A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kétutas dobozok :)
Hello
Az lenne a kérdésem hogy a következő hangszóró HA27-451 jó-e közép hangszórónak ?
Válaszol
Sziasztok!

Megosztom veletek a nagy hírt! Smile
Úgy érzem, hogy a végleges állapotukat érték el a hangdobozaim. Elég hosszú folyamat volt, kevés szabadidő, zéró tapasztalat, rendkívül sok variálás... Ezúton is szeretném megköszönni Shalafinak, Mócsingnak és a többi hozzászólónak a segítséget és a hasznos tanácsokat.
A doboz kb 32 literes zárt. A hangszórókészlet: HA20-484 és HG2,5.
A váltó 1,3mH a mélyközép előtt és 3,3uF, 330uH, 2,2 Ohm és 20 Ohm a magas oldalon. Teljesen rá van tolva a falra.
A legutólsó módosítás óta (Kapott szép hegyes lábakat és az 1,5mH -tekercs értékét csökkentettem 1,3mH -re. Talán egyszer megpróbálom 1,35-tel is.) mintha kicserélték volna az egészet Smile Hihetetlenül tetszik ahogy szól, a hangok mintha nem is a hangszórókból jönnének... Smile
Persze egy szakértő méregetés után biztos, hogy rengeteg mindent tudna még rajta javítani, de én így is teljesen meg vagyok vele elégedve.
Köszönöm mégegyszer! Smile

Üdv
Zaturek
Válaszol
Falra tolva tényleg nem kell 1,5. Smile De ezt senki nem mondta nekem annakidején.

Örülök, ha késznek érzed, én pl. ritkán jutok el idáig. Big Grin Valami mindig alakítható még rajta.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
A 451 nem kifejezetten középhangszóró, de ez az adatlapján is ott van. Smile

Válaszol
Hello
Lenne még egy kérdésem: Ha két hangszórót párhuzamosan kötök középnek és az egyik 30-2000 Hz a másik pedig 50-4000 Hz akkor a frekvencia tartományok változnak vagy befolyásolja egyik a másikat ?
(Ohmos ellenállás nem számít)
Válaszol
Mivel nem egyforma hangszórók, nem egyforma az amplitúdó- és a fázismenetük. Lesznek frekvenciák, ahol erősítik, és lesznek olyanok, ahol kioltják egymást, az elhelyezéstől függően.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Akkor inkább nem kötöm őket össze. Köszönöm a segítséget.
Válaszol
Nem csak az átviteli tartomány jellemez egy hangszórót. A mechanikus ill. elektromos paraméterei sem azonosak, ráadásul az átviteli jelleggörbe, rezonanciák sem. Konkrétan melyik két hangszóróról van szó? Hogy össze lehet e őket kötni, méréssel, egyedi váltótervezéssel lehetne eldönteni.
Válaszol
Az egyik hangszóró sal sbx2030 a másik ha27-451
Válaszol
SBX2030 hogy került a képbe?Smile Inkább egy jó középhangszóróra lenne szükséged.
Válaszol
Kipróbáltam a ha27-451 hangszórót középnek a dc2550-es hangváltójával és úgy döntöttem hogy elég lesz az nekem.
Válaszol
A HA-27-et tisztán középnek, a hangváltóban a közép helyett bekötve? A HA-27 egy mélyközép hangszóró, szerintem úgy max 2k-ig használható. Hagyományos értelemben, amikor 3 utas hangdobozról beszélünk, a a középhangszóró durván1k és 7-10k között, a magas e fölött, a mélyközép meg ez alatt szól. Ha meg x.1-es rendszer van, ott jó esetben van egy szubbasszus láda, ami 120..150Hz-ig szól, és azok mellett 5 vagy 7 teljes sávot átvivő (de legalábbis 60-70Hz-től élő) lehetőleg zárt hangdoboz (mivel a zárt dobozok mélyben jobban illeszthetők a szubhoz). Hogy érted azt pontosan, hogy középnek akarod használni? Mi lesz a mély és mi a magas? Háromutas hangdoboz vagy x.1?
Válaszol
Smile Mondjuk az SBX 2030-hoz képest sokkal jobb középen a HA27 is. Big Grin Gyakorlatilag bármi. Nem nehéz mert a sárgának pontosan 600Hz-ig tart az átvitele.

Válaszol
3 utas hangfalat építek a hangváltó egy dc2550-es hangfalból van, a mély hangszóró HA31-422 (a mélynek leválasztott rész 62,5 liter vagy 75 liter nem tudom melyik lenne jobb a reflex cső mérete átmérő 7,7cm hossz 20cm a 62.5 l esetén) a közép HA27 magas RFT l9821b
Válaszol
Szerintem nem sok értelme van egy 30 centis mély mellé berakni egy másik 25 centis hangszórót középnek. Ha a hangváltó a DC2550-ből van, akkor célszerű lenne abból a hangfalból kiindulni már hangszóró szinten is, így sokkal egyszerűbb lesz kivitelezni az egészet.
Válaszol
Csak a hangváltó van meg más nincs meg a dc2550-ből. A hangszórók a (fent említettek) meg vannak tehát így nem kellene költenem semmit csak a faanyagra.
Válaszol
A magashangszóród milyen?
Válaszol
http://www.radiomuseum.org/r/fernm_leip_lautsprecherchassis_l9821.html

Válaszol
Ja, ott van.. elfelejtettem visszalapozni.
Válaszol
Nekem csak az a furcsa, hogy ez nagy átmérőjű középhangszóró.

Válaszol
Tudom hogy nem éppen szokványos de ilyenem van és nem szeretnék másikat venni.
Tehát ezek a cuccok összerakva elfogadhatóan fognak szólni ?
Most vacillálok hogy 75 vagy 62,5 liter legyen a mély melyik lenne jobb ?
Válaszol
Ez a hangszórókészlet nekem egy kicsit kaotikus... Akkor végül is a magashsz egy dóm közép, ami a fenti linken látható? Mert akkor ezt kéne kipróbálni középnek (torzítás??), a HA27-eket elpasszolni és az árából megvenni a magassugárzókat.
Válaszol
(2012. 05. 23., 18:42)fishme Írta:  Tudom hogy nem éppen szokványos de ilyenem van és nem szeretnék másikat venni.
Tehát ezek a cuccok összerakva elfogadhatóan fognak szólni ?
Most vacillálok hogy 75 vagy 62,5 liter legyen a mély melyik lenne jobb ?

Pedig már majdnem megláttam a piaci rést, ahová betörhetek a használt közép és magashangszóróimmal.:-D Van legalább 3 pár DC2550 közép, amit peremezni kell, meg 3 pár H2000 magas a szekrény tetején, de úgy látom itt nem lehet üzletet kötni.:-D

De azért valaki hozzáértőbb magyarázza majd el, hogy 5000 Hz felett mi fog majd megszólalni ebben a spéci háromutasban:-D

Nekem is össze kellene építeni az otthoni hangszórókészletet egy dobozpárba, keményen le tudnám alázni még a Hipermaxot is (a hangszóró darabszámban biztosan) Smile
Válaszol
(2012. 05. 25., 19:38)GARFIELD13 Írta:  Pedig már majdnem megláttam a piaci rést, ahová betörhetek a használt közép és magashangszóróimmal.:-D Van legalább 3 pár DC2550 közép, amit peremezni kell, meg 3 pár H2000 magas a szekrény tetején, de úgy látom itt nem lehet üzletet kötni.:-D

Engem érdekelne a DC 2550-es közép ha lenne neki pereme. Van esetleg hibátlan közeped?

Válaszol
(2012. 05. 25., 20:29)Pandaboy Írta:  Engem érdekelne a DC 2550-es közép ha lenne neki pereme. Van esetleg hibátlan közeped?
Van nekik peremük is, csak kellene keresni valakit aki ráragasztja, mert most még egy másik dobozban vannak a hangszórók mellett. :-D Nem ismersz esetleg valami javítással foglalkozó embert valahol :-D
Válaszol
Egy darabom nekem is van, javított a '95 körüli gyártásból, már nem Videoton.

Válaszol
Üdv! Nem is tudom, hogy pontosan hol kéne ezt a kicsit fizikai, de mégis hangdobozépítés témájú kérdést feltennem... bocs, ha off a "kétutas dobozok Smile"-hoz

Egy passzív hangdobozra szeretnék kétféle bemenetet szerelni, egy 6.3-mas (mono) jack bemenetet és egy sima csupasz kábeles hifi bemenetet. Vettem olyan jack bemenetet, ami bedugásra kapcsol... Ezt valahogy úgy kötném be, hogy ha nincs dugó a jack-be, akkor a sima hifi bemenet átmegy a kapcsolós izé megfelelő fülén, a minuszt is rákötöm a "testre"...csakhogy a minusz, tehát a visszamenő ugyanaz a jack dugón visszamenőbe és ugyanaz a sima hifi bemeneten is...

Kérdés: Ha bedugott jack dugó esetén a csupasz kábeles bemenetre is kötve van erősítő, annak nem baj, hogy bár kifele nem tud hova erőt (jelet) nyomni, vissza mégis kap? Sőt, úgy egyáltalán megkapja?

Remélem érthető és kösz a választ!
Válaszol
(2012. 08. 22., 19:22)Nlac Írta:  Kérdés: Ha bedugott jack dugó esetén a csupasz kábeles bemenetre is kötve van erősítő, annak nem baj, hogy bár kifele nem tud hova erőt (jelet) nyomni, vissza mégis kap? Sőt, úgy egyáltalán megkapja?

Remélem érthető és kösz a választ!

Ha jól értem, akkor ugyanazt a dobozt kétféle jelforrásról is hajtani akarod. De ez így zsákutca. Egyrészt, az erősítő megsínyli (és füstjelekkel adja tudomásodra) ha nincs megfelelő terhelés és lezárás a kimeneten. Másrészt ha van erősítőd, akkor nem a hangdobozt kell több jelforrással hajtani, hanem az erősítőt.
- VR
Válaszol
A félvezetős erősítők elműködnek üresen, terhelés nélkül is, ez inkább a csöveseket zavarhatja.

Én nem tudtam rájönni, hogy mit szeretett volna, csodálom, hogy neked sikerült.

Válaszol
Igen, bocs, szerintem ezt nem tudnám megfogalmazni, de belinkelek egy ábrát, amin szerintem már érthető lesz.

http://img2.indafoto.hu/6/7/71167_22ab20781e88c9e26211cc00cbbd4533/16515717_80a0137e116a1f85ee361d1d1f82482e_l.jpg
Válaszol
Elvileg működőképes lehet, de a testet is el kéne választani, az lenne teljesen biztos.

Válaszol
Nálam is üzemelt egy időben hasonló ,csöves és félvezetős erősítők hajtották a TL-eket .
24 V-os relékkel működött ,neked is inkább az javasolnám .
Válaszol
Kösz Smile majd nézek valamit!
Válaszol
Oktál foglalatos KDR /vagy mi a szösz /reléket használtam . Az egy jó stabil jószág ,6 A-es .
Válaszol
Sziasztok !

Édesapámnak van egy Vidi Cleopátra rádióserősítője, és hozzá a DC2002 A doboz. Ebben szinte minden rossz, mert a kondik kiszáradtak. A mélyek is eléggé lestrapáltak, az egyikbe a papír, a másikban a dóm van meghalva. Így gondoltam, fel kéne újítani, csak aztán olvastam, hogy a ma kapható hangszórók, már más anyagokból készülnek, és a doboz igazából a cleo-hoz lett illesztve. Gondoltam, hogy az egyik lyukat letakarva, kéne csinálni egy kétutas rendszert. Csak nem tudom, hogy milyen hangszórókat rakjak bele, és milyen hangváltóval lenne jó. A mélyközép 20 centis, és a dóm meg a szokásos Vidi méret (HG2,5 1614). Most 8 ohmosra építeném, mert olyan végfok lenne hozzá. 80w-nál több nem menne rá. Gondolkodtam, hogy a HA20-521-es jó lenne bele, de ott az van írva, hogy reflex dobozba való. Szóval itt akadtam el. Válasszak másik hangszórót, vagy csövezzem a régi dobozt? Nagyon sokat nem akarnék vele bajlódni, csak nem akarom veszni hagyni a dobozokat.

Nem volt időm az egész fórumot átnézni, nem tudom, hogy más bajlódott-e hasonló témában.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 12 Vendég