A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kétutas dobozok :)
Nem értem igazán milyen magashangszóróra godolsz most. Smile

A piezók, hangosításra elfogadhatóak, nehéz megmondanom, hogy van-e minőségi különbség sal és monacor között, mert szétszedve még csak az egyiket láttam. Big Grin Érdekes gondolat egy kis teljesítményű potival szabályozni, bár talán a 0,6W-os fémréteg, vagy az 1W-os huzalpotik a piezo lapkák nagy 1-2kOhm impedanciája miatt lehet, hogy kibírnák...
A piezok hangjáról talán az is mond valamit,hogy HiFiben nem alkalmazzák szívesen. Smile

Itt nem nagyon tudom folytatni, mert nem értem, mire is gondolsz, amikor dómsugárzóról és zenekari kivitelről írsz. Wink
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
http://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=2016&Comp=0&Hier=6&MainKtg=62&SubKtg=675

ez a magassugárzó, amit kinéztem -lehet, hogy nem dómnak hívják, de dinamikus, és magas.. :?

A mély pediglen ez lesz: (ez már megvan)
http://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=2012&Comp=0&Hier=6&MainKtg=62&SubKtg=686

Remélem jók lesznek a linkek...
Válaszol
Tölcséres magashangszóró Smile

Ha abból indulunk ki, hogy a frekimenet igaz, erre pedig nagy esély van, akkor nem lehet rossz. És az a 3000,-Ft nem sok érte. Azért a terhelhetőségével lehet, h. érdemes vigyázni, de nem lehet gond ezzel sem, mivel egy piezo magastól jóval érzékenyebb.

Válaszol
Van nekem nemrég óta egy igen profi basszusgitár hangfalam, (EBS...Eminence mélyekkel, 2x25centi + 5 centis magas, reflex) a második napon belekukkantottam, hogy mi van benne... csak a magas előtt van másodrendű szűrő, plusz L-pad.

Na ebből messzemenő következtetéseket vontam le, és elhatároztam, hogy ugyan lehet, hogy vita tárgya lehet a keresztváltó, meg hogy miként csináljunk jó hangfalat, de akkor ez már rossz nem lehet Smile
Szóval én is ezt a koncepciót fogom követni, ami a kapcsolást illeti.
Ládaméretezésnél pedig úgy emlékszem, 40 liter körüli reflexdobozba rakja a Monacor ugyanezt a hangszórót, valószínűleg valami hasonlóval próbálkozom, csak dönthető kivitelben.

Ez a nagy terv 8)
Válaszol
Ha nem sürgős, naggyon, majd segítek a hangváltónál. Wink

Válaszol
Előre is köszi, az alkatrészeket úgyis nálatok veszem! Big Grin
Válaszol
Szervusztok .
Terminalon a TL topicban ,Fdsamano közölt képet a KTL-jéről ,ahol a magasakat piezo prezentálja .Alap helyzetben pocsék volt a hangja,de berhelt ré egy Karlson csövet és ettől egészen jó lett .

Üdv.
Ui. :Azért csak erős idegzetüek nézzék meg .
Válaszol
[Kép: ktl0511268sd.th.jpg]

Válaszol
Sziasztok!

Kedves Wágner úr, utána tudnál nézni,
hogy kapható-e "nálatok" az alábbi reflexcső:

10. sorszámú, beütős egyenes, 73mm / 60mm / 148mm / 54mm,
fekete szinű, ár: 488,- Ft / db

Ha igen, akkor kettőre vevő vagyok Smile
Más, a H2000-ben lehet kapni 25uF vagy attól nagyobb kapacitásu kondit?
(Zobel-hez kell kettő darab)

ui.
Szia Mócsing, isten hozott "nálunk" (is)!
Válaszol
Peti!
Milyen hanxóró ez,amibe ekkora kondér köll zobelnek?
Üdv Doki!
Válaszol
Big Grin A hangdobozépítős MOD, Wágner úr, vagy Wági nem tartozik a céghez, csak segít nekem. Smile A nevét egyébként egy Rejtő regény szereplője után kapta, vagy adta magának. Lényeg, hogy hasonló kérdésben nem tud segíteni.

Péter, a reflexcső kapható, kondi meg az van, amit a listában látsz. NP. elko van nagyobb is. Fólia csak max. 22u.

Válaszol
doki!

Whitefül-féle számitási móddal 38uF jön ki a 634M/8R-hez Zobelnek .sokk.

Kedves mindenki!

Mélyen tisztelt Admin most tölt fel egy olyan adatlapot a 634-ről,
amin van fázismenet is. Mottó: LspCAD-esek előnyben Smile
Válaszol
Fdsa mentségére legyen mondva,az az érdekes megjelenésü műalkotás ,ha jól tudom ,egy kisérleti doboz.
Válaszol
topeti Írta:doki!

Whitefül-féle számitási móddal 38uF jön ki a 634M/8R-hez Zobelnek .sokk.

Üdv, Péter
Szerintem ,ha a kezed közé kerül a hanxóró,majd mérj impedanciamenetet,aztán kalkuláld a zobelizátort(má ha kell)aztán mérni is tudod,de 38mikró akkor is durva,ha tényleg 1,2mH körüli lenne az a spulni!Szvsz. azért valami szőr van a palacsintában,mert nem hinném,hogy ekkora difi lenne a ha15 és ennek a spulnija közt.
Üdv Doki!
Válaszol
Doki, különbözik a cséve, nem is kicsit. A HA15-nél 25/12,4mm-es, a 634-nél, 37/18,3mm-es lengőcsévét használunk. De nem 1,2mH az induktivitása.

Válaszol
Frekimenet .?. .sokk. :x .forog. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Nincs most HA15-ből mintám. Ha lesz, foglalkozok vele. Igérem.

Másik fórumon elmlítetted, aztán törölted a hszt, hogy valami 769uH induktivitást mértél a HA15-nél. Ez majdnem stimmel az én méréseim után is, olyan formában, hogy Le=530uH és L1 (tehát a helyettesítő képlet soros induktivitása)=764uH.

Válaszol
Töröltem,mert már adtál itt választ,így értelmetlen maradt volna ott Wink .
Üdv Doki!
Válaszol
Kedves Admin!

Egy másik fórumon merült fel az igény egy két utas hangdobozra.
40 ezer Ft a keret, ebből szeretne hangdobozt építeni a srác.
A lényeg, hogy komplett, megtervezett dobozt szeretne építeni,
egy KIT féleséget (de még hangváltót se szeretne ő építeni,
hanem egy gyárit használni).
Az a kérdés, hogy neketek van-e ilyen tervetek, ajánlásotok.
Üdv, Péter
Válaszol
Üdv Péter !

Konkrét kipróbált terv nem sok van. Ha egy kicsit tudsz pontosítani legalább a doboz méreteit illetően, akkor lehet, hogy ki tudok találni valamit.

Válaszol
Szia
Jaj bocsánat. .oh. 2 utas polcsugárzót szeretne, mert nagyobbra
nincs szüksége vagy helye, tökmindegy. Szóval 2 utas polcsugárzót
szeretne készíteni.
Üdv, Péter
Válaszol
Ok, van ilyesmi doboz az új tervek közt. Holnap este előkeresem. Délelőtt-napközben nem leszek.

Válaszol
A terveket előkeresetm, de csak holnap tudom átnézni.

Válaszol
Megvárjuk, köszi.
Üdv, Péter
Válaszol
Szia Admin .
Vannak tapsztalataid,esetleg építettél TL-t ? A hangszóró választás kérdése érdekel nagyon .Nem is a hangszóró paraméterek szempontjából, mert arra vonatkozóan Petitől és a többiektől is sok ifot kaptam, hanem egy adott Fs-ü hangszóróval ,hova kerül az alsó határ frekvencia az Fs-hez képest. Nem tudom érthetően fogalmaztam e.
Üdv.
Válaszol
Nem, TL-lel eddig még nem kisérletezett a cégnél úgy emlékszem senki.

Válaszol
topeti Írta:Megvárjuk, köszi.

Péter, már írom a választ, csak közben mást is csinálok.

Válaszol
folytatván a zenekari monitorhangfal témát, illetve ahhoz kapcsolódva:

Mi a teendő, ha adott egy mélyhangszóró, aminek TS paraméterek közül egyedül a rezonanciafrekvenciáját ismerem?
Ez itt:

http://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=2012&Comp=0&Hier=6&MainKtg=62&SubKtg=686#

A netes katalógusban ugyan nincsen benne, de van régi papírkatalógusom, és ott van ezzel épített hangdoboz is.
Az reflex, kb. 40 literes.
Ott van az átvite is (-tól-ig), amit szerintem a -3 helyett laza -6, vagy -10 dB értékig adnak meg, mert nehezen hihető... (bocs, most nem emlékszem az értékekre)
Szóval nem tudom, a tervezők anno mi alapján tervezték...
Jó lehet ez alapméretnek, vagy azért lett ekkora, mert esztétikailag így arányos? Wink
Elkezdtem leszabni a lapokat hozzá, de van még némi szabadságom az űrtartalom eldöntéséhez.

Aztán ott a reflexnyílás is... 48Hz fs esetén kb. hova érdemes hangolni?
Tudom, ez függ a doboztól is, de ez lenne a fő kérdésem.

A zárt dobozon is gondolkodtam, de mivel zenekari hangfalnál fontos a hatásfok, azt hiszem okosabb a reflex mellett dönteni...
Egyébként, amikor megvan minden fontos paraméter, akkor hová érdemes hangolni a dobozt a reflexcsővel?

egyelőre ennyi - Köszi előre is, látod, Admin: kezdem beváltani az ígéretedet Smile))))))))
Válaszol
Péternek:

Két terv akadt a kezembe az új hangszórkhoz.

Az első A "Sonata" DB 1588 kicsit módosított változata, még videoton terv, HA15 és eg HG1,9-es hangszórókkal. Külső méretei 300*185*226, 16mm-es lapból készült, térfogata ha levonjuk, amit a hangszóró, hangváltó elvesz, akkor kb. 7,5 liter. Egy 46*60mm-es egyenes reflexcsövet használtak hozzá, ez 82Hz körüli Fb-t jelent. Van róla rajzom is esetleg. Igaz csak papíron.

A másik a monaudiós tervek közül egy háttérsugárzónak tervezett doboz, 300*210*210, 19mm-es lapokból, HA15 és HD8 hangszórókkal, hasznos térfogata kb. 7,3 liter, sajnos ehhez még nincs kész hangváltó terv, a reflexcső itt 46*110-es. 68Hz-re van hangolva kb.

Válaszol
Kár.
Válaszol
Kedves Zoltán, a pontos tervezéshez mérni kellene, legalább a T-S paramétereit kiegészíteni. Q paraméterek, és a Vas. A hangolás is ettől függ. A cél nem feltétlen az egyenes átvitel. Érdemes hinni a tervnek. A katalógusban közölt impedanciamenetből megpróbálok saccolni Q paraméterekre. Holnap valamikor leírom az eredményét. Smile

Válaszol
Köszi, az nagyon jó lenne!
Annyit még el tudok mondani róla, hogy a membrán felfüggesztése nem túl kemény, tehát lényegesen puhább, mint a HA31-es gitárhangszóróitoké. És persze keményebb, mint egy gumisnak..

Nemsokára talán jönnek a magashangszórók is, de nem volt az az olcsóbb fajta, helyette ajánlottak kettőt, én a duplaannyiba kerülő MHD230-at választottam, remélem jó lesz.

http://www.monacor.pl/catalogue-product.phtml?id=101&Comp=0&Hier=6&MainKtg=62&SubKtg=675

Azt mondták erre, hogy sokkal jobban szól- persze mi mást mondtak volna? Smile

egyéb anyagok ügyében mindjárt megvizsgálom az árlistátokat, mit lehet pontosan kapni nálatok...

üdv!
Válaszol
Igen, ez valószínűleg jól fog szólni, akár 2 Watt-os erősítővel is .haha.
Válaszol
Tehát a köetkező adatokat saccoltam én ennek a hangszórónak:
SP-250PA
Fs = 48, Hz
Qms = 3,841
Vas = 63,76 liters
Cms = 0,366 mm/N
Mms = 30, g
Rms = 2,356 kg/s
Xmax = 4 mm
P-Dia = 211,1 mm
Sd = 350, sq.cm
Qes = 0,876
Re = 6,5 ohms
Z = 8, ohms
BL = 8,194 Tm
Pe = 125, watts
Qts = 0,713
no = 0,776 %
1-W SPL = 91,05 dB
2.83-V SPL = 91,95 dB

Ha a gyári 40literes ládából indulunk ki, és reflexet akarsz belőle, akkor kb. 60Hz környékére lehet hangolni, de egy szimulációs programban próbálgathatod változtatni a hangolást. Smile

Válaszol
Örök hála, nem gondoltam, hogy ilyet lehet...!
copy-paste, aztán majd számolgatok a programmal!
Köszönöm!

Z.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 21 Vendég