A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Javítás, felújítás
Tudom nem ide tartozik ,de esetleg tudja valaki honnan lehet régi lengyel UNITRA hangszóró adatlapokat szerezni?
Segítségeket köszönöm.
Válaszol
Fogalmam sincs. Mérni lehet.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Fogalmam sincs. Mérni lehet.
Értem.
Ki és mennyiért mér itt budapesten egy hangszórót?
Válaszol
A sonidonál lehet például próbálkozni. Vagy én is mérek postaköltség ellenében.

Válaszol
shalafi66 Írta:A sonidonál lehet például próbálkozni. Vagy én is mérek postaköltség ellenében.
Ránéztem a weboldalukra, hát nem a leolcsóbb kategória... Vajon mennyiért mérnek meg egy hangszórót? Van egy pár 4 utas UNITRA hangfalam, amiben a váltó teljesen szét van buherálva(minden ide-ida van forrasztgatva, látszik, hogy 1-2 dolog hiányzik is és tudom, hogy nem igazán hozzáértő csinálta), és az eredeti dóm helyett piezo magas van benne. Nos minimális költségen persze fel szeretném újítani, mert nagyon nem tetszik a hangja, emlékeim szerint az eredeti sokkal jobb volt. A mély és a magas sok közép szinte nincs is. A piezo magas helyett szeretnék valamilyen H2000 dómot, a hangváltót meg valami normálisabbra cserélni, mert ez a 3 utas össz vissz 1 tekercsből és 2 kondiból áll. Márha ez egyáltalán kondi. de sztem az. Vagy ne foglalkozzak ilyen mérésekkel, vegyek valamilyen magasat meg egy hangváltót? A doboz 46 literes zárt.
Válaszol
Hello Shalfi, a terminal forumon már "beszéltünk"Big Grin
Van nálam egy Infinity Kappa 120W.br hangszóró, aminek sztem valaki kicserélte a peremét és most úgy tűnik mintha "kicsit" lejjebb állna a membrán mint ahogy azt eredetileg elképzelték. Ezekívül meg is lett hajtva rendes szegény(egy "350 W" fémjelzett autószupercsodával). Láttam mezőkövesdi vagy, én miskolci esetleg egy találkozót össze tudnánk hozni hogy szemügyre vedd mit lehet vele kezdeni?
Előre is köszönöm Elektroman
Válaszol
Nem rémlik a terminálos dolog. Az sem biztos, hogy meg tudom javítani. Mekkora ez a hangszóró?

Válaszol
Ja csak a lényeget hagytam ki. .oh.
30 centi(ke) .haha. Mitől függ hogy meg tudod-é javítani? Ahogy néztem az oldalt elég sokmindennel megbírkóztál. És körülbelül mit kóstálna mindez?
Ui. lehet hogy lenne utána más hangszóró is ami javításra szorul...
Válaszol
Pedig sajnos rég nem volt időm frissíteni a javítós oldalt, kb a 80% nincs fenn a lapon... Hogy tudom-e javítani, az attól függ, van-e alkatrészem hozzá. Van egyféle 300-as textilszélem, de nem tudom, hogy ez jó-e hozzá.

Válaszol
Ez eredetileg sem texilszélű volt, de eredetileg biztos hogy merevebb volt.Mikor és hol tudnád szemügyre venni?
Válaszol
Nem nagyon érek rá mostanában az a helyzet. Talán egy hónap múlva. Ha ráér addig.

Válaszol
horvlas Írta:
shalafi66 Írta:A sonidonál lehet például próbálkozni. Vagy én is mérek postaköltség ellenében.
Ránéztem a weboldalukra, hát nem a leolcsóbb kategória... Vajon mennyiért mérnek meg egy hangszórót? Van egy pár 4 utas UNITRA hangfalam, amiben a váltó teljesen szét van buherálva(minden ide-ida van forrasztgatva, látszik, hogy 1-2 dolog hiányzik is és tudom, hogy nem igazán hozzáértő csinálta), és az eredeti dóm helyett piezo magas van benne. Nos minimális költségen persze fel szeretném újítani, mert nagyon nem tetszik a hangja, emlékeim szerint az eredeti sokkal jobb volt. A mély és a magas sok közép szinte nincs is. A piezo magas helyett szeretnék valamilyen H2000 dómot, a hangváltót meg valami normálisabbra cserélni, mert ez a 3 utas össz vissz 1 tekercsből és 2 kondiból áll. Márha ez egyáltalán kondi. de sztem az. Vagy ne foglalkozzak ilyen mérésekkel, vegyek valamilyen magasat meg egy hangváltót? A doboz 46 literes zárt.

Szia! Erősen megkésve, de reagálok a témára. Shalafi66 nekem hd6,5-493-at ajánlott az Unitra tonsilba. Szerintem itt is erről a hangfalról van szó. Mailt küldtem. Üdv.
Válaszol
üdv!
érdekelne, vajon hol lehet infinity hangszórókat javíttatni?
esetleg létezik márkaszervíz mo.-on?
Válaszol
Szia shalafi66!

Vásároltam egy pár audax 40mm-es dóm középsugárzót.
Pont jól jött a projektembe, és még kedvező is volt az ára.
Csak sajnos nem vettem észre a vásárlásnál hogy az egyiknek olyan a membránja mint a szita.
Vállalnád ennek az impregnálását? (nem sürgős Smile )
Válaszol
Üdv!
lenne két db 16cm-es jbl hangfalból való hangszóróm ezeken kellene memránszélt cserélnem. azt szeretném tudni ha letépem/vágom/rágom a régit mivel tudom letísztítani a régi ragasztót a hangszóró kosaráról? sajnos műanyag kosaras a kicsike így nem mertem nekiesni semmivel hátha megmarja...
a másik kérdésem az lenne, hogy a régi membránszél ugye belülről a doboz belseje felől van a memránra ragasztva, lesz-e abból valami hátrányom ha az újat már előről/kívülről teszem rá? azért kérdem mert így talán szebben és egyszerübben tudnám lebonyolítani a cserét.
előre is köszi a válaszokat!
Válaszol
pioneer ts-g1630 -ra kellene nekem membránszél, 16 os ,de a vékonyabbik fajta, ha tudtok jelezzetek 1db kellene..
Válaszol
Egyet javítani nem lehet, ha párban szólnak, minden alkatrészt azonosan, párban kell cserélni.

Válaszol
tudom úgy kellene , az ember akinek lesz azt mondta csak ez van oda, hogy a másik még tűrhető állapotban van .sokk.

http://kepfeltoltes.hu/100305/05-03-10_1019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

gondolom a másik sincs jobb állapotban ha ez ilyen...
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég