A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kétutas dobozok :)
László, semmi konkrétum, ami alapján hangváltót vagy dobozt lehetne tervezni. Smile Így fórumon keresztül ebben biztosan nem tudunk segíteni. A hangszórókat meg kell mérni, T-S paraméterek alapján lehet dobozt tervezni, utána a végleges dobozba építve akusztikus mérések segítségével hangváltót (mindegy, hogy aktív, vagy passzív elemekből, a módszer ugyanaz).

A sorozatban gyártott hangszórók nagyjából ugyanazok, mint korábban. A HA25-672-nek van új változata egyedi gyártásban, illetve a magasnak is. Ha probléma van a műanyag zárófedéllel, a cégvezetőt Szatmári Sándort kell keresni, valószínűleg tud megoldást ajánlani. A háromutason is egy pontosan méretezett hangváltó tudna sokat javítani.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
(2015. 05. 14., 21:10)shalafi66 Írta:  László, semmi konkrétum, ami alapján hangváltót vagy dobozt lehetne tervezni. Smile Így fórumon keresztül ebben biztosan nem tudunk segíteni. A hangszórókat meg kell mérni, T-S paraméterek alapján lehet dobozt tervezni, utána a végleges dobozba építve akusztikus mérések segítségével hangváltót (mindegy, hogy aktív, vagy passzív elemekből, a módszer ugyanaz).

A sorozatban gyártott hangszórók nagyjából ugyanazok, mint korábban. A HA25-672-nek van új változata egyedi gyártásban, illetve a magasnak is. Ha probléma van a műanyag zárófedéllel, a cégvezetőt Szatmári Sándort kell keresni, valószínűleg tud megoldást ajánlani. A háromutason is egy pontosan méretezett hangváltó tudna sokat javítani.

Na, hát ez a fő problémám, mindenki valami hasra ütés szerű megoldást javasolt. És kivágta magát ha valami mélyebb szakmaiság felé mutató kérdést tettem fel. Meg ezekről az olcsóbb kategóriás MNC cuccokról sem lehet tudni semmit, mert a gyár nem közli. Beymát meg szerintem pazarlás lenne, ezek a mélyek mellé tenni.

A mérést hol lehetne megejteni? Ha volna rá lehetőség, akkor mérjünk. Vackot nem akarok építeni, azért nem éri meg kínlódni.

Én most még Júni végéig külföldön dolgozom, addig fizikailag nem nagyon fog lendülni a dolog. Viszont ha küldenél vagy linkelnél olyan anyagokat amiből addig művelhetem magam, azt megköszönném. Meg kevesebb hülye kérdést tennék fel később Big Grin .

Hát a háromutas sem tökéletes az biztos, nagyon kis tökös voltam még mikor azokat csináltam. Apám meg nem nagyon ért rá igazán belemélyülni. Akkor ezt a kész váltót találtam amit a legjobbnak éreztem, így ez került bele. De sok év telt el azóta, közben felnőttem, ha lehet jobb akkor legyen. Te hogyan változtatnál rajta?
Válaszol
Smile Gondolom elég változékonyak a hangszórók, biztos vannak problémák az összerakással is, így nem is lehetne pontos adatlapot készíteni, ami mindegyik darabra igaz lenne. Egyébként a tölcsértől is függ, hogy milyen lesz az átvitel/THD/impedancia, szóval úgyis dolgozni kell vele utólag.

Hát szeged messze van, az nehéz ügy. Nem is tudom hirtelen, ki van a közelben, aki segíthetne.

Ezek az infók megvannak nagyjából? http://subvoice.hu/hangdobozepites/

A háromutasnál, a mélyhangszórót kellene módosítani szerintem, új pille, porvédő lengőcséve, ez sokat segít. A magasnál egyértelmű, új lengőrendszer és mágneskör, a legutolsó magahangszórós fejlesztéseknél kiderült, hogy egészen egyenletes átvitelt lehet elérni 20kHz-ig a tölcséres zárófedéllel is.

A közép érdekes kérdés. A 15 centis kosár miatt nem annyira egyszerű a helyzet, még ezzel a hangszóróval nem foglalkoztam részletesebben. Mérni is régen mértem ilyet. A membránja berezonál néhány frekvencián, biztos lehet javítani rajta, de erre nincs konkrét, kipróbált megoldásom még. Szóval ha valami igényes hangsugárzó a cél, akkor azt hiszem ezzel kellene kezdeni, ez a leggyengébb láncszem. Smile

A hangosítós dologhoz egy ötlet, esetleg lehetne javítani az esélyeket, egy érzékeny középhangszóróval, úgy kisebb és olcsóbb tölcsérrel is megoldható lenne a feladat. Így elsőre ez jut eszembe.

Válaszol
(2014. 05. 28., 9:28)doktor Írta:  
(2014. 03. 02., 21:05)baanis99 Írta:  Sziasztok!

Szerintem Preludium B32-es párt vegyél, és shala a mélyeket felújitja, ha szűkséges.
Teljesen egyetértek doktorral. Ha sikerül Preludium B32-höz jutni, azt gondolkodás nélkül Shalafihoz kell vinni peremezés végett. Szerintem László munkája után duplázódott a B32-m használati értéke. Károly.
Válaszol
http://www.jofogas.hu/nograd/Aiwa_hifi_2_db_Videoton_Preludim_hangfallal_elado_csere_29076961.htm?first=1
A music centert eladod, vagy különválasztod, ha lehet. A, mélyeket meg elküldöd felújítani. Az a legjobb, ha még senki nem barmolta el, csak elfáradt a kora miatt az eredeti perem. De előtte kérdezd körbe és kérj képeket a prelukról, hogy eredeti-e a hangszórókészlet, mert olykor igen érdekes dolgokat árulnak, sajnos láttam már jópár barbár megoldást. Ha B31, akkor dobozostól küldd el felújításra, itt a fórumon olvasható a váltóigazítás kitalálása is.
Válaszol
(2015. 05. 15., 8:07)shalafi66 Írta:  Smile Gondolom elég változékonyak a hangszórók, biztos vannak problémák az összerakással is, így nem is lehetne pontos adatlapot készíteni, ami mindegyik darabra igaz lenne. Egyébként a tölcsértől is függ, hogy milyen lesz az átvitel/THD/impedancia, szóval úgyis dolgozni kell vele utólag.

Hát szeged messze van, az nehéz ügy. Nem is tudom hirtelen, ki van a közelben, aki segíthetne.

Ezek az infók megvannak nagyjából? http://subvoice.hu/hangdobozepites/

A háromutasnál, a mélyhangszórót kellene módosítani szerintem, új pille, porvédő lengőcséve, ez sokat segít. A magasnál egyértelmű, új lengőrendszer és mágneskör, a legutolsó magahangszórós fejlesztéseknél kiderült, hogy egészen egyenletes átvitelt lehet elérni 20kHz-ig a tölcséres zárófedéllel is.

A közép érdekes kérdés. A 15 centis kosár miatt nem annyira egyszerű a helyzet, még ezzel a hangszóróval nem foglalkoztam részletesebben. Mérni is régen mértem ilyet. A membránja berezonál néhány frekvencián, biztos lehet javítani rajta, de erre nincs konkrét, kipróbált megoldásom még. Szóval ha valami igényes hangsugárzó a cél, akkor azt hiszem ezzel kellene kezdeni, ez a leggyengébb láncszem. Smile

A hangosítós dologhoz egy ötlet, esetleg lehetne javítani az esélyeket, egy érzékeny középhangszóróval, úgy kisebb és olcsóbb tölcsérrel is megoldható lenne a feladat. Így elsőre ez jut eszembe.

Na csak elő kerültem Smile Bocs most be indultak a túlórák a cégnél, úgyhogy alig maradt időm főzni meg aludni is.

Végig olvastam a cikkeket amiket linkeltél, nagyon hasznosak, kipróbáltam az UniBox-ot is amit a szerző ajánl. Elég jól működik, egy furcsaságot tapasztaltam a 422g adatlapján vannak diagrammok az ajánlodd dobozról így próbaképpen azokat a paramétereket vittem be, a kapott görbék alakja teljesen meg is egyezik az adatlapéval, csak a membrán kitérésnél az egész felfelé el van tolódva 2-3mm-rel. Nem tudom, hogy én szúrhattam e el valamit, vagy ennyi difi lenne a programok között?

A háromutas mélyein ha jól értem egy teljes átépítést javasolsz 672N-é alakítva őket. Átnéztem az adatlapjaikat, meg az unibox-ban is kipróbálgattam mind a kettőt. Ezek alapján egyet kell, hogy értsek veled, valóban ég és föld a kettő. Közelítőleg milyen költségű volna ez az átalakítás?
A magasnál, akkor gyakorlatilag kell két új. Hát a középre nekem aztán végképp nem nagyon van ötletem. Mondjuk abból van otthon kettő plussz polcon (leégve), azokon lehet éppen kísérletezni.

Hangosítós cucchoz nézegettem közepeket, de nem találtam végül semmit ami ne inkább erősen lódítana a költségeken. Ezek a hangszórók gyárilag egy zenei 50W-os 1"-os brekegővel vannak szerelve 2,5kHz-nél vágva. Hallottam már őket kis koncerten, hát nem mondom, hogy nagyon jó, de mindenesetre, így buli környezetben nem volt kifejezetten zavaró sem. Most az egyetlen cél a gyárinál azért valamivel jobb konstrukció megalkotása, minimális költséggel. Ezért gondoltam, hogy maradjon két utas, csak kapjon egy komolyabb drivert. De ebben a kérdésben úgy sem tudunk érdemben előrelépni, amíg nincsenek bemérve a mélyek.

Mindent összevetve lehet az lenne a legjobb, ha a nyáron valamikor tennék egy dunántúli kirándulást felétek, akkor mérhetnénk is, meg a braun-okat is el tudnám vinni átalakítani.
Válaszol
Ezt a hangszórót meg lehet csinálni 96-97dB@1W érzékenységgel textil széllel, sztem jó lesz az középnek. Valószínűleg mélytartományban nem lesz annyi a 15"-os. http://hangszoro.net/index.php/uj-hangszorok/melykozepek/17n558a-data

Rossz irányba indultál, Fehérváron nem mérnek hangszórót, és nem alakítanak át 672-es braun membrános mélyet sem. Mezőkövesdre kellene kirándulni. Smile

Az uniboxnál mindig nagyobb kicsit az előre jelzett membránkitérés, valószínűleg más függvényeket használ, vagy más erősítőparaméterekkel dolgozik.

672 átalakítás kb. 4500,-/db, a 25N639U magashangszóró legutóbb 6500,-/db volt. Smile

A HB15-ös középhangszóró lehetőségeit megnézem, valamikor ráérő időmben, ha nem sürgős, egy hónapon belül.

Válaszol
(2015. 05. 24., 15:44)GARFIELD13 Írta:  http://www.jofogas.hu/nograd/Aiwa_hifi_2_db_Videoton_Preludim_hangfallal_elado_csere_29076961.htm?first=1
A music centert eladod, vagy különválasztod, ha lehet. A, mélyeket meg elküldöd felújítani. Az a legjobb, ha még senki nem barmolta el, csak elfáradt a kora miatt az eredeti perem. De előtte kérdezd körbe és kérj képeket a prelukról, hogy eredeti-e a hangszórókészlet, mert olykor igen érdekes dolgokat árulnak, sajnos láttam már jópár barbár megoldást. Ha B31, akkor dobozostól küldd el felújításra, itt a fórumon olvasható a váltóigazítás kitalálása is.

Ha megveszed és a torony nem kell, akkor küldj privát üzit.
- VR
Válaszol
(2015. 05. 25., 14:30)shalafi66 Írta:  Ezt a hangszórót meg lehet csinálni 96-97dB@1W érzékenységgel textil széllel, sztem jó lesz az középnek. Valószínűleg mélytartományban nem lesz annyi a 15"-os. http://hangszoro.net/index.php/uj-hangszorok/melykozepek/17n558a-data

Rossz irányba indultál, Fehérváron nem mérnek hangszórót, és nem alakítanak át 672-es braun membrános mélyet sem. Mezőkövesdre kellene kirándulni. Smile

Az uniboxnál mindig nagyobb kicsit az előre jelzett membránkitérés, valószínűleg más függvényeket használ, vagy más erősítőparaméterekkel dolgozik.

672 átalakítás kb. 4500,-/db, a 25N639U magashangszóró legutóbb 6500,-/db volt. Smile

A HB15-ös középhangszóró lehetőségeit megnézem, valamikor ráérő időmben, ha nem sürgős, egy hónapon belül.
Rendben, köszi!
A nyáron amúgy is megyek arra felé, kétnapos rokonlátogatáson leszek Miskolcon, egyenlőre ismeretlen időpontban. De valószínűleg augusztus első felében. Nem is baj végül is, hogy csak akkor, mert most rengeteg elmaradásom van otthon, így hogy egy évig nem voltam, meg most kasznira bontva fényezőnél van a kocsim is, azt még addig össze kéne pattintanom, ha nem gyalog akarok menni Big Grin . Ha tudod hasznosítani őket, addig a két rossz HB15-öt szívesen felküldöm neked, én úgy se tudok mit kezdeni velük.
Válaszol
Remek, köszi, bár azt hiszem, van valahol ilyen hangszóróm, de akkor nem kell szétbontanom legalább a gyárit. Majd építek bele valami kellemes közepet.

Augusztusig még sok idő van, majd előtte írj egy e-mailt. Smile

Válaszol
(2015. 05. 26., 20:37)shalafi66 Írta:  Remek, köszi, bár azt hiszem, van valahol ilyen hangszóróm, de akkor nem kell szétbontanom legalább a gyárit. Majd építek bele valami kellemes közepet.

Augusztusig még sok idő van, majd előtte írj egy e-mailt. Smile

Akkor augusztusban jelentkezem. Addig küld el a postacímed az e-mailomra (keleti.laszlo@nassystems.hu), és intézkedek, hogy útnak induljanak a közepek.
Előre is köszi mindent, jó kísérletezést. Wink
Válaszol
Köszi, jelentkezek. Smile

Válaszol
Sziasztok!

Kerestem itt a fórumon és a neten is tapasztalatokat a 17r558AN mélyközépről, de nem találtam túl sok mindent. Az ajánlás 15-25L, az lenne a kérdésem, hogy kb. milyen alsó határfrekvenciára lehet számítani reflex dobozban? (pl. 15L és 25L esetén) Mi lenne az ideális dobozméret terhelhetőség szempontjából? Úgy értem, hogy mekkora lenne az a legnagyobb méret, ahol még jól terhelhető, de nem vesztek túl sokat az aljából? Mi lenne az ideális keresztezési frekvencia? 2,5kHz lehetséges? Magas hangszórónak a Vifa DX25-öt néztem (ezt már néhányan sikeresen felhasználtátok a 17r634 mellé). Igazából nem tudok dönteni a két 17r-es hangszóró között. 634A kicsit mélyebbre megy, picit nagyobb terhelhetőségű, viszont kicsit érzéketlenebb és valószínűleg alaptalanul idegenkedek a PP membrántól. Az 558AN papírmembrános, érzékenyebb. Van különbség hallgatás során a két membránanyag között?

Köszi
Válaszol
minden viszonyítás kérdése csak.
olyasmit kérdezel amire nincsen válasz, van akinek 15 literben is bőven elég mélyre lemegy, és van olyan is akinek 25 ben se.
olyan is van akinek 25 literben is bőven elég jól terhelhető, és olyan is akinek 15 literben sem.

"ideális" nem létezik.

pötyögjed be valamelyik imsertebb programba hogy lássad mi volna a különbség 15 és 25 liter közt.
Válaszol
Sziasztok.Hejj,de régen jártam erre.....
Nos van egy kis "problémám",egy kis hangváltófutás.
Van egy ilyenem:https://www.madisoundspeakerstore.com/audax-soft-dome-tweeters/audax-tw034x0-1.3-textile-dome-tweeter-by-aac/

és egy ilyenem:http://www.visaton.com/en/chassis_zubehoer/tiefton/w200s_4.html
Örök kérdés hangváltót,de milyet?Sajnos elvesztem a neten a sok variáció miatt.Van egy alap koncepció amit "kisakkoztam",többnyire fülre,de ez hallom,hogy nem az igazi.Tudtok adni egy két támpontot?A doboz 40L-es bassreflex,hátul a cső,a hangszórók az előlapon középvonalban helyezkednek el,hagyományosan,sajnos nincsenek süllyesztve,de ezen majd szeretnék változtatni.
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Válaszoltam erre a HE fórumon, a Visaton hangszóró nem jó, a magas is csak 3kHz fölött, szóval szerintem nem jönnek össze.

Válaszol
(2015. 08. 26., 20:52)shalafi66 Írta:  Válaszoltam erre a HE fórumon, a Visaton hangszóró nem jó, a magas is csak 3kHz fölött, szóval szerintem nem jönnek össze.

Írtam,a HE fórumban,de a "kedves" modi kitörölte a hozzászólásom....
Szóval,annyi,hogy jól érzem,hogy valami nem ok,keveselltem a középtartományt.
1ébként az előző gazdája kicsit moddolta a hsz.-eket,a visatonról lekerült a porvédő,filc került a mágnesre elől hátul,és valami fekete ragadós anyaggal(talán bitumen?)van összekenve a kosár,és a membrán hátulja is.
Próbálok méréseket végezni és talán azok alapján végleg eldönthetjük,hogy kell majd egy középsugárzó..
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Egy rendes melykozep kell inkább. Ne nehezitsd a saját dolgod. :-)

Válaszol
Hello, videoton RA6363s (8ohm) erősitőhőz szeretnék egy 2 utas hangdobozt csinálni 1 pár videoton saphir dp202a hangdobozból, (mély 20cm, magas10cm) ezt szeretném átalakitani ha lehetséges. nemtudom hogy megoldható e, és hogy van e értelme egyáltalán, Ha meglehet akkor az érdekelne, hogy milyen hangszórókra kellene cserélni az eredetieket, (esetleg hangváltót is?) hogy jólegyen az erősítőhőz. előre is bocs bocs ha butaságot kérdeztem Smile
Válaszol
Szerintem jobban jársz, ha csinálsz dobozt is, azt te hangolhatod akkorára amekkorának neked tetszik. Én egy 17 centis mélyközépben gondolkodnék inkább ez esetben, jobban össze lehetne váltani valami jobb magassal (pl. Vifa).

Ha ragaszkodsz a Saphir-hoz, akkor a HA20-484 a te hangszóród, és a HD10-586 a magas, de ne várj tőle csodát.
- VR
Válaszol
koszi a választ, azaz igazság hogy ragaszkodok hozzájuk, pont a mérete miatt..épiteni meg nemakarok. de olyan árba lenne a 4hangszóró bele mint az eredeti vidi 6363s receiverhez tartozo gyári hangbobozok .. Smile egyébként kéne cserélni a hangváltót is?
Válaszol
(2015. 12. 16., 12:34)tommy89 Írta:  koszi a választ, azaz igazság hogy ragaszkodok hozzájuk, pont a mérete miatt..épiteni meg nemakarok. de olyan árba lenne a 4hangszóró bele mint az eredeti vidi 6363s receiverhez tartozo gyári hangbobozok .. Smile  egyébként kéne cserélni a hangváltót is?

Elméletileg igen - már csak a gyári szórások miatt is. De a valóságban elég egyszerű váltó van benne és ha nem a felsőfokú hangzáshűség (minek is volt ez a reklámja ? Azt hiszem az Orion hangfalaknak Tongue ) a célod akkor jól teszi a dolgát. Ha a hibáival együtt tudsz élni akkor egyből jó, ha meg nem tetszik akkor faragsz hozzá később váltót.

u.i. Jól emlékeztem
- VR
Válaszol
Sztem a váltás, soros kondenzátor a magasnál. Smile

Válaszol
Photo 
Szia Shala !
Van nekem egy Wharfedale Valdus 300-as párom, amiben nem tetszett a magas hsz. Pár éve kicseréltem erre:
[Kép: $_1.JPG]
Ezt ugyebár a Lomex-nél lehetett venni olcsón. Nem is kifejezetten erre vettem, csak mert olcsó volt.
Nem alakítottam semmit a "nagy" hangváltón, ugyanis csak egy kondi (vagy kettő sorosan, abból is az egyik elkó) volt. Lényegesen jobb lett a hangja, de ez csak fülre...
Aztán pár hónapja széthullott a mély pereme, de sajnos az egyik oldalba a kisfiam a kutyával együtt a nyár folyamán belezuhant, így a papír is meggyűrődött. Most vettem bele egy HA18-620-ast. Csináltam hozzá szűkítést. A doboz gyárilag 19 literes. A gyári cső átm. 7cm, és 9,5cm hosszú. Ez a magas, ha a neten talált diagram helyes, akkor 5k-tól használható. A 620-ashoz nem sok ez a váltási freki? ...és még most is csak a kondi van a magas előtt...
Szubjektív érzésem, hogy ezzel a 620-assal sokkal szebb hangja lett, mint az eredeti 2075A-val.
(apropó: nincs szükséged az eredeti kosarakra? Nekem nem kellenek.)
Válaszol
Hát nem tudom. Nem látom a magasat. És semmi biztosat nem tudok mondani. Smile

Válaszol
(2015. 12. 27., 17:16)shalafi66 Írta:  Hát nem tudom. Nem látom a magasat. És semmi biztosat nem tudok mondani. Smile
Itt vannak a képek a hirdetésben, utolsó kép a frekimenet:
http://www.ebayshop.com.ua/eBayMoto/Item/291414336095
Válaszol
Lefotóztam az eredeti hangváltót is, csak még át kell tölteni a fényképezőről.
Válaszol
Hja, már tudom mi ez. Ez nem jó két útban. 6kHz fölött, talán-talán. Ez a nagyon-nagyon olcsó magas a VT-Akai együttműködésből.

Válaszol
Köszi! Volt egy ilyen érzésem. Akkor először veszek majd 2db BC25öt, és ezen a dobozon ismerkedek vele. 
Válaszol
Az kb. olyan, mint régen a Vifa D26 volt. Smile Egyszerű, de általános felhasználásra jó, viszonylag egyformák is. Smile

Válaszol
Kedves Shalafi!

Nem vagyok nagyon tapasztalt építgetés terén, a tannoy hangszórós kétutas tetszik, van hozzá doboz és váltóajánlás is tőled . http://prohardver.hu/tema/hazi_hangfal_epites/hsz_20626-20626.html.  Ha jól látom, ez a kompenzálatlan magashoz van, a mélyközép linkje nem jó, ez is a kompenzálatlan típushoz van?  Melyikhez készült a váltó? Esetleg van jobb választás ?
Válaszol
Sziasztok! Sikerült végre rendesen összeraknom az öszvér dobozaimat. A történet úgy kezdődött, hogy 2004-ben az egyik bizományiban kinéztem egy preludium hangdoboz párt. Mire megjött a fizu elvitte más. A tulaj ajánlott helyette egy Wharfedale 300-as hangdobozt. Bemutatta egy jazz-lemezzel, ami nagyon kellemesen szólt rajta. Hazavittem, és évekig hallgattam, hogy valami nekem nem tetszik benne.
Aztán egyszer csak fogtam magam, és kicseréltem a magasat a fentebb befotózott AKAI magasra. Jobb lett, de akkor sem tetszett igazán.
Aztán szétment a gumi a széleken, a gyerek is belezuhant, így totálkár állt be a mélyközép táján. Körülnéztem, és a legjobb beépíthetőség alapján a 18-620-as passzolt a helyére, csak egy szűkítő gyűrű kellett hozzá, amit egy ismerősöm két hónap csúszással, de megcsinált CNC-vel. Tegnap összeraktam, és egy sokkal jobb hangú doboz lett belőle.
Shala most biztos falnak mész:
az eredeti dobozban a magas előtt van csak kondi, ennyi a hangváltó. Én nem nyúltam semmihez, csak a hsz-ket cseréltem. Lehet, hogy majd mérek, ha a családtól ezt meg tudom tenni, de most csak fülre mondom, hogy tetszik.
Maga a cucc csak a padlóra rakva szól jól, de ez mindig is így volt a régi hsz-kkel is.
[Kép: IMG_5252%20%28Medium%29.JPG]

[Kép: IMG_5253%20%28Medium%29.JPG][Kép: IMG_5255%20%28Medium%29.JPG]
[Kép: IMG_5256%20%28Medium%29.JPG][Kép: IMG_5257%20%28Medium%29.JPG]
Válaszol
Sziasztok!
Menet közben rendeltem HA20-484-ből, és Room EQ-val mértem őket.
Lehet, hogy ekkora eltérés van a gyári értékektől?

TS Parameters file

Room EQ V5,14
Dated: 2016.03.15. 20:09:00
From measurement márc. 15 19:26:25

Zmin 6.14 ohm
fmin 214 Hz
f3 1300 Hz
Le(f3) 0.290 mH
Motional impedance parameters
RES 28.71 ohm
LCES 16.906 mH
CMES 562.7 uF
RAMS 28708.666 mohm
Blocked impedance parameters
RDC 6.00 ohm
dR 0.05 ohm
Re 6.05 ohm
Leb 0.0 uH
Le 0.566 mH
Rss 432.8 ohm
Ke 0.0000 S-H
Thiele-Small parameters
fs 51.6 Hz
Qms 3.923
Qes 1.104
Qts 0.862
Fts 59.9
Mms 20.79 g
Cms 0.458 mm/N
Rms 1.718 kg/s
Vas 34.05 litres
Bl 6.077 Tm
Eta 0.41 %
Lp (1W/1m) 88.33 dB
Dd 17.08 cm
Sd 229.0 cm^2
Added mass 31.00 g
Secondary measurement: márc. 15 20:07:06
Air temperature 20.0 C
Air pressure 1013.25 mB
Air density 1.2041 kg/m^3
Speed of sound 343.2 m/s
Válaszol
Kell neki egy agresszivebb bejáratás, aztán meglesz a 40Hz körüli fs.

Válaszol
Köszi!
Akkor megnyugodtam. A kettőből az egyik rossz (rezonál/zizeg két helyen a középtartományban), két hét múlva megyek cserélni Fehérvárra.
Azóta újra mértem, és az ellenállás 100 Ohm helyett, 98.5, az is változtatott az értékeken.
Mivel szoktátok bejáratni? Fix freki, vagy valami változó hanganyag? Mekkora teljesítménnyel menjen (ennél a 484-esnél)?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 10 Vendég