A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2050E, Videoton DC2550A, Videoton DC3011A
ÉS amúgy mért nem éri meg pénzt rákölteni?Az a baj hogy én szinte teljesen ürest dobozt kaptam és nekem már nem éri meg meg amivel eredetivé is lehetett volna tenni azokat már nemnagyon kapni...de sztem akkoris nagyon jó hangfalak a videotonok.... Big Grin
Válaszol
Mert a régi videoton hangsugárzók a mai kor követelményei szerint egyáltalán nem számítanak jónak, rengeteg tervezési hibát követtek el annakidején, ami akkoriban a szegényes itthoni felhozatal miatt lehet, hogy nem volt feltűnő, de ma már egy-két régi hangsugárzó egyenesen elviselhetetlen hangú minősítést kapna tőlem eredeti állpotában. A legtöbb amit eddig láttam, nemhogy nagyon jó, inkább minősíthetetlenül rossz volt.

Sokkal jobban jársz, ha te építesz valamit mondjuk H2000 hangszórókból. Használati értékben elérik akár a 3-4-szer drágább hangszórók szintjét is.

Eredtivé tenni nem lehet igazán egyiket sem, mert Videoton hangszóró több mint 12 éve nem készül már, de mivel a H2000 hangszórók egy része külső méreteiben tökéletesen megegyezik az eredetivel ezért a régi vidi hangszórók egy része bizonyos kompromisszumokkal, feltételesen, de helyettesíthető.

A DC2550 középhangszórójánál például jobban jársz ha új H2000 típust veszel (HB10-427), mert sokkal jobb hangszóró mint a videoton volt, és az érzékenysége csillapításával viszonylag jól illeszkedik a váltóhoz és a többi hangszóróhoz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Hát lehet de én amit hallottam eredeti vidi nekem tetszett pl a dc2550 sztem elég szépen szól és nagyot...De ha újat akarnék építeni akkor meg csak üres dobozt elég nehéz találni...Ha pl vennék hangszórókat és hangváltót ebbe a dobozba amim mostavn egy 250mm-es mélyet azért az se lenne annyire szörnyű nem?Vagy nagyon-nagyon kicsi neki a 2050 doboz?
Válaszol
És mégvalami előbb elfelejtettem megkérdezni hogy kb mennyibe lenne 2 250mm-es mély+2db 100mm-es közép+2db 6.6cm-es magas+2db 3utas hangváltó?
Válaszol
Nem lenne jobb ötlet eldobni a vidi dobozt és összetákolni helyette egy rendes 2 utasnak való dobozt? A hangváltó is egyszerűbb lenne.

Shalafi! 2utasban melyik az a legnagyobb hangszóró amit használni lehet? Nagyon észrevehető a nyalábolt közép mi?
Válaszol
Hát épp az a lényeg hogy az eredeti dobozt akarom hagyni mert az tetszik a csinált nemfog így kinézni...
Válaszol
Jó, ez is attól függ mihez viszonyítod, pl. a tescós műanyag, SAL vagy egyéb kínai hangszórókkal szerelt kész hangsugárzók vagy a legtöbb olcsó 5.1-es rendszerhez képest a régi Videoton még most is vezet, de az nem azt jelenti, hogy annyira nagyon jó lenne, a DC2550 is elég pocsék átvitelt produkál alapállapotban, mindez csak azt jelenti, hogy az alsó kategóriában igen mélyre süllyedt a szint.

Mindemellett van még kivétel, a H2000 a videotonhoz képest nagyságrendekkel jobb hangszórókat gyárt ma viszonylag olcsón, árához képest többszörös használati értékkel. Nem üres dobozt kell keresni, általában (jó esetben) nem a dobozhoz keresünk hangszórót, hanem fordítva, kiválasztunk egy számunkra megfelelő paraméterekkel rendelkező hangszórót, és ahhoz méretezünk dobozt. Vállalkozó szellemű, mértékegységként a mm-t is ismerő asztalos pl. könnyen tud megfelelő hangdobozt készíteni, és egy ilyen új építésű hangsugárzóval messze jobb eredmény érhető el, mint a 20-30 éves tervezési hibákkal "megáldott" videotonok foltozásával, rendbehozásával.

A DC2550-ben az új hangszórók közül a HA25-479, a HB10-427 illetve a HG2,5-464 használható a váltó kis módosításával. A 2050-nél HA20-484 (sajnos nem pótolja igazán jól a régi mélyhangszórót), a HB10-586, és az import 70mm-es PSS magashangszóró áll legközelebb az eredeti videotonhoz. Szóval neked ez az utóbbi három kellene, annyi változtatással, hogy a mélyhangszóró helyére kényszerűen a HA25-479 kell, hogy kerüljön. A mély 4200,- a közép 1740,- a magas 950,-/db. Viszont problémás, hogy a közép nem illeszkedik jól a 250-es mélyhangszóróhoz, illetve ehhez az összeállításhoz nem alkalmas igazán egyik univerzális váltó sem. Talán a TRIO 8/90 elfogadható lesz, ennek az ára 1500,-/db körül van (sajnos ezt pontosan én sem tudom).

Válaszol
Flatlander Írta:Hát épp az a lényeg hogy az eredeti dobozt akarom hagyni mert az tetszik a csinált nemfog így kinézni...
Most sem nézhet ki olyan jól a 250-es mélyhangszóróval...

Válaszol
Akkor végülis ha a mostani dobozomba veszek amiket leírtál ugye muszály mostmár 250mm-es mély meg a többi akkor így már egy aránylag egész jó hangfalat kapunk nem?Sztem ezzel így az ea6383 jólenne...Mert most a Sal se szól rosszul tehát már csak jobb lehet.....Azért furcsa hogy tényleg ennyire rosszak voltak a vidi hangfalak kár mert így azért mégse adnék kb 20.000ft-ot egy dc2550-ért ha ilyen pocsékul szól mert akkor megint új hangszórók stb...És az a keret ami a mélyre van az kb milyen?hasonló mint az eredeti?Mert nembiztos hogy elférne rá egy keret is mert hát nem 250mm-es hangszórónak tervezték ezt a doboz szóval a doboz széléig kb 2cm van még...És a h2000-es mélynek milyen színű a váza vagy nemtudom hogyhívják...Ez már fekete vagy olyan színű mint a régi vidiké?Mert úgy nemlenne valami szép keret nélkül...Csak az baj hogyha veszek bele hangszórókat meg hangváltót meg stb akkor árab szinte ugyanottvagyok mintha vennék egy eredeti vidit..De ha mégis inkább ezeket veszem meg akkor még az én nem 250mm-es hangszóróhoz való dobozommal is jobb hangot kapok mint egy eredeti dobozzal?Magassugárzó:HD6,5-433 ez jó magasnak?Mert csak ilyen fér el jól az akais valami miatt.....Bocs a sok kérdését de most úgy elbizonytalanított hogy mégse olyan jók a vidik...
.sir.
Válaszol
shalafi66 Írta:
Flatlander Írta:Hát épp az a lényeg hogy az eredeti dobozt akarom hagyni mert az tetszik a csinált nemfog így kinézni...
Most sem nézhet ki olyan jól a 250-es mélyhangszóróval...

De sztem elég jól néz ki legalábbis nekem tetszik Big Grin
Válaszol
Eredeti vidit nem tudom honnan vennél, ma már legfeljebb javítottat tudsz venni, eredetit nem.

Minden H2000 kosár fekete porfestett, a 250-es hangszórók füles kosarasok, de van 270mm-ben körperemes verzió is.
Vagy van még HA25-672 néven egy braun membrános szintén körperemes mélyhangszóró, a legjobb mélyátvitel ezzel érhető el ilyen kis dobozban (közel 50Hz), viszont ennek az ára kicsit magasabb, 5570,-/db, és másik középhangszóró is kellene hozzá. De ehhez szintén nem lenne szükség külön keretre, anélkül is esztétikus a kosara, mint a 270mm-es HA27-nek. Egyébként a 25-ös hangszóróra való keret sajnos biztosan nem fér el a DC2050 dobozán, még az új 20-as keretek sem férnek rá igazán arra a dobozra.

A DC2050-be a HD6,5-PSS nevű hangszóró használható jól, a H2000 típus (HD6,5-493) túlzottan érzékeny, nagyon sok a 92dB@1W ezért nem ajánlom.

Itt a HA25-672 adatlapja: http://hangszoro.net/AL/ha25-672.jpg nézd meg, hogy elfér-e a dobozban és rögzíthető-e nem túl nagy-e a dobozon a kivágás.

Válaszol
shalafi66 Írta:Eredeti vidit nem tudom honnan vennél, ma már legfeljebb javítottat tudsz venni, eredetit nem.

Bocsánat, de én is becsatlakozom.
Nekem van egy HA25/1038 mély a legutóbbi "sikeres" DC2550 vásárlásból megmaradt magányosan, csak peremezésre szorul. A nagy porvédős változat. Ha Flatlander-nek ilyen van, akkor esetleg "párosodhatnak".
Más:
Végigolvasa a mostani hozzászólásokat akkor anno feleslegesen költöttem a 2050 és a 2550 átépítésére, mégis csak két rossz Videoton hangfalpár van a birtokomban, az "eredeti" állapotúak mellett? .?.
Végül is éppen ma vettem felsőmarót, a gardóbszekrény ajtó elkészítéséhez, ha befejeztem a lakást és esetleg megtanultam majd erősítőt meg rádiót szerelni, utána akkor akár nekifoghatok hanfalakat is építeni, a Renault felújítása mostanában úgy sem kerül sorra.
Lehet, hogy az én fülem már legalább 20 éve elromlott, de nem hallom a kiemeléseket és a hibákat bántóknak. Azt hallom, hogy zene szól valamilyen színvonalon, ami lehet, hogy másnak kevés, de nekem elviselhető. Azt hallgatom ami hangot kiad és nem azt keresem amit nem.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:Végigolvasa a mostani hozzászólásokat akkor anno feleslegesen költöttem a 2050 és a 2550 átépítésére, mégis csak két rossz Videoton hangfalpár van a birtokomban, az "eredeti" állapotúak mellett?
Megtettem ami tőlem telt, de nem lehet csodára számítani. Azért az eredetihez képest a lehetséges hibákat kijavítva még mindig sikerült jobbat alkotni, és a különbség elég nagy.

Válaszol
Esetleg Shlafi tudnál képet a 250mm-es füles és 270mm-es körperemes hangszórórol mutatni?És ezek a hangszórók jók zárt dobozba?Mert nem nagyon akarnék még felexcsövet is bele mert 3utas bass-reflexnek tuti hogy nemelég ez a doboz...Az a magas ímit írtál hogy az jobblenne az ugyanakkora méretű mint amit írtam..Tehát a HD6,5-PSS =HD6,5-493
Ha nem azt a braun hangszórót nézem hanem pl egy másikat ahoz akkor nemkell másik közép is nem?
Válaszol
A HD6,5 PSS nem egyenlő a HA6,5-493-mal. Pont ez a lényeg benne utóbbi 92dB érzékeny, előbbi 88.

A legjobb hangszóró ebbe a dobozba a HA25-672 lenne, csak nézd meg, hogy be tudod-e építeni. A másik kettőnek nem olyan jó a mélytávitele.

Képek:
http://h2000.hangszoro.net/bass/pic/479.jpg
http://h2000.hangszoro.net/bass/pic/4791.jpg
http://h2000.hangszoro.net/bass/pic/4792.jpg

http://h2000.hangszoro.net/bass/pic/566.jpg
http://h2000.hangszoro.net/bass/pic/5662.jpg
http://h2000.hangszoro.net/bass/pic/5663.jpg

http://h2000.hangszoro.net/bass/pic/672.jpg
http://h2000.hangszoro.net/bass/pic/6721.jpg
http://h2000.hangszoro.net/bass/pic/6722.jpg

Válaszol
Hát így közelebbről nézve tényleg nemrossz a 672 és még nem is csúnya Big Grin
A magast pedig nemúgyértem hogy egyenlő hanem a mérete egyenlő-e?Mert másméretű magast nemnagyon tudok beépíteni főleg olyat aminek nem ilyen sík a teteje....És ehez a HA25-672-höz milyen közepet mondasz?De mindenféleképp max 10cm-es lehet....És ahogy néztem a méretei sztem épp elférne még a dobozba a mély....És még egy kérdés hogy a hangváltó az egybevan egy lapra szerelve vagy különvan mint az eredeti?Szted is inkább csináljam meg ezt a dobozt h2000-es cuccokból vagy inkább egy gyári vidi?Szerinted melyik lenne jobb?Vagy még így is jobban szólna ez mint az eredeti?Mert ha pl vennék egy rossz peremest és megcsináltatnám akkor rosszabbul szólna mintha ezt a dobozt csinálom meg teljesen?Bocs a sok kérdését téleg de inkább megkérdezem mert már annyira belebonyolódtam hogy na.... Big Grin
Válaszol
Találtam elég jó árban egy tényleg eredeti vidit amit a tulaja alig használt ezért még a pereme is jó...De akkor mennyire is szólnak rosszul ezek a hangfalak?Azért a sal-tól még így is jobbanszól az eredeti vidi nem?Mert nekem most a sal se anyira rossz és ha a vidi ettől jobb ha nem is sokkal de jobb akkor nemkínlódok itt veszek egy 2550-et....
Válaszol
shalafi66 Írta:Megtettem ami tőlem telt, de nem lehet csodára számítani. Azért az eredetihez képest a lehetséges hibákat kijavítva még mindig sikerült jobbat alkotni, és a különbség elég nagy.

Egyáltalán nem a te munkádat akartam lebecsülni. Nekem tökéletesen megfelelnek a felújított hangfalak én elégedett vagyok velük. Ezen kívül én még ez eredeti Videotonokat is képes vagyok hallgatni, meg az Unitrákat és az RFT-ket is.

Az nem tetszik nekem, ha valaki jelentkezik az oldalon, hogy régi Videoton falat szeretne rendberakni, páran azonnal nekiesnek, hogy hagyja a fenébe és építsen újat.

Vannak akik nem viselik el a régi hangfalakat, azt elfogadom, mert olyan érzékeny fülük van. De vannak olyanok is akiknek az is bőven elég lenne, hogy a régi dobozt rendberakja. Lehet, hogy nem akar, vagy nem tud újat építeni. Nos páran akik esetleg korábban itt érdeklődtek lehet ezért kötnek ki a SAL és egyéb Videoton "helyettesítőknél", mert ott másféle a fogadtatás. El kellene fogadni, hogy az emberek lehetőségei és igényei különbözőek.

Ekkor esetleg pár javítás és helyettesítő hangszóró eladással több lehetne és ha több az elégedett ügyfél, az esetleg további ügyfeleket jelenthetne.

Az egy másik kérdés, hogy az itt kapható hangszórók és váltók segítségével miért nem javasolt házilag hangfalat építeni, de ez már túl messzire vezetne, és nem is értek hozzá, valamint engem a másik szál, a régi dobozok megmentése jobban érdekel.
Nos csak ennyit akartam még hozzátenni és bocs ha túl sok hülyeséget írok.
Válaszol
Flatlander, nincs ma olyan eredeti videoton hangszóró, aminek jó állapotban volna a habszéle, a tulajdonos feltehetőleg nem mond igazat.

Másrészt mondtam, a DC2550-nél jól helyettesíthető a mélyhangszóró is. Kis váltó módosítással a közép és magas is, és azért a H2000 messze a videoton színvonala fölött van.

Válaszol
Jó az lehet de ha vennék 2550-et akkor abba már nemakarnék még hangszórócserével is bajlódni...Tehát akkor van két lehetőségem:1,Hogy veszek egy eredeti(felújított)hangszórós vidi falat 2,Hogy veszek a 2050-embe(muszály 25cm-eset)mélyet meg magas.közép,hangváltó stb...És a kérdésem azlenne hogy melyik szólna szebben azért valamivel?Mert ugya a dobozomat nem 25-cmes mélyre tervezték de mostmár ezkell bele..Még így is jobbb hangú lenne mint egy vidi?Mert ha nem akkor veszek egy vidit amire nemkell semmit költeni,de ha nemjobb akkor inkább ebbe veszek hangszórókat meg a többit mert árba szinte ugyanott vagyok.Csak erre lennék kiváncsi...Hogy most akkor a vidi vagy az általam átalakított vidi szólna-e szebben? Big Grin
Válaszol
GARFIELD13, azért az több volt, mint felújítás, két teljesen új váltót készíteni... új hangszórók... stb...

Az pedig teljesen igaz, hogy a videoton hangsugárzókkal nem érdemes foglalkozni, lehet, hogy neked nem tetszik, de ez a valóság, nincs mit szépíteni rajta. Sokkal több munkát jelentene az elfogadható állpotba hozásuk, mint egy új hangsugárzó megépítése, mondjuk (ha már H2000 fórum) a Videotontól sokkal magasabb használati értékű H2000 hangszórókkal. Ezzel a lépéssel szerencsésen megszabadul a régi dobozok-hangváltók (szerintem elég durva) hibáitól is.

Az is tény, hogy hál'Istennek nem videton hangszórókat gyártunk, ugyan néhány méretben szerencsésen jön ki a lépés, és alkalmasak a H2000 hangszórók a Videoton helyettesítésére, ilyen pl. a 250mm-es kiscsapos hangszóró, vagy a HA31, ami jól illeszkedik a Videoton b-refelx dobozaiba, azokba a dobozokba, amiben a régi, Videoton által gyártott HA31 teljesen használahatatlan volt. Viszont a kisebb méretű hangszórók csak feltételesen (HA20, HA22) alkalmasak helyettesítésre, a régi dobozokban nem nyújtanak megfelelő mélyátvitelt, a még kisebbek pedig (HA10-HA18) annyit változtak, hogy egyáltalán nem használhatók a régi kis zárt dobozokban (majdnem minden most gyártott H2000 hangszóró b-reflex dobozban működik jól).

Szóval tetszik nekünk vagy nem, ez az igazság. Nekem személy szerint igenis tetszik, hogy a videotontól észrevehetően jobb minőségű, itthon gyártott hangszórókat lehet kapni ma, kb. még mindig ugyanazon az árszínvonalon.

A SAL helyettesítőnek mondott "hangszórói" nem alkalmasak a régi videoton pótlására, még hangszórónak sem igazán mondhatók, de ha valaki ránéz az adatlapjukra, ezt egy perc alatt el tudja dönteni, és a fórum is azért van, hogy kérdezzen az ügyfél, bármilyen problémával is találja szemben magát. Azt hiszem a fentiekből kiderül, hogy mindig az igazat fogja tőlem hallani, és talán ez többet ér, mint két-három el nem adott 200mm-es hangszóró.

Ui: a SAL SBV néven futó zajkeltői egyébként épp 200-300mm-ig terjedő méretekben készülnek, pont abban a tartományban, amik vagy nagyon jól (250,310mm), vagy elfogadhatóan (200mm) pótolhatók H2000 hangszórókkal, tehát nem hinném, hogy a fórumon írtak miatt kellene bárkinek ezeket választania, mikor én magam is a H2000-et ajánlom ebben a máretben helyettesítésre.

Aki pedig a régi állapotot akarja minden tanácsom és intelmem ellenére megőrizni, helyreállítani, mert mondjuk nosztalgia miatt kötődik a hangsugárzóhoz, és szeretné, ha az eredetihez minél közelebb állna, annak ott a hangszórók javítása mint lehetőség.

Válaszol
Akkor teljesen felejtsem el a vidit és a 2050dobozomba vegyek inkább hangszórókat?Mondtad hogy kicsi ez a doboz a 250mm-es hangszórónak de mostmár mindegy ez van,ha vennék bele HA25-672 mélyet akkor maradhatna a doboz zártnak?
Válaszol
Flatlander, ez sokminentől függ, pl. nem mindegy hogyan, milyen anyagokkal javították azt a videoton hangszórót (nagyon el lehet szúrni a javítást pl. ha kínai habszélekkel dolgozik valaki...), mennyit öregedett a mágnese, mikori gyártású a hangszóró, épp melyik korszakból való... A DC2550-t ismerve viszont még mindig ott vannak az eredeti verzió tervezési hibái, pl. a hangváltó problémái...

Összességében ami biztos, hogy a 2550 kevésbé lenne érzékeny és terhelhető, de jobb mélyátvitellel bírna, mint a 2-es verzió.
A 2550-nél a dóm magas miatt talán jobb lenne a felső oktáv iránykaraktere, bár ez is attól függ, hogy az eredeti magashangszóró van-e benne (mert az egy elviselhetetlen hangú magas volt), vagy pedig időközben cserélték már H2000-re, akkor jobb a helyzet.
Váltók szintjén: jobbak a mai univerzális váltók, mint a régi videotonok (persze.. NYÁK-lapra szereltek, másképp nehézkes volna eladni Big Grin ).

Remélem tudtam segíteni dönteni.

Válaszol
Hát csalódtam a vidibe,nem is kicsit.Akkor úgynézki hogy inkább a 2050dobozba veszek h2000-es cuccokat és akkor már aránylag elviselhető hangú dobozt kapok(remélem)De ez a HA25-672 nevű mély jólenne ebbe a dobozba?Mert mostmár ilyen kell bele és zártnak akarnám meghagyni a dobozt,a reflexcső csak rontana rajta sztem...És hogyha veszek olcsón egy rossz peremű 2550-et akkor úgy sacc/kb mennyi pénzt kéne még rákölteni hogy egy elfogadható falat kapjak?2550
Am ezt néztem ki magamnak de hát elgondolkodtató..Mert nekem most a sal-al nemnagyon van ha a hangfal mellet állok de ha elmegyek máshova a szobába akkor elég szép van azért.... Big Grin
Válaszol
Ha a 2550-be cserélek hangváltót akkor szebben fog szólni nem?Mert nemkell nekem valami hú de szép hangú hangfal a legtöbbet csak halkan halgaton,és csak néha-néha jó hangosan...
Válaszol
Hát működne zártban is (nagyon lazán kitöltve csillapítóanyaggal f3~54Hz), de ahogy most nézem, b-reflexként is elmenne, a 40-100Hz-ig terjedő tartományt lehene kiemelni egy reflexcsővel, ha szükséges. Tehát ha kevesellnéd a mélyátvitelét akkor ezzel még mindig lehetne segíteni rajta, így kb. 50Hz lenne az alsó hatrfreki, és a mechanikai terhelhetőség majd 100W-tal magasabb lenne. Mekkora, milyen hosszú reflexcső férne el esetleg? Számításba kel venni ezt a verziót is...

A 2550-nél a javítás árai egyelőre nálam a következőképp alalkulnak:
dóm magas: 800,-
közép habszél: 650,-
mély habszél: 1250,-
Az üzemben fehárváron: 800,- 1100,- 2200,-.

Válaszol
Flatlander Írta:Ha a 2550-be cserélek hangváltót akkor szebben fog szólni nem?Mert nemkell nekem valami hú de szép hangú hangfal a legtöbbet csak halkan halgaton,és csak néha-néha jó hangosan...
Ezt nem lehet tudni. Big Grin Attól függ milyan hangszórók vannak benne. A 2550-nel kapcsolatos problémák egy részéért a váltó hibás, egy másik részükért a Vidis hangszórók a felelősek. Általában ha új közép és magashsz kerül bele, akkor elég egy-egy soros ellenállással egy szintre hozni a hangszórók érzékenységét.

Válaszol
Vagy legfeljebb megveszem azt amibe a közepet kell cserélni meg új hangváltót bele ésha nemlessz jó akkor gyűjtök pénzt és kicserélem a mélyeket utána már biztos jólenne Big Grin
Válaszol
Azért ez nem ilyen egyszerű, mert univerzális váltókkal szintén nem lehet világot váltani. De 2550-hez van egy kikísérletezett új váltóm, ami H2000 hangszórókészletre épül.

Válaszol
adyz Írta:Azért is szeretnék másik erősítőt, mert a mostanival csak a bajok vannak.Rossz a hangerőszabályzója, a Source-selector is rossz, rosszul csinálták meg a végfokát, mert eredetileg 4×50W, de csak 2×50W szól, ráadásul a jobb csatorna mélyhangot nem akar kiadni.
Nem lenne esetleg olcsóbb megjavítani rendesen?

Válaszol
Na eldöntöttem milessz,veszek egy 2550-et és akkor eggyúttal rendelek hozzá új hangváltót is ha ígyse szólna valami jól akkor gyűjtök még és kicserélem a mélyeket akkor már biztos jólessz... Big GrinAmúgy ezeknek a dobozoknak azért volt bassusa nem?Mert azért anélkül elég rossz zenét hallgatni
Válaszol
Üdv. Olvastam olyat hogy: TeleSound. Ez a Vidinek milyen hangdobozai voltak? Az olvastam exporta megy, és szebb hangú.
Ő az ős HA31?
Válaszol
Nno szóval volt egy kis probléma az SQL szerverrel és ennek áldozatul esett egy-két hozzászólás. Azt akartam írni, hogy az eredeti HA25/1038-as hangszóróval a DC2550 45 literes dobozában közel 40Hz-es alsó határfrekit lehetett elérni, és ez azért nagyon szép eredmény egy ilyen kis méretű zárt doboztól.

Kérdezted még, hogy mi a különbség az E és A jelű verziók között.. Én úgy emlékszem, hogy csak a csatlakozó típusa. Egyébként nem tudok róla, hogy lett volna 2550-ből is E jelű verzió.. de minden lehetséges.

Válaszol
DjTaRsY Írta:Üdv. Olvastam olyat hogy: TeleSound. Ez a Vidinek milyen hangdobozai voltak? Az olvastam exporta megy, és szebb hangú.
Ő az ős HA31?
öööö a képen tényleg egy HA31 látszik, valószínűleg a 90-es évekből származó kosárral és mágneskörrel (92-96-ig kb.) És kicserélt új lágyrészekkel (membrán, cséve, pille, habszél), tehát a hangszóró amennyire a képen látszik, javított.

Szerk: Bár a habszél színéből ítélve az is lehet, hogy nem sokkal '96 utáni, ezért maradt le róla az impregnálás még, tehát H2000, nem videoton, és akkor elég jó állapotban van.

Válaszol
shalafi66 Írta:Nno szóval volt egy kis probléma az SQL szerverrel és ennek áldozatul esett egy-két hozzászólás. Azt akartam írni, hogy az eredeti HA25/1038-as hangszóróval a DC2550 45 literes dobozában közel 40Hz-es alsó határfrekit lehetett elérni, és ez azért nagyon szép eredmény egy ilyen kis méretű zárt doboztól.

Kérdezted még, hogy mi a különbség az E és A jelű verziók között.. Én úgy emlékszem, hogy csak a csatlakozó típusa. Egyébként nem tudok róla, hogy lett volna 2550-ből is E jelű verzió.. de minden lehetséges.

Hát nemtudom akkor biztosan elírta vagy ilyesmi mert láttam A-sat és E-set is de sztem ez mindegy...Amúgy ezekbe már csiptetős csati van ugye?Mert még nemláttam egyiknél se zsinórt mint pl a 2050-en.És gyárilag hány négyzetmm-es zsinór van bennük kb?Mert ha esetleg cserélek hangváltót akkor már a zsinórokat is legalább 0.75 négyzetmm-esre..
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég