A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2050E, Videoton DC2550A, Videoton DC3011A
Aham......Akkor lehet mégiscsak építeni kéne :?
Válaszol
A ha31-nek mennyi a megfelelő térfogat?Kb 80literes breflex dobozba jólenne?
Válaszol
Ahogy számoltam azt a dobozt aminek a méreteit megadtad, az kb. 74L lehet. Csak elég lesz.. Wink
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Oks köszi....
Válaszol
Milyen csövet tervezel bele, talán salos? Annak 66mm a belső átmérője és hangolható. De szerintem nem kell majd bele olyan hosszú.. Vagy de. Smile
Válaszol
Big Grin Igen sztem azt teszek bele....2db már ugyis van itthon Big Grin Sztem annak a hosszának elégnek kell lennie..250mm
Válaszol
Ment a PÜ. Annyi a leghosszabb "állása". Az biztos elég lenne.
Válaszol
A DC3011-et megnéztem, dokumentáció szerint 55 liter nettó hasznos térfogattal rendelkezik. Elég kevés, de legalább jól terhelhető lesz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Aham......Bocsi az off-ért Big Grin Szval akkor inkább ekkora ládába tegyem mint egy 75L-esbe pl?
Válaszol
A 66-os cső átmérőben kicsit kevés, de még talán elmegy (legfeljebb kis szélzajjal), 150mm hosszú kell belőle a ~30Hz-es hangoláshoz.

Szerk: így a mechanikai terhelhetőség kb. 150W lesz. A max használható térfogatnál, 83 literben 100W-ot tudna.

Válaszol
De én 2db 66-os csövet szeretnék bele így már elég lenne nem?És sokakl esztétikusabban is néz ki így....Tehát akkor durván 70L-es doboz 2db 66mm-es csővel... Big Grin
Válaszol
Nagyobb doboz, mélyebbre megy, de nem tudod úgy terhelni az biztos.
Válaszol
Az a doboz a képen szerintem 55 literes... Két 66-os csőnél nem jössz ki jól a hosszal, mert 35 centis kéne, az meg talán bele sem fér. Teljes hosszában az a SAL-os cső 34Hz körülre hangol majd, így kb. 45Hz lesz az alsó határfreki.

Válaszol
Akkor inkább építsek egy dc3011 nagyságú dobozt és rakjak bele csak 1 csövet?
Válaszol
Az meg már lehet kevés lenne. 40Hz körül már szerintem elég jól szólna.
Válaszol
Nos most akkor melyik?Már teljesen összezavarodtam .sokk. Akkor haggyam a 3090 nagyságú dobozt 2 csőel,vagy a 3011 nagyságút 1csővel? Big Grin Big Grin
Válaszol
Hát minek zavarjátok össze magatokat? Big Grin

Válaszol
Én vágom mi van.. Wink
Válaszol
Én nemtudom......Akkor tőled kérdezem h,szted melyik lenne a megfeleőbb?Nemkell h túl mélyre letudjon menni ugyse mélyláda lessz,de azért legyen benne basszus és ha kell elég hangosan is szóljon....
Válaszol
Akkor válaszd az arany középutat. Smile
Válaszol
Az melyik? A 3011-től nagyobb de a 3090-től kisebb?Huhh Big Grin
Válaszol
Gyakorlatilag a 3011 dobozában két reflexcsővel 45Hz-től szól, de ezt már írtam. Viszonylag jól terhelhető, max. 150W belefér a membránkitérésbe. Egy csővel lehetne 30Hz-re is hangolni, akkor hajszállal jobb volna a mélytartomány, de úgy jobban hallanád a kis átmérőjű cső miatt a levegő áramlási zajait.

Válaszol
Aha....De én a 2csövet nem a 3011 méretű dobozba akarnám hanem a 3090 méretűbe Big Grin Big Grin
Válaszol
Akkor újat építesz mégis?

Válaszol
Hát sztem muszály lessz.....Elég drága az a 3011 annyit nemér sztem.....Bár ha építek az is bennelessz szinte ugyanannyiba.... Big Grin
Válaszol
De jobban fogod érezni magad, mert tudod, hogy te építetted..
Válaszol
Big Grin Big Grin Meg hát sztem abba a dobozba még hangváltó is kéne mert tuti h az eredetit hagyta benne.. .haha. MEg hát addigse fogok unatkozni míg csinálom...
Válaszol
Aham. Jó. Az 83 liter, ott 2db 66*200-as csővel meglesz a 30Hz-es fb, és a 100W terhelhetőség.

Szerk: akkor mostmár, hogy megint építkezőben vagy, menj vissza a két vagy háromutas topikba. Big Grin

Válaszol
Nah akkor végre tisztáztuk. Big Grin Sztem az a 100w elég is lessz mert egyenlőre marad sztem az ea6383 Big Grin

Átvonultam..... Big Grin
Válaszol
Üdv fórumozók!
Érdeklődeni szeretnék tud-e valaki olyan céget vagy személyt aki foglalkozik hangszóró felújítással. Peremezni kellene két régi 2550-es hangfalamnak a mélyét és a közép hangszóróját. Érdekelne anyaggal és munkadíjjal együtt mennyit kóstálna ez mulatság? Régi darabok de szépen szóltak csak már sajnos elöregedtek. Válaszokat ,segítségeket előre is köszönöm.
Válaszol
mzperx22 Írta:Üdv fórumozók!
Érdeklődeni szeretnék tud-e valaki olyan céget vagy személyt aki foglalkozik hangszóró felújítással. Peremezni kellene két régi 2550-es hangfalamnak a mélyét és a közép hangszóróját. Érdekelne anyaggal és munkadíjjal együtt mennyit kóstálna ez mulatság? Régi darabok de szépen szóltak csak már sajnos elöregedtek. Válaszokat ,segítségeket előre is köszönöm.

Szia!
A legjobb helyen vagy. Itt van cég és személy is aki foglalkozik hangszóró felújítással. A részleteket majd megírják ők. Örülök, hogy a régi hangfalat akarod felújítani. Nekem is van pár darab.
Üdv.
Válaszol
Sziasztok!
Én még új vagyok itt, most regisztráltam. Tegnap olvasgattam a fórumot.
Van nekem egy pár DC2550A hangfalpáram. Még 6 éve használtan vettem őket (15e-ért), akkor kivettem az egyik mélyet, mert be van horpasztva a közepe és vettem bele egy H2000-es mélyhsz-t.
A másik mélyet peremezni kellett. Nem estem kétségbe, hogy akkor hova vigyem megjavíttatni. Vettem somogyis peremet és sziloplaszttal én megcsináltam. Azóta semmi gond nem volt vele.
Az egyik magas dómban cseréltem pillét még az elején. De most a másik dóm nem szól. Most venni akarok utángyártott dómot.
Szerintetek melyik jobb, ha egész hangszórót veszek, vagy csak a pillét cserélem ki benne?
Van egy közeli bolt, ahol lehet utángyártott dómot kapni. Nem tudom az honnét származik. Mert a Somogyi is forgalmaz DTF 15 dómsugárzót ami olyan mint az eredeti vidi csak fekete.
Vagy inkább a H2000 dómja a jobb?
Válaszol
Van nekem egy új H2000-es Trio-Ton 8/70 hangváltóm. Ez jobb mint az eredeti Vidi hangváltó? Kicseréljem erre? Vagy hagyjam benne az eredetit?
Válaszol
Pandaboy Írta:Sziasztok!
Én még új vagyok itt, most regisztráltam. Tegnap olvasgattam a fórumot.
Van nekem egy pár DC2550A hangfalpáram. Még 6 éve használtan vettem őket (15e-ért), akkor kivettem az egyik mélyet, mert be van horpasztva a közepe és vettem bele egy H2000-es mélyhsz-t.
A másik mélyet peremezni kellett. Nem estem kétségbe, hogy akkor hova vigyem megjavíttatni. Vettem somogyis peremet és sziloplaszttal én megcsináltam. Azóta semmi gond nem volt vele.
Az egyik magas dómban cseréltem pillét még az elején. De most a másik dóm nem szól. Most venni akarok utángyártott dómot.
Szerintetek melyik jobb, ha egész hangszórót veszek, vagy csak a pillét cserélem ki benne?
Van egy közeli bolt, ahol lehet utángyártott dómot kapni. Nem tudom az honnét származik. Mert a Somogyi is forgalmaz DTF 15 dómsugárzót ami olyan mint az eredeti vidi csak fekete.
Vagy inkább a H2000 dómja a jobb?

Szia!
Először is leszögezném, hogy én javításpárti vagyok. Anno kitalálták, megtervezték és megépítették azt a hangfalat tanult és szakmaként ezt művelő emberek, ez után két út van:
1. Megőrzöd az eredeti, illetve az eredetit lehető legjobban megközelítő állapotban (lehetőségek szerint).
2. Ha elégedetlen vagy vele, akkor fejleszted, ha van hozzá tudásod, műszered stb. ha nincs akkor hozzáértőt kérsz fel a fejlesztésre.

.sokk.
Kezdjük lent: Akkor van egy új H2000 mély és egy somogyi széles sziloplaszttal "ragasztott" alukosaras eredeti mély .zsepi. Én ezt elolvasva kétségbe esek helyetted is.
Javasolnám az eredeti alukosaras hangszórók (mindkettőt, hogy egyformák legyenek) H2000 peremmel történő szakember általi javítását és visszaszerelését. A behorpasztott középrész porvédőcserével eltüntethető a javítás során.
A közepeket is köbenézném a helyedben, mert azok is körbeszakadnak az évek alatt és peremezésre (szakember általi) szorulnak (személyes tapasztalat).
A magasakat is javítani lehet H2000 pillével (mindkettőt, hogy egyforma legyen), a gyári magasak nálam hozzáértőbb ember szerint hajlamosak leégni ha küldve vannak a váltó konstrukciója miatt.
Ezek után lenne egy normálisan felújított eredeti állapotot közelítő hangfalad, amelynek egységei szimetrikusak és egymáshoz illesztettek lennének (természetesen magukon hordozva az eredeti konstrukció hibáit is, hogy a fanyalgók vitorlájábol kissé kifogjam a szelet, de azokkal szerintem együtt lehet élni). Ez a rövidebb és olcsóbb út.

Ha lesz hozzáértőbb hozzászóló, akkor Ő elmondja majd, hogy a nem hozzáértő javítások milyen paraméterek kedvezőtlen változását eredményezik.

A másik út nehezebb és szakembert kíván, az nem vagyok, de már részese voltam megrendelőként ennek az útnak is. Ott maradtak a gyári fadobozok, került bele komplett új H2000 hangszórókészlet és a váltó hozzá lett igazítva. Erről meséljen az aki csinálta, mert Ő ért hozzá én csak hallgatni tudom. Ez sokáig tart és drágább, viszont a minőségi lépcső megvan felfelé.

A döntés a kezedben, ez pedig csak egy szubjektív tanács, amely két - a tanácsadó számára elfogadható - utat javasol.
Egyéb "utángyártott" "helyettesítő" termékek 1-2-3-sok betűvel pedig... .gonosz.
Üdv.
Csak kiegészítésképpen, hogy miért is jártatom a szám. Van 3 pár Videoton DC2550A a családban. Egy alukosaras "eredeti", egy lemezkosaras "eredeti" és egy H2000 átépített "MOD" pár. Én alapvetően a legutóbbit hallgatom rendszeresen egy másik H2000 "MOD" DC2050E mellett...
Válaszol
GARFIELD13 Írta:Anno kitalálták, megtervezték és megépítették azt a hangfalat tanult és szakmaként ezt művelő emberek,
Ennek szerintem semmi nyoma nincs a Videoton hangsugárzók 95%-án. De attól még hogy az eredeti váltóval szerintem elviselhetetlen a DC2550 pl, valóban nem kötelező önmagad ellen dolgozni. Big Grin

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég