A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2050E, Videoton DC2550A, Videoton DC3011A
Pandaboy Írta:Most elővettem a SAL hangfalak építése füzetet amiben egy 25 cm-es mélyhez 60 és 80 literes térfogatot ajánlanak típustól függően.

Csak az az érdekes, hogy ugyanazt a dobozt írja SBX-hez, SA-hoz, SR-hez és SBV-hez is.. holott márcsak a forgalmazó által megadott adatok és a winisd alapján se ugyanugy viselkednek egyforma dobozban. /legalábbis ezt tapasztaltam/
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
GARFIELD13 Írta:Van egy jobb sorsra érdemes DC2550A pár alukosaras méllyel, amihez lett vásárolva már ez-az, de nem áll össze egésszé.
Az egyik hangfalam majdnem kész van. Van benne egy H2000-es mély, egy vadiúj közép, és új pille. (Márcsak peremezni kell, amit én fogok végezni .haha.)
A másikban van egy SAL peremes eredeti mély, egy új pillés magas, és az új közép hsz-ra várok, mert a boltban elfogyott. A másik megmaradt eredeti mélyet nem akarom beletenni. Azzal nem is tudom mi lesz, fel kéne küldeni javításra, mivel a porvédőt is cserélni kéne rajta, mert be van horpasztva. (3-4 ezret post. költséggel együtt nem ér meg a javítása nekem) .gonosz.
A hangváltók eredetiek, én nem értek a beállításukhoz.
De kétlem, hogy ez bármilyen hangváltóval és erősítővel úgy szóljon, amire azt mondanám, ez az, erre vágytam.
Például volt nekem másik dobozom Piezóval ami sokkal szebben szólt, mint ezek a dómok.

GARFIELD13 Írta:...egy....eredetit közelítő állapotú javított DC2550-et könnyebben és jobb áron el tudnál adni...mint egy ránézésre is vegyes hangszórókészletű, érdekesen javított párt, de ez egy igazi MVP, így ezzel végképp kár is foglalkoznom.
Hát erről ennyi... :?
Mit jelent az, hogy ez egy igazi MVP? Big Grin
Válaszol
Pandaboy Írta:Most elővettem a SAL hangfalak építése füzetet amiben egy 25 cm-es mélyhez 60 és 80 literes térfogatot ajánlanak típustól függően.
Az valahol Csipkerózsika és Hófehérke szintjén van. Már ott elbukik a terv, hogy a hangszóró nem alkalmas b-reflex dobozba, mégis abba teszik.
Pandaboy Írta:Akkor ezek szerint egy normálisan szerelt hangváltóval 30 Hz-re tehát mélyebbre tudna menni a hangszóró? Korábban írtam,hogy van nekem egy H2000-es Trio-Ton 8/70 hangváltóm, ezzel mélyebben szólna, vagy azzal sem? Inkább külön szerelni kéne neki egy bemért hangváltót? Az viszont igaz, a doboz elhelyezésétől is függ, hogyan szól. Én a sarkokba tettem őket, úgy sokkal erősebb a mély és egy emelettel lejjebb is jobban dübörög.
A megfelelően javított eredeti mélyhsz abban a dobozban 40Hz-es f3 pontot ér el, de ezt az előbb is leírtam. A váltó a közép és magastartomány átvitelét tudja rendezni, illetve a kiemelést képes megszüntetni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Pandaboy Írta:Az egyik hangfalam majdnem kész van. Van benne egy H2000-es mély, egy vadiúj közép, és új pille. (Márcsak peremezni kell, amit én fogok végezni .haha.)
A késztől messzebb nem is lehetne.

Válaszol

Na, csak hogy én is belepofázzak egy kicsit! Tongue Ez elég cinkes amiket leír a sal a sz@rjairól! A 60 és 80L is elég sok 25-ös mélyhez! Ahogy Shala is írta, 50, de szerintem max 55L kell egy ekkora nyomónak. Utána már nem igazán jó neki, azért sem amit Shala írt, meg hát terhelni sem tudod. Régen mi is dolgoztunk ilyen vmikkel haverommal. Nekem 55L volt a doboz, neki pedig kb. 75L uolyan hsznek. Neki mélyebbre ment, de a terhelhetőség megszünt mint olyan létezni! Az enyém jobban és határozottabban szólt mint az övé. Több volt benne a dinamika, márha ezeknél beszélhetünk ilyesmiröl.. Tongue

///szerk: shalafi66
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Pandaboy Írta:Mit jelent az, hogy ez egy igazi MVP? Big Grin

Akkor most itt nem érdemes bogozom Douglas Adams: Galaxis utikalauz stopposoknak című könyvet és folytatásait. :|
Maradjunk a száraz tényeknél:
Másvalaki Problémája – "Az MVP olyasvalami, amit nem láthatsz, vagy nem látsz, vagy az agyad nem engedi, hogy lásd, mert azt hiszed, hogy nem a te problémád. Az agy egyszerűen kihagyja, olyan ez, mint a vakfolt. Még ha direkt ránézel, sem fogod észrevenni, hacsak egészen pontosan nem tudod, mi az. Csupán abban bízhatsz, hogy véletlenül észreveszed a szemed sarkából." .forog.

Ha esetleg valakit mégis érdekelne, hogy mi a 42, esetleg kezdje a wikipedia-n, vagy használjon keresőt:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Galaxis_%C3%BAtikalauz_stopposoknak

Nos így elég OFF voltam, engesztelésül még egy idézet a GUK-ból, hogy kicsit ON legyen:

"Hirtelen csönd szállta meg a Földet. Ez talán még a zajnál is rosszabb volt. Kis ideig nem történt semmi. Az égen, valamennyi földi nemzet fölött, óriási, mozdulatlan hajók függtek. A természet megcsúfolása: ott függtek mozdulatlanul, hatalmasan, súlyosan, rezzenetlenül az égen. Többen már attól sokkot kaptak, hogy megpróbálták felfogni, amit látnak. A hajók kifejezetten úgy lógtak az égen, ahogy például a téglák sohasem. Még mindig nem történt semmi. Aztán egész halk sustorgás hallatszott, az egész világot betöltő, halk sustorgás. A világ összes hifikészüléke, összes rádiója, televíziója, kazettás magnója, basszus hangszórók és a csipogók és a közepeshangsugárzók - mind csöndesen bekapcsolták magukat.
Minden konzervdoboz, minden szemetesvödör, ablak, autó, borospohár, minden tábla, rozsdás vaslemez akusztikailag tökéletes hangforrássá változott.Mielőtt a Föld megsemmisült volna, részesülhetett mindabban, ami a hang visszaadásának legmagasabb fejlettségét jelképezi. Ez volt a Földön valaha megépített legnagyobb hangosítóberendezés. De nem koncert következett, se zene, se fanfár, csupán egyszerű üzenet.

-Földlakók, figyelem! így szólt egy hang.

A hangminőség csodálatos volt. Csodálatosan tökéletes kvadrofónia, oly alacsony torzítással, hogy a legerősebb ember is sírva fakad."

Szóval még van remény a csodálatos hangminőség elérésére a földön is, de csak külső segítséggel... Big Grin
Válaszol
Egy biztos, legközelebb bármilyen hangfalakat is veszek, lehet az új vagy használt, márkás, vagy márkátlan. Csak akkor veszem meg őket, ha kipróbáláskor azt mondom rá, ez egy 20 Hz-es Subwoofer ami mélyebb nem is lehetne szép középpel szép magassal és nagy hangerővel. .haha.
Válaszol
shalafi66 Írta:Persze ha megfelelően rendbe lenne hozva az a 2550 nem hiszem, hogy problmáid lennének vele.
Azért ez elég merész mondat volt, nem gondolod?
Ez a Videoton hangfal vagy bármelyik Vidi hangfal már hogyan tudna úgy szólni mint pl. egy több száz ezres High-End hangfal?
Talán azokra el lehetne mondani, hogy hangzásban nincsenek problémák.
De olyat, hogy egy H2000-es hangszórókból jobbat lehetne csinálni, mint egy neves márka profi hangfala (ami szerinted barkácsmunka) az nagy badarság.
Válaszol
Az előbb még verted garast a fogadhoz, most meg már több százezres High-End hangfalakról van szó? Ez nem nagy badarság?
Nem tudom ki csinálta, hogy egy pár hangfalban hatféle hangszóró legyen...
Szerinted mikor fog az úgy jól szólni...nem tudom, mit vártál?
Válaszol
Pandaboy Írta:Egy biztos, legközelebb bármilyen hangfalakat is veszek, lehet az új vagy használt, márkás, vagy márkátlan. Csak akkor veszem meg őket, ha kipróbáláskor azt mondom rá, ez egy 20 Hz-es Subwoofer ami mélyebb nem is lehetne szép középpel szép magassal és nagy hangerővel. .haha.
Egy hangsugárzó nem ettől lesz jó, azoka subwofferek amikre ráírják a 20Hz-et, jó ha a 2550 40Hz-ét elérik a valóságban. Sajnos ezek tények, ismerve a mai felhozatalt.

Válaszol
Pandaboy Írta:
shalafi66 Írta:Persze ha megfelelően rendbe lenne hozva az a 2550 nem hiszem, hogy problmáid lennének vele.
Azért ez elég merész mondat volt, nem gondolod? Ez a Videoton hangfal vagy bármelyik Vidi hangfal már hogyan tudna úgy szólni mint pl. egy több száz ezres High-End hangfal? Talán azokra el lehetne mondani, hogy hangzásban nincsenek problémák. De olyat, hogy egy H2000-es hangszórókból jobbat lehetne csinálni, mint egy neves márka profi hangfala (ami szerinted barkácsmunka) az nagy badarság.
Egyáltalán nem merész, tettem én már rendbe 2550-et félig-meddig saját hangszórókkal. Azt pedig jobb, ha megjegyzed, hangsugárzók terén az ár teljesen lényegtelen, semmilyen összefüggésben nincs a minőséggel. A "neves márkák" mára már többnyire csak a nevükből élnek, mögötte egyre kevesebb a valódi érték, a "nagyok" az esetek 98%-ában a legolcsóbban megoldható, de éppen még működő határvonalát célozzák meg. Egyrészt kényszerűségből, másrészt mert úgyis elfogadják tőlük, el tudják adni a nevük miatt. Sokszor még olyan alapvető dolgokra sem figyelnek, mint az impedanciamenet, pl. ott a JMLab egyik-másik 8 ohm-osnak mondott hangsugárzójának az impedanciameinimuma valahol 2,9 ohm körül van, @150Hz..

Most ugyan semmi konkrét dolgot nem mondtál, így nincs támpont, de a 100-150 ezres kategóriában kapható gyári hangsugárzóktól jobbat nagyobb gondok és erőlködés nélkül lehet H2000 hangszórókból építeni. Persze nem legózva, hogy belepakolom egy valamilyen dobzba a két-három hangszórót, és az univerzális váltót. Néhány hónap munka kell hozzá.. attól függ, mennyire akarsz jót. Ezt jelenti az a mondat, hogy ezeknek a hangszórónak árukhoz képest többszörös a hansználati értéke. És ebben nincs semmiféle "badarság" többször kipróbáltuk már.

Válaszol
Egy szép hangú hangfal széphangúsága szerintem nem kizárólag a benne évő hangszóróktól függ. Az biztos, hogy szarból nem lehet várat építeni, bár a mondás ezt tartja, azonban hiperszuper hangszóróból is lehet rossz hangfalat csinálni. Bevallom, az én szakértelmem közel sincs még ott, hogy a fázistorzításokat, és egyebeket precizen orvosolni tudjam.. ezekre megvannak a technikák, kimért és kitapasztalt megoldások. Viszont már hangfalaim ebben a stádiumában kezdem látni/hallani: igen is lehet pl. a H2000 hangszóróiból szép hangú, komoly hangfalakat építeni. Ott van például Spexcel Retro hangfalpárja, szintén H2000 hangszórókból, és annak elég szép eredményei vannak mérés terén, valamint az ő bevallása szerint is kb. 100ezer/pár kategóriába sorolhatók. Egyébként a hangfalak ára csak egy dolog.. a hangszórók ára meg egy másik. Annakidején a HiVi hangszórók forgalmazója, az ATC Trade zrt. meghirdetett egy hangfalépítő versenyt, melynek során egy kb. 150ezer/pár bolti árú könyvespolc-sugárzópárt kellett a versenyzőknek reprodukálnia. A belevaló hangszórókat állitólag kedvezményes áron (7900Ft/darab a mélyközép és a szalag magas egyaránt) lehetett megvásárolni, de azt hiszem, még így is rátette a hasznot a forgalmazó. Ezt csak azért mondtam, hogy egyes hangszórókat az áruk alapján nem lehet összehasonlítani.
Válaszol
Na, majdnem ezt mondta a shala is Tongue
Válaszol
Oké ez biztos, hogy így is van a nagy márkák csak a nevük miatt kérnek sokat egy hangfalért, közben ők is csak 5 ezres hangszórókat tesznek a dobozukba.
De nem tudom az enyémen mit lehetne rendbe hozni?
Ha benne van 3 új hangszóró akkor már csak a hangváltót kéne beállítani. De ahogy írta shalafi attól nem menne mélyebbre, csak a közepet és magasat szabályozná. Meg a doboz térfogata is rendben van? Akkor miért lehet kapni kétszer ilyen magas dobozokat és csak 16 cm-es mély van bennük?
Még a Yamaha NS 50 hangfalpárra gondoltam, ami elég olcsó és szépen néz ki. Igaz azokban csak 16 cm-es mélyközép van és csak 6 Ohmos, így az kilőve.
Válaszol
Azért, mert azoknak a hangszóróknak nagyobb térfogat kell, hogy tűrhetően mélyre menjenek. Nem (csak) az átmérő szabja meg, hogy mekkora doboz kell a hangszórónak.
Válaszol
shalafi66 Írta:Egy hangsugárzó nem ettől lesz jó, azoka subwofferek amikre ráírják a 20Hz-et, jó ha a 2550 40Hz-ét elérik a valóságban. Sajnos ezek tények, ismerve a mai felhozatalt.
Akkor nem értem miért nem hallok én olyan nagy dübörgést, mint a Subwoofer. Talán mert kicsi a doboz a mély hanghoz, vagy nem értem.
De jó lenne ha esetleg mégis lenne valami titka mit hogyan csináljak és akkor talán mélyebbre menne. .haha.
Válaszol
Tedd le a szoba sarkába a hangfalad, adj rá mélykiemelést kicsit, és húzz egy széket a szoba másik sarkába, és állj fel rá... olyan basszus lesz hogy nocsak Big Grin (kipróbálva Tongue)
Válaszol
Nekem a sarkokban vannak a hangfalak, és legalább 3x akkora mélyet ad így mintha a szoba közepére lennének rakva.
De kár, hogy én nem székre állva szoktam a zenét hallgatni. .torz. .haha.
Válaszol
Azok a 16 cm-es csodák TL dobozban is lehetnek, ami miatt olyan nagyok.
Válaszol
Pandaboy Írta:
shalafi66 Írta:Egy hangsugárzó nem ettől lesz jó, azoka subwofferek amikre ráírják a 20Hz-et, jó ha a 2550 40Hz-ét elérik a valóságban. Sajnos ezek tények, ismerve a mai felhozatalt.
Akkor nem értem miért nem hallok én olyan nagy dübörgést, mint a Subwoofer. Talán mert kicsi a doboz a mély hanghoz, vagy nem értem.
De jó lenne ha esetleg mégis lenne valami titka mit hogyan csináljak és akkor talán mélyebbre menne. .haha.
Sokféle Titka lehet. Szándékosan kiemelt mélytartomány, szándékosan elhangolt doboz, rossz elektromos csillapítású hangszóró b-reflex dobozban.

Válaszol
Pandaboy Írta:De nem tudom az enyémen mit lehetne rendbe hozni Ha benne van 3 új hangszóró akkor már csak a hangváltót kéne beállítani. De ahogy írta shalafi attól nem menne mélyebbre, csak a közepet és magasat szabályozná.
A háromhangszóróval kell kezdeni, aztán a váltóval folytatni, nálad most egyik sincs rendben. A mélyátvitel érzékelése is relatív, ha középen kiemel, kevesebbnek hallod mélyben.
Pandaboy Írta:Meg a doboz térfogata is rendben van? Akkor miért lehet kapni kétszer ilyen magas dobozokat és csak 16 cm-es mély van bennük? Még a Yamaha NS 50 hangfalpárra gondoltam, ami elég olcsó és szépen néz ki. Igaz azokban csak 16 cm-es mélyközép van és csak 6 Ωos, így az kilőve.
Szándékosan rosszul hangolt doboz és elektromosan gyenge hangszóró, pont a kiemelős mélytartományért.

Válaszol
Gondolom ezzel a félrehangolással és a gyenge Qes-sel emelnek annyit a mélytartományon, hogy kompenzálják a Baffle Step-et valamilyen szinten. És azért hallatszik dübörgősebbnek egy ilyen bolti hangfal.
Válaszol
shalafi66 Írta:A háromhangszóróval kell kezdeni, aztán a váltóval folytatni, nálad most egyik sincs rendben. A mélyátvitel érzékelése is relatív, ha középen kiemel, kevesebbnek hallod mélyben.
Mit kéne kezdeni az új hangszórókkal? ( A mélyet peremezni kell, a többi jó) De volt amikor nem szólt a közép akkor se hallottam mélyebbnek.
Szerintem nem relatív a mély érzékelés mert ha elég mélyre lemegy, mintha hasba rúgna azt mindenki érzékeli.
shalafi66 Írta:Szándékosan rosszul hangolt doboz és elektromosan gyenge hangszóró, pont a kiemelős mélytartományért.
Meg ez olyan, kinek mi tetszik, valakinek a TL alakú doboz, valakinek a hosszúkás álló doboz tetszik. Így mindenki megtalálja a neki megfelelőt.
Az elektromosan gyenge hangszóró jelen esetben azt jelenti szerintem, hogy nagy doboz kell neki és kevés hangerőn mélyre lemegy. (Hiszen csak 6Ohmos)
Míg a jó elektromos hangszórónak nagy hangerő kell, hogy kiadja erejét.
De lehet most zagyvaságokat mondok össze-vissza mert én csak találgatok. .haha.
A 20 ezres Visaton mély HSZ-ók mennyire jók? Mert az árukból nézve elég komolynak tűnnek.
Válaszol
Amiről te beszélsz, az a hatásfok, vagyis az érzékenység. Az érzékenység azt jelenti, hogy egy bizonyos elektromos teljesítmény hatáséra mekkora hangnyomást produkál a hangszóró. Az elektromos jósági tényező más tészta, de az a terület nekem még nem annyira világos, majd a shallafi felvilágosít erről.
A másik: mit értessz azalatt, hogy "TL alakú doboz" Big Grin A TL egy rövidítés, Transmission Line a becsületes neve, és kinézetre egy hosszúkás álló doboz szokott lenni általában Tongue És úgy tudom, azoknak a dobozoknak jobb a hatásfoka. És sokszor elég girbegurba utakon megy keresztül bennük a hang, kig kijut a méretes "reflexnyíláson", ha nevezhetjük így. Ennyit tudok róluk Smile
Válaszol
Egyébként a mélyérzés tényleg relatív.. egyrészt attól függ, hogy hol helyezkedik el a fejed a szoba terében: a mélyhangok hullámhossza elég nagy ahhoz, hogy állóhullámok alakuljanak ki egy normál szobában, és van olyan hely, ahol ezek kioltják egymást (nálam ez a szoba közepe), és van, ahol felerősítik egymást (a szoba felső sarka nálam); másrészt pedig (tapasztalat) attól is függ, éppen most ébredtél fel, fitt vagy és üde vagy hullafáradt.
Válaszol
Homok a gépben.
Az Ohmoknak itt semmi közük, azt akartam mondni. Meg hogy jó dolog a megfigyelés, meg a tapasztalat, de a mögötte rejlő fizikai tényeket is jó volna tudni
Válaszol
Veled meg mi van jófiju.. Big Grin De látom már átszerkesztetted Tongue Nem értettem értelmét.
Válaszol
Pandaboy Írta:Mit kéne kezdeni az új hangszórókkal? ( A mélyet peremezni kell, a többi jó) De volt amikor nem szólt a közép akkor se hallottam mélyebbnek.
Nem tudom hányszor írjam le, de közel sem biztos hogy azok a hangszórók jók, az sem biztos hogy a mélyhsz megfelelő az eredeti dobozba, illetve az sem, hogy a magas jól lett-e javítva. A másik mély pl. biztos, hogy nem.
Pandaboy Írta:Szerintem nem relatív a mély érzékelés mert ha elég mélyre lemegy, mintha hasba rúgna azt mindenki érzékeli.
Hát egyáltalán nem olyan, az legfejebb egy szép nagy kiemelés 60-80Hz körül.
Pandaboy Írta:
shalafi66 Írta:Szándékosan rosszul hangolt doboz és elektromosan gyenge hangszóró, pont a kiemelős mélytartományért.
Meg ez olyan, kinek mi tetszik, valakinek a TL alakú doboz, valakinek a hosszúkás álló doboz tetszik. Így mindenki megtalálja a neki megfelelőt.
Az átvitel egyensúlya igazából nem ízlés kérdése.
Pandaboy Írta:Az elektromosan gyenge hangszóró jelen esetben azt jelenti szerintem, hogy nagy doboz kell neki és kevés hangerőn mélyre lemegy. (Hiszen csak 6Ωos) Míg a jó elektromos hangszórónak nagy hangerő kell, hogy kiadja erejét. De lehet most zagyvaságokat mondok össze-vissza mert én csak találgatok. .haha.
Jó, de miért találgatsz? Azt jeleti, hogy az elektromosan rossz, gyenge mágneskörű hangszóró érzéketlen (tehát nagyobb felvett teljesítmény kell ugyanahhoz a hangerőhöz), és nem használható b-reflex dobozban, mert mélyben kiemel, illetve ezzel együtt romlik az impulzusválasza. A másik ennek kb az ellentéte.
Pandaboy Írta:A 20 ezres Visaton mély HSZ-ók mennyire jók? Mert az árukból nézve elég komolynak tűnnek.
Hm, kb harmadjára írom le, hogy egy hangszórónál az ár lényegtelen. Csak annyit a visatonról, hogy indokolatlanul drága.

Válaszol
Na ma akkor én is tanultam valamit: ezekszerint a gyenge Qes összefüggésben van a kis légrésindukcióval, és ezzel együtt a kisebb érzékenységgel. A jó pap is holtig tanul.. főleg a rossz Big Grin
Válaszol
A találgatásról annyit, hogy én is ilyen vagyok(mint ahogy azt tapasztaltad is): mindenre próbálok rájönni kicsi korom óta, hogy mi miért van úgy.. de ha rámmordulsz, hogy hülyeséget beszélek, és elmondod, mi a helyes válasz, akkor azt egy életre megjegyzem Smile Reméljük a pandaboynál is működik ez a módszer.
Megjegyzem: mióta böngészem a fórumot, sok tévhit dőlt meg a fejemben, és szerintem valamicskét fejlődtem akusztika terén Smile
Válaszol
zupp87 Írta:Amiről te beszélsz, az a hatásfok, vagyis az érzékenység. Az érzékenység azt jelenti, hogy egy bizonyos elektromos teljesítmény hatáséra mekkora hangnyomást produkál a hangszóró.
Tudomásom szerint egy 4 Ohmos hsz. kisebb hangerőn is jobban szól mint egy 8 Ohmos. Viszont mégis a 8 Ohmos 2x annyit tud teljesítményben. Akkor ha lehetne én 16 vagy 32Ohmosat vennék. Smile

zupp87 Írta:A másik: mit értessz azalatt, hogy "TL alakú doboz" Big Grin A TL egy rövidítés, Transmission Line a becsületes neve, és kinézetre egy hosszúkás álló doboz szokott lenni általában Tongue
A TL alakú dobozt én Téglalap alakúnak értettem, azt hittem ez azt jelenti. Teljesen összezavartok. .haha. LOL

zupp87 Írta:És úgy tudom, azoknak a dobozoknak jobb a hatásfoka. És sokszor elég girbegurba utakon megy keresztül bennük a hang, kig kijut a méretes "reflexnyíláson", ha nevezhetjük így. Ennyit tudok róluk Smile
Na ez is egy jó kérdés, vajon mélyebben szól az ilyen girbe-gurba dobozban a hang mint a sima üres dobozban.
Válaszol
.aaa.

Válaszol
zupp87 Írta:A találgatásról annyit, hogy én is ilyen vagyok(mint ahogy azt tapasztaltad is): mindenre próbálok rájönni kicsi korom óta, hogy mi miért van úgy.. de ha rámmordulsz, hogy hülyeséget beszélek, és elmondod, mi a helyes válasz, akkor azt egy életre megjegyzem Smile
Szerencsére én is gyakran szoktam tévedni.

Válaszol
Pandaboy Írta:Tudomásom szerint egy 4 Ωos hsz. kisebb hangerőn is jobban szól mint egy 8 Ωos. Viszont mégis a 8 Ωos 2x annyit tud teljesítményben. Akkor ha lehetne én 16 vagy 32Ωosat vennék. Smile
Na viszont erre még válaszolok, mert ez pöppet villamosságtan, amihez talán értek valamicskét jolnevelt villamosmérnök hallgatóhoz illően.
A 4 ohmos hangszórót azért hallod ugyanazon az erősítőn ugyanakkora potiállás mellett hangosabbnak, mivel az erősítő mindkát hangszórónak ugyanakkora feszültséget szolgáltat. Ohmtörvényt alkalmazva könnyen kitalálható: a 4 ohmoson 2x akkora áram fog folyni, mint a 8 ohmoson, tehát 2x akkora teljesítményt fog felvenni az erősítőből.
Az, hogy mekkora teljesítményt visel el egy hangszóró, a tekercsvezeték átmérőjétől függ.
Ha te 32 ohmos hangszórót veszel, (szintén ohm törvény alapján) negyedakkora teljesítményt fog felvenni a hangszóró, mint egy 8 ohmos.
Válaszol
shalafi66 Írta:Hát egyáltalán nem olyan, az legfejebb egy szép nagy kiemelés 60-80Hz körül.
Látom tőled tanulni lehet. Erre nem is gondoltam, de tényleg igazad lehet.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég