dobozt minimum színpadképben meg tud verni...
Válaszol
Engem az érdekelne, melyik hangszóróval indul Big Grin
ui.
Te mérnem alszol? Mert hogy én melózok az egy dolog... Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Azért úgy lenne korrekt ha Shalafi állnéven indulna .
Válaszol
Állnév? .??. Big Grin Még nem tudom a hangszórót, kitalálás alatt van, egyedi gyártás lesz mindenképp. A jövőheti mérésektől függ h. melyik szélessávút fogom újragondolni kicsit.

Válaszol
Na ez megint nem fair. Te mögötted egy egész hangszóró gyár áll, és kedvedre moddolhatsz. Mi meg csak a meglévőkből válogathatunk.
Hogy megint egy hasonlattal éljek: Mi az autós boltból építkezünk, Neked pedig a Renault gyár adja a Forma-1-es cuccokat. Big Grin
Mindjárt én is kitalálok magamnak egy egyutast. Big Grin
Lex
Válaszol
Én nem mondtam, h. csak a meglévőből lehet. Smile Kisebb modokat elvállal a cég mindnekinek, ha kell. Egyébként HA indulok is, díjat érő helyet senkitől nem veszek el. Smile Bár ez a veszély nem fenyeget sztem. Big Grin

Különbenis örülni kell, mer lehet h. születik egy új hangszóró. Tongue

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég