A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Új hangszórók, módosítások, egyedi gyártás
Sziasztok!

Ha elmeletileg mondjuk a forum-lakok rendelnenek pl. 10-20 egyedi (egyforma) hangszorot, es azeket a koltsegeket atvallalnak, + a lagyreszek kivitelezesert is "rendes" arat fizetnenek, akkor mehetne tovabb a moka? .virag. .oh.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Igazából részemről nem ez az oka a dolognak, amit Wagnerur írt. Ez még plusz nehezítő tényező az ő oldaláról, de az én döntésemhez nincs köze.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Igazából részemről nem ez az oka a dolognak, amit Wagnerur írt. Ez még plusz nehezítő tényező az ő oldaláról, de az én döntésemhez nincs köze.

Szia Laci!
Rendben akkor nem fantazialok .oh.
Válaszol
shalafi66 Írta:Igazából részemről nem ez az oka a dolognak, amit Wagnerur írt. Ez még plusz nehezítő tényező az ő oldaláról, de az én döntésemhez nincs köze.

Igen, amit írtam az csak az én oldalam.
Wagnerur Írta:Ez (kosár átalakítás) rajtam is múlik.
Egy ilyen mondatban minden szónak azonos súlya van. Wink
Válaszol
Ok! Mar rajottem hogy beleer a kezem e bilibe.... .haha.
Válaszol
Sajanálom hogy nem életem időben a lehtőséggel és még jobban sajnálom hogy megszűnik az egyedi gyártás, azt álmodtam hogy ebből valami igazán fantasztikus fog kisülni.
üdv:
dext
Válaszol
CSak úgy... nyálcsorgatásképp ilyen lett az átdolgozott 620-as: http://hangszoro.net/bass/18n620.jpg

Válaszol
Na azért ez már "bunkóság"!
Közlöd, hogy nincs egyedi gyártás, és megmutatod, hogy miről maradt le a nagyérdemü....
Válaszol
Bocs, de régen elindított project volt ez, csak most értem a végére. Asszem több ilyen függőben lévő ötletem nincs már, esetleg egy-kettő már befejezett, amiről még nem tudtok. Mondjuk a lényegen nem változtat, mert attól, hogy nem tudom megcsinálni sorozatban, még létező produktumok ezek.. Majd archiválom mindet egy saját oldalon egyszercsak, aztán leveszem innen, ha ennyire zavaró.

De neked már nem kell hangszóró úgysem, Big Grin maradtál a k1 és dma-nál, nem?

(Ui: mindig is egy bunkó voltam. Big Grin)

Válaszol
Úgy néz ki maradok azoknál.....De nem mondhatod, hogy nem könyörögtem neked! Nagyon szerettem volna kettő módosított HB15 -öst és kettő új HG 2,5-est.
Amúgy itt is láttam egy dóm közepes hangfalat:
http://www.hifipiac.hu/content/view/196/38/
Most már kiváncsi leszek rá tényleg.
A Braunom mégis csak jövő héten jön meg, mert nem volt Fehérváron, de jövő hétre igértek.
Szerinted a Braunnak elég lesz az elsőrendű váltó. A középnek és a magasnak másodrendűt képzeltem.
Válaszol
HB-t HG-t sosem csináltam. Big Grin Szóval azokból nem tudok újról. Egyébként nem rajtam múlt.

Ez mondjuk nem váltótervező-topik, de. Az nem úgy van, ahogy te elképzeled, ezt szinte biztosan állíthatom.

Válaszol
Az alus HG az mi? Vagy most az megy sorozatban?
Válaszol
Az nem HG. HG, a műjanyagos, ami fehérvárról jön. Wink Alusból, ha sikerül, 11 db lesz majd, de sorozat szerintem nem.

Válaszol
Hja, hogy 0,1-es aluhuzalból? Big Grin Lényegtelen melyikkel készül, minimális különbségek vannak csak. Majd frissülnak nemsokára az adatlapok (meg egy-két átalakítást is megcsinálok a lapon), abból kiderül, milyen most a sorozat.

Válaszol
Ja, huzalosra gondoltam Smile
Egyébként ha 11 db készül a fedlaposból, akkor előrendelnék kettőt, már ha nem késő még! Egyébként mi az, ha nem HG? G? Vagy semmi?

Adatlapokat várom, szeretem nézegetni.
Válaszol
A tizenegynek van már gazdája, és nem tudom mennyi jön ki az alulemezből, ami még nem érkezett meg...

Válaszol
Azokra az adatlapokra énis kiváncsi vagyok .haha.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Akkor nem jut?
Válaszol
Jelen pillanatban még egy sincs. Az ok a már említett alumínium lemez hiánya. Ha azt sikerül a megfelelő minőségben és árban megszerezni kb egy hét onnan az fedlap elkészítése. Nagyobb szériára nem merek semmit mondani a már egyszer leírt okok miatt. (Ilyen dolgokkal privátban SE keressen senki. Csak Laci kérésére készítek/készíttetek mivel a szellemi termék az övé.)
Válaszol
Ha lesz valami, szóljatok!
Válaszol
bikabeka Írta:Na azért ez már "bunkóság"!
Közlöd, hogy nincs egyedi gyártás, és megmutatod, hogy miről maradt le a nagyérdemü....
Szerintem nem maradtal le sokrol...ez az atdolgozott 18N620 nem tunik nagyon kulonlegesnek. Masik, Shala altal keszitett 18R620-as hangszoro sztem jobb volt (persze kerdes hogy milyen alkalmazasra). Bar Te ugysem mely-kozepet kerestel szoval mind1 Wink

Ez az egyedi hangszorogyartas pedig olyan hogy egyik szemem sir a masik nevet. Egyreszt nekem szemely szerint tetszik a fejlesztes iranya viszont az a gáz vele, hogy keszul nehany speci hangszoro amirol sokan csak "almodoznak" es van nehany "kivalasztott" akik meg is kapjak es hasznalhatjak. Ne ertsetek felre, nem azt mondom, hogy pofara megy a dolog, hanem nagyreszt szerencse kerdese, hogy lemaradok valamirol vagy sem. Na mind1. Ami meg inkabb zavar az egyedi hangszorokkal, hogy ha egyszer elromlik egy ilyen hangszoro es mar nincs senki aki megjavitsa v. ujat gyartson helyette akkor aztan meg vagy love, nem tudod helyettesiteni az elromlott cuccot :? Persze ha ugysem lesz egyedi gyartas akkor mind1 ... de akkor az a 11 most keszulo dom hangszoro nem szamit egyedi gyartasnak? .forog.
Válaszol
lamalas Írta:18N620 nem tunik nagyon kulonlegesnek
pedig nagyon is az, bármihez is viszonyítod.
lamalas Írta:amirol sokan csak "almodoznak" es van nehany "kivalasztott" akik meg is kapjak es hasznalhatjak
hát ilyen az élet (c'est la vie).
lamalas Írta:Ne ertsetek felre, nem azt mondom, hogy pofara megy a dolog
pedig majdnem. Wink Big Grin
lamalas Írta:ha egyszer elromlik egy ilyen hangszoro es mar nincs senki aki megjavitsa v. ujat gyartson helyette akkor aztan meg vagy love
hát igen, ha elromlik a hanxóró, és már én is meghaltam, akkor tényleg meg van lőve a tulajdonos. Viszont volt 10 jó éve, és tíz évig egy pár jó hangszórója, mert elromlás címszóval max. a habszél mehet tönkre, ha átlagos felhasználásban gondolkodunk.
lamalas Írta:Persze ha ugysem lesz egyedi gyartas akkor mind1 ... de akkor az a 11 most keszulo dom hangszoro nem szamit egyedi gyartasnak?
Az még az előző hónapok kéréseit hivatott kielégíteni. Azt mondtam, egyelőre többet nem vállalok, és ez igaz is.

Válaszol
shalafi66 Írta:
lamalas Írta:Ne ertsetek felre, nem azt mondom, hogy pofara megy a dolog
pedig majdnem. Wink Big Grin
Kar .... egy cegnek sztem nem ugy kellene mukodnie hogy "pofa" alapjan szolgalja ki a vasarlokat. Ha pedig az egyedi hangszoroknak nincs koze a H2000-hez mint ceghez akkor sajat nev alatt kene futniuk pl. Shalafi66 hangszorok vagy mittudom en ami nektek tetszik es akkor Ti ugy valasztjatok meg a sajat vasarloi korotoket ahogy nektek tetszik.
Válaszol
lamalas Írta:Kar .... egy cegnek sztem nem ugy kellene mukodnie hogy "pofa" alapjan szolgalja ki a vasarlokat.
Hm, nincs igazad, természetesen a cég nem is így működik, ha akarsz egy vagy 100 darab ha15-610-es hangszórót semmi akadálya, megkapod, bárki is vagy.

Ez az én részem viszont nem üzlet (mert ha az lenne, akkor jól keresnék rajta), és nem cég (mert csak annyiban H2000, hogy az üzem alkatrészeiből dolgozok többbnyire), fejlesztésből visszamaradt prototípus hangszórónak tekinthető mind, ami az egyediből kikerült. Szörnyen sok munkával és anyagi áldozattal jár ez nekem (ezért is hagyom abba), és ha valaki belegázol az én kis lelkivilágomba (lásd pagrus), azért majd bolond leszek feláldozni magamat. Ez teljesen emberi, és természetes, nem?
Egyébként mehetne saját név alatt is, de nem sok értelme volna, jobb így ahogy van, mert így legalább nyilvánvaló, hogy hova tartozik az adott hsz.

Válaszol
shalafi66 Írta:Hm, nincs igazad, természetesen a cég nem is így működik, ha akarsz egy vagy 100 darab ha15-610-es hangszórót semmi akadálya, megkapod, bárki is vagy.

Ez az én részem viszont nem üzlet (mert ha az lenne, akkor jól keresnék rajta), és nem cég (mert csak annyiban H2000, hogy az üzem alkatrészeiből dolgozok többbnyire), fejlesztésből visszamaradt prototípus hangszórónak tekinthető mind, ami az egyediből kikerült. Szörnyen sok munkával és anyagi áldozattal jár ez nekem (ezért is hagyom abba), és ha valaki belegázol az én kis lelkivilágomba (lásd pagrus), azért majd bolond leszek feláldozni magamat. Ez teljesen emberi, és természetes, nem?
Egyébként mehetne saját név alatt is, de nem sok értelme volna, jobb így ahogy van, mert így legalább nyilvánvaló, hogy hova tartozik az adott hsz.
Biztos igazad van es ertelek (megertelek) de en (es sztem meg jo nehanyan errol es mas forumokrol is) nem latnak bele a H2000 mukodesebe, illetve nem tudjak hogy Te konkretan mivel foglalkozol a cegnel, mi a napi munkad, hogy kapcsolodik az egyedi hangszorofejlesztes a H2000-hez es a szeria termekekhez stb. stb. Ha az emberek nincsenek tisztaban ilyen dolgokkal akkor egy csomo mindent felreerthetnek mint ahogy ez sztem szamtalanszor elofordult mar es akkor jonnek a vitak, nezetelteresek es meg sorolhatnam. Hogy visszakanyarodjak az egyedi hangszorok gyartasahoz: mivel ezek a hangszorok is itt ezen a forumon kerulnek a nyilvanossag ele ezert nyilvanvaloan az emberek a H2000-hez tarsitjak oket es ugy gondoljak/gondolhatjak (bar mostmar nem), hogy a ceggel kozos a fejlesztes aminek a mozgato rugoja Te magad vagy, esetleg masodmagaddal valakivel/valakikkel egyutt csinaltatok (en ezt sem tudom pl.). Pedig milyen jo is lett volna ha ezek az egyedi fejlesztesek kesobb szeria hangszorok lesznek! En szemely szerint sokaig ebben remenykedtem ... hiaba. De pont a miertek azok amiket az egyszeri ember (aki nem a H2000-nel dolgozik) nem tud .... csak tippel es gyakran nagyon melletippel. Mindenesetre en tovabbra is kivancsi leszek a H2000-re es az esetleges fejlesztesekre ha lesznek. Ha pedig nem lesznek akkor majdcsak lesz valahogy ... ugy meg sosem volt hogy ne lenne valahogy Wink
Válaszol
Én is csak azt sajnálom, hogy nem tudom, mikor kellett volna szólnom, hogy kell az alufedelesből, most már lemaradtam/kimaradtam.
Válaszol
Az igaz, hogy én nem mélyközepet kerestem... A mélyet úgyis innen veszem..
Engem is csak az szomorít el, hogy kezdtem hinni abban, hogy van egy kis magyar cég ami ember számba veszi a DIY-es közösséget, és nem olyan az üzletpolitikája, miszerint "ez van ezt vedd" (mint a nagy cégek), hanem megpróbálja kielégíteni a "többre" vágyó vásárlókat.
Persze megértem én Shalafit is....Belőlünk (én eddig csak 10db H2000-es hangszórót vettem) nem lehet megélni. És az emberek pénztelensége sem kedvez ennek.
Azért remélem ez nem a cég leépülésének a kezdeti jele...
Válaszol
Nem hiszem el, hogy nem lehet kitalálni valamiféle megoldást az egyedi gyártás folytatására. Pl. a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha az egyedi hszórók ára tükrözné a reál értéküket, így nem lehetne azt mondani, hogy nem éri meg ennyiért a gyártás.... Tudom, hogy így többszörösébe kerülnének az egyedi hsz-ek, de még ez is jobb, mint a semmi....

Akkor inkább kerüljön 1 ilyen egyedi, alu fedlapos magas 8-10 ropiba, csak ne az legyen már, hogy "sajnáljuk öreg lemaradtál, ennyi volt, nincs többé".... - Mert szerintem ettől falramászik a kuncsaft! :x
A zene ereje: "Az ur megmutatta nekem a Sonido ANT ot. amibe bele is szerettem, nagyon nagyon nagyon tetszik a magasa. MAjd a sajat hangrendszeret. Kb az elso perctol az utolsoig csak vigyorogtam mint a vadalma es atertekeltem a zenehallgatas fogalmat."
Válaszol
Mennyire titkos ez az előlap ? Arra gondoltam ,akinek nagyon kell esetleg megcsináltatná magának .
Válaszol
.gonosz. Háát. Attól azért titkosabb valamivel.

Válaszol
Big Grin Ha jól értelmezem ,ez egy alumínium lemezből esztergált korong ,amin van egy lik ahol kijön a hang ,+ néhány a rögzítéshez . Ráadásul ez az egyetlen hangszóró amihez használható . Ja, és módosított pille is kell hozzá ,amit csak tőletek lehet beszerezni... Gondolod sérülnek a cég üzleti érdekei ,ha néhányan nekiálunk ilyen előlapot faragni ? Természetesen nemvitatom el a titoktartás jogát ,csak gondolkodtam .
Válaszol
A cégé biztosan nem. Az enyémnek van lehetősége sérlüni.

Válaszol
Nem erőltetm ,csak gondolkodtam .
Válaszol
bikabéka: nem igazán a cég foglalkozott vele, csak azon belül Laci. A cégnek ez egyszerűen nem lenne kifizetődő. Remélem lesz olyan cég az országban, ahol a DIY még komoly szempont lesz és egyedi/kisszériás kívánságok megfizethető mértékben teljesíthetőek lesznek a szériális anyagok kicsi átalakításával vagy kevés egyedi rész gyártásával. Ha ilyenről lesz tudomásom, megosztom az információt, mivel komolyan együttérzek veletek.
Válaszol
Wagnerur Írta:komolyan együttérzek veletek.
Ez most sajnos kevés.... :?
A zene ereje: "Az ur megmutatta nekem a Sonido ANT ot. amibe bele is szerettem, nagyon nagyon nagyon tetszik a magasa. MAjd a sajat hangrendszeret. Kb az elso perctol az utolsoig csak vigyorogtam mint a vadalma es atertekeltem a zenehallgatas fogalmat."
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég