A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2050E, Videoton DC2550A, Videoton DC3011A
shalafi66 Írta:Ennek szerintem semmi nyoma nincs a Videoton hangsugárzók 95%-án. De attól még hogy az eredeti váltóval szerintem elviselhetetlen a DC2550 pl, valóban nem kötelező önmagad ellen dolgozni. Big Grin

Big Grin Boldogok az olyan szegények mint én, akit botfüllel áldott meg az ég Big Grin
Most éppen az RFT B3010 HIFI dobozok zenélnek mögöttem az irodában és még ezt is elviselem. .hehe.
Válaszol
Nem tudom, szerintem egy -5 +8dB-s szélsőértékekkel rendelkező átvitel 1k-11k között mindent elmond helyettem. Ha 20k-ig nézzük, már -13...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Középsugárzóból csak az egyik szól, de én kicserélem mindkettőt. Lehet kapni a boltban utángyártottat. Az a H2000-es hangszóró lehet, mert más nem gyárt ilyen középsugárzókat.
A dómokat is kicserélem újakra. Aztán ráteszem az ezüst színű borítást ami eredetileg rajta volt.
Pilléket nem akarok rendelni, mert még rámenne a postaköltség is és úgy már drága lenne.

Viszont a múltkor azt vettem észre, hogy egy bogár rácsinált a H2000-es mély tölcsérre. Elkezdtem lekaparni és azt vettem észre, a perem megrepedt. .gonosz. Majd peremezhetem ezt is. Smile

Ja és az én fülem szerint semmi különbséget nem érzek az eredeti és a H2000-es mélyhangszóró között.
Válaszol
Na megvettem a boltban a H2000-es közép sugárzót. Már csak 1 volt belőle, majd később lesz. A dómokhoz szerencsére tudtam venni H2000-es pilléket. Smile Akkor hamarosan lesz egy rendbe hozott hangfal páram.

Hangváltót milyet tanácsoltok bele? Mert ahogy olvasom, az eredeti nem jól lett megtervezve.
Válaszol
Tapasztalatból mondom, volt szerencsém kipróbálni a Somogyi DTF 12 dómját és szebben szól mint a Videoton dómja H2000 pillével.
Az eredeti Videoton pille is magasabb hangot adott ki, mint a most kapható H2000-es pille. Mert össze tudtam hasonlítani régen amikor még az eredeti is szólt.
Ezt itt is írják: http://www.vatera.hu/videoton_magas_hangszoro_pille_par_71148320.html
Válaszol
Itt vhol olvashattad is, hogy ezt a pillét nem lehet beszerelni a HD 2,5-esbe! Ezt Shala írta már nem is 1x. De szerintem neked nem is Orion magasad van, tehát mind1! Smile
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Pandaboy Írta:Tapasztalatból mondom, volt szerencsém kipróbálni a Somogyi DTF 12 dómját és szebben szól mint a Videoton dómja H2000 pillével. Az eredeti Videoton pille is magasabb hangot adott ki, mint a most kapható H2000-es pille.
Ez butaság. A régi videoton dóm hallgathatatlan volt 10k fölött jókora kiemeléssel, majd onnan meredeken zuhant az átvitel, remélem nem kell újból beidéznem mit írt róla a HFM, kivételesen igazuk is volt. A jelenlegi H2000-es ha megfelelően szerelt 20k-ig szól viszonylag jó átvitellel. Ezt a DTF12-ről nem lehet elmondani, a felső oktávnban igencsak haldoklik.

Válaszol
Pandaboy Írta:Na megvettem a boltban a H2000-es közép sugárzót. Már csak 1 volt belőle, majd később lesz.

A végére kb. az a helyzet fog kialakulni, hogy egy olyan pár hangszóró* sem lesz, amin belül a két hangszóró egyforma vagy hasonló lenne.

Vagy rosszul értelmeztem a dolgokat, ez a másik lehetőség. Smile

*: hangsugárzó? (shalafi66)

értsd úgy, hogy a 3 pár hangszóróból egy sem lesz, amin belül a két hangszóró hasonlítana; ha gondolha valaki, részletezhetem a dolgot, de pár hozzászólással előrébb le voltak írva ezek (SEAS)
Válaszol
wolfsburg Írta:Itt vhol olvashattad is, hogy ezt a pillét nem lehet beszerelni a HD 2,5-esbe! Ezt Shala írta már nem is 1x. De szerintem neked nem is Orion magasad van, tehát mind1! Smile

Nálam mindkét "eredeti" DC2550A Shalafi által javított magasakkal zenél és azokban H2000 pille van. Big Grin
Válaszol
Az orion HD25-ről van szó. Abba nem szerelhető a Hg2,5 pilléje, mert a lengőcséve belső átmérője a H2000-nél 25,2mm az orion magas csapmérete pedig 25,1mm. 0,05mm illesztést senki nem központosít, se kézzel, se géppel.

Válaszol
GARFIELD13 Írta:Nálam mindkét "eredeti" DC2550A Shalafi által javított magasakkal zenél és azokban H2000 pille van. Big Grin

Ezzel így nincs is semmi baj, csak amit te belinkeltél pillét, ott azt írja az ember, hogy a HS 501 magasába is beszerelhető. Erre írtam, hogy nem lehet beleszerelni, mert az a HD25 és nem a HG 2,5, mint ami neked van a 2550-esben.
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Üdv!
Milyen típusu 250mm-es hsz-k vannak most a H2000nél, és mennyibe kerülnek (darabonként) ??

Egyik ismerősömnek van egy Videoton hangfala 250mm-es méllyel, és azt mondja elöregedett/elporlatt, a membrán recseg, nagyobb hangerőn
a típusát nem tudja megmondani, azt mondta sehol nincs rajta jelzés

[Kép: kp420yz4.th.jpg]

a kérdés egyszerű:
Új 250-es hsz-t bele venni ? ha igen melyiket?
vagy Javítatni?

Melyik lenne a jobb a megoldás?
Válaszol
Endeavour Írta:Üdv!
Milyen típusu 250mm-es hsz-k vannak most a H2000nél, és mennyibe kerülnek (darabonként) ??

Egyik ismerősömnek van egy Videoton hangfala 250mm-es méllyel, és azt mondja elöregedett/elporlatt, a membrán recseg, nagyobb hangerőn
a típusát nem tudja megmondani, azt mondta sehol nincs rajta jelzés

[Kép: kp420yz4.th.jpg]

a kérdés egyszerű:
Új 250-es hsz-t bele venni ? ha igen melyiket?
vagy Javítatni?

Melyik lenne a jobb a megoldás?

Az DC2550A mély lehet, de a hangszóró mágnesén van egy pontos típus leírás, azt kéne megnézni. (Betü és szám)
Szerintem javítani egyszerübb lenne. Vagy vesz peremet és ő ragasztja meg,ez a legolcsóbb megoldás. Wink (Olyan ragasztót ajánlok ami lassan szárad, mert ha nem pontos az illesztés, akkor lehet még korrigálni.)
Vagy felküldi Shalafinak javításra, de akkor még hozzájön a posta költség is. Új hangszórót felesleges venni, mert a peremet leszámítva ezek a hangszórók teljesen jók, nem szoktak tönkremenni.
Az enyémet én peremeztem meg, azóta semmi probléma vele.
A másikban H2000-es mély van, az már elrepedt. Peremezhetem azt is újra.
Válaszol
Igen, szétszedte a mély:1544 503
és azt mondta a kolega hogy nem akar a javíttatással tökölni inkább venne bele egy újat.

erről a hsz-ról van valami adatlap?
Melyik lenne jó a helyére?
Válaszol
Endeavour Írta:Igen, szétszedte a mély:1544 503
és azt mondta a kolega hogy nem akar a javíttatással tökölni inkább venne bele egy újat.

erről a hsz-ról van valami adatlap?
Melyik lenne jó a helyére?

Az a számsor nem a típusa. Nekem is ilyen hangfalam van, de a középsugárzó ezen más mint az enyémen. Az én mélyem típusa: HA 25/1038 8 Ohm.
Ha nincs rajta ehhez hasonló adat, akkor újat se tud venni bele. Ahhoz kell a pontos típus száma, mert 25 cm-esből van legalább 4 fajta.
Ránézésre azt mondom ha 8 Ohm-os, akkor ilyen mint amit feljebb írtam. De ha 4 Ohm-os akkor más megy bele.

Egyébként egyáltalán nem nehéz megjavítani. Én egy boltban vettem a peremet és 10 perc alatt megragasztottam átlátszó sziloplaszttal.
A Perem 650 Ft. Egy új hangszóró kb. 4500 Ft. Lehet választani. Smile
Válaszol
Istenem, hogy tud valaki ennyi butaságot összeírni ilyen rövid idő alatt....

A 1544-503 a hangszóró rajzszáma, ma is gyárt valami hasonlót ezen a néven a H2000. A gyártás időpontjától függ, milyenek voltak a hangszóró paraméterei. Annyi biztos, hogy a lengőcsévéje ennek 4 ohmos.

A videoton féle régi típusszámok pl. HA25/1038 mára már nem érvényesek, ez alapján nem lehet helyettesítőt találni, sokszor félrevezető eredményre jutnánk.

Sziloplassztal NEM LEHET hangszórót javítani, ezt mindenki verje ki a fejéből. Még az sem mindegy, hogy a SAL-féle vagy a H2000-nél készült membánszél kerül-e rá.

Válaszol
shalafi66 Írta:Sziloplassztal NEM LEHET hangszórót javítani, ezt mindenki verje ki a fejéből. Még az sem mindegy, hogy a SAL-féle vagy a H2000-nél készült membránszél kerül-e rá.

Persze nem mindegy, mert a SAL perem rugalmas, időtálló. Az eredeti H2000-es meg már elrepedt. Amikor megvettem már akkor tudtam a tapintásból, hogy nem fogja sokáig bírni. (De lehet, azóta már másfajta peremmel gyártják.)

Nekem semmi rossz nem származott a sziloplasztos javításból. Csak jól jártam vele, mert nem kellett felküldenem sehova. (Amibe kerül a postázás oda-vissza + javítás, abból már egy új hangszórót lehet venni.) .forog.
Válaszol
Pandaboy Írta:Persze nem mindegy, mert a SAL perem rugalmas, időtálló.
Ez egyáltalán nem igaz, azok a kínai habszélek sokkal hamarabb esnek darabokra, mint a Hangszóró 2000 által sütött PE habszél. És egyáltalán nem rugalmasak, mindegyik annyira kemény, hogy egyszerűen használhatatlan a vele javított hangszóró. Alig hasonlít a régi önmagára az így javított hangszóró, annyira messzire kerül az eredeti paraméterektől. Sajnos még a méretei sem egyeznek.
Pandaboy Írta:Az eredeti H2000-es meg már elrepedt. Amikor megvettem már akkor tudtam a tapintásból, hogy nem fogja sokáig bírni. (De lehet, azóta már másfajta peremmel gyártják.)
A hab membránszélek általában technológiától függően 10-12 évet bírnak ki, a H2000 is ennyit tud nagyjából. Ha esetleg még a váltás környékén '96-ben vetted a hangszórót és a Videoton által használt anyagokból készült az a membránszél, akkor persze valamivel kevesebb időt lehetett jósolni neki.
Pandaboy Írta:Nekem semmi rossz nem származott a sziloplasztos javításból. Csak jól jártam vele, mert nem kellett felküldenem sehova. (Amibe kerül a postázás oda-vissza + javítás, abból már egy új hangszórót lehet venni.) .forog.
Egyszer szívesen megmérném neked, hogy mégis milyen következményei vannak az ilyen "javításnak", amellett hogy esztétikailag sem megfelelő. egy habszélcsere 250mm-es hangszórón 1250,- pénz, a posta 830,- ennyiből semmiféle új hangszórót nem lehet venni. És könnyen előállhat az a helyzet, hogy az új hangszóró egyáltalán nem hasonlít a régire.

Válaszol
Köszi a válaszokat!

Tehát létezik valamilyen formában az 503 rajzszámú hsz,csak nincs akkora eltérés, bár...
Mi is találtunk neten egy linken ilyet, ott is 4 Ohm ot írtak.
Igazából nem akar szórakozni a javítgatással a gyerek, azt mondta inkább megveszi Szekszárdon az 503-t, őt annyira nem érdekli ennek a doboznak a hangja, azt mondta neki jó lesz.. max házimozizáshoz, neki jó.
Válaszol
Gyakorlatilag más választása nincs, mert az 503-as rajzszámú hangszóró azegyetlen olyan négy ohmos 250mm-es a H2000-nél, ami használható még zárt dobozban.

Válaszol
shalafi66 Írta:
Pandaboy Írta:Az eredeti H2000-es meg már elrepedt. Amikor megvettem már akkor tudtam a tapintásból, hogy nem fogja sokáig bírni. (De lehet, azóta már másfajta peremmel gyártják.)
A hab membránszélek általában technológiától függően 10-12 évet bírnak ki, a H2000 is ennyit tud nagyjából. Ha esetleg még a váltás környékén '96-ben vetted a hangszórót és a Videoton által használt anyagokból készült az a membránszél, akkor persze valamivel kevesebb időt lehetett jósolni neki.

Én 2002-ben vettem a H2000-es hangszórót. Tehát most is ugyanolyat gyártanak. Na mindegy, ezt is beperemezem jó kis kínai SAL peremmel. .torz.
Esetleg ha lehetne venni Zegi boltban eredeti H2000-es peremet, akkor olyat vennék, de szerintem csak SAL perem lesz ott.

Kérdésem: Miért gyártják a Videoton hangszórókat? Annyi Videoton hangfal biztos nincs az országban, hogy állandó vásárló réteg legyen.
Válaszol
Hol és ki gyártja a videoton hangszórókat?
Pandaboy Írta:Én 2002-ben vettem a H2000-es hangszórót. Tehát most is ugyanolyat gyártanak.
A gyártás dátuma? Rajta van a hangszóró mágneskörén a cimkén. Én még sosem láttam olyan habszélt a H2000-től, ami 6 év után feladta volna. Őrzök még 96-os gyártású a mai napig teljesen ép HA31-es membránszéleket. .forog. Megmutassam?
Idézet:Na mindegy, ezt is beperemezem jó kis kínai SAL peremmel.
Rossz ötlet. :-p Egy 50g-os levél postaköltsége elenyésző össze tud lenni.

Válaszol
Én az MNC membránszéleit féltettem nagyon, hogy nem fogják bírni. Kb. 3 éve történt az egyikkel egy kis baleset is. A szobában barkácsoltam, és a hangfal mellett hagytam az akkus fúrót, benne egy 2-es szárral. Este hazamentem, és a következő látvány fogadott: a fúró nekidőlve a hangszórónak, a fúrószár pedig beékelte magát a membrán és a piros habszél közé.. kihúztam (közbe a szívem szakadt meg.. akármilyen hangszóró is az az Eclipse II 30206, én anno nagy becsben tartottam őket, és vigyáztam rájuk): parányi háromszögben repedt meg a habszél, a végén pici papírdarabbal. Kicsi csavarhúzóval visszatuszkoltam a helyére, és imádkoztam, hogy ne szakadjon tovább. Azóta túlélt pár bulit, meg otthoni hangoskodást, és egy milimétert nem szakadt tovább Big Grin
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Amúgy én is tapasztaltam, hogy a mostani HA 17-em peremének már semmi köze a régi porladós vidi peremekhez.. tapintásra is sokkal rugalmasabb, és bár nem úgy látszik, szerintem elég masszív. Kamasz koromban a Ladánk Videoton Autoboxait akartam javítani, mert azokban is elrepedt a habszél.. természetesen Ferrobond pillanatragaccsal Big Grin Aminek köszönhetően elfolyt a hab fele Tongue De a rács ápol és eltakar.. apám nem vette észre, csak azt, hogy ugyanolyan szarul szólt mint addig .haha.
Válaszol
Lenne egy fontos kérdésem, ami elég érdekes.
A DC 2550A hangfalpáramat amikor meghallgattam előző tulajdonosánál ott sokkal jobban szólt. Például a basszusa mélyebbre ment és erőteljes volt.
Nálam pedig sosem szólt úgy mint nála. Ez mitől lehet?
Neki Videoton erősítője van. ( Típusát nem tudom)
Nekem meg egy régi Pioneer A119 erősítőm.
Válaszol
Ha 6363 rádióerősítő, akkor a beépített loudness miatt volt magasabb a hangnyomás mélytartományban. De visszavezethető simán a DF-re is, vagy elhelyezésre, vagy a javításodra vagy arra hogy a H2000 hangszóró amit a HA25/1038 helyett árulnak (-451) nem illeszkedik a dobozhoz, mivel túl jó elektromosan... Wink Sokféle megoldás létezik.

Válaszol
Az Universum VT2355 rádiós micsodámban is szuper a loudness. Kipróbáltam a hangfalaimat vele is a hétvégén, és mélyebbre megy, mint eddig bármikor.. jó kis terjengős basszusa van.. ideális Hip-Hop-os fekazenéhez. A másik (talán még a túl kicsi kondi miatt) kicsit magasabban fekszik. Egyébként kipróbáltam a trükköt, ami az én szobámban mindíg beválik: felálltam a sarokban lévő ágyamra, és ott hihetetlen erős a basszus. Sosem tudtam mitől van, de úgymond intermodulációs torzulás van már ott fent a hangban: a mély ütemére vibrál a magas, és elnyomja a mélyet. De a szoba közepén állva minden tiszta, viszont a basszus kisebb jóval. Jó sok wattos hifis autóban tapasztaltam ilyet: kivülről tökéletes hangja volt, beleülve meg már torz.. sztem a fülem torzít már Big Grin
Válaszol
hahóó... állóhullám... .aaa.

Válaszol
És akkor ezek okozzák az erősítést ott fent.. de az a nagymértékű hangtorzulást is?
Tudom, hogy hülyeségeket kérdezgetek, de egyrészt ez a dolog már régóta foglalkoztat, másrészt meg nem vagyok még valami nagy akusztikai szaki. Próbálok ezért most már inkább elektronikában okoskodni, ahhoz talán értek már egy csöppecskét jólnevelt villanymérnök-tanonchoz illően Big Grin
Válaszol
shalafi66 Írta:Ha 6363 rádióerősítő, akkor a beépített loudness miatt volt magasabb a hangnyomás mélytartományban. De visszavezethető simán a DF-re is, vagy elhelyezésre, vagy a javításodra vagy arra hogy a H2000 hangszóró amit a HA25/1038 helyett árulnak (-451) nem illeszkedik a dobozhoz, mivel túl jó elektromosan... Wink Sokféle megoldás létezik.

Az én erősítömön is van Loudness és mindig be van kapcsolva.
Mit jelent az,hogy nem illeszkedik a dobozhoz, mivel túl jó elektromosan?
Kicsi neki a doboz?
Írtátok még kb. 20 literrel nagyobb doboz kéne neki.
Na én ezért is fogom eladni ezeket, miután minden hangszóró rendbe lesz rakva.
Venni akarok egy másik hangfal párat, ami rendesen kiadja a mélyet és a magas is tisztán szól. Nem tartom kizártnak azt, hogy egy Orion is jobban szól mint ez a Videoton ami nekem van.
Hangdoboz építéssel én már nem foglalkozok többet. Régen én is építettem dobozt, de az nagyon el lett rontva. A SAL és MNC hangszórókat leszóljátok,hogy nem jók. Meg amilyen olcsóak persze, hogy nem úgy fognak szólni, mint egy 100 ezres hangfalak.
Ezután inkább választok egy jó minőségü márkát, például egy Pioneert, vagy Technicset és ha kellően elnyerte a tetszésemet, akkor megveszem.
20-30 között már egész jókat lehet kapni párban használtan.
Újan nem akarok venni, mert 70-nél kezdődnek a jobbak, nekem meg annyit nem ér meg egy hangfal se.
Smile
Válaszol
.haha. sok a kérdés egyszerre.
A régi videoton hangszórók helyére H2000-ből 250mm-es méretben csak a 479 és 503-as rajzszámú jó, HA25/1128 vagy /1044 néven futott a videotonnál. Ezek jól működnek a régi zárt dobozokkal is. Nem tudom ki és hol írta, hogy nagyobb doboz kellene, de szerintem félreértettél valamit, a doboz térfogatával semmi gond.
A probléma onnan indul, hogy az a hangszóró, ami HA25/1038 helyett készül a H2000-nél 451-es rajzszámon, csak b-reflex dobozban működik megfelelően, zártban nem jó a mélyátvitele, ezért nem szabad pl. ezzel helyettesíteni a régit.
Az orion butaság lenne, még nagyobb problémákkal küzdöttek a hangsugárzóik.

A mai Pio vagy Technics meg hátttt, nem tudom, de szerintem akkor fogalmazok jól, ha azt írom: gyakorlatilag annyira vegyes a kép, hogy bármit ki lehet fogni, az elviselhetőtől a nagyonrosszig. Big Grin

Tény, hogy még mindig a DIY építéssel juthatsz a legjobb ár/érték arányú hangsugárzóhoz...

Persze ha megfelelően rendbe lenne hozva az a 2550 nem hiszem, hogy problmáid lennének vele.

Válaszol
Bárcsak úgy szólnának ezek is ahogy én azt elvárnám. Akkor talán nem is akarnék megválni tőlük.
Majd megnézem milyen a tipusa ennek a H2000 mélynek. De tény a másik eredeti mély is ugyanúgy szól és az sem megy mélyebbre.
Lehet jobb erősítővel talán szebb basszusa lenne, vagy egy másik hangváltóval, esetleg bass reflexre átalakítva, de ezekhez én nem értek.

Azért írtam ,hogy nagyobb doboz kéne neki, mert itt a fórumon valaki írta, hogy DC2550 mélyekhez dobozokat akar csinálni és nagyobb méretet írt le, mint amekkora az enyém.
A Somogyis 25cm-es mélyekhez általában 70 literes doboz kell, míg ezé csak 45 liter. Ez a különbség elég fontos szerintem.
Annyi biztos még ha a mélyet szépen ki is adná, a közepet és magasat nagyon silány minőségben adja ki a mai hangszórókhoz képest. (Írtam a SAL DTF 12 dómja magasabbra megy.)
A minőségi Pioneer, Technics, vagy a Wharfadale hangszórók mérföldekkel szebben szólnak mint ezek a régi Vidik.
A JBL-ről meg nem is beszélek.
Szerencsére már ezeket a nagy márkákat is olcsóbban lehet venni mint régebben és szinte egy music center árába kerülnek.
De mint mondtam én használtan szeretnék venni egyet, lehet kifogni jót, csak tudnom kell a típusát és hogy az én igényeimnek megfelelően szóljon.
De ha valaki mutatna nekem házilag barkácsolt hangdobozt, olcsó hangszórókból ami nagyon jól szól, akkor szívesen neki állnék én is hangdobozokat építeni.
Láttam Subvoice miket épített, hát szépnek szép, csak lehet hangzásban elég gyengén szerepelne.

Mint ahogy egyik ismerősöm mondta, ha lehetne jó hangfalakat építeni ilyen 3-5 ezres hangszórókból, akkor mindenkinek olyan lenne. Smile
Válaszol
Pandaboy Írta:A minőségi Pioneer, Technics, vagy a Wharfadale hangszórók mérföldekkel szebben szólnak mint ezek a régi Vidik.
A JBL-ről meg nem is beszélek. Szerencsére már ezeket a nagy márkákat is olcsóbban lehet venni mint régebben és szinte egy music center árába kerülnek.
olyanok is. A wharfedale és a minőség szerintem két külön világban élnek.
Pandaboy Írta:De tény a másik eredeti mély is ugyanúgy szól és az sem megy mélyebbre.
A DC2550 az eredeti hangszóróval megfelelően javítva 40Hz-es -3dB-es pontot tud, a -10dB-es pont 30Hz-en van. Ez mindennek nevezhető, csak rossz mélyátvitelnek nem.
Pandaboy Írta:Azért írtam ,hogy nagyobb doboz kéne neki, mert itt a fórumon valaki írta, hogy DC2550 mélyekhez dobozokat akar csinálni és nagyobb méretet írt le, mint amekkora az enyém.
Nem tudom, én erre nem emlékszem. Talán 5 literrrel lehetne nagyobb dobozt szánni neki, de sokkal nagyobbat semmiképp. A SAL hangszórónak sem jó a 70 liter, nem tudom honnan vetted ezt, Egy 250mm-es hsznek zárt dobozban, ha normális határok közt akjarod tartani a membránkitérést, az 50 liter kb. a maximum. A SAL hsznél legfeljebb a rossz T-S paraméterek miatt tűnik kicsinek ez a doboztérfogat, de nagyobbat a lengőrendszer miatt úgysem tud kezelni. Dobozt méretezni nem így kell .sokk. ...
Pandaboy Írta:Annyi biztos még ha a mélyet szépen ki is adná, a közepet és magasat nagyon silány minőségben adja ki a mai hangszórókhoz képest. (Írtam a SAL DTF 12 dómja magasabbra megy.)
Legfeljebb ha rosszak a hangszórók. A DTF 12 átvitele megáll 12k körül a HG2,5-ek azért 18-20k-ig elvánszorognak, szóval nem tudom igazán hová tenni ezt így. A középhsz sem rossz, igazából főleg a váltó a gyenge pont.
Pandaboy Írta:De ha valaki mutatna nekem házilag barkácsolt hangdobozt, olcsó hangszórókból ami nagyon jól szól, akkor szívesen neki állnék én is hangdobozokat építeni. Láttam Subvoice miket épített, hát szépnek szép, csak lehet hangzásban elég gyengén szerepelne. Mint ahogy egyik ismerősöm mondta, ha lehetne jó hangfalakat építeni ilyen 3-5 ezres hangszórókból, akkor mindenkinek olyan lenne.
Ilyet bármikor lehet muatani, de ahhoz nem barkácsolni kell. Sokszor, mondhatom, hogy legtöbbször egy nagy gyártó "saját" tervezésű hangsugárzója sokkal inkább barkácsmunka, mint egy normális DiY. Ezek a 3-5 ezres hangszórók pedig itt a H2000-nél használati értékben az áruk többszörösét érik, a Wharfitól biztos, hogy egy nagyságrenddel jobbak. Big Grin
Subvoice annak ellenére, hogy milyen hangszórókból építkezett, pl. a Primair hangsugárzójával megnyugtathatlak, hogy messze az általad kitűzött árszínvonalú termékek fölött teljesít. Mondjuk lehetne még ezt fokozni, pl. ha valami jobb ár/érték arányú mélyközepet használt volna...

Válaszol
shalafi66 Írta:Persze ha megfelelően rendbe lenne hozva az a 2550 nem hiszem, hogy problmáid lennének vele.

Sziasztok!
Most nem bírom ki és én is beledumálok egy kicsit.
Én valami ilyesmit javasoltam anno május 29-én az egyik általam járhatónak vélt úton.
Van egy jobb sorsra érdemes DC2550A pár alukosaras méllyel, amihez lett vásárolva már ez-az, de nem áll össze egésszé.
Ha esetleg csak a normális javításra lett volna pénz és idő szánva esetleg már máshol is tarthatna a kérdés.
Még egy zárójeles megjegyzés, egy eredeti, illetve eredetit közelítő állapotú javított DC2550-et könnyebben és jobb áron el tudnál adni, ha egyszer cserére szánod el majd magad, mint egy ránézésre is vegyes hangszórókészletű, érdekesen javított párt, de ez egy igazi MVP, így ezzel végképp kár is foglalkoznom.
Hát erről ennyi... :?
Válaszol
shalafi66 Írta:A DC2550 az eredeti hangszóróval megfelelően javítva 40Hz-es -3dB-es pontot tud, a -10dB-es pont 30Hz-en van. Ez mindennek nevezhető, csak rossz mélyátvitelnek nem.
Akkor ezek szerint egy normálisan szerelt hangváltóval 30 Hz-re tehát mélyebbre tudna menni a hangszóró?
Korábban írtam,hogy van nekem egy H2000-es Trio-Ton 8/70 hangváltóm, ezzel mélyebben szólna, vagy azzal sem? Inkább külön szerelni kéne neki egy bemért hangváltót?

Az viszont igaz, a doboz elhelyezésétől is függ, hogyan szól. Én a sarkokba tettem őket, úgy sokkal erősebb a mély és egy emelettel lejjebb is jobban dübörög.

shalafi66 Írta:...A SAL hangszórónak sem jó a 70 liter, nem tudom honnan vetted ezt, Egy 250mm-es hsznek zárt dobozban, ha normális határok közt akarod tartani a membránkitérést, az 50 liter kb. a maximum. ....Dobozt méretezni nem így kell .sokk. ...
Most elővettem a SAL hangfalak építése füzetet amiben egy 25 cm-es mélyhez 60 és 80 literes térfogatot ajánlanak típustól függően.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég