A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Hmm a bejáratás érdekes dolog. Kezd elviselhetővé lényegülni a HC17 is a fülem szerint....
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Még a végén lemossátok a Fostexet... Big Grin
Az biztos, hogy lehet a TL-lel szórakozni. De ezzel a driverrel modellezve az átvitelét sehogysem jutottam jó megoldásra... Reflexben jobb az alsó határfreki. ~55Hz mellett még a terhelhetőség is megmarad, 15W-ig. Nem lesz egy hangnyomásbajnok, de az egyutasokat általában nem is erre tervezik. Smile
Kíváncsi vagyok. HC17 mérés esetleg lesz?
Üdv: spexcel!
Válaszol
Lemossuk. De mivel?

Majd összeszedem kicsit magam és lesz adatlap minden. A többi hangszóróról is amit eddig mutogattam. Csak kép is kell róluk és ahhoz meg jó fény kell. Fény pedig ma már ezen a földrészen nem lesz.

Válaszol
Smile Egyébként én úgy hallottam, hogy a szélessávúaknak akár több, mint 100 óra bejáratás is kellhet, mivel még akkor is alakul a membránjuk. Ugye itt nemcsak 5 kilóig mennek a dolgok... Smile
Válaszol
Jól hallottad. Smile Annyi időm még van rá. Wink
Egyébként T-S ügyileg így áll a dolog:

Name: hc17-580
Type: Standard one-way driver
Company: H2000
No. of Drivers = 1
Fs = 99,93 Hz
Qms = 3,511
Vas = 10,39 liters
Cms = 0,337 mm/N
Mms = 7,535 g
Rms = 1,348 kg/s
Xmax = 1,1 mm
Xmech = 2,2 mm
Sd = 147,4 sq.cm
Qes = 1,819
Re = 3,2 ohms
Z = 4, ohms
BL = 2,885 Tm
Qts = 1,198
EBP = 55

Válaszol
Hát ez viszont tényleg reménytelen valami TL vagy tölcséres ügyeskedés nélkül... Big Grin

szerk.: ez meg TLben jó. Egy szolid kis hagyományos TL-lel 32Hz-et lehet vele elérni -3db-en. Az elég jó. Viszont úgy látom, hogy ehhez kellene egy rezonátor is már.
Válaszol
Háátö. Még lehet javítani az elektromos paraméterein, nem gond nagyobb mágneskörrel megcsinálni. Most nagyjából 1,1T 1,3-ra növelhető. Vagy kompenzálva még tovább, de azt hiszem arra nem lesz szükség, így is 90dB az érzékenysége. A terhelhetőséget az előbb elírtam, itt is csak 15W.
Tegnap óta ilyen lett: http://hangszoro.net/laci/forum/580II.gif

Válaszol
Az előbb emlegetett TL 3m hosszú! Viszont kicsi a keresztmetszete, így jól összehajtható. Vannak egyéb ügyességei is, ha érdekel valakit, jelezzetek vissza, akkor részletezem is. Wink
Válaszol
szia spexcel !

Mesélj, milyen az a TL: egyenes vagy szűkülő/táguló? Hangszóró a cső elején, negyed vagy harmadpontjában van?
Hány forduló van a dobozban? Oldalsó metszeti kép jó lenne... A fordulók általi hosszváltozást
bekalkuláltad a csőhosszba? igy hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Megkeresem, délutánra fenn lesz az adat. Komolyabban nem foglalkoztam vele, csak elméleti síkon. .boszi.
Válaszol
Spexcel, megállt az órád? .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
Várom shala eredményeit. Wink Átadta neki is az adatokat, hogy megnézze, hogy neki mi jön ki. Smile
Válaszol
Még várjatok kicsit.

Válaszol
Kérdésem lenne!
Ha a magas nem H2000 már kivagyok zárva a versenyből?
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Meghallgatjuk-meghallgatják biztos milyen lett a kész mű, ha akarod, de a versenyben nincs értelme ezért külön kategóriát nyitni. Egyelőre.

Válaszol
shalafi66 Írta:Meghallgatjuk-meghallgatják biztos milyen lett a kész mű, ha akarod, de a versenyben nincs értelme ezért külön kategóriát nyitni. Egyelőre.
Én sem választanék a jelenlegi magasak közül, a mélyek között több is tetszik. Mikor lesznek fent az új mérések és hol? Jó, tudom, várjunk még kicsit Smile
Válaszol
Miről hiányzik adatlap?

Ui: Pedig a jelenlegi magasak sem olyan rosszak. Legfeljebb nem tudunk olyan szépen rajzolni, mint a monacor mondjuk. Pár hónappal ezelőttről emlékszem, hogy valamelyik kétutas projectben használtál egy sal dtf801-et. Azért legalább azt a szintet megütik ezek is. Talán többet is.

Válaszol
shalafi66 Írta:Miről hiányzik adatlap?

Ui: Pedig a jelenlegi magasak sem olyan rosszak. Legfeljebb nem tudunk olyan szépen rajzolni, mint a monacor mondjuk. Pár hónappal ezelőttről emlékszem, hogy valamelyik kétutas projectben használtál egy sal dtf801-et. Azért legalább azt a szintet megütik ezek is. Talán többet is.
A HG 1,9-ről egy új mérés, de írtad: "A 623-ról lesz teljes adatlap nemsokára. Pár nap."
A HG 2,5 mod görbéje hogy néz ki? (Rács kifarigcsálva, membrán alsó ürege alátétezve.) Van erről valami mérési adat valahol? Nem emlékszem, kinél láttam.
A DTF801-et a PVC-cső hangfalakba építettem be, eddig három párat, versenyen nem indulnék vele.
Válaszol
Napok, hetek kérdése kb. 10 új adatlap megjelenése....

Válaszol
Ki hogy áll a H2000 projectjével? Én már 95%-os stádiumban vagyok... Már csak a hangváltó alkatrészeinek rögzítése van hátra.

vava... Te jelentkeztél már a névsorba? .?.
Válaszol
shalafi66 Írta:Legfeljebb nem tudunk olyan szépen rajzolni, mint a monacor mondjuk. Pár hónappal ezelőttről emlékszem, hogy valamelyik kétutas projectben használtál egy sal dtf801-et. Azért legalább azt a szintet megütik ezek is. Talán többet is.
Hát igen. Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy ezek a diagramok csak csekély mértékben simítottak. Ha azok egyáltalán. Shala, közzétennéd, hogy milyen simítást használsz? (1/6 vagy 1/3 oktáv, stb.) Már ha simítasz egyáltalán... Wink
A DTF-fel pedig egy napon sem említeném ezeket a hsz-kat...
Válaszol
1/20-ad oktávot. Már ha egyáltalán érdekel ez itt valakit. Smile

Válaszol
Az oly kis mértékben változtatja a mért adatokat, hogy nem is nevezném simításnak. Talán csak így..."simítás". Wink
Az emlegetett monacor ábráit nézve olyan 1/3-adról, talán 1/6odról lehet szó. Lehet, hogy itt is át kéne térni rá...
Csak hogy szebb legyen az ábra. Úgy látszik mindenki annak hisz... Sad
Válaszol
Vegyünk rózsaszín szemüveget? [Kép: glasez.gif] Annak sosincs jó vége. Nézd csak meg az aláírásom. Wink

Válaszol
Nem gondoltam én sem komolyan ám. Wink Inkább olyan figyelemfelkeltésnek szántam. Nehogy azt higgye valaki, hogy ha tudja mi az a db meg a Hz, akkor mindent tud a mérésekről. Illetve azt se higgye senki, hogy ha két mérés grafikonjának x és y tengelye azonos mértékegység, akkor azok minden további nélkül összevethetők. :?
A H2000ről pedig így mindenki tudhatja, hogy a mérés (is) korrekt, nincs rózsaszín szemüveg.ű

szerk.: ez nem fényezés. Ezek pusztán a tények. Smile Így jó? Wink
Válaszol
Ne tessék fényezni engem (is) mer kitörlöm a hszt. Tongue Még azt hiszik, h. megvesztegettelek.

Válaszol
Fényezés akkor lenne, ha olyat állítana, ami nem igaz. Így viszont tényfeltárás.
Lex
Válaszol
Na már megint gyűlik az offok hada. .monokli.
A mérésekről meg annyit,hogy túl sokmindent a hangról így sem árulnak el,talán egy vízesés diagrammal bővülve már többet,de még azzal sem jósolható meg a valódi minőség,esetleg arra jó,hogy egyáltalán szóbakerülhessen,mint "áldozat".SZVSZ. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Így is van. Többet nem is mérek. Eddig is kár volt.

Válaszol
CSD, frekvenciamenet, IMD+THD. Véleményem szerint ezekkel tökéletesen leírható egy hsz hangja. A többi: .boszi.
Doki, a magassal kapcsolatban lenne egy ON kérdésem (ami tényleg nem off, mint a többi):
van mérésed arról a bizonyos gyászos hangú H2000 hangdobozról? Amiben a HG2,5 van, tudod... .?.
Hátha tudok segíteni...
Válaszol
shalafi66 Írta:Így is van. Többet nem is mérek. Eddig is kár volt.

.zold. Ez tetszett...
Válaszol
spexcel Írta:CSD, frekvenciamenet, IMD+THD. Véleményem szerint ezekkel tökéletesen leírható egy hsz hangja. A többi: .boszi.
Doki, a magassal kapcsolatban lenne egy ON kérdésem (ami tényleg nem off, mint a többi):
van mérésed arról a bizonyos gyászos hangú H2000 hangdobozról? Amiben a HG2,5 van, tudod... .?.
Hátha tudok segíteni...
Nincs,nem mérek frekit,mert nem tudok hitelesen.Viszont annyira azért nem gyászos a hangja,csak valahogy nem akar olyan lenni,mint szeretném,de ha létrejön a verseny úgy is meghallhatjátok.Már nem módosítok rajta,ha érdekel leírhatom a váltó-doboz és egyéb jellemzőit.(nem titok .haha. )
Viszont a véleményem az,hogy az általad felsorolt mérésekkel is max. csak kiselejtezni lehet a gagyikat,mert a hangjukról bizony a fülünk ítélkezik. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Hmmm...mérés témában nem fogunk konszenzusra jutni. No nem is baj, mert ugye a vélemények szabadok. Smile
Mérés nélkül elég nehéz lesz pedig segíteni rajta... A doboz adatait átküldheted persze, megnézem, hátha lesz ötlet.
Mit hallasz benne mégis? Hol a hiba és milyen jellegű? .?.
Válaszol
Estére előhalászom a váltót(fejből passz).A dobozról meg írtam valamelyik topikban,de nemsoká megyek folytatni rajta a fúrnérozást,maj lemérem újra(hátha egyezik az előzővel .oh. .haha. ).
Üdv Doki!
Válaszol
OK, várom! Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég