A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kétutas dobozok :)
Kedves Shalafi!

Tanácsot szeretnék ismét kérni. Ha 2 utas PA rendszert szeretnék összehozni, a 25R672N -hez milyen tölcsérsugárzó illene? Mondjuk a Monacor MHD sorozatából valamelyik? Vagy van a látókörödben olyan konkrét tipus, aminél a váltással le lehet menni addig, ahol a 25R672N már véget ér és a felső vége 18-20kHz ?

Vagy használhatóbb megoldás lenne az, hogy a 25R672N párszáz Hz-ig menne csak, a maradék sávot egy 2 utas doboz sugározná le?

Köszönettel és üdvözlettel:
gkita
Válaszol
Az a 25-ös nem kifejezettem PA jellegű, ahhoz kicsit alacsony az érzékenysége. Viszont a mélyátvitele épp ezért jó. Szerintem más műfaj. Nagyobb felületű papíros vagy dóm magassal működhet kétútban. Esetleg alacsony keresztezéshez egy jó szélessávúval.

Klasszikus PA hangszóró 25 centiben nem nagyon szól 40Hz alatt, viszont legalább 93-94dB@1W érzékenységű, és középtartományban 3-4kHz-ig legalább használható.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszönöm a gyors válaszod. Még egy kérdés. Az új hangszórók menüpont alatt van egy PA mélyközepek, egyelőre még üresen. Van valami a tarsolyodban, vagy talán már készen is? Smile
Válaszol
Van néhány terv, de jelenleg gyártási kapacitás hiányában 4-6 hét határidővel lehetne csak készíteni, az meg túl hosszú idő.

Válaszol
ok, majd figyelni fogom. Köszi mégegyszer.
Válaszol
Nincs mit, nagyon szívesen. A 31-es nagy érzékenységű hangszórók vannak legközelebb a befejezéshez, akár 98dB@1W-ig.

Válaszol
Sziasztok!

Kéne egy nagyon kicsi pár literes doboz számítógép mellé, a mély tartomány annyira nem prioritás, szélessávúakon nevelkedtem Smile
HA 10 1544-437-et néztem ki, viszonylag érzékeny, 5,5l 75hz hangolás, ezt még itt olvastam fórumon. Elég sokáig szépnek tűník az átvitel, HG1,9-623 gondoltam összehozni. Hol lenne érdemes váltani? 5khz fölött a magas miatt. Van egy nagyobb kiemelés 7 khznél a mélyközépnek, ezt hogy lenne érdemes kezelni? Aktív váltást terveztem.
Válaszol
Elég régiek a mérések, a most gyártott hangszórók lehet, hogy kicsit eltérnek, nem tudok pontos váltót ajánlani anélkül, hogy megmértem volna az aktuális hangszórókat a végleges dobozban. Így csak megsaccolni lehet.

Elvileg az 5kHz körüli keresztezés megfelel.

Válaszol
hmm, lassan én is csatlakozom a ha17634A + Vifa Dx25 klubbhoz.
A két mélyközép már jóideje megvan, jórészt kihasználatlanul.
A magasakat egy éjjeli órában rendeltem meg, majd érkezik.
Doboz anyagot elvileg csütörtökre hozzák meg.
Reflex csövek is le vannak rendelve.
Elvileg a hangváltó alkatrészek is le vannak rendelve.
Igazából hirtelen kaptam ehhez kedvet.

http://forum.hangszoro.net/showthread.php?tid=327

innen az inspiráció, a hangváltó vázlat is innen.
Meglátjuk mit ajánl majd a logotech kínálatból Shalafi ami megközelíti a feltüntetett alkatrész értékeket.

Ugyan tudom hogy hogyan lehetne jobb dobozt csinálni, türelmem nemigen volt számolni nagyon. A doboz (belső) méretei : 55 cm magas, 22cm széles, 23 centi mély.
Két reflexcső kap benne helyet a magas és mélyközép hangszórón kívül.
Reflexcső egyenes 21 néven fut a logotech-nél, ~43mm a belső átmérő, és 19.5 centi hosszú.
A doboz brutto 27.8 liter, valahova 40 hz köré feltételezem hogy hangolni fogja a két cső.
Besüllyeszteni nem tervezek semmit. Illene, biztos hogy mindenkinek ajánlom de a lustaság itt is nagy úr. Bár még nem kizárt hogy megtörténik, ha nem tetszik a hangja akkor lehet bemarom.

Aztán majd meglátjuk a többit. Ha ideért minden majd nyitok ennek is témát, meg lefotózom.
Válaszol
Besüllyesztés. Csak speciális géppel (felsőmaróval?) lehetséges, vagy van viszonylag kultúrált "kézi" megoldása is?
Válaszol
(2013. 07. 15., 8:32)Pacsek Írta:  Besüllyesztés. Csak speciális géppel (felsőmaróval?) lehetséges, vagy van viszonylag kultúrált "kézi" megoldása is?

Szia!
Adott anyagba csak felsőmaróval, és amennyiben kis átmérőjű kör esetén kell marni (ami kisebb, mint a kézi felsőmaróhoz kapott körzővel leírható legkisebb kör), akkor az külön trükközés (maróasztal és az anyagot kell forgatni a fej körül).
Legegyszerűbb "kézi megoldás" a már ezen a fórumon is többször leírt dupla előlap, ahol a külső a besüllyesztés vastagságával bír. ekkor csak két szabályos kört kell kivágni.
Rendesebben felszerelt asztalosüzem meg tudja oldani a marást is (egy lapszabászat nem biztos).
Üdv.
Válaszol
Van aki meg meri próbálni sarokcsiszolóval is, jellemzően utólag, egy már létező süllyesztés bővítésére.

Válaszol
http://www.youtube.com/watch?v=zXYAcyZH3u4

ilyen kialakítású géppel könnyen megy.
nem olcsóak, valamire való asztalosnál kell hogy legyen. Van egy nekem is, igazából barkácsolásnál is nagy segítség. (pl. ha egy polcon az élt le kell kerekíteni vagy más hasonló dolgok.)
(asztalos != bútorlapszabász & csavarász & élfóliász)
Válaszol
A kis flex esetében is 115 mm a tárcsaátmérő, így az ennél kisebb méreteknél már nem megoldás.

A másikkal sem könnyebb, csak nagy méreteknél. Ennél a kézi felsőmarónál sablon hiányában meg a körző legrövidebb állásánál mért marófej - kör középpont távolságnál kisebb sugarú marásoknál lehet vakarózni. Én pl. az enyémmel már a 17-es mély süllyesztését is csak fordított felállásban tudtam megoldani egy házilag készített asztalon.

Meglévő süllyesztést próbáltam már a dremel szerű "fogászati fúrógép" kütyüvel is bővíteni, de az sem ment normálisan, csak az íves reszelő és a kézi munka maradt, hogy beleférjen a hangszóró.
Válaszol
Köszi az ötleteket, a videót majd otthon megnézem melóhelyről nem megy. Smile.
De lehet, hogy dupla előlap lesz.
Válaszol
a videón szereplő eszköznek a tengelyére lehet kapni szabadonfutó gyűrűt.
és a marás mélységét is be lehet rajta állítani.
a legkisebb átmérő amit még lehet vele süllyeszteni az a marószerszám átmérője.
asztal és sablon nem kell hozzá, a szabadonfutó gyűrűt nekiszorítod a süllyeszteni kívánt kivágásnak, ez vezeti meg a szerszámot.
éleket is így lehet letörni vele.
Válaszol
(2013. 07. 16., 19:29)DMG Írta:  a videón szereplő eszköznek a tengelyére lehet kapni szabadonfutó gyűrűt.
és a marás mélységét is be lehet rajta állítani.
a legkisebb átmérő amit még lehet vele süllyeszteni az a marószerszám átmérője.
asztal és sablon nem kell hozzá, a szabadonfutó gyűrűt nekiszorítod a süllyeszteni kívánt kivágásnak, ez vezeti meg a szerszámot.
éleket is így lehet letörni vele.

Szia!
Nem akarom szétoffolni a topicot. Bocs, de nem értem a dolgot, így utolsó OFF.
Ha a marófej fölé a tengelyre teszek szabadonfutó gyűrűt, akkor ott az előlap fölött nincs semmi, a semmire nem tud támaszkodni. Ez csak sablonnal megy, ha azt ráteszem az anyagra és azon vezetem a szabadonfutó gyűrűt.
Ha kivágom a hangszórónak a körkivágást, akkor meg a marófej alatt kellene lennie a szabadonfutó gyűrűnek, hogy legyen mire támaszkodnia, de ott meg nincs tengely???

Én lentről felrögzítettem a felsőmarót egy neki készített kis asztalra, a marófej kiállását több lépcsőben emeltem a süllyesztés méretére. Kifúrtam az előlapon a kör közepét és azt megfelelő távolságra az asztalon fúrt lyukba csavaroztam. Az előlap forgatásával készítettem el több lépcsőben a szükséges süllyesztést.
Ezután a hangszórónak szükséges kivágást berajzoltam és dekopírral körbevágtam a süllyesztésen belül. Ennyi.
(Nekem csak egy noname kézi felsőmaróm van, amit alapvetően egy igen méretes gardróbszekrény ajtajainak házi elkészítése miatt vettem.)
OFF vége
Válaszol
úgy, hogy a szerszám nagyobb mint a gyűrű. Átmérőben.
és nem teljes anyagvastagságot marsz.
nyilván ez csak akkor működik ha eleve rendesen karikára ki van vágva a hangszóró helye.

amit leírtál amúgy tetszetős megoldás, akár a bemarás után magával a maróval a hangszóró helyét is ki tudod vágni, nem kell dekopirral kűzdeni.
igazán 5 csillagos Smile
Válaszol
Tisztelt fórumozók!

Nemrég volt nálam egy Videoton Preludium B31-es hangfalpár. A hangja egy álom a Samsung "hetvenhertzenkiemelős csilivili" "hifi"mhez képest. .aha. Szeretnék építeni egy, a Preludium hangjával megegyező vagy annál jobb dobozt olcsón. Milyen hangszórókat válasszak? (Mekkora dobozba, hangváltó, stb.)
A válaszokat előre köszönöm! Big GrinD
Válaszol
háááát, talán az új 25 ös membrán, meg a nagyérzékenységű magas amiről hirtelen nemtudom hogy van e már vagy csak készülgetnek.

http://forum.hangszoro.net/showthread.php?tid=329&pid=30701#pid30701

ez ni, meg...
http://www.hangszoro.net/index.php/uj-hangszorok/melykozepek/25r672n-

asszem ez a kettő passzolni fog.
Válaszol
(2013. 08. 03., 21:33)baanis99 Írta:  Szeretnék építeni egy, a Preludium hangjával megegyező vagy annál jobb dobozt olcsón. Milyen hangszórókat válasszak? (Mekkora dobozba, hangváltó, stb.)

Szia!
Először is választani kellene megegyező vagy annál jobb és az olcsón között.
Az első út jobb eredményt hozhat, de nem lesz olcsó és gyors sem. Meg kell venni a hangszórókat, dobozt és váltót tervezni(terveztetni) hozzá, a dobozt és a váltót megépíteni(építtetni). Ez mind idő és pénz. De ha elszánt vagy, akkor itt jó helyen kopogtatsz.

A második olcsó és gyors, viszont nem lesz jobb, csak megegyező, vagy esetleg kicsit jobb. Keresel egy peremezés előtt álló B31/B32 párt és normálisan megjavíttatod, vagy már egy normálisan javítottat veszel azonnal (nagyon nem egyszerű, de ez a leggyorsabb). Ezután csak bekötöd otthon és hallgatod.
Ha már van mit hallgatni, akkor jöhet esetleg az első út, hogyan lehet jobbat készíttetni nála.
Üdv.
Válaszol
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a HA22-599 és a HG2,5-639 páros passzol-e egymáshoz? Milyen frekvencián lenne célszerű váltani? Mekkora az a legkisebb dobozméret, amiben még jól szól? /illetve reflex esetén hangolási frekvencia/ (csak 100-150Hz fölött lenne használva) A válaszokat előre köszönöm! :-)
Válaszol
ez már most nem hangzik túl jól.
inkább írd le mit akarsz elérni.
mire fogod ezt használni.
ha 100 - 150hz fölött kell csak hogy szóljon akkor kezdésnek eleve felesleges a HA22.
Válaszol
Igazából nagyon érdekel a hangosítástechnika, de mivel az anyagiak nem engedik elfogadható PA hangfalak vásárlását, gondoltam építek valamit a jelenleg használt kis Technics hangfalak helyett. Lenne két top plusz két sub. /egyenlőre passzív váltással/ A topot teljes sávban használnám, de ha viszek subot is, 100-150Hz felett szólna. Egy 2x70Wattos erősítő "táplálná" a teljes rendszert. (Fisher CA-67) Fontos lenne a tiszta énekhang és a minél nagyobb hangnyomás. (természetesen kompromisszumokkal, hogy jól is szóljon)
Válaszol
hát, ha már így, akkor kezdésnek a 22-es hangszórót messzire hanyagolnám.
http://hangszoro.net/adat/422g.pdf
ez inkább megfelene.
magashangszórót nemtudom hogy a helyi kínálatból mit tudnék hozzá, de szerintem nemigen van ami megfelel. hangerő szempontjából, legalábbis.
de lehet Shalafinak van ötlete erre is.
én személy szerint nem próbálgatnék sima otthonra kitalált dómokat.
vaaalami tölcséres inkább szóba jöhet de azt majd a nálam ügyesebbek talán megmondják.

ami a szűrőt illeti, egy PA hangfal lelki világa nem mondható bonyolultnak.
még akár az is megeshet hogy egy (1) darab kondival is elintézhető, talán még 2 darab ellenállat (2 darab) is elegendő lehet.

hogy a mélyeket ne terheld túl lehet olyan trükköt alkalmazni hogy egy kondit kötsz sorosan az erősítő bemenetére, biztosan kell próbálkozni vele hogy pontosan mekkora az akkora (megpróbálnám 470nF től.. 100 nF ig mondjuk).

de mindenesetre nagyon hasznos hogy tisztáztad mit is akarsz.
én úgy látom más mélyközép a célnak nem felel meg a kínálatból.
Válaszol
Köszi a választ! Milyen magas lenne jó hozzá? Illetve egy másik fórumon azt mondták, hogy mivel 2-3k környékén kiemel, Sokol rádiós hangja lenne... Ezzel lehet valamit kezdeni?
Válaszol
Az úgy működne, ha 1,5kHz-ig szólna a HA31-422G, 1,5kHz fölött HB12,5-326, 5-6kHz-től pedig tölcséres magas?
Válaszol
Körülnéztem tölcséres magasak terén. Ezt találtam:
- FS Audio COMP34S Ez 1kHz-től indítható, így a közepet ki lehetne hagyni. (link: http://www.zenebutikgyor.hu/component/virtuemart/details/9470/ ) Nem tudom mennyire használható... Sajnos csak ennyi pénzem lenne rá... Jobb mint az MNC? (33354)
Válaszol
Ezen az oldalon találtam még egy mélyet, de nem tudom, valahogy a HA31-hez húz a szívem. http://www.zenebutikgyor.hu/kezdlap/details/15764/63/hangfalak/hangsz%C3%B3r%C3%B3/hangtechnika/
Válaszol
FS Audio COMP34S-ről vélemény?

Vagy jobb lenne ez? http://www.zenebutikgyor.hu/kezdlap/details/9467/63/hangfalak/hangsz%C3%B3r%C3%B3/hangtechnika/
Válaszol
(2013. 09. 23., 18:40)baanis99 Írta:  FS Audio COMP34S-ről vélemény?

Szia! 3 - 3,5 kHz 18dB vagy meredekebb váltóval használható hangja van.
Alatta iszonyat... AHP607 tölcsérkével az árát megéri.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Köszi a választ! Csak azt nem tudom, hogyan fogom megoldani a HA31-422G kiemelését 2-3k között... Tényleg zavaró ez a kiemelés? Vagy tudsz ajánlani valami drivert, amit kb.1kHz-től lehetne indítani és jobb hangja van? (max. 13ezer/db)
Válaszol
~1kHz körül váltható driver ennyiért kizárt. Komoly 2" torkolatúak, 3" vagy nagyobb lengővel léteznek nagyon drágán... és komolyabb tölcsér is kell hozzá, ami önmagában több lehet mint az általad megjelölt keret.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Oké,akkor marad a COMP34S. Azzal a púppal lehet valamit kezdeni 2-3k környékén? Az erősítő 120Wattot ad le RMS-be 8 Ohm-on.

ui.: A COMP34NEO jobb mint a COMP34S, vagy nem éri meg az árkülönbözetet?
Válaszol
A hangnyomást lehet csökkenteni megfelelő szűrővel azon a frekvencián, a legtöbb PA hangszóró ilyen karakterű középtartományban. Ettől annyira nem kell félni.

Ha a terhelhetőség és a hangnyomás elég, akkor végülis használható a HA31 gitárhsz.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 8 Vendég