A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Régi Technics
zoltán Írta:A középről ítélve 75-ös. EAS-18pl302t 7ómos a mély,EAS-10pm340ta a közép.,4ómos. Ezek után milyen magas kell hozzá? (egyébként a dobozon sajnos a65-ös jelzés szerpel.) zoltán
Utána néztem a típusszám alapján a magasnak kiderült róla hogy 4ómos. más nem.
Zoltán
Válaszol
A középhsz képességeitől függően az 1,9-es dóm is szóbajöhet, de mindenképp új váltóra van szükség, ahhoz meg mérésekre. Elvileg a régi dómhoz a mieink közül a 2,5-es hasonlít. Persze mérések nélkül ezt is nehéz rendesen illeszteni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Szeretném megköszönni a segítséget amit kaptam tőletek!!!!! Jövőhét elején leírom a végeredményt . Tisztelettel Zoltán
Zoltán
Válaszol
Nincs mit, sztem túl sokat nem segítettünk. Vagyis szívesen tennék én többet is pl. mérések, de Szeged azért nem a szomszédban van.

Válaszol
Ha újra tönkremegy, elküldeném póstán. Már ha lehet. De bízom benne hogy mostmár kibírja egyy darabig. Egyébként utánanéztem és holnap megyek a 2.5-ért. 4ómost akartam venni de csak 1db.volt. 8ómosokat veszek remélem kárt nem csinálok velük. Zoltán
Zoltán
Válaszol
Jó lesz a nyolcas, a jelenleg forgalomban lévő 8 Ohmos példányoknak jobb a magasátcvitele, mint a négyeseknek. De a váltón módosítani kellene. Leírhatnád segítségképp a jelenlegi felépítését a magas és a közép előtti szűrőnek.

Válaszol
Holnapra megpróbálom leírni. Tudsz valami útmutatót küldeni fényképen hogy pontosan azt írjam le amit kérsz? Ennyire nem értek hozzá. Csak a kondik értékét tudom leíni+a tekercseken levő számokat.
Zoltán
Válaszol
Az elég. És egy kép sem ártana mondjuk, amiből látom, ki kivel van, vagyis mi hova vezet a NYÁK-lapon.

Válaszol
Megpróbálok fényképet küldeni a váltokról de ez nem megy gyorsan. Igyekszem.
Zoltán
Válaszol
Elkészültek a fényképek. hova küldhetem?[/img]
Zoltán
Válaszol
Mail. Mondjuk.

Válaszol
Elküldtem a fényképeket a többit eggy picit később küldöm. Remélem megkapod. Zoltán.
Zoltán
Válaszol
tekercsek:182,181,100v132.(olvashatatlan)
1db narancssárga 12mikronos e-p np f-1 jelzéssel.
3db porcelán ell. 3,9óm k 51 2, 2,7óm k 52 1,3,2óm j mind 5w.
4db fekete kondi :3,9mik. f 50v , 3.8mik.f 50v t40-es jelzéssel, 15mik. f 50v t51-es jel., t39 10mik. f 50v. Remélem te érted és kihozol belőle valamit.
Zoltán
Válaszol
Megkaptam a képeket.

Válaszol
Akkor az értékeket társítani kéne a pozíciójukhoz. [Kép: DSCF0027__www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

Válaszol
Erre már nem vállalkozok. Nen értek hozzá hülyeséget meg nem akaro írni. Crooko tudsz segítení?
Zoltán
Válaszol
Csak megnézed, hogy milyen alkatrész van a másik oldalon a jelölés fölött. Sajnos én nem látom a képeken. Főleg a kondik és az ellenállatok érdekesek, a tekercseket kitaláltam.

Válaszol
R1:3,2óm j
R2:2,7óm k
c1:12mik.
c2:10mik.
c:t40-es
l1:181
c4:309mik.
c5.15mik
l2:182
l3:181
Zoltán
Válaszol
Remélem jól irtam le. még kb:hatig vagyok gép előtt,utána már csak hétfőn tudunk értekezni. Üdvözlettel Zoltán. Lenne azért egy kérdésem mi a rossz Dt12-ben?
Zoltán
Válaszol
Ok, kössz, visszarajzoltam. Wink

szerk: Miaza Dt12?

Ui: majd hétfőn folytatjuk.

Válaszol
SAL magasnak csúfolt hangszóró.
Zoltán
Válaszol
Hja, hogy az. Asszem nem foglalkoznék igazán vele, néha akad köztük elfogadható is, de a többségük tényleg nem érdemes a magashsz megnevezésre.

Válaszol
Szép napot! Sikerült valamit kihozni,belőle a hétvégén? még nem vettem meg a hangszórókat. Zoltán.
Zoltán
Válaszol
Igen sikerült. A magas előtti részt, és a középhangszóróval párhuzamos kondit kell cserélni.
Tehát a C2-es 10.u.-s kondi helyett egy 4,7.u. és egy soros 10Ohm. A magas elé pedig új szűrőt kell építened, nem férne rá az eredeti nyákra. Így alkakul majd a kapcsolás:
[Kép: vltxm9.th.gif]

Válaszol
Van egy kedves barátém aki megcsinálja. Ha készen lessz és összeraktam
megírom a végeredményt. Amit irtál hogy ki kell cserélni kondit lehet kapni?
Zoltán
Válaszol
Hát gondolom lehet, de ne elkó legyen. PE vagy PP fóliakondi.

Esetleg küldjek én alkatrészt?

Válaszol
Itt szegeden a szatelben valószínű lessz. ha mégsem írok. Köszönettel:Zoltán.
Zoltán
Válaszol
Nos. A módosítás végül mégsem lett megcsinálva mert az itteni "zseni" (személyesen nem ismerem) azzal a véleménnyel ált elő hogy az valószínűleg tovább rontaná az alapkérdést,és szeinte még rosszabb lenne a helyzet,a magassugárzót gyorsabban ölné meg.,mint eddig.
zoltán.
Zoltán
Válaszol
.haha. Minek kell nekem gondolkozni...

Válaszol
Üdv Shala!

Szüleimnek van egy régi Technics hangfalpárja, amit nemrég kaptam szét magas csere miatt.
Azt tapasztaltam, hogy a mélysugárzó membránja hátul papír, elöl valami teljesen sima fekete lakk-szerűség. Gondolom impregnáló anyag, de valami bazi vastagon, mert elölről semmi nem látszik a mamrán papír mivoltából.
A széle pedig textilből van, és az is át van itatva impregnálóval, de nem olyan recés, és kemény, mint a PA-nál szokott, hanem ugyanolyan fél-tórusz alakú, mint a hab, vagy gumi szélűek szoktak lenni, és hihetetlenül puha. Szinte nincs is tartása. (nem szakad, nem foszlik, tökéletes állapotú)

Erről a megoldásról mi a véleményed?

A hangja erőtlen. Az ütős hangszerek nagyon szépen szólnak rajta, de a teltebb mélyeknél, és elektronikus zenénél meghal az egész. Nem is megy túl mélyre, de szép szellős hangja van. Akusztikus zene megy neki a leginkább.

1996-ban vették Szüleim. SB-CD120, ha jól emlékszem.
16-18 literes B-reflex doboz, csillapítás nélkül, 23centis lemezkosaras mélyközép, két utas, 4kHz-től egy kb. 5centis papír magas szól egy piezo-val megtoldva. A váltó egy szál kondi.
Válaszol
Elolvastam, nem tudom, mit kéne gondolnom.

Válaszol
őőő, lehet, hogy rosszul kérdeztem. Smile

Szerinted van-e valami különös célja, hogy textil széle van a hsz-nek, és a kőkeményre impregnálásnak? Vagy csak annyi, hogy ez volt kéznél olcsón?
Mik ezeknek a megoldásoknak az előmyei, és hátrányai véleményed szerint? A vastagon impregnálás gondolom a merevség elérése érdekében van...
Válaszol
Szia! Bocánatot kérek de szabin voltam. Megvettem a hangszórókat. semmi jelölés semmi csicsa. de súja az van. ma összerakom honap leírom hogy mi történt.
tisztelettel:zoltán
Zoltán
Válaszol
Megvettem a 639-ket de nem megy be a helyére. A rézgyűrűk miatt. Van valami kissebb ekkora teljesítménnyel? Szeretném a tanácsodat kérni. Átalakítás nem lehetséges túlságosan elrontanám a hangfalat.

tisztelettel
zoltán
Zoltán
Válaszol
A mágneskör fedőlapja miatt nem fér el? Azzal én sajnos nem tudok mit tenni, hasonló terhelhetőségű magashsz nincs kisebb mágnessel.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég