A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2050E, Videoton DC2550A, Videoton DC3011A
Ugynannyit ,csak az 5W-os jobban melegszik .
Válaszol
Viszont ha az 5W-os már tűzforró lenne, akkor jól megváltozna a zellenállása. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Jó kössz....Akkor majd kísérletezek!De van egy másik bajom is..az h a közép viszont nagyon halkan szól,még nagy hangerőnél is.....Ezzel mit lehetne kezdeni?
Válaszol
Kicserélni a hangszórót, és/vagy kivenni a soros ellenállást ami előtte van, és kisebbre cserélni.

Válaszol
Hy!Ha van egy vidi dobozom(2050)és tennék bele csövet nemlehetne nagyobb mélyet kihozni belőle?Igaz a hangszóró elvileg zártba való(asszem 0.5qts)Vagy inkább haggyam zártnak?
Válaszol
jó, szóval 20 literes dobozról van szó, milyen a mélyhsz? Még az SRP2530? Akkor abból nem lesz b-reflex.

Válaszol
Akkor marad zárt,de rakok bele valami job váltót mert ezz........Am elvileg asszem a közép elé 2x2.2micro-s kondi van kötve párhuzamosan,de ezzel elég rosszul szól és nagyon halkan is....milyen kondit kéne a közép elé tennem?Gyári vidi közép.....
Válaszol
Láttam kérdezted privátban, h. milyen váltót tudok ehhez. Hát sajnos fogalmam sincs, ilyen hangszóróösszeállításhoz én fejben nem tudok kitalálni semmit, az univerzális váltók meg amik nálunk kaphatók átalakítás nélkül biztos nem lesznek jók.

Válaszol
Üdvözlet!

Érdeklődenék,hogy az alábbi linken található hangfalak mennyire gyáriak azaz ilyen hangszórók voltak a dc 3010-ben gyárilag? Valamint a mélyhangszóró javítható-e?

Link:
http://www.vatera.hu/akai_videoton_hi_fi_torony_elado_cserelheto_58192308.html

Köszönöm a választ előre is.
Válaszol
Big Grin Minden hangszóró javítható. A mély nem videoton, talán a spanyol 300-as hsz lesz.

Válaszol
shalafi66 Írta:Big Grin Minden hangszóró javítható. A mély nem videoton, talán a spanyol 300-as hsz lesz.

Köszönöm a választ! Tehát akkor nem eredeti a cucc. És ezek a "spanyol" hangszórók jobbak mint az eredetiek voltak? H2000 hangszóró mennyibe kerülne bele 2db ami passzol méretileg?
Válaszol
Teljesen eredeti. A spanyol hangszróróról nem tudok semmit, de valószínúleg érdemesebb megjavítani, mert a H2000 HA31-es hangszórója a Videoton zárt dobozaiban nem működik jól.

Válaszol
Hellósztok.

Tegnap sulibulit szerveztünk, és hangosításként egy Videoton EA-6383S erősítőt használtunk, és egy csatornájára 3 hangszórót kötöttünk (persze 2 dobozban)párhuzamosan...Bírta! Nagyon franyák erősítő, tényleg bírta szusszal, termelte is a hőtBig Grin, és nem lett semmi baja...
De lenne egy kérdésem: egy hapié a cucli, ez az erősítő +2 hangdoboz, nevezetesen DC-3011A. Már a magashangszórónak annyi, az eggyik közép már elszakadt, a mélyhangszóró már csakcsak a csavar tartotta.
De erősen gondolkodok rajta, ha a hangdobozt felújítom újabb hangszóróval, akkor megveszem tőle valahogy, és felújítom. Na most ebbe a dobozba gondolom nem mindegy milyen hangszórót teszek. Segítség kellene!

Szval jöhetnek véleményezések Smile
THX
Válaszol
Mélyhsznél az eredetit kellene megjavítani hozzá. A magas és közép cserélhető új H2000-re is.

Válaszol
THX a gyors választ!
Hmm...
Akkor hangszórójavítás...az megoldható.
Ezt az újfajta H2000 hol szerezhető be?
Így összesbe ez egy pár hangdobozra kábé mekkora költséggel járna?
Válaszol
Továbbolvasgattam a netenhttp://retronom.hu/node/4201
Erre mit mondtok? Ez tényleg igaz?
Válaszol
hja. Igaz az eredetire. Most látom, hogy ez b-reflex. Teljesen elfelejtettem. Akkor ennek jót tenne az új mélyhangszóró a javítás helyett.

Válaszol
Nos akkor ajánlat? csak abban az esetben újítanám, ha megéri! Az erősítő tuti jó, tegnap este nagyot produkált.

A szakvéleményük mit mond?
Válaszol
Hogy megéri-e? Hát az attól függ, hogy mit szeretnél elérni. Az új hangszórókkal jobb lesz, mint volt, de azért jónéhány hibája megmarad.

Válaszol
A hibákról említemél pár mondatot? Sad
Amúgy hangosítás, és egy normális erősítő lenne a cél, most is van hang a szobámban, de egy 2x30w-os Samsung CD-s HiFi...
Meg azért mégis egy nagy láda, ésjól szólt, bár énis felfigyeltem a basszus hibájára.
Válaszol
Az a videoton problémája volt, nem ebbe a dobozba való a ahngszóró, zártban működne jól. Ellenben a H2000 HA31-ese jó lesz ehhez a dobozhoz, de a csillapításon, és a hangsoláson változtatni kel majd. A mélytartomány hibái ezzel megoldhatók. Ami probléma mégis marad, az a hangváltóra vezethető vissza, az eredeti terveket a dobozok 90%-ánál elszúrták itt-ott.

Válaszol
hmm akkor mindent át kell szabni, és szakszervízre bízni...De lehetséges.
Ezeket a dolgokat meg lehet rendelni neten? Smile
Hangolni hogy kell? Esetleg milyen közép és magassugárzót érdemes?
Hangváltót lehet egyedileg méretezni?
Válaszol
A közép helyett a HB12,5 a magas pedig HG2,5-464. Szakszervíz alatt nem tudom mire gondolsz. A reflexcsövet ki kell cserélni egy azonos átmérőjű de hosszabb típusra, a csillapítóanyagból kb a felét ki kell venni, a reflexcső közeléből, ill. a hangszóró és a reflexcső közül el kell távolítani. A hangszórók, reflexcső beszerezhető a H2000-től. A váltó módosításához elég bonyolult út vezet. Azt nem ajánlom, és ebben segíteni sem tudok, mert ilyen videoton hangsugárzó nem járt még nálam.

Válaszol
Hy!Egy dcr-be mennyi lenne egy magas hsz.-t megcsináltatni?Mert tudok egy nagyon jó állapotút jó áron de az egyik magas nemszól........Lehet h nem a hangszóró rossz de kitudja.......
Válaszol
Sziasztok!

A Videoton DC 2550A-ról kérdezősködnék, ha lehet.....

Teljesen gyári állapotban....szépen szól? Mekkora erősítő a maximum amit lehet hozzá? Beag APT-100-as oldalanként? Vagy az 50-es rádiós Vdi inkábbb? Mekkorák a külső méretei? Ebben van 25 cm-es mély ugye?

Nagyob köszi a segítséget................

Üdv: rockos
Válaszol
Összeraktam a "szerencsés vásárlás" 2550-es dobozt. A hétvégén megutaztattam a peremezett nagyporvédős mélyeket haza a szülőkhöz, hogy kicseréljem a textilperemes mélyekkel otthon. Az előlap levétele után gyanús lett az otthoni mély, mivel szemben voltak a kivezetőszál csatlakozásnyomai. Levettem a díszkeretet és valóban azok a mélyek alukosarasak. Így nem csereberéltem őket. Ezeket a lemezkosarasakat tettem a "szerencsés vásárlás" dobozba.
Most ezekett járatom a hátam mögött a HS 280-as pár helyett az irodámban. Szeretnek is a kollégák a szomszédban Big Grin
Válaszol
Flatlander Írta:Hy!Egy dcr-be mennyi lenne egy magas hsz.-t megcsináltatni?Mert tudok egy nagyon jó állapotút jó áron de az egyik magas nemszól........Lehet h nem a hangszóró rossz de kitudja.......

Szia!
A vaterás 20eFt-os doboz esetében kicsit gyanús, hogy 2 hét után el akarja adni. De próba szerencse.
"valószínű h. a hangváltóról lecsúszott a kábel" .gonosz. .forog. .sokk.

Szerintem is valószínű ... .torz. valami más...

Van fenn magas is külön a hangszórók között, keress rá.
Üdv.
Válaszol
shalafi66 Írta:Mélyhsznél az eredetit kellene megjavítani hozzá. A magas és közép cserélhető új H2000-re is.

Bocsánat, de belinkelek egy "konkurens" javító "munkáját". "Érdemes megnézni". .torz. elrettentésül.
http://www.vatera.hu/videoton_2050_e_59714259.html .sokk. .sokk. .sokk.

"10 év garancia van rá" .gonosz.

És az a szomorú, hogy ez nem az első ilyen amit látok. Szintén Komárom-Esztergom megyéből az egyik kollégám hozta fel egy ismerősnek a Neten vásárolt Videoton DC3011A hangfalpárját. Amikor átvettem a parkolóban és megnéztem, felhívtam az ismerőst, hogy látta e a mélyeket. Azt mondta nem, csak azt tudja, hogy újra van peremezve. Mondtam, hogy akkor készüljön fel és inkább most nem mondok semmit.
Majdnem sírt amikor meglátta. Az kb ugyanilyen csodásan nézett ki.
Azt pár napig kapargatta a szerelő utána, hogy lejöjjön a kb fél kg. átlátszó sziloplaszt amivel "ragasztották" a "szegélyt". Emiatt feláras lett a normális újraperemezés.
Szóval Komárom-Esztergom megyében ez egy "menő" javítási technika lehet. .sir. .sir. .sir.
Válaszol
egy habszél csere videoton hangszórónál nem ördöngösség. És azóta úgyis rájöttem már, hogy a DC 3011-ben nem szabad ez eredeti mélyhszt javítani, új HA31-et kell venni bele, mert a régi videoton mindenre alkalmas csak b-reflex dobozba nem.

Válaszol
Üdv!
Kaptam egy DC3010-es videoton ládát (100W - 30cm mély, 3 utas) és erről szeretnék több adatot megtudni?!
(váltó, magas és középhangszóró) << ugyanis ezeket kioperálták belőle [gondolom valami vandálok]
Előre is köszi!
Addig jár a korsó a kútra... (míg be nem kötik a vizet)
Válaszol
Egy spanyol mélyhsz HB12,5 közép és HG2,5 magas. A váltót meg ne sajnáld, úgysem volt jó eredeti állapotban.

Válaszol
shalafi66 Írta:HB12,5 közép és HG2,5 magas..
És ezek darabonkénti ára mennyi nálatok .?.
Addig jár a korsó a kútra... (míg be nem kötik a vizet)
Válaszol
árlista: http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?t=229

Válaszol
Kép Sztetek ebbe a hangfalba h2000 hsz. van?Nekem annak tűnik.....Mert ha az akkor nembajlódok itt hangfallal hanem megveszem ezt....
Válaszol
8) A mély és a közép valószínűleg H2000, habár a HB12,5 helyett HB13-at használt az illető. A magassal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, remélem legalább a pille nem eredeti már benne.

A doboz olyan 64 liter körüli, tehát a szükséges minimum térfogat épp megvan, de a reflexcső hangolása az eredeti állapotban nem jó, és a csillapítóanyag is túl sok a dobozban. Ezekkel utólag kezdeni kell valamit.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég