A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton DC2050E, Videoton DC2550A, Videoton DC3011A
A trident ilyen készletkisöprő hangfal lehetett. Nem is magyar piacra készült szerintem. HA25-ök a mélyek, a többire nem emlékszem, de ha fontos, megkeresem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
(2016. 10. 02., 21:12)shalafi66 Írta:  A trident ilyen készletkisöprő hangfal lehetett. Nem is magyar piacra készült szerintem. HA25-ök a mélyek, a többire nem emlékszem, de ha fontos, megkeresem.
Köszönöm. Annyira nem fontos már. Inkább nem veszem meg.
Válaszol
(2016. 10. 02., 19:54)Attila 82 Írta:  Az lenne a kérdésem, hogy a közép elé tett 2,2 ohmos ellenállás a hangváltóban lévő gyárival együtt értendő? Vagy azt kell kicserélni? És még ott van a potméter is.

Igen, azzal együtt értendő. A potméter nálam benn maradt, van aki kiköti.
- VR
Válaszol
(2016. 10. 03., 14:53)Veszett Roka Írta:  
(2016. 10. 02., 19:54)Attila 82 Írta:  Az lenne a kérdésem, hogy a közép elé tett 2,2 ohmos ellenállás a hangváltóban lévő gyárival együtt értendő? Vagy azt kell kicserélni? És még ott van a potméter is.

Igen, azzal együtt értendő. A potméter nálam benn maradt, van aki kiköti.
Köszönöm.
Válaszol
Az új Hg 2,5 Dómra jó lehet az eredeti Videoton ezüst színű műanyag előlap?
Válaszol
Persze ugyanaz. Nagyjából. Az új valamivel jobb, kicsit finomítottak a formáján a 90-es években. Azt is le lehet fújni ezüstre.

Válaszol
(2016. 10. 05., 10:39)shalafi66 Írta:  Persze ugyanaz. Nagyjából. Az új valamivel jobb, kicsit finomítottak a formáján a 90-es években. Azt is le lehet fújni ezüstre.

Pont olyan ezüstöt hol találok? Vagy kevertessek színt?
Válaszol
Dc 3011 átalakítása közben vettem észre, hogy 4 ohmos mindkét dóm. Gyárilag 8 ohmos volt bennük? 
Csináltam két képet. Ez már H2000 dóm lehet?

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Igen, 2008 január 24-én készült.

Válaszol
Néztem a H2000 oldalt, és láttam, hogy bekerült a kínálatba a 6,5 Pss magas. Ez miféle hangszóró? Akai srh-70 hangfalban kellene.
Van egy pár Akai srh 50 és 70 - em. Ezek Vidi gyártmányok vagy japánok lehetnek vajon?

Válaszol
Ilyen volt benne. Ez gondolom Videoton 6,5 centis. Érzékenyebb mint a Pss magas?

Válaszol
Sajnos a hibátlan állapotú dc 3010 hangfalamról elkezdett leperegni a szürke fólia. Nem csak lepereg de össze is zsugorodott. Nem lehet szépen visszaragasztani.
Nem tudom mivel lehetne bevonni, hogy szépen nézzen ki.
Valaki csinált ilyet esetleg?
Válaszol
Nagyjából jók mindegyik Videoton HD6,5 helyére a PSS jelzésű magasak, biztonságosabbak, mint a HD-k.

Valami kárpittal könnyű bevonni, a fóliázáshoz szép felületet kell csiszolni először.

VT HG2,5/1634 = HG2,5-463

Válaszol
Üdv mindenkinek!

Megvan a két H2000 30-as mélynyomó a dc 3011hez. A gyári reflexcsoveket megtoldottam a H2000 - nél vásárolt reflexcsővel. Most 15 cm hosszú. Ebből lehet lefaragni. Kérdésem az lenne, hogy mennyire érdemes ezt levágni. Vettem több csövet (250/db) kísérletezés miatt, de nem hallok különbséget. Amiket próbáltam :15cm, 12 cm, 9,5cm. Irtátok hogy a gyári csillapító anyagból kb felét ki kell venni. A maradékot hova kell tenni? Oldalfalak és hátfal? Ez a fajta nem nagyon marad ott. Nincs valami olyasmi amit méretre lehetne vágni és odaragasztani esetleg szivacs?
Válaszol
(2016. 11. 20., 18:24)Attila 82 Írta:  Üdv mindenkinek!

Megvan a két H2000 30-as mélynyomó a dc 3011hez. A gyári reflexcsoveket megtoldottam a H2000 - nél vásárolt reflexcsővel. Most 15 cm hosszú. Ebből lehet lefaragni. Kérdésem az lenne, hogy mennyire érdemes ezt levágni. Vettem több csövet (250/db) kísérletezés miatt, de nem hallok különbséget. Amiket próbáltam :15cm, 12 cm, 9,5cm. Irtátok hogy a gyári csillapító anyagból kb felét ki kell venni. A maradékot hova kell tenni? Oldalfalak és hátfal? Ez a fajta nem nagyon marad ott. Nincs valami olyasmi amit méretre lehetne vágni és odaragasztani esetleg szivacs?

Vedd ki, és tedd el a pincébe. Nem kell bele több. Ami bennemarad, az úgyis le fog esni a doboz aljába - persze ha az eredeti vattaszerű csillapítás van benne.
- VR
Válaszol
Sziasztok!
Belenéztem az akai sr h 70-es hangfalba.
Ez Akai hangszóró lehet? Lehet, hogy ez még japán? A hangszóró vidinek néz ki.

Válaszol
Ilyen a 25-ös mély.

Válaszol
Itt készültek Fehérváron. Smile

Válaszol
Ez milyen hangváltó lehet? Állítólag dc 3011 - ből való. Nekem nem ilyen van benne.

Válaszol
Nem mindig egyformán néztek ki.

Válaszol
Összeállt a Videoton hifi. Dc 3011 hangfalakkal, eredeti hangszórókkal. Jól szól.

Válaszol
Erről vélemény? Jó állapotban lévő Akai sr-h 50.
Kemény ütős mély, magasban mintha kevés lenne.

Válaszol
Ebből a gumiperemes 25 ös melyből is volt kismágneses? Az Akai sr h 70 Ben jóval nagyobb a mágnes.

Válaszol
Minden volt. Smile Ami a 70-esben van, a nagycsapos, az nem működne kétutasként. Vagyis jóval rosszabb lenne.

Válaszol
Ezt a hangszórót vajon helyettesíthetem a H2000 6,5 cm-es 8 ohmos magassal? Ez egy Akai sr-h 70 magasa. Teljesítmény kb ugyanaz? Sajnos a két Akait kinyírtam egy frekvencia generátor programmal. Vagy inkább a pss magas? Az Akainak nagyobb a mágnese, azt gondolom, hogy nagyobb teljesítményű mint a H2000. Vettem már bele 2 db H2000 6,5 öst, de elpukkantak.

Válaszol
Ezek mind körülbelül egyforma terhelhetőségűek, a nagycsapos kb. 5W-tal több. Ha tönkremegy, rossz a váltás. Az AKAI is Videoton volt, ugyanaz, mint a H2000, csak rosszabb a felső oktáv átvitele. A mágnes mérete semmit nem számít.

Válaszol
Sziasztok! Kíváncsi lennék, hogy a DCR - 2520 hangfalra miért írtak 25 Hz alsó frekvenciát. Volt még másik ilyen hangfal is?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég