A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2050E, Videoton DC2550A, Videoton DC3011A
Tiszteletem!

Van itthon egy DC 2050 E 2db hangfal uj hangszorokat szeretnek bele rakni.
A kerdes az lenne h milyeneket kell bele vennem?
Elore is koszi!
Válaszol
Tiszteletem!

Irtam emailt es a forumra is irtam a temanak megfelelo reszbe, de semmi reakcio nem tortent, csak szeretnek informalodni es persze valaszt kapni.

Remelem nem gond hogy ide irok, de masik topikba nyaron irtak utoljara.

Azt szeretnem megtudni milyen hangszorok kellenek a videoton DC 2050 E 3hangfalba, van itthon belole egy par es felszeretnem ujitani, foleg a 2 mely van leamortizalva, bar en nem vagyok tul nagy szakkerto ebben a temaban.
Az is erdekelne, h lehet e jobbat beleteni, mint ami gyarilag beleterveztek, es hogy egyeltalan megeri e felujitani?

Elore is koszonom!

Greg
Válaszol
A keresés funkciót használva megtalálható a válasz, de leírom mégegyszer. Videoton hangszórót nem gyárt a cég, a 200mm-esek közül csak a 484-es működik elfogadhatóan kis zárt dobozban, de az eredeti mélyközéphangszóró javítása jobb eredményt hoz, mint a csere. A közép helyett a hb10-586, a magas helyett a hd6,5 PSS verziója használható az eredti váltóval. A hangsugárzó eredeti állapotban épp a régi váltó miatt elég sok hibát hordoz magában, új hangszórókészlettel új váltóval ezek az átviteli gondok mérsékelhetők, de szerintem nem érdemes ennyit belefektetni, szerintem könnyebb és jobb megoldás egy kétutas építése új hangszórókkal.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Koszi!

Hazilag epitettek jobbak mint a gyarik?
Vagy csak olcsobbak?
Válaszol
Szia Greg

Ugyan abban az ár kategóriában jobbak!
És az Ár érték arányuk is jobb a DIY hangfalaknak.
Mivel írtad hogy nem vagy nagyon benne, ebben a DIY-ben (még) ezért szerintem elsőként egy már bejáratott kétutas párosítást kéne megépítened.
Pl.: HA 18-620 + HG2,5 639 25L reflex dobozban. (a dobozméretre lehet rosszul emlékeszem de, kijavítanak, ha igen)

Ha ez meg van és meg vagy vele elégedve és van még kedved, és anyagi háttered jöhetnek a kicsit komolyabbak.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Shala max. 22 literbe ajanlja a 620-ast.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Na mondom én, hogy kijavítanak Smile

Ezt szeretem ebbe a fórumba. Ha hülyeséget írok, nem leugatják a fejem (lásd terminál) hanem tök normálisan kijavítanak.

De hogy ne csak off legyen a hozzászólás! Én megépíteném 25 L-el a dobozt, és úgyis veszik el belőle a merevítés miatta a váltó is, foglal valamennyit (igaz szinte elhanyagolható) na meg a hangszórók is elvesznek belőle. Tehát nyugodtan kerekíthetsz 25-re. De ez csak az én véleményem.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Igazabol, nem akarok belemerulni az epitkezesbe, bar kitudja. Smile
Koszi az infokat.
Azert erdekel a dolog, mert mostanaban betekintest nyertem a kereskedelemben es akkora lehuzasok vannak...
Legyartanak valami szemetet aproert azt eladja valamelyik uzletlanc persze +30-35% -kal tobbert. Mo nem a gazdasagarol hires, igy en sem vagyok gazdag.

Lehet tudtok segiteni. Smile Van egy hazimozim, aminek az alapegysege elszallt, de megmaradt az 5.1-s hangfalrendszer,de nem tudom hasznalni. Hogy tudnam hasznositani? pl jo lenne ujra hallgatni. Big Grin
Válaszol
Hello!Kaptam egyik szomszédomtól egy pár DC2050E hangfalat,de a mély mindkettőben rossz.Más baja nincs,csak a membrán külsejénél az a szivacsos anyag szétporladt.Milyen hangszórót érdemes helyette venni bele?
Válaszol
Szia!

Erdemes kicserelni/kicsereltetni a habszelt.
Arra a dobozra vsz nem erdemes tobbet kolteni. Nekem 2550-em volt.
Válaszol
Igen, mivel az új hangszórók itt a H2000-nél nem videotonok, a javítás a legjobb megoldás a 2050 mélyközéphszénél.

Válaszol
Az a baj,hogy én nem ismerek senkit,aki ezzel foglalkozik.Szekszárdon és Győrben vagyok,így ez a két város jöhet szóba,ha valaki tud ajánlani.
Válaszol
Szia!

Vagy megbeszéled a gyárban Sz.f. váron(tel. a főoldalon/megrendelés), és postázod nekik, vagy ajánlanám SHALAFI-t aki gyönyörűen dolgozik, de nagyon kevés ideje van.
üdv Tongueetja Big Grin
Válaszol
Köszönöm az infót!Még egy kérdésem lenne.A SAL-nál elvileg van az SBV széria,ami a régi vidik helyettesítésére van.Ezek mennyire használhatók?
Válaszol
Minden hangszóró használható amíg mozog a cséve és nem szakadt, de az SBV-nek semmi köze a videotonhoz, az hogy a régi vidi helyettesítésére alkalmas, szimplán hazugság.

Ui: javítok én, mostanában mást nem is csinálok.

Válaszol
gyml Írta:Köszönöm az infót!Még egy kérdésem lenne.A SAL-nál elvileg van az SBV széria,ami a régi vidik helyettesítésére van.Ezek mennyire használhatók?

Hatttt.... Volt egy kis 3 utas amibe egy baratom ilyet tett, es mikor kicsereltuk 484P-re erdekes modon megjottek a melyhangok is....
Nem sok, de addig semmi sem volt Smile

SALáta messzirol kerulendo!!!!!
Válaszol
shalafi66 Írta:az SBV-nek semmi köze a videotonhoz.
Dehogyis nem! A keret külsőre olyan Smile
Üdv: Crockoo
Válaszol
Majdnem azonos a kosár mérete. Nnajó, ezt átdobom a megfelelő témába.

Válaszol
Hy!Megtudná mondani valaki annak a hangszórónak a beépítési méretét ami a dc2550-es dobozban is van?A tipusát nemtudom csak azt hogy 25cm-es..
Válaszol
A HA25/8_479 adatlapján megtalálod.
Válaszol
Mivel most pillanatnyilag nincsenek adatlapok... az eredeti hangszóró HA25/1038, de a kosara elvileg ugyanaz mint a 479-é, annak a beépítési átmérője 232mm. Viszont volt elvétve olyan DC2550 is, amit asszem HA25/10K néven futó alukosaras mélyhangszóróval szereltek, ennek nagyobb kivágás kellett, ha jól emlékszem, 238mm.

Válaszol
Köszi....Mert ha úgy lenne hogy veszek bele másik hangszórót akkor valami 238mm-es kéne mert most ekkora van benne és a kissebb körül sztem lenne rés.....
Válaszol
Miért lenne ott rés? A beépítési átmérő és a kosár külső átmérője más. Ott fordított a helyzet, a nagyobb beépítési átmérőjű alukosaras hangszórónak kisebb a külső átmérőja valamivel, mint a lemezkosaras verziónak.

Legjobb megoldás az eredetit megjavíttatni, de ha venni akarsz, akkor H2000-ből is elég jól helyettesíthetők a 250mm-es Videoton hangszórók.

Válaszol
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van nekem 2db DC 2550A hangfalam, de egy régi Philips FA 443 hajtja.

Az lenne a kérdésem, hogy ehhez a hangfalhoz érdemes-e egy másik erősítőt venni, esetleg építeni, vagy maradjon ez ami mostvan? Wink

Még egy, de ez nem ide tartozik: Szabó Tibor, ő kapcsolatban van veletek, nem tudjátok, hogy vállal-e hangszórójavítást? Mert lene itt 2db Videoton mélyhangszóró (talán ugyanolyan, mit a DC2550A-ban), 2db Videoton KC 13/13K közép/magas hagszóró, és még 2db Videoton magas, talán HOC 5/11 van a mágnesre irva :| Vagy érdemesebb Önkökhöz elküldeni vagy felesleges lenne a felújításuk?

Köszönöm előre is!
Válaszol
Szia adyz!

Először is üdv a fórumon!

Az erősítőt nem feltétlenül kell kicserélned minőségben kb egy szinten vannak. Ha nagyon szeretnél építeni akkor a 3 byte mérnöki iroda vf2 elnevezésű erősítőjét a legérdemesebb megépítened. Nagyon jó hangú méretre kicsi teljesítményre bőven elegendő erősítő!

A hsz javításhoz nem tudok hozzászólni.

üdv: vava
Válaszol
szia vava!

Köszönöm a gyors választ.
Azért is szeretnék másik erősítőt, mert a mostanival csak a bajok vannak.
Rossz a hangerőszabályzója, a Source-selector is rossz, rosszul csinálták meg a végfokát, mert eredetileg 4×50W, de csak 2×50W szól, ráadásul a jobb csatorna mélyhangot nem akar kiadni.

Építeni még nem építettem erősítőt, de szivesen megpróbálnám, de szerintem egyszerűbb lenne venni egyet haszáltan, mert a mostanit már nem szeretném javíttatni. :?
Válaszol
Ja....azhittem hogy ameiknek kisebb a beépítési átmérő annak a pereme is kisebb...Hát az eredetit megjavítani már felesleges meg amugy is már csak 1db van meg meg ugye gyárilag a dobozomba(dc2050e)20cm-es mély van de és megnagyobbítottam hogy belemennyen a 25cm-es...Ezért kérdeztem mert mindenféleképp 25-ös kéne bele...Amúgy keretet nemlehet hozzá venni?Mert úgy szebb lenne...Majd hétvégén kiderül hogy mi is lessz.... Smile
Válaszol
ajj. hát ez nem volt jó ötlet. Az a doboz még a 200mm-es mélyhangszórónak is kicsi volt, egy 250-esnek egyenesen vétek ilyen pici térfogatot adni. Alig szól így mélytartományban, még rosszabb, mintha a 200-as hangszóró lenne benne. Videoton keret nincs, de vannak a füles kosaras hangszórókra fekete műanyag keretek a H2000-nél.

Válaszol
Hát nemtudom lehet hogy kicsit kicsi neki a doboz de attól még elég jól szól mélytartományban is....
Válaszol
Gyakorlatilag 100Hz-nél kicsit kiemel, de 60Hz alatt halott, 1,0-ás Qtc-vel. Ezt én mindennek nevezném csak jónak nem.

Válaszol
Hátt...lehet benne valami de sztem már nemköltök erre a dobozokra inkább gyűjtök és veszek pl egy dc2550-et..bár legjobban a dcr3090 tetszik de az elég ritka meg ahoz az ea6383 szinte semmi és az erőlködőt nemakarom lecserélni szóval sztem elég lesz egy 2550 majd......
Válaszol
Szerintem meg felejtsd el a videoton hangdobozokat, a legtöbbre tényleg fölösleges pénzt áldozni. Wink

Válaszol
Ha van pl egy hangszóróm és perezni kéne azt hogylehet megoldani?Föladom postán a h2000-hez vagy hogyan?
Válaszol
Habszél cserére vagy nekem küldöd el, vagy az üzembe, ahogy te gondolod.

Válaszol
Mert lehet tudok szerezni olcsón egy nagyon jó állapotú dc2550-et csak a két közép szélét kéne cserélni na majd elválik addig is köszi az infót.......
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég