A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Kedves Mindannyian!

Egy újnak mindig örülünk, pláne ha jó is lesz?!

Meddig lehet elmenni, az "egyedi" kérések irányában?
Tisztázzuk, mert esetleg a MOD-II szériás hangszórókkal jobbat lehetne produkálni. Smile
Hogyan tudnánk kontrollálni, hogy tényleg az lett, amit kértünk?
Én megszavazom a bizalmat, de el is várok cserébe valamit.
Üdv! SMA
Válaszol
Na jóóóó. Wink Én kérek egy braunt, csak olyan széllel és pillével, amivel az Xmax 20-30 mm. Tongue
Lex
Válaszol
Háát igen, a lengőrendszeren igazán nem lehet változtatni. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
"mer lehet h. születik egy új hangszóró"
Ajaj! Vér, mocsok, veríték... ki fogja szoptatni?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Olyasmire gondolok, hogy a dóm magasban a membrán mögött ne legyen hely, tehát a vasmag, vagy kiegészítve más anyaggal, érjen majdnem a membránhoz, dóm-szerűen.
Mélynél a membránszél legyen valamilyen impregnált-vászon szerű anyagból, de nem kőkeményre, hanem viszonylag lágyra sajtolva és sima, kis redőzettel, nem púppal, vagy inverz-púppal.
A porvédő kevésbé legyen domború.
Persze, ehhez szerszámok kellenének.

KIT-ben lehetne hangszórót rendelni?
Mágnes, membrán+tekercs központosan, membránszél, pille, porvédő, stb.
Üdv! SMA
Válaszol
SMA Írta:Kedves Mindannyian!

Olyasmire gondolok, hogy a dóm magasban a membrán mögött ne legyen hely, tehát a vasmag, vagy kiegészítve más anyaggal, érjen majdnem a membránhoz, dóm-szerűen.
Mélynél a membránszél legyen valamilyen impregnált-vászon szerű anyagból, de nem kőkeményre, hanem viszonylag lágyra sajtolva és sima, kis redőzettel, nem púppal, vagy inverz-púppal.
A porvédő kevésbé legyen domború.
Persze, ehhez szerszámok kellenének.

KIT-ben lehetne hangszórót rendelni?
Mágnes, membrán+tekercs központosan, membránszél, pille, porvédő, stb.
Üdv! SMA

Én olyasmire is gondoltam, hogy át lehetne fúrni a pólusvasat, lekerekített véggel a dóm felé, egy kis csillapítással. Ez sokszor beválik, és lehetne próbálkozni a kamrával is mögötte...
A KIT-en meg már agyaltunk shalával, ezek a KIT-ek a versenyből is kikerülhetnek akár... Szóval ha valaki híres akar lenni egy jól sikerült H2000 KIT formájában, ÉPÍTSEN, JELENTKEZZEN! Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
Az első háromra nem a válasz. Ilyen szélt biztos nem sütnek pár darabért (egyébként lehet, h. érdekes, de nekem semmi bajom ezekkel a habszélekkel). Ha a porvédő nem jó, másféle hangszórót kell kinézni, a papíros változatoknál nem olyan magas a pv. A PP-hez viszont ilyen való. Szerszámok vannak, de pár darabért nem fognak kisérletezni.

Alkatrészt pedig lehet venni, minden formában (az extrémebb ötleteken kívül), összeillesztve vagy anélkül.

Válaszol
Kedves Mindannyian!

Eddig csak azt tudom, hogyan nem.
Valami ötlet hogy mit lehet, vagy eszem - nem eszem, nem kapok mást?
Körül kell írni, hogy mire gondol az ember, ha alkatrészként szeretne valamihez hozzájutni?
Ez a habszivacs-szél meddig bírja? - normál használatot feltételezve, persze.
Jó lenne helyette valami más anyag, nem tudom, nekem nem tetszik valamiért.
Üdv! SMA
Válaszol
Ööö ezt egyszer kérdezted már SMA, a habszél eddig ismert élettartama 10 év, kb. azóta használjuk ezt az alapanyagot, és még megvannak a cég indulásakor sütött szélek. Egyébként megvan az oka miért maradt meg ennyi év alatt is. T-S paraméterek és átvitel szempontjából is jobb mint például egy olcsó gumszél.
Az alaktrészeket a hangszóró típusa alapján lehet rendelni legkönnyebben.
Ez az eszem-nem eszem példa is szerpelt már ezeken a lapokon, akkor nem tudom, mit válaszoltam, most annyit tudok, h. mindig az adott helyzet dönti el, milyen megoldást-változtatást tudok ajánlani.

Válaszol
spexcel Írta:Én olyasmire is gondoltam, hogy át lehetne fúrni a pólusvasat, lekerekített véggel a dóm felé, egy kis csillapítással. Ez sokszor beválik, és lehetne próbálkozni a kamrával is mögötte...
Valami hasonlóra szavaznék én is,bár lehet,hogy nem köllene teljesen árfúrni.Ki kéne kísérletezni.
Mintha volna is illesmi topik
Üdv Doki!
Válaszol
Én is a doki által említett módszert próbálnám, de még nem volt időm összerakni a mágneskört...

Válaszol
Kedves Mindannyian!

Biztos kérdeztem, csak nyugtatni szeretném magam és másokat, ha rendelnek hasonló hangszórókat.
A HG2,5 magassal valamit lehetne tupírozni, hogy kicsit feljebb még dolgozzon?
Jó lenne, ha elmenne 20kHz-ig, vagy még tovább -3dB szinten.
Az üreg mögötte, szerintem ezen nem segít, de talán a kukorékolása lejjebb csúszik, mélyebbről lehet, ha lehet, használni.
A HG1,9 él?
A maiak is olyanok, mint a régiek? Tudja azt, ami az adatlapon áll?
Üdv! SMA
Válaszol
A HG 1,9 is él igen, lesznek róla mérések majd. szinte teljesen ugyanaz, mint régen, talán elektromosan egy picit jobb. A 2,5-ből pedig ki kéne próbálnom az én verziómat, az milyen. Majd igyekszem.

Válaszol
topeti Írta:Engem az érdekelne, melyik hangszóróval indul Big Grin ...
Asszem megvan a befutó. Egy kicsit kigazított 4 Ohmos HC10 lesz az egyutas téma alapja (TL-re szabott T-S paraméterekkel). Hallgatózások alapján erre jutottam. Még esélyes lehet a HC17 is, de csak a habszélű változata, bár amit a kis 100mm-es tud, attól nem lesz jobb sztem.... Nno indegy, csak hangosan gondolkoztam kicsit. Wink Tongue

Válaszol
Van már valami konkrétum a verseny idejével és hejszinével kapcsolatban? És csupán nézőnek lehet jönni?
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Nincs kiiírva még, csak előre dolgoznak egyesek. A nyár végére, vagy picit később sztem megszületik minden konkrétum, minden adatlap az elérhető hangszórókról, és utána neki lehet indulni ennek is. Tisztességesen.

Válaszol
És érdeklődőként nézőnek is lehet jönni vagy csak H2000 hangfallal?
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Először legyen időpont, de senki nem lesz kizárva sztem. Smile

Válaszol
Szóval ilyen a HC10: http://hangszoro.net/laci/forum/652.GIF
és a HC17: http://hangszoro.net/laci/forum/580.GIF
Így mindenképp a tizes marad. Csak kicsit kivasaltatom....

Válaszol
shalafi66 Írta:Asszem megvan a befutó. Egy kicsit kigazított 4 Ohmos HC10 lesz az egyutas téma alapja (TL-re szabott T-S paraméterekkel). Hallgatózások alapján erre jutottam. Még esélyes lehet a HC17 is, de csak a habszélű változata, bár amit a kis 100mm-es tud, attól nem lesz jobb sztem.... Nno indegy, csak hangosan gondolkoztam kicsit. Wink Tongue

Megint feltenném az okos kis kérdésemet, mint pár napja a negyedrendű BP kapcsán: milyen T-S paraméterű hangszóró ideális TL-be?
Ezen belül konkrétan TQWT-be?
Érdemes egyáltalán megkülönböztetni?
Nekem most készült el egy pár TQWT, neten levő tervek alapján, és naggyon tetszik a hangjuk. 8)
Válaszol
shalafi66 Írta:Szóval ilyen a HC10: http://hangszoro.net/laci/forum/652.GIF
és a HC17: http://hangszoro.net/laci/forum/580.GIF
Így mindenképp a tizes marad. Csak kicsit kivasaltatom....

Te, ez a tizes nem is olyan rossz... Wink T/S paraméterek?
Válaszol
Majd holnap. Kezdek álmos lenni. .zzz. Ha rosszak a T-S dolgok akkor majd alakítok rajtuk. Mint a hogy a frekimeneten is. De .pszt. Ez titok egyelőre. Tongue

Hja wolkens, öszintén szólva nem tudom. Én most ennél a 10-esnél olyan 50-60 körüli EBP értékkel kiegyeznék. Ha eleve annyi, mázlim van. De félek, h. inkább 100 körüli lesz ez a hányados... .gonosz.

Válaszol
Hja, az 50-60 körüli itt elég reménytelen. Ahhoz vagy alacsony fs, vagy nagyon magas Qts (Qes) kellene... :?
Válaszol
Bizony és akor nem jönne ki a 86dB érzékenység. Tudom én nna. Tongue Még ha alszok is közben. .zzz.

Válaszol
Azért az is igaz, hogy a TL akkor sem reménytelen, ha nem szigorúan annyi az az EBP. Esetleg tölcsérben nem gondolkodsz? Én megfontolnám. Mindenesetre én elég bizalomgerjesztőnek tartom ezt a HC-t. Még a végén lesz belőle valami jó. Remélem. Wink
Válaszol
Tölcsérhez meg fölfelé kéne mászni a Qes-sel és EBP-vel...

Válaszol
De azért az nem reménytelen... Wink
Válaszol
Van valami HC10 T/S ügyben? Engem érdekelne ez a hangszóró... Smile
Válaszol
.nyelv.

Válaszol
Nyalsz? .zold.
De komolyan: azért egy T/S-t nem olyan hosszadalmas mérni... Az egyutasok között meg leírhatnád, hogyan is készül a dobozod. Biztos mindenKIT érdekelne. Reményteljes hsz, divatirányzat, biztosan jó is. Csak a cég érdekeit szem előtt tartva. Wink
Válaszol
Kicsit hagytam bejáródni még.

fs=88,354
Qms=2,772
Qes=0,982
Qts=0,725
EBP=89,974
Re=3,4 Ω
L=99uH
Le=47uH
L2=85uH
R2=3,819Ω

Válaszol
Hmm... 89-es EBP. Azért ez nem is olyan rossz. Mondom: reményteljes ki anyag ez. TL-re próbáltad már az AJ-Horn-t? Jól használható, még frekimenetet is szimulál tölcséreknél meg TL-nél. Csak nincs cracken hozzá. oh, bocsánat: nincs magyar forgalmazó... .zold.
Válaszol
És a továbbiak:
Vas=3,073
Cms=0,776
Mms=4,181
Rms=0,837
Sd=52,8
B*l=2,663
Xmax=+-1,4mm
Xmech=+-3,2mm

Válaszol
Ez reflexben is egészen jól működhetne...akár... .?
Válaszol
Háát működne, de jól sztem nem. Smile A TL különbenis mennyivel érdekesebb... Lehet játszani vele hetekig hónapokig....

Hja még vmi lemaradt, a terhelhetőség 15W. Jó kevés...

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég