A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2050E, Videoton DC2550A, Videoton DC3011A
Véleményeket kérnék azoktól akiknek ilyen típusú hangfalai vannak. Wink
Válaszol
Nekem ugyan nincsenek, de eredeti állapotban egyikkel sem élnék hosszabb ideig együtt.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Egy ideje "egyutt elek" egy par 2550A-val Smile viszont az eredeti helyett 451-es melyek es 464-es magasok vannak benne. Elobbi nem, utobbi szerencses "frissites". Valto eredeti. Hangja alapjan jonehany "nagy" marka hasonlo koru es aru doboza melle oda lehet tenni azert szerintem.
Nem allt szandekomban belenyulni, mert ugy ahogy van elajandekoztam egy kedves baratomnak. Itt-ott horror aron lehet talalni szep peldanyokat hasznaltn, de ha szeretsz barkacsolni, es a lehetosegeid megengedik, inkabb epits valami sajatot H2000-bol. Nem lesz dragabb szerintem, es a sajat mindig jobban szol Wink Udv! Gabor
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Nekem a 3011A-val van olyan bajom hogy ezt vagy nem egy házba tervezték vagy pedig nagyon el lett cseszve a reflexszel.

Shalafi66! lehet hogy pár alkatrészt rendelnék Öntől. Ilyen hogy habszivacs szegély, membrán, patent....
kép a falakról
http//web.t-online.hu/jaskos/videoton/1.jpg
http//web.t-online.hu/jaskos/videoton/2.jpg
Válaszol
Mi az amit rossznak latsz/hallasz/erzel?
A forumlakok biztosan tudnak javasolni valami okosat Smile
Toltsd le pl. a JBL progit es modellezd le a dobozt. Fontos lenne baazonositani melyik 31-es van benne, es arrol letezik-e adatlap. Komolyabb atepites vsz nem eri meg.
Válaszol
Hja, tényleg vannak velük gondok az eredeti hangszórókkal, és hangváltóval.

Válaszol
Nos épp a hangszóróval nincs baj )

A probléma ott kezdődik hogy nincs elég mélyhang a 3011-esnél legalábbis a szobámban nem hallok mélyet D

Nemtudom, tényleg, a szobám 25nm körül van lehet pont nem erre tervezték...de el is adom őket, a legjobb hangja a dc2050e hangfalnak van, annak szép telített mélye van. Dc2550A-t inkább hagyjuk )

Most cserében kaptam egy Videoton AB1010 autóhangfalt, még leesett gumiszegéllyel is elég tiszta, szép hangja van D
Válaszol
Owert Írta:Nos épp a hangszóróval nincs baj Smile
Ezt miből gondolod?
A 2550 meg mélyebbről indul, mint a 2050 természetesen.

Válaszol
Owert Írta:Nos épp a hangszóróval nincs baj Smile
Most cserében kaptam egy Videoton AB1010 autóhangfalt, még leesett gumiszegéllyel is elég tiszta, szép hangja van Big Grin

.haha. Azt el tudom kepzelni hogy szol..... .torz.
Válaszol
Owert Írta:A probléma ott kezdődik hogy nincs elég mélyhang a 3011-esnél legalábbis a szobámban nem hallok mélyet Big Grin

Eleg sok mulik a dobozok elhelyezesen...
A 2550-esekkel kellemes hangerot es turheto hangzast sikerult produkalni egy kb. 50m2-es barban is a baratom szulinapi vacsoraja alkalmaval.

Az is biztos hogy sok mulik az erositon is, ez kiderult amikor a VT 6383 lecserelese Yamaha AX-550RS-re jot tett a 2550-ek hangjanak...
Válaszol
A 2550-el főleg az a baj, hogy mindenféle L-padot "kispóroltak". Nnomeg az eredeti hszeknek is van néhány nehezen elvisehlető problémája. Big Grin

Válaszol
shalafi66 Írta:A 2550-el főleg az a baj, hogy mindenféle L-padot "kispóroltak". Nnomeg az eredeti hszeknek is van néhány nehezen elvisehlető problémája. Big Grin

Nekem mar csak mult a 2550, ha megjon a javitott 451 mar megy is az uj gazdihoz,neki meg epp jo lesz az L-pad nelkuli 464-es, mert denever, es szereti a sok magasat Smile
Válaszol
Hát az fix hogy az eredeti hangszórók nálam sem fogják bírni főleg hogy visszük néha buliba, már 1pár régebbi videoton hanszórómnál a sok rezgéstől kivezető szál csere volt. Na de most nekem se időm se pénzem erre, úgyhogy ez majd a jövő dolga lesz )
Válaszol
Visszatérve a 2550a-ra nekem nincs különösebben bajom vele, azért mondtam az elején hogy hagyjuk, mert mindakettő magassugárzó ha nem csal az észrevételem ki van égve rendesen, egyik szétszedésből elég erős füst szag illetve barnásfekete foltok leptek meg. A középsugárzó szegélyét meg még nem volt időm megcsinálni, a mély még úgy ahogy elmegy. Buliban jól szólt igaz ott meg nem a minőség a lényeg )
Válaszol
.haha. Pedig azok a kivezetőszálak ha helyesen vannak rögzítve szinte örök életűek.

Válaszol
az igaz, csak nekem a forrléc letört ) azok a mélyek szét voltak hajtva ugyhogy nem csodálom. ami a képeken van hangfal mind jó, azokhoz sztem 10évig nem kell hozzányúlni utána meg már újat veszek D
Válaszol
Owert Írta:Visszatérve a 2550a-ra nekem nincs különösebben bajom vele, azért mondtam az elején hogy hagyjuk, mert mindakettő magassugárzó ha nem csal az észrevételem ki van égve rendesen, egyik szétszedésből elég erős füst szag illetve barnásfekete foltok leptek meg. A középsugárzó szegélyét meg még nem volt időm megcsinálni, a mély még úgy ahogy elmegy. Buliban jól szólt igaz ott meg nem a minőség a lényeg Smile

Emlekszem, annak idejen (10 eve) nalunk is igy zajlottak a "bulik":
magas / mély legalabb 10dB emelesben, amivel biztosan mar reg torzitasban volt minden... a szokasos "diszkos" hangszin emelessel lehet konnyen, gyorsan, hatekonyan kinyirni minden hangszorot. Komolyabb PA cuccok sem toleraljak amikor "beveri a fejet a tapba a sinus" Smile
Szoval a leegett HSZ elsosorban (altalaban) a nem rendeltetesszeru hasznalatbol, tulterhelesbol, torzitasokbol adodik.
De javitsatok ki, ha tevedek Wink
Válaszol
Hát igen, de nem mi égettük le, így került hozzám, de elég érdekes hogy csak az egyik hangfal magassugárzója égett ki, bár a másikat nem szedtem szét de még megy...
Válaszol
Öcsém. Elkezdtem most hallgatni a DC2550A hangfalakat, annyira szar a magas hangjuk hogy rémisztő (

Mostmár elkezdem ittentájt nézegetni a hangszórókat, hátha rászánom magam az újításra.

S
Válaszol
Magas 1680FT*2
Közép 2000FT/2390FT*2
Mély 3820FT/4320FT*2 (bár ezek jók)

Hát így összeszámolva 8000FT minimum lenne a felujítás, ha meg mély is akkor 16000FT felett járok. Ha a Vaterán meghirdetném sztem kutyát nem érdekelné 15ért sem D
Válaszol
Erre a dobozra nem iagazn erdemes sokat kolteni, de gondold vegig...
Ennyi penzbol mar tudnal vmi sajatot epiteni H2000-bol.

Ha a magasok tul voltak terhelve, es megegtek, nem csoda hogy rosszul szolnak, ha szolnak. Egyebkent most hogy all a hangszinszabalyzasod? Smile
Ja, es ne MP3-bol vard a normalis magashangokat, az nem fog olyat tudni Smile
Javallom nezz utana a lossless audio formatumoknak, es a hangszinszabalyzast is hanyagold.
Válaszol
hát komolyan mondom kicseszem ezeket a halálba és veszek valamit, erre tényleg nem érdemes költeni, borzalmas hangja van. Valaki nem jár Debrecenbe, hogy megnézze mit lehet ezzel csinálni?
Válaszol
Owert Írta:hát komolyan mondom kicseszem ezeket a halálba és veszek valamit, erre tényleg nem érdemes költeni, borzalmas hangja van. Valaki nem jár Debrecenbe, hogy megnézze mit lehet ezzel csinálni?

Kidobni azert nem kell Smile
A magasokat mukodokepes allpotba kell hozni, vagy cserelni 464-re, es a Shala altal javallott L-pad beepitese elso lepeskent hallgathatova tenne a dobozt. Egyebkent az atviteli lanc leggyengebb tagja hatarozza meg, mit fogsz hallani... Nem biztos, hogy (csak) a doboz a hibas...
Válaszol
én nem értek hozzá hogyan kell hangfalt konfigurálni, kilöktem a szoba sarkába jó lesz virágtartónak. most már csak a dc2050E lesz használva azt hajtja most a ra6383S erősítő
Válaszol
Üdv!

Kaptam egy pár DC 2550A típusú dobozt. A magasak megvannak, viszont mély és közép az nincs és az original hangváltó van benne. A kérdés a következő: melyik típusú sugárzókat lehetne beépíteni ebbe a dobozba és, hogy a régi váltót használjam vagy valami mást? Lusta vagyok, tehát olyanról szó se lehet hogy itthon csinálok és még a pénzem se sok, szóval valami olyan költséghatékony megoldás kellene. Nem akarok házat bontani meg bulit csinálni, csak egy itthoni hallgatható motyót.
Válaszol
Felmerült bennem még az a kérdés is közben, hogy van-e benne gyárilag valami csillapítóanyag?
Válaszol
Szia!

Ha mar ugyis hangszorot kell venned, erdemes megfontolni...

A helyedben csinalnek egy 599-639 ketutast ami siman jobban szol, mint a 2550... (Mar az R620-639 kombinacio is szerintem, ezt mar en is csinaltam)
Meg igy is olcsobb lesz ha uj doozba teszed, + uj valto.

A 2550 maradekatol en megszabadulnek pl a Vateran...
Az eredeti dom sem az igazi Sad
Válaszol
Köszi a tippet, de mint mondtam én nem akarok építgetni sem, és futni se másik dobozok után meg hasonló tevékenységeket folytatni. Szóval légyszi ha van valakinek valami tapasztalata ezzel a dobozzal kapcsolatban, hogy mivel lehet a maximumot kihozni belőle légyszi karcolja meg nekem.
Válaszol
BalekAlak Írta:Az eredeti dom sem az igazi Sad
Big Grin ez az utolsó mondat nagyon finom volt.

Válaszol
Én tudom mit kellene vele csinálni, ahhoz, hogy hallgatható legyen, de az már hangszórókészlet és hangváltó cserével járó tevékenység.

Válaszol
Pont ezt kérdeztem hogy mit lehetne belerakni, és azért kérdeztem mert mindenki szídja ezt a dobozt. Hangváltócsere az nem gond.
Válaszol
Én HG2,5-464/6 dómmal HB10-427P középpel, és HA25-479P mélyhsszel oldottam meg. NNomeg készült hozzá új váltó is.

Válaszol
Ezeket a P végződésű típusokat lehet kapni? Ha igen mi az áruk? Nem láttam az árlistán.
Válaszol
Mind külön kérésre készül, de az áruk megegyezik a sima standard változattal. A 464-es dóm is hat Ohmos, szóval nem olyan egyszerű menet. Mondjuk e-mailben rendelhetők. A váltó szintén az én munkám, de a rajzot szívesen elküldöm.

Válaszol
Köszi az infókat vagy segítséget, ahogy tetszik. Ha összejön a keret akkor hamarosan majd rendelek egy párt mélyekből meg közepekből.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 7 Vendég