A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adatok, azonosítás, mérések
.tok.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Shala, nem lehetséges, hogy a pioneer hangszóróim valamelyest hasonlítanak az ovál videoton tv szórókra? Azoknak nincsenek meg paraméterei? Gondolom azoknak sem a kb 25 literes (nettó) TV doboz az ideális. Egyébként buzikemény a felfüggesztésük ahhoz képest, hogy milyen kicsik meg vékony anyagokból vannak, szerintem sosem voltak még használva, mert segg újnak is néznek ki hiába ilyen öregek.
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
Válaszol
Nem tudom, nem ismerem a Pio hangszóróid, ennyi infóból nem lehet megsaccolni, mire képesek. A TV hangszórók adatlapja megvan, a régi videoton is, és a mostani H2000 is. Ha kell, előkeresem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Na, ha már ennyien jelentkeztek nálam jobbnál jobb tanácsokkal a pájonír ótóhangszórók ügyében, akkor bejelentem, hogy csinálok nekik egy két kamrás 5-5 literes dobozt. Szerintem ekkora membránfelülethez, kitéréshez és ehhez a frekvencia átvitelhez, amit ezek ténylegesen tudhatnak (80-100-től) teljesen jó lesz. A zárt dobozt úgysem lehet annyira elrontani. Nem tudom a TV-nek tetszeni fog-e majd a 2 sorba kötött hsz, de mért ne tetszene, végülis 8-16ohmig kívánja az van ráírva.

Valaki el tudná mondani, hogy hogy kell sorosan kötni két hangszórót?
Shala, esetleg, ha vannak ovál Videoton (a H2K nem tudom gyárt-e) paramétereid támpontként megadhatnád, nagyon hálás lennék.

Ha elkészül a szub :F belinkelek 1-2 képet, persze csak ha valakit érdekel.
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
Válaszol
Marci Írta:Valaki el tudná mondani, hogy hogy kell sorosan kötni két hangszórót?
Az egyik hangszóró (+) kivezetését összekötöd a másik hangszóró (-) kivezetésével, az üresen maradt kivezetésekre kötöd a végfok kimenetét.
Az eredő impedancia az összetevők impedanciájának az összege lesz.
Válaszol
Tiszteletem Mester! Wink

Van 4db hangszóróm, szeretném (kétutas) dobozba rakni őket. Az egész netet átnéztem .haha. az adatai után, melyek a számoláshoz kellenének... Jobban őrzik mint a NASA titkokat :x

típus: Bugera 10BA240B4 ,még Behringer néven is futott.
Esetleg valami infó, vagy a beméretés hogy működik?
Természetesen, majd magassugárzót, hangváltót is ajánlhatnál (ami nálatok vásárolható) hozzá!
Válaszod köszönöm, üdv.
Válaszol
Szia!

Az is lehet hogy sosem mertek meg meg ezeket a hszeket Smile

TS parametereket akar Te is meg tudod merni.
pl igy: http://www.webervst.com/spkrcalc/para.htm

Hajra Wink
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy valaki tudja-e ennek a hangszórónak a márkáját, esetleg típusát, bármi érdekelne róla..
(a membránszélt én ragasztottam rá nemrég, de előtte is ilyen volt rajta, igaz nem tudom hogy az volt-e a gyári, mivel használtan került hozzám)

Előre is köszönöm a válaszokat!

http://w3.enternet.hu/fulopzs/sub.JPG
Válaszol
BalekAlak Írta:Szia!

Az is lehet hogy sosem mertek meg meg ezeket a hszeket Smile

TS parametereket akar Te is meg tudod merni.
pl igy: http://www.webervst.com/spkrcalc/para.htm

Hajra Wink

Azt nem is gondoltam hogy mértek már ilyeneket. Ezért szeretném beméretni.
Ahoz kissé drága hangszórok, hogy a dobozban pihenjenek... Wink
Válaszol
DANTAX SX 250 hangszim vannak (30-as mély,2 db mid ls 1 magas - kompresziós Dán Hangfalak VU méterrel és mid és high poti).Bekellene mérni és rendbehozni - nem elégé tiszta a hangjuk. Ki válal ilyesmit.
Hello
Zuger
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég