A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(off) Hangsugárzóépítő verseny
Valószínűleg az iránykarakterisztikája viszont nincs olyan jó, mint egy normál dómé... :? Majdnem minden esetben van a homorú "dómokon" fáziskúp, akusztikus impedancia korrekció. (kivéve új sorozatok) Az is érdekes, hogy mind fém membrános, lágy felfüggesztéssel. Egy próbát azért lehet, hogy megérne. Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
Kedves spexcel és Többiek!

Továbbra is várjuk a mérésekről szóló beszámolókat és képeket.
Pontosan le kellene írni, hogy hol, milyen eszközökkel készült a képen látható mérés, mi a hibahatára, tűrése.
Világos, hogy PC-szoftveres a jelfeldolgozás, de a mérési tartomány beállítása, felbontás is érdekes információ lehet.
Magyarán, a képeken minden a méréssel kapcsolatos információ legyen rajta, így egyértelmű a látott eredmény.
Üdv! SMA
Válaszol
Tudni kell, hogy (ezt említem is a lapon) minden mérésem simítás nélküli és a lehető legnagyobb felbontással készül, azaz 192 mérési pont/oktáv-val, 10szeres repeat count-tal, 64k mintamérettel. Ilyet azt hiszem a "nagyok" nem nagyon csinálnak. (Vagyis csinálnak, de nem teszik közzé.) Smile
Hibahatár a rendszer adottságaiból adódóan max. 1%.
Válaszol
Azért hozzáteszem,hogy a 2005-ös hájensón kuzmáról zenélve egy vivacsövivel jól szólt az nemtommilyen állványosos jmlab vagy mi,igaz teretlenül,de valószínűleg ez a demózók sara lehetett.
Üdv Doki!
Válaszol
Na mikor lesz ebből valami? .ful.
Üdv Doki!
Válaszol
Majd ha lesz időm... Tongue Azaz még elég sokára. Smile
Válaszol
Valami új infó a versennyel kapcsolatban???
Válaszol
8) Nincs. Most úgyis más szervezkedik, szóval én pihentetem a versenyzős témát.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Aha, köszi.
Válaszol
"Jó" volt olvasgatni a mittommit. Van egy nagy cég által gyártott nem hétköznapi megjelenésű hangfalam. (Új és teljes ára 80e Ft. Szerk: volt annyi, mert most néztem és 33e-ért árulják már. Megjegyzem, talán annyit ér, de csak a megjelenése miatt.) Névlegesen 8 Ohm. Valamiért nagyon erősítő-igényes. Eddig egy olyan erősítőt találtam amelyik egy kicsit sem jött zavarba tőle. (105e Ft. használtan.) A többi vagy torzít vagy lekapcsol. Hogy is van ez? Megjegyzem egyik sem volt maximumra tekerve. Amelyik lekapcsolt az elvileg 1 Ohm esetén teszi ezt. Ejjjjj! És ez a hangfal a What Hifi 4 csillagát kapta. Tessék ezen gondolkodni minden építőnek és kritikusnak. ;-) Mondjuk nem az első ilyen élményem. Lala ismeri a lapokat és asszem sejti milyen dilemma ez számomra.
A lényeg, hogy ennél a hangfalnál szebben szóló, kevésbé erősítő-igényes dobozt tudnék most fele áron csinálni H2000 cuccokból. Ha lenne időm.
Válaszol
steelhand Írta:Aha, köszi.
Persze ettől még minden érvényes most is, ami eddig. Ha vállalod a részvételt, és a kész alkotás bemutatását, akkor nagyker. áron tiéd egy dobozra való hangszórókészlet.

Válaszol
Mi újság a versennyel? Lezajlott már? Kíváncsi lennék az eredményre! .aha.
Válaszol
ember, az 2007 ben volt Smile
nekrifilia, I'm loving it
Válaszol
Tudom! :-) Csak kíváncsi lennék mi lett belőle.
Válaszol
Nem lett lebonyolítva. Smile Voltak más helyszínek is a találkozásra, így a hangsugárzók egy részét össze tudták hasonlítani. Akkoriban a logisztika is problémásabb volt, ma sokkal egyszerűbb már megoldani a szállítást is. Ha van elég érdeklődő szívesen újraindítom a projektet.

Válaszol
Hát, elsősorban azért érdekelne, mert szerintem kéne a H2000-nek is valami hangfalépítős füzetecske, mint ami a hulladékáruSnÁL van (bár szerencsére a füzetben felsorolt termékek nagy részét nem forgalmazzák már). Ahogy időm engedi, szívesen vállalom a füzet összeállítását, ha megvannak a tervek. Pár embernek ajánlottam a márkát, de inkább a hulladék felé fordultak, mert ott vannak kész tervek, hiába mondtam hogy a legtöbb adatlap alján ott van az ajánlás, nekik konkrét terv kellett... Meg persze H2k-ből olcsóbb építkezni összességében mint SALátából. Van aki ez alapján dönt. A füzetet pedig a honlapról le lehetne tölteni. Én neveznék egy kis dobozkával, bár ez lenne az első, nem tudom hogy szólna. :-)
Válaszol
Aha, értem, ebben nem tudok segíteni szerintem, nincsenek meg a feltételek. Az említett füzethez hasonlót lehetne készíteni, de ahhoz nincs szükség arra, amit én tudok. Smile Azt bármelyik fórumozó meg tudja csinálni.

Smile Egy nevezés is számít.

Válaszol
katasztrófális tévedés Shala.
kellesz tudni pontosan ellenállatok, tekercsek, kondik árát/tulajdonságait amiket be lehet tőletek szerezni, értem én hogy fennt van a honlapon melyiket mekkora dobozba ajánlod tenni, csakhogy.
azt ki tudja bárki innent számolni hogy az milyen bútorlapokból vágható le, mégha az átlag krumpli nem is.. evvel még elboldogul bárki aki itt fórumozik.
de szükség van ajánlott magas hangszóróa pl a kétutasoknál, váltótervre, és természetesen a váltó alkatrészekre.
a legtöbbnek nem opció beregisztrálni, privátot küldeni hogy akkor most ilyen tekercset tudsz e csinálni.

azért kellene megtervezgetni szépen 1-2 polcsugárzót, házmozihoz való sugárzókat, centert, sub-ot, hogy a paréj azt lássa a füzetben hogy köllesz neki X hangszóró meg Y hangszóró, és akkor ekkora bútorlapokat kellesz vágatni, hangváltóba meg ez meg az a cikkszámú cucc kell, s emíhgyen kell összeforralni.
na ez a rész amihez kellenél, hogy a váltókat -a tlejesség igénye nélkül- megbúbozd, s hogy lehessen rendelni cikkszám alapján tekercset pl.
mert az átlagnak az hogy XY uH és Z keresztmettszetűből, na az nem fog menni.

a saláta is meg az emencé is avval ment nagyot hogy ezek készen elérhetőek voltak, még ha szar, akkoris . mert csak a megadott méretű lapokat kelltt vágatni, összeheftelni, belevágni a hangsugárzó apparátot meg a kábeleket felbütykölni aztán már jó is.
Válaszol
Én ezt nem tudom megoldani. Smile
Idézet:nincsenek meg a feltételek.
Még mindig ez a pontos válaszom. Olyat meg, mint a somogyis füzet, tényleg bárki tud, ha én csinálnám a "terveket", akkor sem lenne jobb. Smile

Egyébként a fehérvári hangszórók elsősorban Videoton helyettesítésre készülnek.

Válaszol
eww.. nehéz eset vagy annyi már biztos.
Válaszol
Ne haragudj meg, de erről fix, hogy nem én tehetek. Nekem ez évekkel ezelőtt eszembe jutott már. Lassan 10 éve. De a hangszórók változékonyságával nem tudok mit kezdeni egy tervezési folyamatnál.

Ha van valaki aki ezt a problémát képes áthidalni, akkor hajrá, én nyitott vagyok az ötletekre.

Válaszol
nemértem ezt az üzletpolitikát.
sem azt hogy mi az elvárás vele szembe.

a saját hangszóróid közül felteszem a szélessávúak azért nem szórnak túlsokat.
házimozi szatelitnek az bőven elegendő.
25/672 es vagy mi a neve is felteszem nem szór túlsokat.
házmizi szubnak felteszem elegendő.
akár.

videoton hangfal felújításhoz van gyártva a tömeges termék ezt értem.
mennyit változtak azok ?
mondjuk a HA 13 1544-478 adatlapja mennyire hiteles?
HD6,5 PSS , az vajon változhatott ?
Válaszol
Nem tudok a standard hangszórókra hosszútávon használható tervet készíteni. Smile Csak a logoteches, külső gyártásokra, illetve a sajátjaimra.

Válaszol
(2014. 06. 07., 21:27)shalafi66 Írta:  Nem tudok a standard hangszórókra hosszútávon használható tervet készíteni. Smile Csak a logoteches, külső gyártásokra, illetve a sajátjaimra.

Nem is kellene, imho. A standard hangszórókra standard ajánlás szintű terveket kellene csinálni, amibe az ember egy közepes hangszórót szerel. Aki a kész tervek alapján épít dobozt, az nem hallja majd meg a különbséget amit a hsz szórása okoz, aki meg meghallja, az úgyis mérni fog, mert neki az kell - de alapnak megfelel a kész terv. És még így is borítékolhatóan jobb lesz mint az említett márkák kész tervei.
Esetleg ezek után lehet egy fórum, ahol mindenki beleírhatja, hogy mit változtatott az eredeti terveken - amikből később lehet szemezgetni, mérés után pedig akár a terveket is módosítani.

Szóval csak el kellene indulni.
- VR
Válaszol
Aha. Smile Hát nem tudom. Érdekes felvetés. De már közelít valami megoldásféléhez. Viszont akkor közölni kell a tervekkel azt is, hogy milyen eltérések várhatók, és mire kell számítani. Meg lehetne próbálni, de amíg pl. van tannoy mélyközép, addig azzal könnyebb dolgozni.

Válaszol
jo.
eggyik oldalon azt mondod a hangszórók szórása miatt (weblapon úgy vagyon írva hogy ez a szórás kicsi) nincsennek tervek.

másik oldalon ottvannak a tannoy mélyközepek, de azok meg el fognak fogyni.
akkor ahhoz sem volt értelme doboztervet/váltótervet csinálni, mivel idővel ott nem szórás lessz, hanem beszerezhetetlenség.

most akkor ?
Válaszol
Még vannak Tannoyok. Smile Hogy a weblap mit ír, és ebből mi teljesül, azt nem tudom befolyásolni. Hiszen nem én gyártok, nem is az üzemben vagyok. Én csak azt tudom hogy mit éri meg használni. Egyébként is esztétikában mindenképp jobb a tannoyos készlet, mint a fehérvári gyártások.

Viszont most megcsinálom a 4 ohmos 170mm-es tannoy mélyközéphez a terveket, mivel abból még van nagyobb mennyiség. Szóval most részemről ez élvez prioritást.

De ha esetleg másféle, jobban kivitelezhető ötletetek van, ne hallgassátok el. Smile

Válaszol
Rendben. Ha kell dobozt számolni azt szivesen megcsinálom, akár műszaki rajz szintig - bár a lapszabászat úgysem szabványos műszaki rajzot fog kérni. Te csak a litert mondd, illetve közelítő arányokat. Tudom, hogy ez a legegyszerűbb az egészben, de vannak akiknek ez sem megy elsőre, nekik nagy segítség lehet.

Aztán ott van a csillapítás... azt hogyan lehet egzaktul megmondani mennyi kell a dobozba ? 36.5 dkg háztartási vatta, nedvességtartalma legyen 0.85%, ezt a doboz aljában egyenletesen elterítve... huh
- VR
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég