A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ground Zero ( GZ )
Üdv mindenkinek!

Egy kis csemegével szolgálnék.

A képen látható hangszóró egy kis 15-ös autos mélyközép ami elég figyelemre méltó ugyanis:
-öntött aluminium kosár
- pp membrán (ezt megszokhattuk)
- 4 ohm-on 150 W os terhelhetőség (és ez nem kamu !)
- 8 cm ármérőjü tekercs

és a képek:

[Kép: gz1wa8.jpg]

[Kép: gz2dw5.jpg]

[Kép: gz3tv0.jpg]

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Azt hiszem, ez mind lényegtelen.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
nyoccentis tekerccsel mélyközép.öhhömköhhöm. .pia.
Üdv Doki!
Válaszol
És kb 80dB az érzékenysége.

Válaszol
Felmentem a gyártó honlapjára és alig találtam valamit róla (pedig minden hsz-hez sok adat szokott tartozni) és csak az érzékenység meg egy hazudott freki tartomány van fenn

érzékenység 90,4 db freki tartomány (a magassal ) 50- 20k hz-ig

ja amúgy az ára 30 000 ft/ pár (a két magassal és váltóval)
üdv vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Az az érzékenység nem tudom mi, de nem 1W-ra szól. A testvére, a C-s változat, ahol 91,4 szerepel az adatlapon, tud 84,4dB-t 2V-on, [link] ebből számomra az következik, hogy ez, ahol 90,4 van megadva, valszeg 83,4 körül jár a valóságban. Esetleg még alacsonyabban.

Ui: azt hiszem, itt gyártásról nem beszélhetünk, legfeljebb importálásról. A kettő nem ugyanaz.

Egyébként olyan dynaudio-másolatnak látszik.

Válaszol
shalafi66 Írta:....
Egyébként olyan dynaudio-másolatnak látszik.
Lehet, hogy ugyanazon a gépsoron készül csak az éjszakás műszakban. Ez elég gyakori. Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Most sírjak, vagy nevessek? Tudom, szabad a választás.

Ui: az alá .ir. ásod előző változata sztem jobb volt.

Válaszol
Nemértem miért kell ilyen hiperezerwattos valami amikor hangnyomást 60 profiknál 80hz-ig mérik.Szépen meg nemhiszem hogy tud szólni.
Válaszol
Sziasztok!

megint került hozzám egy GZ hagfosó!
Ebben annyi a "különlegesség hogy igen kicsi a beszerelési mélysége!
Valószínű már sokan láttaok hasonló hsz-t de azért ha mégis lenne aki em annak érdekes lehet ezért rakok fel néhány képet.

http://img441.imageshack.us/my.php?image=dscn6105ha1.jpg

http://img206.imageshack.us/my.php?image=dscn6108wi5.jpg

http://img441.imageshack.us/my.php?image=dscn6107wn9.jpg

Mint láthatjátok a mágnes nem a kosáron kívül hanme belül van.
Ha valaki esetleg még most ismerkedik a témával annka elmondom hogy ez egy kimondottan autó ajtóba való hangszóró és ezért sporóltak a hellyel

üdv:vava
Válaszol
Szép nagy az a lenti hangszóró. De úgy tűnik, hogy a design fontosabb a tartalomnál. Van már ilyen márka magyarországon is. Ahol 38 cm-es hangszórók 400-500 W-osak 90 db mellett....
Magyarán: úgy szól egy 200 W-os erősítővel, mint egy normális minőségű hangszóró egy 50 W-osal.
Válaszol
................
Válaszol
hát ugye ki mit hall jónak. Pedig hidd el azokat a bizonyos "technikai adatokat" minden percben visszahallod a zenében.

Válaszol
........................
Válaszol
Hát valóban nem mindenki akar olyan rendszert, ami megpróbálja minél kevesebb torzítással közvetíteni a zinformációt.

Válaszol
..........................
Válaszol
Nos, épp az az a hozzáállás, amit kihasználnak néhányan, így mindig fognak találni olyat, aki egy rövöd időre megveszi a terméküket, aztán még örül is majd neki, mert azt hiszi jó vásárt csinált az olcsón szerzett kínai hangszóróval.

Nagyon sok tévedés van a hozzászólásodban, de ha már vetted a fáradságot, és leírtad, én is veszem és kijavítom. Kezdjük az elején.

Eleve butaság olyat írni, hogy valakinek a zárt dobozok hangja nem tetszik. A doboz önmagában nem szól, csak hangszóróval együtt fog, és zárthoz ugyanúgy lehet jó hangszórót készíteni, mint b-reflexhez, olyat aminek lesz értékelhető mélyátvitele, és még pontos is marad emellett. Ugyanis a jó dinamikus viselkedés a jó b-relfex rendszer egyik ismérve is.

A korral romlik a hallás, ez is tény, de kész hangsugárzónál érzetben igenis sokat jelent, hogy a magashangszóró átvisz-e még valamilyen jelet 20khz környékén, vagy sem.

Azzal kapcsolatban nem értünk egyet, hogy a kínai hangszórók olyan jól fogynának a piacon, mindkét importőr vállalkozás egészen másból él, nem a hangszrókból. Gyakorlatilag már minden elképzelhetőt árulnak amit csak lehet, elég belenézni a webáruházba. Hangszóróból csak szeretnének annyit eladni egy év alatt, mint a H2000. (Zárójelben. Nekem nincsenek termékeim. A H2000-hez néhány szivességen túl nemsok közöm van.)

Hogy rosszabbak, az tény. A hangfalépítős füzet ahogy van, kb. a vicc kategóriába sorolható, olyan tervekkel, amik hol a hangszórók bajai, hol a tervezés nemléte miatt nagyrészt használhatatlanok. Ahogy a ahngszórók többsége is. Sajnos kb 90-95%-uk, ugyanis amiben gyakorlatilag mindegyik megegyezik az az 50% körüli gyártási szórás (emiatt pl. képtelenség kitekben gondolkodni, vagy előre tervezni), és a jóval vételár alatti használati érték (ez utóbbi könnyen eldönthető egy korrakt méréssorozat segítségével, és sok ilyet mértem már, sok példát tudnék hozni). Tulajdonképpen természetes is, mert nagyrészt nem a hangszórókért fizetel, pl. mikor megveszel egy sárgakevláros 160mm-es hszt, az általad otthagyott pénz legnagyobb része a szállításra, marketingre, és a forgalmazók saját hasznára fordítódik ha megnézed, csak egy minimális összeg amit valóban a hangszóró előállítására költenek. Pontosan ezért lesz nagyon réssz és drága is, ahogy Te fogalmaztál. Illetve ahogy én szoktam, nem lehet annyira olcsó, mint amennyire rossz.

A minőséget nem biztosítani, kell, akkor oda jutunk, mint ahol a kínai hszek tartanak, a minőséget be kell építeni a gyártásba, és ahogy én ismerem a helyzetet, nagyon nagy hangszórógyárak, pl. Vifa, Visaton, Morel, sokat adnának azért, ha olyan szinten kidolgozott gyártástachnológiájuk lenne, mint a H2000-nek, évi sokszázezres darabszámra.
Meg lehet nézni, hogy az évente eladott átlag 10 000 db hangszóróból mennyi is a problémás. 1% sem. A többi +-5%-on belül van, ezt a gyártási szórást pedig az emlegetett nagyonnagyok sokszoros áron sem tudják tartani, így nem is tudom hogy jöhet egyáltalán képbe, hogy az adatlapon közölt információk valóságtartalma kívánnivalót hagyna maga után.

Itt (vagy máshol) nem leszólásról van szó, én általában csak olyat írok le, ami mögött bizonyítható tények, gondolatmenetek állnak, és valóban nem tudom igazán hova tenni azt, aki szándékosan választja a ráadásul szűkös anyagi keretből a rosszabbat.

ELF-által ígért /mert ugye az is csak ígéret, és sok olyan hasonló rendszert láttam már, ami nem teljesítette az ígéreteit/ 8Hz-es szintekre nem merészkedik egyik H2000 hangszóró sem, de van amelyik képes 28Hz-re 88dB-es hangnyomás mellett egy watton, jó impulzusválasz mellett, ez pedig már rögtön nem olyan rossz eredmény, bőven "a két, nálunk elterjedt márka" fölé emeli.
Ilyen egyszerű a helyzet. Nem azért lesz rossz valami, mert én lekönyvelem a legalja szintre, és attól, mert azt mondom/írom, még nem is lesz jó sem, ezek tőlem független dolgok. De mégis mit lehet tenni, ha ilyen termékeket forgalmaznak? Fölösleges volna csak udvariasságból, jómodorúan elhallagatni a valóságot.

Válaszol
....................
Válaszol
Nos, annyi biztos, hogy a H2000 technológiájával a maximum 1%-os szórás is elérhető lenne, ha megfelelően használják. Ehhez képest a kínából behozott hangszórók 50%-a igenis rossznak számít. És tudomásom szerint túlzottan sokat már nem adnak el belőle. Talán ha valóban hangszórót gyártanának ott kint.
Ezt bizonyítja, az is, hogy egyre szélesedik a kínálat, abban a webáruldában lassan már sót, cukrot, lisztet is lehet majd, kapni. Olyan lesz, mint egy hipermakret, vagy a sarki fűszeres. .haha.
Egyébként nem hiszem hogy összesküvés lenne, csak vannak emberek, akik jókor, jó helyen voltak, és a jelenlegi piaci rend törvényszerűségei miatt sikerült ki, és felhasználniuk egy ideig a fogyasztókat. Mondjuk ironikus, hogy annakidején Somogyi Jánosnak is a H2000 segített abban, hogy egyáltalán hangszórókat gyártasson, tehát, ha nem volna itthon ez az 50 éves múltú üzem, akkor ma nem lenne SAL sem.

az ELF-el kapcsolatban, ez a betűszó csak annyit tesz "Extended Low Frequency" és elméletileg egy bejegyzett, védett név. A 8Hz-el kapccsolatban arra gondoltam, hogy léteznek forgalmazók, akik ezt a módszert használó hangsugárzókra 8Hz-es alsó határfrekvenciát adnak meg egy 250mm-es hangszóróval. El lehet képzelni, mennyi valóságalapja van. Kb. semennyi.

Dobozméretezéssel kapcsolatban azzal egyet tudok érteni, hogy egyik program sem képes meghatározni, mi egy hangszórónak az ideális doboz, mert olyan képlet, amivel ezt kiszámolhatná nem létezik. A többi nekem ebben a formában leírva kicsit homályos.
Ami még a mélytartomány impulzusválaszáról eszembe jut, az az, hogy nem csak a GD határozza meg, legalább ugyanolyan mértékben számít a hangszóró lengőrendszere, mechanikai és elektromos képességei, tehát ez még önmagában nagyon kevés egy szub jellemzéséhez szerintem. Hozzávéve, hogy nem is a csúcsértéke számít igazán, sokkal fontosabb a lefutása.
andrew Írta:Mondjuk itthon biztos hogy nem sokkal találkoztam belőlük,
pedig mindet az országon belül adják el, és sokkal kevesebb nem tartaná el a vállalkozást sem. Itt más haszonkulccsal dolgoznak.

Válaszol
.....................................
Válaszol
Nem nem lesz jó, attól még hogy a gazdája szereti, szubjektíve Hitler is szerette biztosan a saját terveit, mégsem nevezhető jónak amit csinált. Big Grin Egy hangszóró használati értéke hiteles és körültekinető méréssorozat alaján tökéletesen megítélhető, én pedig nem védek semmit, csupán a tényeket közlöm.

Az 50%-os szórást a T-S paraméterek környékén lehet felfedezni, ami aztán az átvitelen is megmutatkozik, nem tudom mi nem világos ezen, tömegben, rezonancia pontban, elektromos és mech. jóságban, és érzékenységben érhető tetten főleg. Igazán érthető szerintem. Megakadályozza szinte a hangszórók felhasználását.

A zárt dobozzal úgy látom annyira tisztában vagy, hogy az akusztikus levágási meredekségét 12dB/oktáv helyett 6dB-nek gondolod.... Remélem a többi információd pontosabb. Zárt, vs. b-reflex téren nem olyan egyszerű a képlet, mint ahogy gondolod, én úgy látom rosszfelől közelítesz, mert néhány szbjektív tapasztalatra építesz, amit a körülmények ismerete nélkül nem lehet értékelni.
Szerintem hagyjuk a dolgot, mert a lényeget továbbra sem érted, sem szakmai, sem erkölcsi oldalról. Akinek mindenképpen minden mindegy, felőlem egész nyugodtan megveheti a sárga membrános olcsó kínai hangszórókat, de sajnos ezzel is nekem ad pluszmunkát, ugyanis ezután nekem kell kitalálnom különböző fórumokon, hogy hogyan lehet elfogadható rendszert építeni majd belőle. No comment.

Válaszol
Ez a szubjektivitás addig állja meg a helyét, amíg belehallgatsz. Nekem is tetszett legelőször a mérnökinek korántsem nevezhető dobozom (pedig mérnök leszek januárban Tongue), addig, amíg csak erőfitogtatásra alkalmas torz tüctüczenével próbáltam. Aztán rám esett az a nagy fülem, és elkezdtem mindenféle stílusú zenéket végighallgatni: komolyzene, jazz, soft rock, és még sok akusztikus műfaj.. az előzőleg számomra penge cuccban szinte minden műfajnál felfedeztem hibákat: belyukadás középtartományban, reszelős magas, satöbbi.. pedig első hallásra ezek nem tűntek fel. A legfeltűnőbb hibát a dobozrezonancia (vivát SAL hangfalépítő füzet.. anno abbol csináltam Big Grin), valamint a magas hangszóró (szintén SAL Big Grin) okozta. Szóval lehet akármilyen szived csücske is a cucc, előbb utóbb nem fogod szeretni, ha szakmailag nincs ott a topon.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
.....................
Válaszol
Hát nem egészen, ugyanis ahogy írtam ez a valós helyzet SAL-lal kapcsolatban:
shalafi66 Írta:ironikus, hogy annakidején Somogyi Jánosnak is a H2000 segített abban, hogy egyáltalán hangszórókat gyártasson, tehát, ha nem volna itthon ez az 50 éves múltú üzem, akkor ma nem lenne SAL sem.
Amit írtam nem is megkérdőhelezhető, nyilván nem írok baromságokat, ha csak lehet. A zárt doboz akusztikus levágási meredeksége viszont továbbra is másodrendű szűrőnek felel meg, TL-lel lehet elérni a 6dB/oktávot méyltartományban megfelekő hangszóróval.

Véleményem szerint pedig egy jó hangsugárzónak egyformán meg kell állni a helyét mindenféle zenén. Az csak a kritikusok kitalálciója, hogy az egyik jazzre, a másik rockra, a harmadik dübörgésre jó, és ez így van rendjén.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég