A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kétutas dobozok :)
Az könnyű kérdés: ugyanúgy zuhan lefelé, mint egy vasgolyó.
Válaszol
http://vimeo.com/11690875 .??.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:http://vimeo.com/11690875 .??.
1. Nem hiszem, hogy Tomcat nem célzatosan vágta meg az anyagot. (Ismerem őt személyesen)
2. A végső felsorolásban nem említett villamosmérnök hallgatót, pedig tudjuk, hogy a magyar villamosmérnök olyan, mint a szegedi papucs: nincs párja. .zold.

Ettől függetlenül, ha az összes válasz 10%-a ilyen, az nagyon szomorú. Sad
Válaszol
:-D persze gondolom, hogy nem egészen a valós arányt látjuk, de nem hiszem, hogy hetekig kellett kutatni a rossz válaszokat adók után.

Válaszol
fdsa Írta:Az könnyű kérdés: ugyanúgy zuhan lefelé, mint egy vasgolyó.
Látatlanban tollpihére gondoltam, ezeket végignézve kiderül, hogy golyóstollat kérdeztek.
Válaszol
Pedig annakidején madártoll és kalapács szerepelt a bemutatóban amit végignézhetett a TV nagyközönsége a Holdról közvetítve. Big Grin

Válaszol
Milyen hátránya van ha üvegszálas anyag és fa kombinációjából van egy doboz?

szilagyi Írta:Érdeklődöm, hogy az üvegszálas projekt hol tart jelenleg?
Válaszol
Nem hiszem, hogy volna kifejezett hátránya. Smile

Válaszol
Szerbusz Shalafi!

Mi a véleményed a következőről? Egy zárt centerben lesz, nagyjából 20 literes.

H2000 634 /8 Ohm
Vifa DX25TG05-04

Hangváltó a mélyközép esetén első szintű lenne, olyan 2-3 kHz-es határfrekvenciával, mivel nagyon nagy az átvitel esése amúgy is a hangszórónak.
Magashoz másodszintű lenne.

Köszönöm.
Válaszol
Működőképes lehet, viszont a magasnál meg kéne próbálni egy harmadrendűt az iránykarakter miatt.

Válaszol
Értem, köszi!
Válaszol
Szerintem felesleges neki 20 L. Én inkább 12 L körül gondolkodnék, bár nem tudom épp milyen a membrán.
Válaszol
Nézegettem UniBox doboztervezővel, az 16.3 litert ajánl 0,707 Qtc-re.
12 literrel már 4 Hz-el nagyobb lesz a hangolási freki, mint F3.

Ez az elmélet, ez már megy. Ennek ellenére talán jobb lenne 12 liter körül?
Válaszol
Léva Írta:Szerintem felesleges neki 20 L. Én inkább 12 L körül gondolkodnék, bár nem tudom épp milyen a membrán.
Mérnem? Ott van az adatlapon. Már kb. 25 éve ugyanolyan. Big Grin

Válaszol
Egyébként jó a 12 és a 16 liter is egy hangszóróra, csillapítóanyaggal hangolható mindkettő úgy, hogy ne legyen zavaró a mélytartomány rezonanciájának jósága. A 20 talán kicsit sok egynek, de először azt hittem, két hangszóró kerül bele.

Válaszol
shalafi66 Írta:Mérnem? Ott van az adatlapon. Már kb. 25 éve ugyanolyan. Big Grin
Ez egy kicsit túlzás, mert az legutóbbi sütésnél kicsit könnyebbre sikerült a membrán, v tévedek? Ott az új adatlap is.
Válaszol
Ez egy érdekesen adalékolt PP membrán, amit 1985 környékén készítettek, és azóta egyforma (mondtam, hogy meg kell nézni az adatlapot Smile ).

Te valószínűleg a papírra gondolsz, de a dobozigény annál is változatlan, a hangszórók, '96 óta, mióta nem videotonként készülnek, érzékenység és doboz szempontjából kompatibilisek egymással.

Válaszol
Ja, kevertem a 620-szal. Egész szimpi ez a 634, van már kiforrott páros ezzel a mélyközéppel? Azért erre sem ártana egy komp. mágnes reflex üzemmódhoz...
Válaszol
Volt olyan is, de így legalább szól mélyben rendesen, a középtartomány nagyobb kompenzálása nélkül.

Válaszol
Akkor abban az esetben, ha első rendű mélyközép - és harmad rendű magas szűrőt használok, úgy a magas hszót fordított polaritással érdemes bekötni?
A fázismenet szempontjából úgy vettem észre, így nem lesz nagy eltérés.
(Ezért javasoltál 2. - helyett 3. rendűt?)

Közben rájöttem, hogy majd a mérés megmutatja, mit hogyan.
Válaszol
Igen, hangszórófüggő is, hogy mikor kellhet fordítani a magas fázisán.
Azért ajánlottam meredekebb szűrőt, mert egyik 25mm-es magas sem szereti annyira az alacsony váltást, bár az érzékenység csökkentése miatt jobban tolerálja majd, mint várható lenne. Itt jön a képbe az is, hogy egy harmadrendű szűrővel könnyebb elvenni az érzékenységből, így kevesebbet kell a soros ellenállásra hagyni.
Illetve a szűrők iránykarakterformáló hatásai is a páratlan rendű mellett szólnak.

Válaszol
Megtörtént a mérés, de a világon semmi különbséget nem vélek felfedezni sem a fázis-, sem az imedanciamenetben azzal, hogy a magasat fordított polaritással kötöm be.
Teljesen mindegy ezek szerint, hogy van?
Válaszol
Hát az impedanciában vagy annak fázisában nem is lesz változás. Smile Az akusztikus mérésen látszik a freki-hangnyomás diagramon.

Válaszol
Szervusztok !(Boldog Új Évet)

Szeretnék építeni 2 db (ha jó akkor még 2 dbSmile) hangfalat hifire. (Ha már SALos leéget szilveszterekor, nem kár érte gondoltam küldjük meg mert sose lesz új otthonra..
buliba még elment, de otthon.. egyik így szolt másik úgy, mintha 2 különböző hangfal lett volna a szobámban.. tekergetem a balance potit , elhelyezéssel is szórakoztam, hangváltóval is, de sose volt jó..)
Első gondolat, HA20-484 mély HG2,5-639 magas 30 liter nettó zárt ládába.
Asztalos munkával nem lesz gond.. hangváltóval se lesz..
Hangszóró páros megfelelő hifire?(12 m2 szobába)
Csalipitás szűkséges?

Hirtelen most csak ennyi.
üdv:. Cris.
Válaszol
Cris Írta:Szervusztok !(Boldog Új Évet)

Első gondolat, HA20-484 mély HG2,5-639 magas 30 liter nettó zárt ládába.
Asztalos munkával nem lesz gond.. hangváltóval se lesz..
Hangszóró páros megfelelő hifire?(12 m2 szobába)
Csalipitás szűkséges?

Szerintem kell bele, de ezt majd hallás (vagy mérés) után eldöntöd.
- VR
Válaszol
A váltó azért okozhat meglepetéseket. Mi alapján készül?

Csillapítóanyag mindenképp kell, egyrészt az állóhullámok csillapítása, másrészt a mélytartomány hangolása miatt.

Válaszol
Sziasztok!

Már jó ideje olvasgatom a fórumot, kaptam is segítséget a DC2550A dobozom javításához, amit ezúton is újra köszönök szépen!
Mostanra ért meg bennem az elhatározás, hogy szeretnék hangsugárzót építeni. Az itt olvasottak alapján egy HA17-634 és XT25 b.reflex párosítás tűnik a legkézenfekvőbbnek, de mivel nem akarok az első kérdéses sikerességű projektemre túl sokat költeni, elgondolkodtam alternatív megoldáson is. A következő kérdések merültek fel bennem:
- Abszolút olcsó megoldás gyanánt: van egy DC2050-ből számazó HA20/1018-am, ezzel lehetne esetleg valamit kezdeni mélyközépként, mondjuk valamelyik H2000-es dómmal párosítva? Nyilván zárt dobozban, de nem vagyok tisztában ezeknek a hangszóróknak a képességével.
- Tudom, hogy a H2000 dómok nem a legjobbak, de érdemes egy ilyen kezdőnek XT25-öt vennie?
Persze nem akarok ész nélkül nekifogni: már készül a méricském, és ha minden jól megy, hamarosan lesz hitelesített mikrofonom is hozzá.
Amit szeretnék elérni, hogy hallgatható hangsugárzót (lehetőleg a fenti Videotontól jobbat) sikerüljön összehozni.
Egy 17m2-es helyiségben tervezem használni.

Bármilyen ötletet, tanácsot, segítséget szívesen fogadok!

Köszönettel,
stp
Válaszol
A nagy XT fölösleges, középtartományban a DX jobb valamivel.

A 2050 200-as mélyközepe nehezen használható középtartományban egy rezonancia miatt, mindenképpen párhuzamos LC szűrővel kell kezelni.

Válaszol
Köszönöm szépen!
Akkor ezek szerint kezdőként inkább a HA17-634-essel és DX25-el érdemes próbálkozni.
Párbaválogatott DX25 kapható még?
Válaszol
Nem, DX már tavaly december óta nincs. A sima 634-nek is van egy rezonanciája hasonló ponton, de valamivel kisebb, és talán egy alacsonyabb váltással kikerülhető.

Válaszol
Ez a "sima" azt jelenti, amelyik HA17-634/8 néven szerepel az oldalon? Milyen változat van még belőle?
A DC2550-nél pont a hullámvasútszerű közép és magas tartomány volt ami zavart, úgyhogy a magashangszórón nem kellene spórolnom, ha viszonylag könnyen akarok attól jobbat készíteni. Big Grin Bár az enyémben eredeti Videoton hsz volt H2000-es pillével. Egy 639 mennyivel lehet ettől jobb?
Válaszol
Igen arra gondolok, abból már csak pár darab van, ha megszűnik a vasmaghiány, akkor lesz egy kicsit átgondoltabb, könnyebben használható változata. http://forum.audiodiy.hu/viewtopic.php?p=73025#73025

Azonos membránnal a 639 is hasonló, apró eltérések vannak csak.

Válaszol
Elég ígéretesnek tűnik. Tehát lehet, hogy érdemes lenne ezt a változatot megvárni. Egy körülbelüli időpontot és árat lehet már tudni?
Idézet:Azonos membránnal a 639 is hasonló, apró eltérések vannak csak.
Ha hasonló, akkor nem nagyon forszírozom ezt a 639 dolgot...
Válaszol
Az ár kb. 600,-Ft-tal több, az időpont az valószínűleg a hónap vége, lesz egy hónap csúszás az eredeti tervhez képest alkatrész- és időhiány miatt.

Válaszol
Most kell feliratkozni, ha kelleni fog egy pár, vagy ráér később?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 10 Vendég