A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2050E, Videoton DC2550A, Videoton DC3011A
Elvileg az E jelű madzagos és DIN csati van rajta, mint a 2050-en, az A jelűnél pedig egy aljzat van a hangdobozon.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Aham már ezt is tudom Big Grin Csatlakozó
Nem ilyen van rajta?A din az a bemenetnél szokott lenni az erősítőn,hangfalon még nemláttam.. Smile
Válaszol
Ez a DIN szabvány szerinti hangfalcsati. Ha jók az emlékeim. Sztem jók.

Válaszol
Igen sztem se rosszak bár én sztem teszek az erősítőre csiptetőset,mert akkor nemkell forrasztani meg stb...Din
Én azthittem hogy ez a din csati,mert a hangszórósnak nemtudtam a nevét mert sehol nemvolt kiírva,de ha az is din akkor már tudom Big Grin
Válaszol
.sokk. Mármint úgy értettem, ha az emlékeim jók, vagyis, ha jól emlékszem, nem a csatlakozó minőségére, vagy használhatóságára gondoltam...

Hát volt-van egy DIN szabvány.. aztán vannak ehhez tartozó csatlakozótípusok.

Válaszol
Jah azhittem arra írtad hogy jók azok a csatik...Bár ha már erről lett szó sztem nemrosszak nekem még idáig soha nemvolt kontakthibája egyiknekse Big Grin Ezt néztem ki sztem elég jó állpotban van,már csak egy kevés pénz kell és remélem megboltolom,a többi meg majd elválik ha meglessz2550
És mégegy kb mekkora kondit tegyek a magas elő hogy valamennyit mélyüljön a hangja,de azért le se égjen és torzítson?Mert a vidi erősítőbe elég sok a magas hiába veszek le belőle mert akkor az egész mélyül és úgymár nemszól olyan szépen,szóval csak a magast kéne kicsit mélyíteni vagy a hangerőt csökkenteni rajta...
Válaszol
Nem akarom rontani a boltot, de a kép alapján a habszél ragasztását elszúrták. És elég somogyisnak tűnik az a habszél...

SzerK: mit szeretnél a magassal csinálni? Ha túl érzékeny, ellenállás kell elé. A vidi erősítők középállásban lévő hangerőszab. potikkal közel lin. átvitelűek.

Válaszol
Erről mit gondolsz?

Na az a bajom hogy a magas elég hangosan szól nagy hangerőnél és kcsit zavaró hogy annyira cincog ezzel kéne valamit kezdeni,mert ha bekapcsolom erősítőn a szűrést akkor az egész mélyül és így rosszabb minőségű a hang sztem,szóval csak a magasat kéne mélyíteni vagy hogy kevesebbet kapjon és neszóljon ennyire hangosan...
Válaszol
Ezt már egyszer mutattad, valószínűleg cserélték a membránt is javításkor, nem csak a habszélt, de ez a javítás egész elfogadhatónak látszik. De ha mégsem látom jól, és a membrán az eredeti, akkor viszont sérültnek tűnik az alsó része. Nem látszik jól a képen.

Szerk: ha a hangsugárzó kiemel magasban azt nem az erősítőn kell korriálni. Big Grin Soros ellenállással a magashangszóró előtt... legegyszerűbben.

Válaszol
3.variáció hogy megveszem azt amelyiket peremezni kéne és elküldöm hozzád,Kb mennyibe lenne úgy hogy a 2mélyet kéne peremezni meg a váltót kicsit átalakítani hogy aránylag jó hangja legyen,meg ha nagyon muszály a magast cserélni?Mindennel együtt úgy kb mennyi?Erre gondoltam
Válaszol
Ebben alukosaras mélyhangszóró van. Habszél-csere árait már írtam:
shalafi66 Írta:A 2550-nél a javítás árai egyelőre nálam a következőképp alalkulnak:
dóm magas: 800,-
közép habszél: 650,-
mély habszél: 1250,-
Az üzemben fehárváron: 800,- 1100,- 2200,-.

Válaszol
Az alukosaras az jobb nem?Jó tudom de én a többire is kíváncsi lennék...hogy a váltót mennyiért csinálnád meg meg munkadíj meg úgy minden hogy egy egész jó doboz legyen,úgy hogyha nemkell magasat cserélni...
Válaszol
Jobb igen egy ilyen öntött kosár. A többit inkább beszéljük meg privátban, vagy e-mailben.

Ui: a dómban pillét cserélni mindenképp érdemes.

Válaszol
Pm ment Big Grin Remélem elküldte mert szórakázott kicsit.Am erre is lehet olyan povédőt tenni mint ami a lemezkosarason volt?Mert az tán nagyobb és azzal szebben néz ki Big Grin
Válaszol
Lehetne, de így jobb, kisebb porvédővel.

Válaszol
Hát ha így jobb akkor jó...Végülis mindegy,csak azzal sztem egy picit jobban nézne ki.Am hirtelen most annyi eladó hangfal lett,hogycsak na...Bár én inkább egy rosszat akarok és majd kezelésbe veszed Big Grin
Válaszol
Am szted elbírja majd a 2550-et az ea6383?Mert erősítőt nemnagyon akarnék cserélni.....Hány wattos kb ez a láda?MErt azt sehol nemírják ki :?
Válaszol
Az eredeti hangszóróval a mechanikai terhelhetőség ~80W, a lengőcséve elektromosan 80/150W-os.

Válaszol
Hát elvileg az erölködő 2x50w de sztem szól az többet is....bár általában úgy a jó ha a hangfal kb 2x erősebb az erősítőnél,akkor elvileg nemlehet olyan könnyen megölni Big Grin
Válaszol
Ez nem olyan biztos... A vidi inkább 2*35. És elvileg jobb, ha az erősítő torzítás nélkül leadott teljseítménye nagyobb, mint a hangsugrzó terhelhetősgsége, így nehezebb megölni a hangszórót, mert sztem mégiscsak a négyszögjel a leggyilkosabb... persze van rosszabb: egyenáram.

Válaszol
Hát lehet de sztem azért bírni fogja.....Am a zeneitelj az 2x50w a névleges az 2x35w Big Grin Na mindegy végüliselég szépen szól és nem is kicsit sztem egy szobába a 2550-el ellesz és ha kell még meg is lehet küldeni is akár....Végülis ha a sal bírja....már amennyire( fél bass-al bírja a 3/4-ed hangerőt) akkor a vidi csak jobblehet Big Grin Meg most csak 1dobozom van és tulajdonképp a másik végfok kisincs használva szóval stereoba biztos sokkal jobblesz Big Grin
Válaszol
Hja, lesz valami színpad is.

Válaszol
?Milyen színpad?Bocs csak én nemértem...lehet estevan Big Grin Big Grin
Válaszol
Flatlander Írta:?Milyen színpad?

Big Grin

...virtuális...olyan,mint a sokingyenes népszavazás....
pia nyer
Válaszol
Hy!Mekkora értékű kondi kéne a magas és közép elé?Mert most a gyári vidi hangváltóval van bekötve és hátt...eléggé furák a magasak,nagyon is magas....Szóval mekkora lenne jó hozzá?(nem dom a magas)
Válaszol
Miről is van itt most szó?

Válaszol
Na ez vajon mért ennyi?

És még egy,szted a dc 3011 h szól?Anak is csak az "alapvető" vidi hibái vannak vagy van esetleg más is?
Válaszol
Big Grin Arról h a magas elég mekkroa kondit kéne tennem?Mert annyira magas h az már zavaró.....
Válaszol
Nem is értem a kérdést, de ha a magashsz hangosabb mint a többi, akkor ellenállást kell vele sorosan kötni.

Válaszol
Húúú...Na hogy mongyam el.....A magas elé ugye kell egy kondi.Na és ennek mekkora értűkűnek kell lenni-e?És sorosan v párhuzamosan kell bekötni?
Válaszol
A kondit sorosan, és az értékével a vágási frekvenciát változtatod.
Szóló, soros kondi 6dB/oktáv.
Ha túl hangos a magas, akkor egy ellenállás is sorba, ahogy Shala mondja.
Ez akkor fordul elő, ha a magas érzékenyebb mint a mély-közép.

De nem akarlak ilyen szakmai információkkal megzavarni :? .haha.
Továbbra is javasolnék valami jóféle könyvet az alapokkal....
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Ha bármilyen H2000-ből van cserélve, vagy az eredetiek megperemezve, ennyit kb. megér párban szerintem...
Nekem volt, "szerettem", de a saját kétutas sokkal jobban szól.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Big Grin Na majd kipróbálom egy valamivel nagyobb kondival mint ami a vidi hangváltóba van,hátha jobblesz.... :o
Válaszol
Nem. A hangváltó marad, és így kötsz a hangszóróval sorosan egy ellenállást, kb. 4,7ohm elég lesz, ha jól sejtem és a DC2050-edről van szó és a HD6,5 még eredeti vidi.. Ha a somogyi-féle valami akkor nem tudom, akkor próbálgass különböző értékű ellenállásokat 3,3-10 ohmig.

BalekAlak tényleg ne zavard plusz infókkkal. Nem ezt kérdezte. Jelen esetben nem a szűrő töréspontjával van a baj, csak hangosabb a magashangszóró mint a többi.

Válaszol
Flatlander Írta:És még egy,szted a dc 3011 h szól?Anak is csak az "alapvető" vidi hibái vannak vagy van esetleg más is?
Nincs több beépített hibája mint a DC2550-nek.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég